0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Сокове на 6 месечно бебе не се дават.
аз лично предпочитам за начало на захранването плод, но няма проблем като си започнала със зеленчук. Правилно захранваш по 2-3 лъжички и така увеличаваш всеки ден с по 2-3 докато за 6-7 дни достигнеш 100-120 гр. След това започваш с друг плод/зеленчук. Аз редувах при въвеждането плод/зеленчук/плод .....В началото въвеждах всяка нова храна за 6,7-8 дни, след това и за 4-5 съм въждала. Когато въведеш поне 2-3 зеленчука (картоф, морков, тиква, тиквичка ...) можеш да заместиш обедно хранене. Аз добавях и малко кърма по 40-50 гр. и така се получавае 160-170 гр. храна, колкото по принцип трябва да изяжда едно 6 м. бебе. Може би 3 седмици след като заместих обедното хранене заместих и следобедното с безглутенова каша към която добавях плодово пюре.
Всяка нова храна въвеждах на обед преди да започне храненето.
*
Помагайте в захранването
« Отговор #461 -: Декември 13, 2007, 18:48:28 pm »
Здравейте мили майки,
захраних моето бебе с пюре от картоф и карфиол на Хип.
Днес изяде цяло бурканче с лъжица :D
Но докато стигнем до това количество,знаете как става.4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н.докато днес не дадох изобщо АМ.
Та,утре ще давам,картоф+нещо друго...не съм решила още какво ще е.
НО...пак ли трябва да почвам първо 4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н,докато изчезне млякото....то по този начин всичко се обезсмисля с днешният успех  с премахване на млякото.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагайте в захранването
« Отговор #462 -: Декември 14, 2007, 00:01:37 am »
Здравейте мили майки,
захраних моето бебе с пюре от картоф и карфиол на Хип.
Днес изяде цяло бурканче с лъжица :D
Но докато стигнем до това количество,знаете как става.4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н.докато днес не дадох изобщо АМ.
Та,утре ще давам,картоф+нещо друго...не съм решила още какво ще е.
НО...пак ли трябва да почвам първо 4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н,докато изчезне млякото....то по този начин всичко се обезсмисля с днешният успех  с премахване на млякото.


не трябва.
като си въвела вече някои храни, почваш с нов зеленчук по схемата с лъжичките, а останалото количество си допълваш с вече въведените зеленчуци.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Никога не съм чувал за "схема с лъжичките". Ами ако не иска да хапне 4? Какво става? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Никога не съм чувал за "схема с лъжичките". Ами ако не иска да хапне 4? Какво става? ;)

ами става "бой, глад, стриганье" (както казал шопът) - докато происка  :lol:

под "схемата с лъжичките" имам предвид постепенното увеличаване на количеството въвеждан нов хранителен продукт в рамките на няколко дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Приемам ... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Никога не съм чувал за "схема с лъжичките". Ами ако не иска да хапне 4? Какво става? ;)

ами става "бой, глад, стриганье" (както казал шопът) - докато происка  :lol:

под "схемата с лъжичките" имам предвид постепенното увеличаване на количеството въвеждан нов хранителен продукт в рамките на няколко дни.

da,no po tozi nachin s lujichkite,pak triabva da davam mliako,a az napisah che vchera e izal cialo piure bez mliako
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Продължавате без мляко.
Мляко се дава само в началото след хранене за добавка. А не помежду, или с.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Продължавате без мляко.
Мляко се дава само в началото след хранене за добавка. А не помежду, или с.

и смятате ли че ще изяде изцяло нов продукт без мляко :wink:
картоф и спанак например,като досега е бил на картоф и карфиол...
*
Продължавате без мляко.
Мляко се дава само в началото след хранене за добавка. А не помежду, или с.

Д-р бърди,
надявам се знаете колко много майки слагат 30 мл АМ в пюретата или кърма? :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924

под "схемата с лъжичките" имам предвид постепенното увеличаване на количеството въвеждан нов хранителен продукт в рамките на няколко дни.

da,no po tozi nachin s lujichkite,pak triabva da davam mliako,a az napisah che vchera e izal cialo piure bez mliako

ами не си прочела внимателно какво съм ти написала, майче!
като си въвела вече карфиол с картоф и е успяло детето да изяде цяла порция от това ядене - примерно 150 грама, на следващия ден ще дадеш 20 грама морков, а останалите 130 грама ще бъдат отново карфиол с картоф. къде има мляко в тая схема?

