0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    TianA

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #20 -: Декември 14, 2004, 20:03:31 pm »
Blagodarq ti Vjara za informaciqta. Ne sam pravila nikakvi izsledvaniq o6te. Jiveq v USA i lekarkata sledva plana koito e opredelila zastrahovatelnata kompaniq. S varzani race e,ni6to ne moje da napravi. Edinstveno spermograma imame i tq e otli4na.
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #21 -: Декември 15, 2004, 00:23:52 am »
Цитат на: TianA
Blagodarq ti Vjara za informaciqta. Ne sam pravila nikakvi izsledvaniq o6te. Jiveq v USA i lekarkata sledva plana koito e opredelila zastrahovatelnata kompaniq. S varzani race e,ni6to ne moje da napravi. Edinstveno spermograma imame i tq e otli4na.


Tova sys spermatogramata e mnogo dobre. No loschoto e che pravite stimulaciata bez hormonalni izsledvania. Ima njakoi sluchai v koito Clomid ne moje da pomogne I stimulaciata gubi smisyl, zatova e dobre da se znae kakvi sa nivata na hormonite predvaritelno. Pri nisyk estrogen naprimer mislja che stimulacia s Clomid ne e naj-dobroto reshenie. No znam che pri vas zastrahovatelnite kompanii davat mnogo malko svoboda. Az dosta cheta v edin amerikanski forum I tam v obshti linii pochti vsichki si pravjat hormonalni izsledvanija no razbira se ne znam kak go urejdat sys zastrahovatelnite kompanii. Chela sym che po princip Clomid ne dava mnogo dobri rezultati kogato imash spontanna ovu. V redki sluchai moje I da pomogne, no povecheto sluchai njama goljam effect.  Zatova mojesh da govorish s lekarja si pone dali se nalaga povishenie na dozata. Uspeh sys stimulaciata tozi mesetz!
*

    TianA

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #22 -: Декември 15, 2004, 02:02:35 am »
A mnogo li navrejda ako nqma smisal ot nego?
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #23 -: Декември 15, 2004, 21:54:59 pm »
Цитат на: TianA
A mnogo li navrejda ako nqma smisal ot nego?


Ami ne e hubavo da go piesh bez da e jasno dali se nalaga. Za stranichnite efecti, procheti v listovkata. Ako ja njamash, moga da ti gi pratja na file. Moje da se stigne i do hiperstimulacia, koeto ne e osobeno prijatno. Vse pak naj-loshoto spored men e che pri prodyljitelna upotreba sled godini moje da dovede do rak na jajchnitzite. Zatova upotrebata mu e limitirana do 6 mesetza. I ima systojanija pri koito bi dal rezultat no v kombinacija s drugi medikamenti, a ne samostojatelno. Zatova e vajno syshto kak izpolzvash tija 6 mesetza. I zatowa ne e dobre da se dava vyv visoki dozi, vsichki stranichni efekti stavat po-silno izrazeni kogato se uvelichava dozata. V Evropa na povecheto mesta mislja che gledat da ne davat poveche ot 100 mg, no v USA sym zabeljazala che e rutinna praktika da go kachvat i do 150mg. Koeto e stranno, zashtoto dori i v listovkata si pishe che ako bremenost se postigne, naj-goljama e verojatnosta tova da se sluchi v pyrvite mesetzi na stimulacijata. Az jiveja v Austria i tuk ako se dokaje che si reagirala na 50mg, ti go davat 3 mesetza, sled koeto go spirat, zashtoto se smjata che ako dotogava njama bremenost, njama smisyl da se prodyljava.
*

    TianA

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #24 -: Декември 15, 2004, 23:37:54 pm »
Prava si, i az taka mislq sled kato popro4etah tuk-tame.Reshila sam da opitam i tozi mesec. Samo ne znam dali 6te izdarja na  bolkata. A kakvo e hiperstimulaciq? Sajalqvam za malko glupavite si vaprosi, no mnogo neshta ne sa mi qsni , mai teparva mi predstoi mnogo da nau4a. Pri teb kakav e problema ?
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #25 -: Декември 16, 2004, 22:38:20 pm »
Eto ti edin link, kydeto mnogo dobre e objasneno kakvo e hyperstimulation:
http://www.hertrust.org/index.php?YWN0aW9uPWEyeiZ0eXBlPWVudHJ5JndvcmQ9SHlwZXJzdGltdWxhdGlvbiBhbmQgT3Zhcmlh

Nadjavam se tova dava otgowor na vyprosa ti.

