0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Джиджо, тиквата и моркова запичат.
Можеш да въведеш примерно тиквичка, червено цвекло.
Ти само каша ли даваш? Аз лично не съм имала проблем със приготвянето на ориговата каша на Милупа, било с кърма, било с АМ .
Единствено при захранването обаче съм давала чиста каша. Обикновено кашата ми е около 1/4 или 1/3 от порцията и останалото е зеленчуково или плодово пюре.
Моят съвет е да въведеш повече зеленцуци и плодове /около пет от всяко/, да въведеш жълтък и чак тогава да пристъпиш към месото. Месото при мен беше последната група храна, с която захраних.
Грозно е да го казвам, но малко педиатри са наясно с захранването и храненето на бебето. На моята педиатърка и дадох схемата, систематизирана от Рали  и веднага и намери три кусура. Според нея лещата може да се въведе по-рано, но да изчакам с брюкселското зеле 8O.
По въпроса за захранването с ориз - въведеш ли оризовата каша, да, детето се смята, че е захранено с ориз във всичките му разновидности. Лично аз обаче предпочитам домашно приготвената храна, щото детето ми не е китайче да яде Хип-овските пюрете, чието съдържание неминуемо съдържат грис от ориз.
За почивката между захранванията - да , правя почивка противно на всякаква логика. Два, три или пет дена, но винаги има такъв момент. Моето съждение е /не съм го прочела никъде/, че организма трябва "да свикне" с новата храна , пък и не съм състезание по спортно бягане на 500 метра с препятствия.   
В заключение - за мен най-важен е баланса. Примерно ако дам сутринта картоф и морков /запичащо/ следобед давам слива /разхлабващо/. Ако детето е яло по-тежка храна на обед /примерно телешко с два зеленчука и глутен/, следобед е нещо по-леко като например малко кисело мляко с много плод.
Като почнах захранването четох, четох и се оплетох като пате в калчища. Както прочетох в едно списание - избираш си само един човек /баба, приятелка, лекар/ и слушаш само него. Аз избрах да слушам само д-р Бърди и не сгреших. Вярно, малко "модифицирах" неговата схема, но това е друг въпрос.

П.П. По теми на захранването д-р Бърди тук ли да питаме?
Мами,дъщеря ми е на почти 7 мес. и я захранвам от 5-я със зеленчуково пюре,което приготвям сама.В пюрето не слагам нищо ,освен зеленчуци,но моята педиатърка ми казва да слагам сол и масло.Това само за вкус ли се добава или има друга причина?Благодаря предварително!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Отговорих ти и в темата на Бърди - само за вкус ти го препоръчват. Ако се слага нещо, то е пречистен зехтин, за да няма реакции на организма на детето.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Отговорих ти и в темата на Бърди - само за вкус ти го препоръчват. Ако се слага нещо, то е пречистен зехтин, за да няма реакции на организма на детето.
Благодаря ти за отговора.Най-накрая конкретен и точен отговор.Пречистен зехтин преварен на водна баня ли значи?И ако не как се обработва?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
По принцип продават такъв, но марка не мога да кажа. А и всеки добър зехтин би свършил същата работа. Да, може да се превари на водна баня.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Студенопресованият зехтин, който съм чела, че се препоръчва не променя ли вкуса си при топлинна обработка? Не загорчава ли?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Роксана, честно казано не знам, никога не съм преварявала, а и не съм ползвала за готвене :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Питам защото преварих един такъв и сега горчи, но понеже затоплих цялото шише и не мога да разбера дали си е такъв или аз нещо го прецаках. :(
*
Аз докато разбрах, че зехтина горчи при топлинна обработка, бая манджа изхвърлих.
По добре добавяй зехтин непосредствено преди хранене.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, дъщеря ми става след два дена на 5 м и смятам от средата на петия м да я захраня. Посъветвах се и с Бърди - ще почна с оризова безмлечна каша, моля ви дайте съвет коя фирма е за предпочитане. Бърди предлага или с пасирана ябълка, но аз избрах каша. Чудя се следващата нова храна ябълка ли да е или зеленчук!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Пречистен зехтин преварен на водна баня ли значи?И ако не как се обработва?

не значи преварен. пречистен значи рафиниран зехтин - трябва да пише Extra virgin на шишето. но той не се обработва термично - слага се в готовото ястие.
за бебета е много подходящо и рапичното олио.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Момичета, дъщеря ми става след два дена на 5 м и смятам от средата на петия м да я захраня. Посъветвах се и с Бърди - ще почна с оризова безмлечна каша, моля ви дайте съвет коя фирма е за предпочитане. Бърди предлага или с пасирана ябълка, но аз избрах каша. Чудя се следващата нова храна ябълка ли да е или зеленчук!?

тоя въпрос с кашите сме го дъвкали поне 5-6 пъти. можеш да ползваш и функцията за търсене. най-много се препоръчват Хип и Милупа, аз лично съм за Хип.

втората храна - няма значение ябълка или зеленчук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Благодаря! Попрочетох тук-там, но не бях съвсем сигурна дали Блевит или Милупа, ще помисля пак, има малко време, пък и зависи детето какво ще хареса, нали :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
ЧНГ! Само да се включа по моята тема за захранването - реших и почнах първо с ябълка, а после с каша. Надявам се да тръгне добре, засега дъщеря ми харесва ябълката :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, започнах аз с ябълка като първа храна, но май има малко колики от нея, а вече четвърти ден й я давам. Не ми стана ясно, въпреки, че четох тук, като привърша захранването с ябълка ще почна с кашата примерно, но ябълката да замества ли АМ и кога да я давам!? Ще ви бъда изключително благодарна, ако някой ми отговори, че вече ще лудна да се чудя как да го направя това захранване :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Ти с една гола ябълка сега няма да можеш да заместиш цяло хранене с АМ. Даваш си това, с което захранваш и после си дохранваш с АМ. Ще изместиш хранене, когато въведеш каша и няколко плода, които ще можеш да добавяш към кашата и детето започне да изяжда количество, което го засища.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Можеш да смесиш ябълката с оризова каша. Ако изяжда количество, което я засища, няма нужда от АМ.

lb2f
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Благодаря за отговорите ви, момичета. Засега май ще прекъснем с ябълката, че ми се струва, че има колики вечер от нея. Плаче като за световно, а по принцип си спи нощно време. Може да е и от зъбите, но пък пръцка... Знам ли. Ще изчакам до неделя и от понеделник ще почна с оризовата каша, а после ще опитам към нея да прибавя ябълка. Ей, не е много лесна тая работа и отговорна :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Здравейте!
Искам да попитам за зелен4уковите манджи4ки тъй като не искаме да ядем от купешките зелен4укови пюрета готвя на малкия и пасирам ,захранихме по раничко и си хапваме доста добре 4ета рецепти но искам да попитам грахът и заревицата трябва ли да им махам люспите и как става по лесно? :ask:
*
нищо че си захранила по-рано, въпреки това е много малък за грах и царевица.