0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2006, 10:06:19 am »
:?:Аз пък днес съм супер-учудена на изказването на др.Сариев(Варна)за новата ни спермограма :idea:.Според него тя е супер,абе идеална дори,какво повече ни трябвало!?! 8OКато се прибрах и я сравних със старата,не виждам кой знае каква разлика.А доц.Маркова бе споменала,че я притесняват малкият брой подвижни сперматозоиди и каза,че 90 % е сигурна ,че е мъжки фактор.Та по нейна препоръка я повторихме във "Майчин дом".Е,на вас какво ви е мнението? 
СМДЛ”Лаборекспрес”-13.03.06г.Варна   /  ”Майчин дом”13.11.06г.Варна
Изследване:
   Обем                   4.00 ml                                                  4.00 ml
    pH                     8.00                                                    7.80
Вискозитет         -                                             Нормален на 30 мин.
Сперматозоидна
 концентрация      66 562 500 млн/ml                              61 млн/ml

Брой нормокинетични
сперматозоиди         -                                                    35 990 000/ml
Общ брой нормокинетични
сперматозоиди       1.812 5000 млн.                            143 960 000/ml
Сперматозоиди с
Нормокинеза       68.07 511%                                             59%
Сперматозоиди с
Хипокинеза                  -                                           4%
Сперматозоиди с
Акинеза                  31.92 488%                                      37%
Левкоцити на поле   4-5                                              1
Аглутинати на поле      -                                                -

П.П.Kassi,използвам твоята тема, да не задръствам форума с "познати"неща. :bighug:


Аз също мисля, че с-мата ви е добре. Незнам, може и да не съм права, обаче ми се струва, че повечето лекари от клиниките по стерилитет, често пъти се изказват доста прибързано и карайно - едва ли не, че нямаш друг шанс освен АРТ. Намирисва ми на печалбарство на моменти.
*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2006, 10:38:39 am »
Момичета, ето и нашата спермограма, казаха ни че сме за ИКСИ, но като чета минимума за нормоподвижни сперматозоиди, май сме доста под долната граница. Моля за мнението ви:
обем на еякулата: 0.6 мл                        рН: 8.3                                         цвят:    жълтеникав
вискозитет силно повишен    време на втечняване (мин.)       (стайна температура/37ºС)
концентрация на сперматозоидите        46х106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата    27 600 000 млн
обща подвижност на сперматозоидите (%)  15           % сперматозоиди с нормокинеза     4 
                                                                                      % сперматозоиди с хипокинеза     11
                                                                                      % сперматозоиди с акинеза          85
брой нормокинетични сперматозоиди/мл   1 840 000     
общ брой нормокинетични сперматозоиди 1 104 000     
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•   Левкоцити: 14-16     
•   епителни клетки  1-2
•   еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2006, 17:51:44 pm »
Mini,Aivy,Благодаря ви! :kiss:Камък ми падна от сърцето! :thankyousign:
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2006, 18:46:10 pm »
Момичета, ето и нашата спермограма, казаха ни че сме за ИКСИ, но като чета минимума за нормоподвижни сперматозоиди, май сме доста под долната граница. Моля за мнението ви:
обем на еякулата: 0.6 мл                        рН: 8.3                                         цвят:    жълтеникав
вискозитет силно повишен    време на втечняване (мин.)       (стайна температура/37ºС)
концентрация на сперматозоидите        46х106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата    27 600 000 млн
обща подвижност на сперматозоидите (%)  15           % сперматозоиди с нормокинеза     4 
                                                                                      % сперматозоиди с хипокинеза     11
                                                                                      % сперматозоиди с акинеза          85
брой нормокинетични сперматозоиди/мл   1 840 000     
общ брой нормокинетични сперматозоиди 1 104 000     
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•   Левкоцити: 14-16     
•   епителни клетки  1-2
•   еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не


Габка, вие съветвахте ли се с андролог във връзка с тази спермограма. Повишен вискозитет, май и пе ха-то е над нормата. Иначе общият брой е също нисък. Наистина е за ИКСИ. Пък и доста левкоцити има, вероятно има някакво възпаление.
Впрочем, спермограмата при Владимиров ли е правена?
Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #24 -: Ноември 14, 2006, 19:55:15 pm »
Да, при Владимиров е правена, тази е след 3 месечен курс на лечение с Оксибор и Нолвадекс, назначени от д-р Кацаров, за съжаление преди лечението някой от показателите са по - добри, ще я публикувам по - късно и по - старата сп-ма.
Правихме изследване  за хламидии, също така и  изследване за бактерии и др, но нищо не се откри, варикоцеле също.
При нас първата спермограма е най - добра, но не много по - добра от  следващите, тя е правена в АГ Димитров. Още тогава казаха ИКСИ.
*