толкова ли е сложно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
благодаря
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Зеленчукови пюрета на Хип:Ранни моркови с картофи - 125 гр. от 4 мес.
Спанак със сметана и картофи - 125 гр. от 4 мес. - с млечен протеин
Ранни моркови - 125 гр. от 4 мес.
Броколи с ориз - 125 гр. от 4 мес.
Различни зеленчуци /грах, карфиол, картоф, морков/ - 125 гр. от 4 мес.
Тиквички с картофи - 125 гр. от 4 мес.
Нежни зеленчуци с ориз - 125 гр. от 4 мес. с млечен протеинКарфиол с картофи /без скорбяла/ - 125 гр. от 4 мес.
Зеленчук със сметана  - 125 гр. от 4 мес.  с млечен протеинТиква с картофи - 125 гр. от 4 мес.
Тиква - 125 гр. от 4 мес.
Спанак със сметана и картофи - 190 гр. от 4 мес. с млечен протеин
Различни зеленчуци /грах, карфиол, картоф, морков/ - 190 гр. от 4 мес.

заб. всички са без глутен, без готварска сол и без захар.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Асортимент пюрета и каши на HiPP


Месеците, в които може да се даде пюрето или кашата са по информация на производителя, но всеки сами индивидуално и по своя преценка определя, кога да даде от съответния продукт!!!

  A – храни подходящи за бебета предразположени към алергии и бебета с алергии /от производителя/ 
 био – печат за високо качество на продукт, произведен от биоорганични суровини /от производителя/


Зеленчукови пюрета:


A био Ранни моркови с картофи – 125 гр. от 4 мес.
  био Спанак със сметана и картофи - 125 гр. от 4 мес. - с млечен протеин
A био Ранни моркови - 125 гр. от 4 мес.
A био Броколи с ориз - 125 гр. от 4 мес.
  био Различни зеленчуци /грах, карфиол, картоф, морков/ - 125 гр. от 4 мес.
A био Тиквички с картофи - 125 гр. от 4 мес.
  био Нежни зеленчуци с ориз - 125 гр. от 4 мес.  - с млечен протеин
A био Карфиол с картофи /без скорбяла/ - 125 гр. от 4 мес.
  био Зеленчук със сметана  - 125 гр. от 4 мес.  - с млечен протеин
A био Тиква с картофи - 125 гр. от 4 мес.
A био Тиква - 125 гр. от 4 мес.
  био Спанак със сметана и картофи - 190 гр. от 4 мес. -  с млечен протеин
  био Различни зеленчуци /грах, карфиол, картоф, морков/ - 190 гр. от 4 мес.

заб. Всички са без глутен, без готварска сол и без захар.

Менюта:

