0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
моля за мнение!!!
« -: Септември 30, 2006, 21:23:28 pm »
Момичета, искам да попитам тези от вас, които имат опит с мъжкия фактор и тези, които са забременели след това: какво пиеха мъжете ви. Моят мъж пие цигапан 3 по 1, оксибор форте по едно на ден и яде от меда по рецептата на Мини-мед, пшенични кълнове, пшеничен зародиш, всеки ден. Дали да започне да пие трибестан 3 по 2? И няма ли да му дойде много? Колко може да се покачи подвижността и бройката? Скоро ще ходя на преглед, а той на изследване и ще видим какво е положението. Но искам и вашето мнение и помощ. Можете ли да ми кажете, как се оправя морфологията или тя е генетично зададена./извинявам се, ако е глупав въпроса ми/.Тоест подобрява ли се процента. Ние сме с два различни резултата в рамките на една седмица-3,5% при Тачева и 11% при Стаменов.
Благодаря ви предварително.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    balmi

Re: моля за мнение!!!
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2006, 09:01:36 am »
Моят съпруг пие: 2т*10000UI витамин А, 1т*400мг. витамин Е, 1т*10мг. цинк, 1т*1000 мг. витамин С разтворим, 1т. оксибор форте, сутрин и вечер 2т*500мг. Л карнитин общо 2г. на ден (купувам на биогейм). Бъркам и една смес от която похапва по 1-2 с.л. на ден - пшеничен зародиш 200г. + пчелен прашец 200г. + мед + 200 г. орехи.
Варя му и чай от магарешки бодил + сместа за мъжки стерилитет която купувам от аптеката на Поп Богомил. Този чай го варя всяка сутрин и се пие по 500 мл. на ден.
Диагнозата беше олигоастенозооспермия. След третия месец от приема на витамините диагнозата беше същата, но лека степен, а след шестия месец сме с нормоспермия. Забравих да пиша, че на всеки месец и половина му давам почивка от 10 дена.
Желая ви успех !!!
*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2006, 13:04:07 pm »
здравей,каси!!!
 :)преди около 5г имахме проблем със спермограмата,но..при нас проблема беше в подвижността на сперматозоидите.бяха лениви и бавно подвижни.тогава ни изписаха трибестан 3*2т и витамин В12 инж.за 10дни*1бр-направихме контрола имаше резултат около 20%подобрение.след това ни изписаха провирон(не помня схемата) при контролата резултата беше много по-добър (около 40% подобрение).не е пил разни билки или витамини,хр.добавки и т.н.след около 6м лечение забременях,но...уви мисед.
сега сме с диагноза - астенозооспермия(като спермограмата е направена при док.александров-варна) и сме пред инвитро.
според мен независимо,че пие витамини и др.може да приложете лечение с трибестан(на основата на билка е) след консултация с лекар съответно.
вие с каква диагноза сте за мъжки фактор?
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2006, 13:17:51 pm »
Само да напомня, че трибестана е извлек от бабини зъби, чайче което мъжете ни масово пият :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2006, 10:52:49 am »
Само да вметна, че независимо какво даваме на мъжете си, за съжаление не винаги резултатите са такива каквито очакваме. Понякога промените са големи, понякога малки или въобще ги няма. Всичко е строго индивидуално за съжаление.
Каси, стискам палци с показателите, които си имате да станат нещата и да не се налагат повече инсета или инвитро.  yahoo_17 :goodluck: :babyflips:
« Последна редакция: Октомври 10, 2006, 19:10:01 pm от BLACK_ROSE »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2006, 17:49:46 pm »
Рози, ти беше права. На мъжа ми резултатите са влошени. И ще трябва ИКСИ.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2006, 19:12:05 pm »
Съжалявам, мила!
Всяко зло за добро - може това да е успешния изход за вас.
Стискам палци всичко да мине както трябва и да е успешно.
Успех, Каси!
*