Pri men se predpolaga che problemyt e v povishen testosteron. I idejata beshe che makar i da imam ovu, moje bi testosteronyt e prichina jajtzekletkata da ne zree kakto trjabva. I zatowa lekarjat smjatashe che sys stimulacia neshto moje da se postigne. Az ne bjah mnogo syglasna s tova zashtoto spored men ako testorena e problema, trjabva da se tyrsi nachin da se namali, a ne da se wyzdejstwa na krajnija effect. No toj ne mi dade drug izbor. Naprawih 2 stimulacii i trjabvashe da prekysna zashtoto myjyt mi imashe pytuvanija prez poslednite 2 mesetza. I pri poslednija mi razgovor s lekarjat i dvamata reshihme che ako shte ima stimulacia, njama da e s Clomid poveche. No pyk az mejduvremenno posetih edna klinika i tam mi predlojiha lekarstvo, koeto se ochakva da vyzdejstva na nivoto na testosterona mi i reshih che v sluchaja e po-dobre da opitam tova, otkolkoto da prodyljavam sys stimulaciite. Mejduvremenno i myja mi imashe edna spermatograma s namalena podvijnost, sled kato pyrvata beshe mnogo dobra. I sega veche sym napylno obyrkana i syvsem ne znam koe e problemyt, no mislja da opitam s lekarstvoto koeto regulira testosterona.
*

    TianA

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #26 -: Декември 17, 2004, 05:14:45 am »
Dai boje tova da se okaje pravilnoto lekarstvo za teb i da reshi problema. Jelaya ti go ot sarce !

p.p I blagodarya za saita.
*

    iliyana

otg za Vjara
« Отговор #27 -: Януари 08, 2005, 09:38:27 am »
Zdravei Vjara!
Az sam omajena i ot 3 godini pravim nestastni opiti da zabremeneya.
Parvo bqha moite problemi-imah colastra i lipsa na menstruacia,bez predishno zabremenqvane.Zapo4nah s Parlodel-povrastane,viene na svqt i na vseki 2-3 meseca pripadane.Prodaljih s Bromergon-samo viene na svqt.Vseki mesec hodih na doctor i imah ovulacia pri tova dvuqi4na.
Nakarah maja mi da si napravi test i se okaza 4e spermatozoidite mu sa 30% pod minimuma i sas zabavena skorost.Sega mu kupih edno mnogo gotino lekarstvo-TRIBESTAN-tqloto samo zapo4va da proizvejda testosteron i uvelichava kolichestvoto,ka4estvoto i skorosta na spermatozoidite.A az ste zapo4vam na kombinaciqta Bromergon +Clomid.
Nameri pove4e informaciq za Tribestan i probvai s Bromergon.Jelaq ti uspeh    :)
*

    Anonymous

Re: otg za Vjara
« Отговор #28 -: Януари 08, 2005, 22:38:57 pm »
Цитат на: iliyana
Zdravei Vjara!
Az sam omajena i ot 3 godini pravim nestastni opiti da zabremeneya.
Parvo bqha moite problemi-imah colastra i lipsa na menstruacia,bez predishno zabremenqvane.Zapo4nah s Parlodel-povrastane,viene na svqt i na vseki 2-3 meseca pripadane.Prodaljih s Bromergon-samo viene na svqt.Vseki mesec hodih na doctor i imah ovulacia pri tova dvuqi4na.
Nakarah maja mi da si napravi test i se okaza 4e spermatozoidite mu sa 30% pod minimuma i sas zabavena skorost.Sega mu kupih edno mnogo gotino lekarstvo-TRIBESTAN-tqloto samo zapo4va da proizvejda testosteron i uvelichava kolichestvoto,ka4estvoto i skorosta na spermatozoidite.A az ste zapo4vam na kombinaciqta Bromergon +Clomid.
Nameri pove4e informaciq za Tribestan i probvai s Bromergon.Jelaq ti uspeh    :)


Благодаря, Илиана!