A био Пуешко меню - 125 гр. от 4 мес.
A био Телешко меню - 125 гр. от 4 мес.
A био Пилешко меню  - 125 гр. от 4 мес.
  био Зеленчуци, картофи с телешко месо - 125 гр. от 4 мес. – с млечен протеин
A био Сладка царевица с картофено пюре и пуешко месо - 125 гр. от 4 мес. – съдържа глутен
  био Спагети Болонезе - 190 гр. от 4 мес.
A био Картофи с карфиол и телешко месо - 125 гр. от 4 мес.
  био Ориз и зеленчуци с телешко месо - 125 гр. от 4 мес.
  био Спагети с домати и тиквички - 190 гр. от 4 мес. – съдържа глутен и млечен протеин
  био Моркови и картофи с агнешко месо - 190 гр. от 4 мес.  – с млечен протеин
A био Ориз и моркови с телешко месо - 190 гр. от 4 мес.
A био Картофи с копър и заешко - 190 гр. от 4 мес.
A био Тиква с картофи и пуешко месо - 190 гр. от 4 мес.
  био Макарони с шунка и зеленчуци - 190 гр. от 4 мес. – съдържа глутен
  био Спагети с домати и моцарела - 220 гр. от 8 мес. – с млечен протеин
  био Талятели, сметана и броколи - 220 гр. от 8 мес. – съдържа глутен и млечен протеин
A био Зеленчуци с телешко месо - 220 гр. от 8 мес.
A био Ризото и броколи със заешко месо - 220 гр. от 8 мес.
  био Домати и картофи с пилешко месо - 220 гр. от 8 мес.
  био Картофи с карфиол и пилешко месо - 220 гр. от 8 мес.
A био Ориз със зеленчуци и пуешко месо - 220 гр. от 8 мес.
  био Шунка със зеленчуци и макарони - 220 гр. от 8 мес. – съдържа глутен
  био Спагети със сметанов сос, броколи и риба - 220 гр. от 8 мес. – съдържа глутен и млечен протеин
  био Зеленчуци и макарони с пилешко месо - 220 гр. от 12 мес. – съдържа глутен
  био Ястие с пуешко месо - 220 гр. от 12 мес. – съдържа глутен
  био Спагети с домати, зеленчуци и риба - 220 гр. от 12 мес. – съдържа глутен
  био Макарони в доматен сос с телешко месо - 220 гр. от 12 мес. – съдържа глутен
A био Картофи със зелен боб и заешко - 220 гр. от 12 мес.
  био Нежни зеленчуци с фино телешко  - 275 гр. от 15 мес. – с млечен протеин и захар
  био Зеленчуци с пуйка и юфка - 275 гр. от 18 мес.  – със захар
  био Зеленчукова супа /моркови и ориз/ - 125 гр.
  био Зеленчукова супа Пуешко месо - 190 гр.

заб. Всички пюрета съдържат готварска сол без тиквата с картофите и пуешкото
       две пюрета съдържат захар


Плодови пюрета:

  био Кайсия с банани – 125 гр.от 4 мес.
      Праскови – 125 гр.от 4 мес.
      Горски плодове с ябълка – 125 гр.от 4 мес.
  био Ябълки с банани – 125 гр.от 4 мес.
  био Кайсии – 125 гр.от 4 мес. – със захар
      Ябълки с малини и боровинки – 125 гр.от 4 мес. – с млечен протеин  и захар
      Шипка с ябълки и ориз – 125 гр.от 4 мес.  – със захар
  био Банани – 125 гр.от 4 мес.
A био Ябълки – 125 гр.от 4 мес.
  био Банани и праскови – 125 гр.от 4 мес.
A био Тиква с ябълки – 125 гр.от 4 мес.
  био Сливи – 125 гр.от 4 мес. – със захар
A     Круши „Уилиамс- Крист” – 125 гр.от 4 мес.
A био Моркови с ябълки – 125 гр.от 4 мес.
A     Ябълки с боровинки – 125 гр.от 4 мес.
      Ябълки с банани и праскови – 125 гр.от 4 мес.
A     Круши с ябълки – 125 гр.от 4 мес.
      Плодов десерт  – 125 гр.от 4 мес.

заб. Всички пюрета са без глутен и сол

Пюрета от южни плодове:

      Праскови и манго – 200 гр. от 12 мес.
      Ябълки и мандарина – 200 гр. от 12 мес.
      Ябълка и ягода – 200 гр. от 12 мес.

заб. Всички пюрета са без добавка на захар, сол, глутен и млечен протеин

Пълнозърнести плодови каши:

  био   Плодово-оризова каша – 190 гр. от 4 мес.
  био   Ябълка и банани с бебешки бисквити – 190 гр. от 5 мес.
  био   Пълнозърнеста каша с круши – 190 гр. от 4 мес. – съдържа глутен
  био   Плодова каша - 190 гр. от 6 мес. – съдържа глутен
  био   Ябълки и банани – 190 гр. от 6 мес. – съдържа глутен
  био   Пълнозърнеста каша с банани – 190 гр. от 6 мес.  – съдържа глутен и млечен протеин

Плодови дуети:

  био   Йогурт с ябълки и боровинки – 190 гр. от 7 мес.
  био   Йогурт с ягоди и малини – 190 гр. от 7 мес.
  био   Праскови и кайсии с извара – 190 гр. от 7 мес.
  био   Банан с извара – 190 гр. от 8 мес.
  био   Йогурт с плодове – 190 гр. от 8 мес.
  био   Ябълка и манго с извара – 190 гр. от 7 мес.

