0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря ти значи си продължаваме така като до сега картоф,морков,ориз и така  :wink:
*
можеш и тиквичка да дадеш, след това въведи карфиол и броколи, но не бързай, много е малък, няма за къде да бързаш :)
Благодаря ти за съвета!
*
Благодаря за отговорите ви, момичета. Засега май ще прекъснем с ябълката, че ми се струва, че има колики вечер от нея. Плаче като за световно, а по принцип си спи нощно време. Може да е и от зъбите, но пък пръцка... Знам ли. Ще изчакам до неделя и от понеделник ще почна с оризовата каша, а после ще опитам към нея да прибавя ябълка. Ей, не е много лесна тая работа и отговорна :wink:
Ябълката да не би да я даваш сурова?
Аз доколкото съм чела е хубаво до 7мия месец включително всичко да е топлинно обработено.
Виктория, аз им правя домашно картофено пюре с кърма и вътре добавям по малко от купешките пюренца, зависи какво захранвам.

Ябълката да не би да я даваш сурова?
Аз доколкото съм чела е хубаво до 7мия месец включително всичко да е топлинно обработено.

Сурова е най-добре. Не е нужно да е топлинно обработена.
Аз всички плодове давам сурови. (е, когато е от бурканче няма как, разбира се)

lb2f
*
Джази, всеки си преценя сам за себе си. Аз споделих какво съм чела. Суровите продукти отежняват работата на стомахчето, а то не е свикнало още с това до 7 месец.
Джази, всеки си преценя сам за себе си. Аз споделих какво съм чела. Суровите продукти отежняват работата на стомахчето, а то не е свикнало още с това до 7 месец.
Това не е вярно. Би ли споделила къде си го чела?

lb2f
Благодаря за отговорите ви, момичета. Засега май ще прекъснем с ябълката, че ми се струва, че има колики вечер от нея. Плаче като за световно, а по принцип си спи нощно време. Може да е и от зъбите, но пък пръцка... Знам ли. Ще изчакам до неделя и от понеделник ще почна с оризовата каша, а после ще опитам към нея да прибавя ябълка. Ей, не е много лесна тая работа и отговорна :wink:
Ябълката да не би да я даваш сурова?
Аз доколкото съм чела е хубаво до 7мия месец включително всичко да е топлинно обработено.
Виктория, аз им правя домашно картофено пюре с кърма и вътре добавям по малко от купешките пюренца, зависи какво захранвам.

 Аз му готвя картоф,морков,ориз,домати всеки ден разнообразявам а пробвах да слагам от готовите зеленчукови ама как го усеща малкия хитрушко не знам и не иска да го яде и
съответно се хвърля :? :lol:
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 22:47:41 pm от Виктория »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джази, всеки си преценя сам за себе си. Аз споделих какво съм чела. Суровите продукти отежняват работата на стомахчето, а то не е свикнало още с това до 7 месец.
Това не е вярно. Би ли споделила къде си го чела?

джазо, ти кога се изпедепца толкоз по храненето, бе? разбира се, че е вярно. сурова ябълка ще даваш по-късно, когато това е ядене на плод между храненията, а не на 7 месечно бебе, като с нея целиш да му заместиш хранене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Джам, става въпрос за началото на захранването, още не е заместено цяло хранене. То е ясно, че с една гола ябълка няма да се нахрани детето.
Въпросът е, че като начало е по-добре да се дава сурова ябълка, а не топлинно обработена. Аз започнах със сурова ябълка, после добавих към нея оризова каша и така заместих едното ядене.

lb2f
Тук нещо се обърках последно когато се прави домашно плодово пюре трябва ли да се варят плодовете или се дават сурови аз до сега все сурови давам (банан,ябълка,круша)е когато аз го правя иначе плодовите пюрета пове4ето пъти взимаме на "ГАНЧЕВ" и много ги харесваме!
*
Джази, всеки си преценя сам за себе си. Аз споделих какво съм чела. Суровите продукти отежняват работата на стомахчето, а то не е свикнало още с това до 7 месец.
Това не е вярно. Би ли споделила къде си го чела?
хм, почти навсякъде в нета го пише...или искаш конкретни линкове?!
За начало на захранване точно трябва да се дава топлинно обработен плод (пекан), отначало по малко, докато се замести цялото хранене.
Мисля, че е излишно да спориме. Аз на моите деца давам сурови плодовете. Така съм захранила и не съм имала проблем. И Бърди съветва сурови. Пък всеки дава, каквото смята за добре.
В такива моменти винаги се сещам за репликата на Фани: "За децата е най-добро това, което правят майките им"  :D

lb2f
И аз ги давам сурови никога не съм ги варила а и специално четох в  "Оценка на маториката" Бърди казва плодовете да са сурови само ябълката може по желание да се пече на фурна  :wink:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница

Ябълката да не би да я даваш сурова?
Аз доколкото съм чела е хубаво до 7мия месец включително всичко да е топлинно обработено.
Виктория, аз им правя домашно картофено пюре с кърма и вътре добавям по малко от купешките пюренца, зависи какво захранвам.
[/quote]
Сурова я давах, пекох я два пъти, но може би не пасирам добре и остават по-едри парченца, знам ли. Правя го както препоръчва Бърди и смятам, че не е проблем да е суров плода. Тези, които дават сок нали пак от суров плод е!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Определено и аз съм за обработен термично плод до 8 месеца, най-вече ябълка. Суровият дразни стомаха, е не видимо при всички деца. Вслушвам се за много неща в Бърди, но не за всичко и на 100%.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Василена, на едно мнение сме  :wink: А за сока, ами мойте деца още не знаят що е то сок, а и няма да научат скоро. Според мен е безмислено да се дава сок. Затова им давам всеки ден плодово пюре с всички витамини които се съдържат в плода, а като са жадни водичката ще свърши по-добра работа от сока. Все пак в изцедения сок отива най-вече захарта на плода, витамините отиват по дяволите.
Ама всеки си решава за себе си как си гледа детето и кое е най-добро за него.
Василена, на едно мнение сме  :wink: А за сока, ами мойте деца още не знаят що е то сок, а и няма да научат скоро. Според мен е безмислено да се дава сок. Затова им давам всеки ден плодово пюре с всички витамини които се съдържат в плода, а като са жадни водичката ще свърши по-добра работа от сока. Все пак в изцедения сок отива най-вече захарта на плода, витамините отиват по дяволите.
Ама всеки си решава за себе си как си гледа детето и кое е най-добро за него.

Ето тук сме абсолютно на едно мнение  :balk_602:

lb2f
*
Момичета дайте мнение за кашите на милупа
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Момичета дайте мнение за кашите на милупа

Конкретно ли те интересува нещо, или?
Хубави са им кашите, не знам да има недоволни от тях :D