Само за информация, в слуЧай Че някой друг също се интересува от темата, ще кажа Че Bromergon е лекарство което регулира пролактина и съответно има смисъл да се пие само в слуЧай на висок пролактин. Така Че при мен е неприложимо защото моят пролактин е в норма.
Това което проЧетох за Tribestan е Че има действие подобно на Виагра, т.е. повишава потентността при мъжа. Може да увелиЧава и тестостерона, не знам, но при нас и това не е проблем.
При намалената подвижност на сперматозоидите могат също да помогнат някои минерали (селен, цинк) и витамини (А, Е, С и др.). Чела съм Че тези добавки имат много добър ефект, а и най-малкото не вредят, та си струва Човек да опита.

Аз също ти желая успех със стимулацията и не забравяй да споделиш опита си с нас! :D
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #29 -: Януари 08, 2005, 22:44:57 pm »
Аз бях госта.
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #30 -: Януари 19, 2005, 13:20:05 pm »
Цитат на: Vjara
Eto ti edin link, kydeto mnogo dobre e objasneno kakvo e hyperstimulation:
http://www.hertrust.org/index.php?YWN0aW9uPWEyeiZ0eXBlPWVudHJ5JndvcmQ9SHlwZXJzdGltdWxhdGlvbiBhbmQgT3Zhcmlh

Pri men se predpolaga che problemyt e v povishen testosteron. I idejata beshe che makar i da imam ovu, moje bi testosteronyt e prichina jajtzekletkata da ne zree kakto trjabva. I zatowa lekarjat smjatashe che sys stimulacia neshto moje da se postigne. Az ne bjah mnogo syglasna s tova zashtoto spored men ako testorena e problema, trjabva da se tyrsi nachin da se namali, a ne da se wyzdejstwa na krajnija effect. No toj ne mi dade drug izbor. Naprawih 2 stimulacii i trjabvashe da prekysna zashtoto myjyt mi imashe pytuvanija prez poslednite 2 mesetza. I pri poslednija mi razgovor s lekarjat i dvamata reshihme che ako shte ima stimulacia, njama da e s Clomid poveche. No pyk az mejduvremenno posetih edna klinika i tam mi predlojiha lekarstvo, koeto se ochakva da vyzdejstva na nivoto na testosterona mi i reshih che v sluchaja e po-dobre da opitam tova, otkolkoto da prodyljavam sys stimulaciite. Mejduvremenno i myja mi imashe edna spermatograma s namalena podvijnost, sled kato pyrvata beshe mnogo dobra. I sega veche sym napylno obyrkana i syvsem ne znam koe e problemyt, no mislja da opitam s lekarstvoto koeto regulira testosterona.


Zdravej Viara,
Vijdam, che problemite ni sa shodni. Pratih ti i lichno saobshtenie, no ne sam sigurna dali si go poluchiala, a sam nova i vse oshte ne se orientiram dobre.
Pri men hormonalnite izsledvania pokazaha povishen testosteron i zanijen progesteron. Ginekologa mi predpisa Dufaston za progesterona i kaza, che testosterona moje da se normalizira i sam. Pravihme i test za ovulacia. Okaza se, che imam takava. Na 9-tia den biah 3 folikula. V denia na polojitelnia test za ovulacia mi kaza, che razmera na folikula e normalen, no mi predpisa Clostilbegyt. Ne sam sigurna zashto. Sled kato prochetoh stranichnite mu efekti ne posmiah da go pia.
Mojesh li da mi kajesh kakvo piesh za testosterona i pri koj lekar si hodiala za tova?
Petia
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #31 -: Януари 19, 2005, 15:16:24 pm »
Zdravei Petia!

Otgovorih ti na Lichni Syobshtenija.

Pozdravi!
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #32 -: Април 05, 2005, 14:58:05 pm »
Цитат на: Vjara
Аз бях госта.