    lilе

Re: моля за мнение!!!
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2006, 10:05:13 am »
:help1: :help1: :help1:ПРЕДСТОЙ МИ ИНВИТРО,НО СПЕРМОГРАМАТА НА МЪЖА МИ Е МНОГО ЛОША И ШАНСОВЕТЕ НИ СА МНОГО МАЛКИ. :(СЛЕД ЕДНА СЕДМИЦА ТРЯБВА ДА ИДЕМ ДА НАПРАВИМ ОЩЕ ЕДНА СПЕРМОГРАМА И АКО НЯМА ПОДОБРЕНИЯ МИ ПРЕДЛАГАТ ДОНОР,НО АЗ НЕ ИСКАМ И ДА ЧУВАМ ЗА ТОВА.ЗАПОЧНАХ ДА СЕ РОВЯ ВЪВ ФОРУМИТЕ ЗА РЕЦЕПТИ И ЩЕ ОПИТАМ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПОДОБРИ СПИРМОГРАМАТА НА МЪЖА МИ.ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС САВЕТИ И РЕЦЕПТИ ЗАЩОТО СЪМ СЕ МНОГО ОТЧАЕЛА.МНОГО БИХ СЕ ЗАРАДВАЛА АКО НЯКОЕ МОМИЧЕ МИ КАЖЕ МНЕНИЕТО СИ ЗА  д-р ЯВОР ВЛАДИМИРОВ ЗАЩОТО НЕ МУ СРЕЩАМ ИМЕТО ПО ФОРУМИТЕ И ДАЛИ Е НАДЕЖДЕН ИЛИ ДА СЕ ОБЪРНА КЪМ ДРУГ.ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ СРОДНИ ДУШИ :kiss:
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2006, 10:14:00 am »
lilе - а защо не са ви предложили да правите ИКСИ, вместо класическо Ин-витро например? Има и други методи, за повече информация виж тук http://www.ivf.bg/?p=93

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lilе

Re: моля за мнение!!!
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2006, 10:25:44 am »
имах предвид ИКСИ незнам защо написах ИН-витро
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2006, 10:36:46 am »
Лиле, аз самата съм при д-р Владимиров  :lol: Изключително съм доволна от него, и му имам пълно доверие ... тук има много момичета, които ходят при него, но ни е по-лесно да даваме адреса на клиниката, когато съветваме момичетата към кого да се обърнат - ако погледнеш линка, който съм ти дала, ще видиш, че става въпрос точно за неговата клиника.
Колкото за подобрение на резултатите, виж, разрови се в темите, пусни една търсачка - има рецепти с мед, с антиоксиданти, с витамин С, много са начините.

Аз специално на моя мъж му варя чай от магарешки бодил и му правя вълшебната салата на Роми с магданоз (абе то милото на последното доста се опъва, ама хапва - къде да ходи) ;)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2006, 10:59:50 am »
Lile, какви са показателите от спермограмата на мъжа ти?
 
*

    lilе

Re: моля за мнение!!!
« Отговор #30 -: Ноември 19, 2006, 11:45:04 am »
благодаря ви момичета ,че така бързо се отзовахте .сякаш ми стана по-леко.спермограмата е при мъжа ми и ще ви я пратя по-късно като се прибере
*

    lilе

Re: моля за мнение!!!
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2006, 11:59:56 am »
може ли да ми напишеш какво представлява салатата на Роми от магданоз
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #32 -: Ноември 20, 2006, 08:29:26 am »
Значи, Салата на Роми с Магданоз
Та, сега РЕЦЕПТАТА: 
количество:около 1 връзка магданоз (измит)

Слагам го в блендера да го нареже на ситно. Заедно с дръжките (нищо да не се губи).
Всичко се смила доста финно и дръжките не се усещат по-различно на вкус. Но ти ако искаш, може да не е в блендер, а нарязани, но тогава само листата, защото дръжките ще се по-твърди и ще се усещат.

Добавям 1 скилитка чесън (може и без него, може и повече - въпрос на вкус)
Хубаво е да има ядки - най-добре Сурови Тиквени Семки, но може и други - сурови обаче - бадеми, слънчоглед, орехи...
Понякога слагам и 1 филия поисъхнал хляб (само средата),  наронена и тя в блендера, за да се получи малко по-хомогенна смес, разбира се може и без него.

След като всички съставки са се смлели хомогенно в бленера, ги изипвам в купа и ги подправям със малко сол, оцет, олио (на вкус) и понеже обичаме горчица, слагам и от нея около 1 суп.лъжица.

Салатата става много вкусна и става доста бързичко...За 5-10 минути и всичко е готово - режеш с блендера, вадиш, слагаш оцет и олио... и е готово...

Прилича повече на паста, или хайвер... ама аз си й викам салата...

Забележка от Рали : аз подправям салатата със зехтин и оцет балсамико, според мойто мъж става добре, може да добавиш и доматки нарязани на ситни кубчета, за да стане малко по-сочна...

Та това е

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: моля за мнение!!!
« Отговор #33 -: Ноември 20, 2006, 09:47:00 am »
На мен ми звучи много вкусно... :D