    vpp

Re: моля за мнение!!!
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2006, 20:10:03 pm »
Здравейте,
според мен два различни резултата в една и съща седмица не трябва да ви озадачават, защото броенето се прави на ръка и има допустимо отклонение от няколко процента. Изобщо не съм наясно с тези работи, но ние правихме по едно време спермограми на две места - резултатите се различаваха с по 7-8%. Абе не знам, или трябва да се довериш докрай на някой лекар, или вечно ще те гризе съмнението.
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2006, 00:06:52 am »
Моля Ви за мнение, мъжа ми е с астенозооспермия 10 % подвижни  сперматозоиди,при мен няма за сега проблеми  при д-р Табакова сме и на последната среща тя заяви ,че може да ни направи ИКСИ с донор.
Чела съм статии, че може да се направи тази процедура без донорска сперма дори при липса на сперматозоиди в еякулата.За оплождане могат да се вземат дори и незрели сперматозоиди от тестисите .
След това отидохме за консултация при д-р Кацаров, направи на мъжа ми операция от варикоцеле и ето сега 6 месеца след операцията няма промяна в спермограмата и той му даде да пие клостилбегит по една таблетка за 6 седмици и по 1 оксибор форте .Сега ще правим спермограма, но аз не съм много оптимист.
Искам да Ви попитам момичета , някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, какви трябва да са показанията на спермограмата за да се направи ИКСИ без донор.Благодаря Ви предварително!!!!
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2006, 07:14:34 am »
Чакай малко, как така има подвижни сперматозоиди, пък не стигат за ИКСИ?? Да не би Табакова да е говорила за донорско инсе /инсеменация/???


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2006, 08:36:10 am »
Абе Миники и аз забелязвам напоследък, че софийските лекари предпочитат АРТ пред варианта лечение на мъжки фактор- ето да вземем Каси. Снощи ми пише 155 мил. сперматозоиди в общия обем и 10% нормоподвижни и веднага се казва ИКСИ. Ами за мен лично има върху какво да се работи тук- ами това са си 15,5 мил нормоподвижни. Само за сравнение на нашата последна спермограма броя нормоподвижни в общия обем беше малко под 8 мил. И само не ми казвайте, че при нас е чудо, аз не го възприемам като такова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2006, 08:58:03 am »
   Момичета, аз четох някъде/мисля,че в статии от Зачатие/, че за да бъде успешно инвитро или Икси, трябва нормоподвижните да са минимум 9млн/мл.Иначе намалявал шанса- това били установили.
    В същото време един познат лекар-джипи, който в момента кара специализация акушерство и гинекология, каза, че според най-новите изследвания, един читав да има, би трябвало да свърши работа и по нормален начин, ако при жената всичко е 6.Това дали е вярно?
   Има ли категорично установена някаква зависимост или все още има много ???? в тази област?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2006, 11:31:26 am »
Абе Миники и аз забелязвам напоследък, че софийските лекари предпочитат АРТ пред варианта лечение на мъжки фактор- ето да вземем Каси. Снощи ми пише 155 мил. сперматозоиди в общия обем и 10% нормоподвижни и веднага се казва ИКСИ. Ами за мен лично има върху какво да се работи тук- ами това са си 15,5 мил нормоподвижни. Само за сравнение на нашата последна спермограма броя нормоподвижни в общия обем беше малко под 8 мил. И само не ми казвайте, че при нас е чудо, аз не го възприемам като такова.
Минито, ама едно е АРТ, друго е АРТ с донор при наличие на сперматозоиди при собствениа мъж, вероятно е някакво недоразумение, още повече че Пеперуда е навита на ИКСИ. А относно случая на Каси - 15 милиона нормокинеза, подявалотие, има шанс за поне две инсета, че няма да е сигурно - няма, но защо да преминава директно към ИКСИ, и теоретичния шанс може да стане практически, няма как да се разбере, без да се опита. Пък защо се дърпа чергата към АРТ, мисля че на всеки е ясно.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2006, 11:36:26 am »
   Момичета, аз четох някъде/мисля,че в статии от Зачатие/, че за да бъде успешно инвитро или Икси, трябва нормоподвижните да са минимум 9млн/мл.Иначе намалявал шанса- това били установили.
    В същото време един познат лекар-джипи, който в момента кара специализация акушерство и гинекология, каза, че според най-новите изследвания, един читав да има, би трябвало да свърши работа и по нормален начин, ако при жената всичко е 6.Това дали е вярно?
   Има ли категорично установена някаква зависимост или все още има много ???? в тази област?