Sajalqvqm mnogo ,no ot germaniq ne moga da pisha na kirilica.
Toku-sto se vratam ot rutinnite pregledi ,a utre ste hodq da davam krqv i osven hormonalnite ,mi pusnaha i izsledvane na holesterola.Az se u4dih,no eto kakvo nau4ih i iskam da go spodelq s VAS:
1.Ne piite Vitamin E-losh e za sarceto i predizvikva poka4vane na loshiq holesterol.
2.Holesterola e dva vida-dobar i losh.Ako loshiqt e nad normata ,prosto zabravete da zabremeneite ili ako tova stane o4akvaite spontanen abort za koito nashite lekari nqma da mogat da Vi dadat obqsneniq.
3.Nai -dobrite  tabletki za ponijavaneto na holesterola sa Ribeno maslo(tova e concertriran vitamin A) i chesnovite tabletki.
4.Pusheneto na cigari okazva po-losho vazdeistvie ot alkohola ,osobeno za badesti maiki nad 28 godini i zatova po-trudno zabremenqvat.
5.Bez stresovi situacii-edna ot pri4inite za lipsa na ovulacia i prejdevremenna kriti4eska vazrast.
6.Vednaj mese4no si pravete 3 dnevna pro4istvasta dieta(2-3 dena sled kato vi svarshi ovulaciqta)- plodove ,zelencuci  prepe4ena filiika hlqb,kiselo mlqko s niska mastnost,mineralna voda,vednaj dnevno 4ai.
7.Pove4e dvijenie i gimnastika sasto stimulirat ovulaciqta.
   Tuk vsi4ki sme s eden i sasti problem i sme minali prez kakvo li ne,nisto nqma da ni pre4i da opitame i tova- nadejdata krepi 4oveka,zatova az zapo4vam ot utre , avsi4ki ostanali kogato go pro4etat.
Doctora mi kaza,4e ako spazvam vsi4ko tova i si piq redovno Bromergon-a do 6 meseca ste imame radostna novina.
Jelaya uspeh na vsi4ki.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #33 -: Април 05, 2005, 16:28:14 pm »
Iliyanas, има и други в чужбина, така , че моля те опитай да пишеш на кирилица, че трудно се чете. Всъщност аз лично не чета на латиница, не че съм много компетентна, де :wink: , но ако искаш да получиш повете отговори, опитай. Има едно бутонче горе в ляво.
*

    Вяра

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #34 -: Април 05, 2005, 20:15:54 pm »
Цитат на: iliyanas

 eto kakvo nau4ih i iskam da go spodelq s VAS:

2.Holesterola e dva vida-dobar i losh.Ako loshiqt e nad normata ,prosto zabravete da zabremeneite ili ako tova stane o4akvaite spontanen abort za koito nashite lekari nqma da mogat da Vi dadat obqsneniq.
3.Nai -dobrite  tabletki za ponijavaneto na holesterola sa Ribeno maslo(tova e concertriran vitamin A) i chesnovite tabletki.


Здравей Илияна,

съвсем накратко искам да коментирам по мнението ти. Ако високият холестерин е приЧина да не се забременява или за спонтанни аборти от земята щяха да се затрият и САЩ и Германия и някои други индустриални държави, където високият холестерин е доста Често срещано явление. Истина е Че понякога високият холестерин е във връзка с общия хормонален баланс, но сам по себе си няма пряка връзка със забременяване. Той просто е допълнително усложнение което се полуЧава като резултат от неправилния баланс на някои хормони.

Доколко рибеното масло е добро за холестерина е много спорен момент. Има привърженици и противници на тая теория, тъй като изследванията са по въпроса са доста ограниЧени. Доказано е Че то понижава триглицеридите, НО повишава нивата на LDL, който широката публика нариЧа 'лош холестерин'. Така Че внимателно с рибеното масло. За първи път Чувам Че витамин Е може да е лош за холестерина. Той е екстракт от растения, така Че би трябвало да няма проблеми. Много е необходим за фертилността и има знаЧение както при жената, така и при мъжа.

В заклюЧение ти препоръЧвам ако имаш някакъв проблем със забременяването да се обърнеш към специалист по репродуктивна медицина. В Германия има достатъЧно много сериозни клиники. Този лекар който ти е дал тези съвети определено не е специалист в тази област и не знам доколко би могъл да ти е от помощ, в слуЧай Че имаш проблем.
*

    Вяра

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #35 -: Април 05, 2005, 20:18:00 pm »
Цитат на: iliyanas

 eto kakvo nau4ih i iskam da go spodelq s VAS:

2.Holesterola e dva vida-dobar i losh.Ako loshiqt e nad normata ,prosto zabravete da zabremeneite ili ako tova stane o4akvaite spontanen abort za koito nashite lekari nqma da mogat da Vi dadat obqsneniq.
3.Nai -dobrite  tabletki za ponijavaneto na holesterola sa Ribeno maslo(tova e concertriran vitamin A) i chesnovite tabletki.