заб. Всички са с млечен протеин


Млечни каши „Лека нощ”:

  био  Млечна каша с бебешки бисквити – 190 гр. от 4 мес. – съдържа глутен
  био  Млечна каша с банани – 190 гр. от 6 мес.
  био  Млечна каша с плодове – 190 гр. от 5 мес. – съдържа глутен
  био  Грис – млечна каша с шоколад – 190 гр. от 6 мес. – съдържа глутен
  био  Грис – млечна каша Бурбон – Ванилия – 190 гр. от 4 мес. – съдържа глутен
  био  Млечна каша с ябълки и круши – 190 гр. от 4 мес.

заб. Всички са с млечен протеин

Инстантни каши – млечно – плодови:

  био Лека нощ – ябълка с копър – 275 гр. от 4 мес.
  био Банани и праскови – 275 гр. от 4 мес.
      Праскови и кайсии – 275 гр. от 4 мес.
      Първата инстантна каша на бебето – 275 гр. от 4 мес.
      Ягоди – 275 гр. от 6 мес. – съдържа глутен
  био Плодове – 275 гр. от 6 мес. – съдържа глутен
  био Горски плодове – 275 гр. от 6 мес.
  био Лека нощ - овес и ябълки – 275 гр. от 6 мес.
  био Плодове с йогурт – 275 гр. от 8 мес.

заб. Всички са с млечен протеин

Инстантни каши – безмлечни:

A био Ориз за бебета – 200 гр. от 4 мес.
A     Елда – 200 гр. от 5 мес.
      Елда с плодове– 250 гр. от 6 мес.

заб. Без съдържание на глутен

Бебешки бисквити:

