0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Толкова познато ми е това което е написала St....
Каквото и ново да въвеждах винаги смесвах с морков.
Броколи, карфиол, тиквичка не и не, само 2 лъжички морков и воала.
В раницата и у дома винаги имаше бурканче от вълшебното пюре и празен Авентски контейнер за рабъркване на нови микстури! :lol:

Каша в шише не съм давала.
Същността на захранването идва от ядене с лъжица, а не нова храна в шише!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
благодаря за съветите, момичета, явно аз неправилно съм разбрала какъв е смисъла на захранването, все си мислих, че е в даването на твърда храна... често педиатри съветват кърмещи майки, на които се налага да дохранват, да дават АМ с лъжичка, не от шише, без да са захранили. реших да започна да давам кашата от шише първо заради съвета на педиатърката ми, после поради желанието ми да избегна дългото хранене (вреди на зъбките, макар все още да не са изникнали,също така детето се изнервя от "трудното" идване на храната, щеше ми се първо да свикне с вкуса на нещо ново като кашата и тогава да започна пюретата с лъжичка). както и да е, от утре я почвам с лъжицата,дано да имаме успех. далеч съм от мисълта да нагуша детето ми :), чудя се просто кое е по- добро за него. опитът ще си покаже. и тъй като има биберони за каша, реших, че е в реда на нещата да я дам от шише. в началото всичко изглежда толкова  трудно ...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вики ще успеете мила, детето води!
Толкова трудно ми се виждаше всичко в началото!
 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Вики, дори да свикне с вкуса, няма да е свикнала с лъжицата :)
А това също е ново. В началото ще е бавно, ще яде по малко  (20-30 гр...40-50 гр)
После бебето разбира как се яде с това чудо лъжицата и става все по-опитно....количествата нарастват и така.....Води се по нея и по отношение на заместването на ядене, понякога става по бързо, понякога доста време си искат добавката от мляко :)
А как пасирате прясната ябълка? На мен ми остана всичко по пасатора, а и пак беше на парченца, а не хомогенно.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
И аз като пасирам ябълката остават по-големи пареченца, та  почнах през марля да я стискам и така става, ама е доста трудоемко. Открих, че може да се стърже на стъргалото на едно от ситните страни - става идеално! А да ви се похвалим, че засега моркова много го харесваме, но кашата ъ :P И й слагам по някоя лъжица в АМ и така става. Ще пробвам и с друга каша, може банановата на Хумана, чета, че мамите са много доволни от нея, а и би трябвало да е по-вкусна от чистата оризова!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
единият вариант за пасиране на ябълка е с някаква течност вътре - вода или АМ/кърма, другото е да се настърже на най-едрото на рендето и после набързо с пасатора. Пак не става галдко като кремче, но това си е от ябълката.

viketo, притесняваш се за неща, които още не си видяла как ще се развият. Малко деца се изнервят от бавното хранене и то е най-вече в началото, но тогава и количествата все още са малки - 20-30 гр. А и това за бавното ядене и зъбите, както сама си писала, още нямате такива.

Не помня кога заместих ядене, но определено беше след 9-ия месец. Чак тогава започна да яде количества от около 120-130 гр и спрях дохранването.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

chapla, убягва ми на каква възраст сте, но мисля втора каша е хубаво да въведеш елда. Но аз и преди писах някъде, че съм против тези плодови каши, особено на по-малка възраст. Отделно, че банановата ще е и сладка. А и като яде детето оризовата с добавено АМ, какъв е проблемът. Ние карахме на оризова само до 10 месеца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!


Не помня кога заместих ядене, но определено беше след 9-ия месец. Чак тогава започна да яде количества от около 120-130 гр и спрях дохранването.