Здравей Илияна,

съвсем накратко искам да коментирам по мнението ти. Ако високият холестерин е приЧина да не се забременява или за спонтанни аборти от земята щяха да се затрият и САЩ и Германия и някои други индустриални държави, където високият холестерин е доста Често срещано явление. Истина е Че понякога високият холестерин е във връзка с общия хормонален баланс, но сам по себе си няма пряка връзка със забременяване. Той просто е допълнително усложнение което се полуЧава като резултат от неправилния баланс на някои хормони.

Доколко рибеното масло е добро за холестерина е много спорен момент. Има привърженици и противници на тая теория, тъй като изследванията са по въпроса са доста ограниЧени. Доказано е Че то понижава триглицеридите, НО повишава нивата на LDL, който широката публика нариЧа 'лош холестерин'. Така Че внимателно с рибеното масло. За първи път Чувам Че витамин Е може да е лош за холестерина. Той е екстракт от растения, така Че би трябвало да няма проблеми. Много е необходим за фертилността и има знаЧение както при жената, така и при мъжа.

В заклюЧение ти препоръЧвам ако имаш някакъв проблем със забременяването да се обърнеш към специалист по репродуктивна медицина. В Германия има достатъЧно много сериозни клиники. Този лекар който ти е дал тези съвети определено не е специалист в тази област и не знам доколко би могъл да ти е от помощ, в слуЧай Че имаш проблем.
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #36 -: Април 10, 2005, 12:03:07 pm »
Цитат на: Lali
Iliyanas, има и други в чужбина, така , че моля те опитай да пишеш на кирилица, че трудно се чете. Всъщност аз лично не чета на латиница, не че съм много компетентна, де :wink: , но ако искаш да получиш повете отговори, опитай. Има едно бутонче горе в ляво.`
 Probvah sas vsi4ki buton4eta ,no ne se polu4ava.I ako nqkoi se obarka i mi izprati pismo na emaila na kirilica-polu4avam samo ieroglifi.Zatova vi molq da mi pishete na latinica.
S blagodarnost :
Iliyana
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #37 -: Април 10, 2005, 13:09:36 pm »
Цитат на: Вяра
Цитат на: iliyanas

 eto kakvo nau4ih i iskam da go spodelq s VAS:

2.Holesterola e dva vida-dobar i losh.Ako loshiqt e nad normata ,prosto zabravete da zabremeneite ili ako tova stane o4akvaite spontanen abort za koito nashite lekari nqma da mogat da Vi dadat obqsneniq.
3.Nai -dobrite  tabletki za ponijavaneto na holesterola sa Ribeno maslo(tova e concertriran vitamin A) i chesnovite tabletki.


 За първи път Чувам Че витамин Е може да е лош за холестерина. Той е екстракт от растения, така Че би трябвало да няма проблеми. Много е необходим за фертилността и има знаЧение както при жената, така и при мъжа.

 Az samo vi predadoh dumite na doctora,no napravih nqkoi malki prou4vaniq za vitami E-pri hora s diabet ,i spovishen losh holesterol uveli4ava riska ot sarde4ni bolesti i infarkt: Large doses of vitamin E -- widely touted as an elixir of youth -- do not protect against heart attacks and cancer and might actually raise the risk of heart failure in people with diabetes or clogged arteries, a study found.
    A za cholesterola mojete da pro4ete tova:Cholesterol is critical to many bodily functions -cell membrane production, Sex Hormones, digestive processes.


More than 150 children age 1-3 were classified by whether their mother had high levels of cholesterol during pregnancy; the children were then examined for evidence of atherosclerotic lesions.
  The high cholesterol level could cause also pre-eclampsia(toxaemia):It is quite common, affecting about one in every 10 pregnancies. You are most at risk if you are a first-time mother or pregnant for the first time by a new partner.

Your risk is increased if:

A close female blood relative has had pre-eclampsia
You suffer from high blood pressure, diabetes, kidney disease or migraine
You are over 35
You are carrying more than one baby
Pre-eclampsia develops in the second half of pregnancy, usually in the last few weeks. Sometimes it starts as late as during labour - or even just after the baby is born.

Pre-eclampsia is caused by damage to the placenta, the special pregnancy organ which supplies the baby with food and oxygen from your blood. The damaged placenta affects you and your baby in different ways.
In some cases it becomes serious and affects other parts of the body, such as the liver, brain, lungs or blood clotting system.
It can get worse very quickly - and it can be dangerous. Your baby may grow slowly or have other problems because he or she can't get enough food or oxygen from the placenta.
These problems can also be dangerous.
   Taka ,4e nedeite da obvinqvate doctora mi v nekompetentnost, a vzemete da si proverite nivoto na cholesterola.Tova,4e v Bulgaria ne e izvestno ,ne ozna4ava ,4e ne e vqrno.Zatova i spodelqm mnenieto si s vsi4ki ostanali.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #38 -: Април 10, 2005, 14:19:58 pm »
Цитат на: iliyanas
Tova,4e v Bulgaria ne e izvestno ,ne ozna4ava ,4e ne e vqrno.


Малко ще споря с тебе.

Първо, в България е известно всичко, което е известно и на останалия свят.

Второ, цитатът ти за вит. Е е от едно ново проучване, което аз, а и много други мои колеги, получихме наскоро (абонирани сме). Ако си направиш труда да го прочетеш цялото, ще видиш, че става въпрос за хора над 55 години. За 7 годишен непрекъснат прием на високи дози витамин Е. И за спорни заключения. Както казва самата изследователка, the study is "not the final word on vitamin E".

Та в този смисъл не е лесно да се чете специализирана медицинска литература, а още по - малко - да се разбере прочетеното и да се направят изводи.

Трето, за цитата по отношение холестерола. Разбира се, че е вреден (определена фракция), никой не го оспорва. Но не е редно да копираш безразборно от различни източници и да ги свързваш в тема, защото се получава една глупотевина. Как свърза изследването за холестерола при вече родени деца - http://www.chiroweb.com/find/archives/women/pregnancy/cholesterol.html с определението за прееклампсия - http://www.pre-eclampsia.co.uk/eclamp.html?

Искам да ми посочиш линка на тази фраза -  The high cholesterol level could cause also pre-eclampsia(toxaemia).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #39 -: Април 10, 2005, 17:20:07 pm »
Как свърза изследването за холестерола при вече родени деца - http://www.chiroweb.com/find/archives/women/pregnancy/cholesterol.html с определението за прееклампсия - http://www.pre-eclampsia.co.uk/eclamp.html?
 Moje bi sam napravila greshka s nomeraciqta na saitovete,no misalta mi beshe druga:che visokota stoiniost na loshiqt holesterol  e pri4ina za pre-eclampsia i sam poso4ila v kakvi slu4ai ,riskat e nai-goliam.I kakvo vliqnie okazva pri  ve4e  rodeni deca.
    I stom kato ste tolkova nayasno s vsi4ko zasto nikade ne e zapisano vav vashiat sait,4e trqbva da se proverqva   nivoto na holesterola -toi igrae kriti4na ili klu4ova rolq pri SEX HORMONITE(v tova 4islo   vlizat i estrogena i progesterona).Pri tolkova neizqsneni slu4ai na jeni ,koito sa s ponijen progesteron -bez da imat uveli4en prolaktin ili testosteron,ili da sa v kriti4eska vazrast;pri jeni koito s godini priemat hormonalni lekarstva +Clomid i imat ustanovena ovulacia i ne mogat da zabremeneqt bez da ima problem s partniorite im i moje bi pri tqh visokiqt holesterol e vinoven?
    Ili moje bi vie ,predpo4itate,da se informirate ,za da pokajete na kolegite si ot drugite drjavi,kolko ste informirani,no nito duma ne kazvate za tova v saita.Ako nqkoi  reshi da kaje nesto novo vie vednaga pokazvate sastite izto4nici koito sa izpolzvani i eto vie znaete vsi4ko otnovo.Qvno nqkoi trqbva da Vi provokira po nqkakav na4in,za da mogat vsi4ki koito izpolzvat saita da razbirat novostite v oblastta na ginekologi4nite problemi.