  био Първите бисквити на бебето – 150 гр. от 6 мес.
  био Бисквити приказка – 150 гр. от 8 мес.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 23:17:03 pm от Nina »
Здравейте,момичета.Имах огромното желание да изчета всичко събрано до тук по темата,за да не питам нещо което вече е коментирано,но...времето ме притиска.Накратко:моето дете е на 8 месеца и е с фамилна обремененост към алергии."Виновните" за това сме аз,дядо му по бащина линия и подочувам и други роднини.Захранването започна на 6м. и половина с 10 дневно ядене на домашно картофено пюре-2-3 лъжички1после 5-6, 9-10 и т.н.Обаче се запече яко и на 5-я ден толкова се притесних,че без да се усетя че трябва постепенно да вкарам и другия зеленчук ударно за 3 дни проядохме тиква-2 дни по половин пюре и на третия ден цяло.После въведох моркова,ама дори не си спомням по каква схема /май като тиквата/ и дойде време за консултацията.педиатърът каза да почваме месо и като го въведем да въвеждаме каши.И аз без първо да си сверя часовника с други майки,с вас например хоп-пуешко още същия ден 1/4 бурканчето /педиатърът каза за 3-4 дни да го въведа/.Следващия път му дадох 1/2 бурканче.Третия път трябваше да е 3/4,ама едвам стигнахме до 1/2.На вкус детето го прие,но стомахчето му не се чувстваше добре.Още първия път като му го дадох забелязах че рязко се увеличи повръщането и чревцата му къркореха,но баща му твърдеше че си въобръзявам.И така след като се осъзнах и спрях пуешкото говорих с други майки и се оказа че е било прекалено рано /започнах да го въвеждам 20 дни след като за пръв път дадох храна различна от кърмата/.Проблема е че след това трудно приемаше и зеленчуците които беше проял,имаше и разстройство.Едва преди около две седмици въведох нов зеленчук-карфиол.Че го хареса,хареса го,ама има много гадзове и изглежда и колики,защото се гърчи както когато това беше на дневен ред.През последните 4 дни въведох оризова каша-50 мл мляко /всъщност правя я с кърма/,100 мл мляко,150 мл и 200 мл.Много я харесва,но първите лъжици които давам са каша,а после става рядко като мляко и му изтича от устата докато поема лъжичката.Уж следвам инструкциите на кутията.Днес започнах да въвеждам пак месото.Този път заешко и по-бавно.Уж щях да дам само 1-2 лъжички,но то така зяпаше че се увлякох и дадох повечко,но по-малко от 1/4.След обяд обаче започна да яде кашата и в един момент я отказа /не вярвам да е отказал защото вече беше течна и се разливаше по него.Вчера си я хапна и в този вид/.И сега пак стигам до чуденето това означава ли че има проблем с месото.Защото като отказа кашата си поиска да си дояде с кърма.Беше си гладен.И още нещо.Като давам месо през ден,а в останалите дни зеленчук мога ли паралелно с месото да въвеждам нов зеленчук в дните в които не яде месо.Моля ви да коментирате грешките ми и да ме насочите как да продължа със захранването,защото това ми се вижда много сложно преживяване.Извинявам се че стана дълго,но рядко имам възможност да отделя време за форума и гледам да напиша всичко.със сигурност нещо съм пропуснала,но като се сетя ще питам.Сега ви оставям че нощното дежурство започва.За съжаление освен че захранването ни е безразборно имаме проблем и със спането и всяка вечер будуваме,понякога с часове.Ще сам много благодарна на всички съвете.Ако трябва да ми се скарате,направете го.Просто с педиатърът не мога да говоря,защото тя някак си ни претупва.Казва ми всичко най-общо и аз трябва да интерпретирам,а пък от захранването много зависи здравето на детето и вече се чувствам виновна че оплесках всичко.До скоро
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Само да ти кажа, че Стефания не сучеше след ядене едва след като я отбих, кърмачетата леко са пристрастени и не сучат след ядене защото задължително са гладни  :wink:
за другото- схемата на Джам е перфектна във вашия случай, слушай я и няма да сбъркаш  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Кашата ти става така течна защото я правиш с кърма  :)
За другото не мога да помогна, едва в началото съм
И аз заподозрях,че причината е в кърмата,но нали си мисля че колкото повече кърма поема,толкова повече помагам на организма му да не се получат алергии и не съм пробвала още с АМ.Четох схемата на Джам,ама не разбрах мога ли да започна захранване с нов зеленчук днес,като вчера съм започнала захранване със заешко и така паралелно да въвеждам и месото и зеленчука.Освен това там е описано захранване от 4 месеца,а моето момче кара 9-ия и след като вече един месец на обяд яде пюре пак ли остава в сила правилото-давам от новия продукт и след това дохранвам с кърма или да дохранвам с пюре което вече яде.Предполагам че като е въведена оризова каша се смята че е въведен ориза във всичките вариации които чета по бурканчетата:оризово нишесте,варен ориз,оризово брашно.Джам пише че не се прави пауза между въвеждането на два нови продукта,а там докъдето стигнах в прочита на темата попаднах на правилото,че трябва да има минимум 4 дни до новата храна.Изглежда пак нещо не съм разбрала...Прочетох и че всяка нова храна трябва да се въвежда на обяд,но кашата я въведох със следобедното хранене.Сгреших ли?Що се отнася до кърменето явно има някакво пристрастяване,защото все още се налага да кърмя и през нощта.Детето се събужда и не заспива,докато не си получи някаква порция мляко /всъщност последното му хранене преди сън е между 19 и 20 часа,рядко 20.30 часа и вероятно не е толкова необясним нощния му глад/.До такава степен очаква сученето че изпада в някаква превъзбуда и крайниците му треперят сякаш има тикове,издава някакви нервни звуци и се успокоява чак когато получи зърното.После ми е почти невъзможно да го отделя от гърдата.Опитвам да я заместя със залъгалка,но той плюе биберона,хваща с две ръце гърдата и си я слага в устата.Това,последното се случва след като вече съм го сложила в леглото.Как да премахна нощното хранене?Чела съм че това трябва да се случи още през 3-4 месец,а досега е имало не повече от 5-6 нощи да минем без кърмене.
Паузата, за която пишеш, означава, че "старата" храна трябва да се въведе най-малко за 4 дни. Поне аз така го разбирам.