Това страшно ме успокоява  :D

Благодаря за съветите за пасирането на ябълката. Ще пробвам.
*
На нас проблем ни е точно моркова не го иска. Нищо освен сладък картоф от зеленчуците не яде, а кашата с плод я обожава. Аз май доста храна и давам , и малко дебеличка върви. Сутрин и давам мляко към 160мл, после в 10 часа плод, в 12 пак мляко 160мл, после в 4 часа и давам каша (но доста)после в 18 часа яде зеленчук и в 20 часа пак мляко и в 22:30 пак мляко.
Май ще трябва да и намаля храненията?Неискам да и разширявам стомахчето и в съшото време все гледам пък да не би да и давам малко .... малко объркано го написах май?
Пишете вие колко  хранения давате на бебе на 6 месеца?
*
можеш спокойно да махнеш това хранене в 18 часа. режима не е особено подходящ според мен за дете на 6м.
ако пък толкова държиш да яде зеленчуци ги давай на обед. и не храни детето през 2 часа.
*
малката яде с лъжичка :) бързам да се похваля. общо взето опасенията ми бяха малко напразни, признавам си и приемам критика. изяде около 60 мл от кашата с лъжичка, ако бях упорствала щеше да изяде цялата порция.
имам следния въпрос: след като заместих едно ядене с каша мисля след 5 - 6 дена да започна плодовете. сега давам кашата в 3, плодовете ще започна в 11.30, на обед, докато заместя цяло хранене. после измествам ли и тях в 3,като редувам каша, плод през ден?
малката яде с лъжичка :) бързам да се похваля. общо взето опасенията ми бяха малко напразни, признавам си и приемам критика. изяде около 60 мл от кашата с лъжичка, ако бях упорствала щеше да изяде цялата порция.
имам следния въпрос: след като заместих едно ядене с каша мисля след 5 - 6 дена да започна плодовете. сега давам кашата в 3, плодовете ще започна в 11.30, на обед, докато заместя цяло хранене. после измествам ли и тях в 3,като редувам каша, плод през ден?
Защо плод по обяд? Аз тогава давам зеленчуково пюре. Смесвам плод с каша и се приема добре. В началото започнах с плод и после добавих кашата, но не мисля, че е от такова значение кое ще е първото.

lb2f
малката яде с лъжичка :) бързам да се похваля. общо взето опасенията ми бяха малко напразни, признавам си и приемам критика. изяде около 60 мл от кашата с лъжичка, ако бях упорствала щеше да изяде цялата порция.
имам следния въпрос: след като заместих едно ядене с каша мисля след 5 - 6 дена да започна плодовете. сега давам кашата в 3, плодовете ще започна в 11.30, на обед, докато заместя цяло хранене. после измествам ли и тях в 3,като редувам каша, плод през ден?

Браво на малката.
Ядене се "замества" поне на 120-130 гр твърда храна. Плодовете ги въведи там до 3-5-7 дни (както си решила), дори да не си "заместила" хранене. Тогава ги измести при кашата. Също може да редуваш, каша, плод, плод + каша, пак плод, абе както си решиш. Най-вече виж как и от кое ще се огладнява/засища за да нагласиш нещата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
всъщност едното ядене, около 180 мл, е изцяло каша, просто аз й дадох около 1/3 с лъжичка, останалото с шише.
ще действам с плодовете. какво имате предвид каша + плод? => 50/50 каша/ плод или да смесвам плода в кашата?
Аз смесвам плода с кашата.

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Аз смесвам плода с кашата.

Аз също смесвах, така кашата става доста вкусна. И с един куршум - два заека.  :wink:
Ако детето си яде и поотделно, мисля, че не е проблем  :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
chapla, убягва ми на каква възраст сте, но мисля втора каша е хубаво да въведеш елда. Но аз и преди писах някъде, че съм против тези плодови каши, особено на по-малка възраст. Отделно, че банановата ще е и сладка. А и като яде детето оризовата с добавено АМ, какъв е проблемът. Ние карахме на оризова само до 10 месеца.
Дъщеря ми е на 6 месеца и не ми се иска да й давам елда, не съм много сигурна заради алергените, а татко й има алергия към някои плодове, прах и други и съм по-предпазлива. С кашите ни е трудно и засега открих, че мога да й давам оризовата, смесена с АМ с биберона, а ще купя по препоръка на Бърди друга и ще пробваме пак с лъжичка. Смесвам я с плод, но като е повече кашата и отказва, характер:) А иначе режимът ни е: понякога нощем към 2-3-4 АМ, особено като я тормозат зъбките, но не винаги- в 6 или 7 АМ - в 10 каша с АМ - в 13 зеленчуково пюре, засега само морков сме пробвали, от пет-шест дни,плюс АМ - в 16 ябълка с мааалко оризова каша с АМ и АМ с биберона - в 19-20 АМ. Това е общо взето, малко ни е трудно да сме на четири часа, пробвала съм, но се изнервя Ребека, а пък иначе трудно яде повече от 160 мл АМ, но вече отказах да се тревожа, надявам се, че ще почне скоро да яде повече, все пак растем на месеци:) Не знам банан с кашата дали мога да й дам, за тиквата съм чела, че малките бебенца ги запича за разлика от възрастните...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
И аз понякога му смесвам кашата с плод  :wink: но каша му давам само 2 или 3 пъти в седмицата
 Sany    що се однася до храненията и ние сме на 6 месеца сутрин 8 часа -180 мл.млако , 10 часа-давам плодов сок,към 12 или 13 часа давам зелечуково пюре към 17 часа давам плод и последно хранене в 21 часа 180 мляко с 1 бисквитка вътре!
*
А защо е този плодов сок? Това не е хранене.