Лилит, тва за единствения сепрматозоид, дето можел да оплоди яйцеклетка при всичко на 6 при жената, хм, е меко казано смешно. Да, един опложда, но всички останали спомагат за "размекване" на обвивката на яйцеклетката, която в крайна сметка само един успява да пробие и оплоди. Без сперматозоидите да са милиони, по нормален начин - забрави. Това си е факт от време оно :D, не мисля че процесът на оплождане се е променил напоследък :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2006, 13:59:17 pm »
Миники, аз имам две неуспешни инсета и док каза, че няма смисъл от повече губене на пари и време. На прегледа онзи ден разбрах, че при второто инсе преживяемостта на сперматозоидите е била 0%., тоест никакъв шанс, въпреки че имахме 11 милиона след обработка и ако не бъркам 80% подвижност.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2006, 14:50:41 pm »
Аха, ясно, Каси! Успех от тук нататък!!!
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 21:27:49 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2006, 23:19:48 pm »
Успех ти желая Каси, с ICSI -то, ние съЩо преминаваме към  ICSI, след 1 неуспеШна инсеминация.  Ние имаме някъде около 6 мил. след обработка и в четвъртък подадохме документите в 3дравната каса. РеШили сме ICSI-то  да го правим пре3 януари, когато е студено ( по добре 3а спермато3оидите ) , и след коледните пра3ници. Между другото на моя мъж ниЩо не са му предписали, но тук така практикуват явно в Германия.
Успех, прегръдки :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2006, 23:44:27 pm »
нещо напълно се отчаях мъжа ми е с азоспермиа-дали ще стна маика някои ден-тои няма нито един сперматозоид :(
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #18 -: Ноември 13, 2006, 22:07:16 pm »
 :?:Аз пък днес съм супер-учудена на изказването на др.Сариев(Варна)за новата ни спермограма :idea:.Според него тя е супер,абе идеална дори,какво повече ни трябвало!?! 8OКато се прибрах и я сравних със старата,не виждам кой знае каква разлика.А доц.Маркова бе споменала,че я притесняват малкият брой подвижни сперматозоиди и каза,че 90 % е сигурна ,че е мъжки фактор.Та по нейна препоръка я повторихме във "Майчин дом".Е,на вас какво ви е мнението? 
СМДЛ”Лаборекспрес”-13.03.06г.Варна   /  ”Майчин дом”13.11.06г.Варна
Изследване:
   Обем                   4.00 ml                                                  4.00 ml
    pH                     8.00                                                    7.80
Вискозитет         -                                             Нормален на 30 мин.
Сперматозоидна
 концентрация      66 562 500 млн/ml                              61 млн/ml

Брой нормокинетични
сперматозоиди         -                                                    35 990 000/ml
Общ брой нормокинетични
сперматозоиди       1.812 5000 млн.                            143 960 000/ml
Сперматозоиди с
Нормокинеза       68.07 511%                                             59%
Сперматозоиди с
Хипокинеза                  -                                           4%
Сперматозоиди с
Акинеза                  31.92 488%                                      37%
Левкоцити на поле   4-5                                              1
Аглутинати на поле      -                                                -

П.П.Kassi,използвам твоята тема, да не задръствам форума с "познати"неща. :bighug:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2006, 07:40:36 am »
Правилно ви е казал човека- браво за такива резултати. Отличник е мъжа ти, да го черпиш  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит