0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Sami,
Спокойно въвеждай зеленчуците - картоф, морков, карфиол, тиквички, чушки и т.н. Можеш да ги смесваш с АМ или с кашата, за да приемат по-лесно непознатия несладък вкус. Това в началото, а после постепенно променяй съотношението, като намаляваш количеството на продукта с познат вкус за сметка на увеличаване количеството на непознатия.
*
Майчета зайчета  :D предстои ни в близките няколко седмици захранване и ми е интересно, какви лъжички използвате за запознаването на сладурковците с различинте видове храни.
Имам от онези термолъжички, които всички знаете но ми се ще малко повече информация да получа от вас, коя е най удобната лъжица за бебешки устенца.
Благодаря  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Ние с Деско използваме лъжичките на авент, малки са, стерилизират се и са супер удобни :D
*
аз хранех с един комплект лъжичка и вилица но марка не помня. купих от детския магазин.пластмасова лъжичката и първоначално докато е на пюрета и каши върши работа.но виличката вобще не е практична.сега Ели почти се храни сама и много трудно си боде храната с пластмасовата виличка.Перденце успех със захранването.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Ох чета и ми изникват сумати чуденки за това захранване. Така се пиртеснявам и аз незнам защо. Да питам хипотетично, когато детето стигне половин бурканче от 125 гр. от един вид плод/зеленчук и реша да въведа нов, нали трябва да изчакам поне 6-7 дни, а перз това време на изчакване, плода/зеленчука който съм въвела давам ли или също го спирам?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Наде, аз ползвам едни лъжички на Бартони - малка и голяма в комплект! Хареса ми идеята, че малката за в началото, голямата за после!
За захранването - започваш например с морков! Даваш 3-4-5 дни като увеличаваш дозата - лъжичка, две, три и т.н. и на 6-тия въвеждаш картоф като го прибавяш към моркова! Можеш първия ден на направиш съотношение 1:3 или 1:2 в полза на моркова, но аз лично въвеждах храни с Хип - малките бурканчета! Така след още 3-4-5 дни, колкото решиш добавяш нов зеленчук или към давта въведени или само съм едни от тях! За количествата - гледай детето как реагира и колко иска!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Да питам хипотетично, когато детето стигне половин бурканче от 125 гр. от един вид плод/зеленчук и реша да въведа нов, нали трябва да изчакам поне 6-7 дни, а перз това време на изчакване, плода/зеленчука който съм въвела давам ли или също го спирам?

не, не трябва да спираш вече въведения. не знам, толкова ли лошо обясняваме, че трудно се разбира.

започваш храна №1. първи ден - малко; втори ден - малко повече от първи ден. трети ден - малко повече от втори ден. и т.н. поне общо 4-5 дни за първите храни, които се въвеждат. като минат тези 5 дни и си успяла да докараш едно количество от поне 50-60 грама, изчакай още 1 ден и можеш да почваш по същата схема да въвеждаш храна №2. в това време не спираш вече въведената храна - няма защо!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ами ако му харесват пюретата (хипотетично) и иска да яде по 125 гр., какво правя ?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

не знам, толкова ли лошо обясняваме, че трудно се разбира.


Не бе Джамче, просто съм си такава. Винаги задавам по много въпроси и все ако ... ако ...
Притеснявам се да не сгафя нещо и детенце да го отнесе.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ами ако му харесват пюретата (хипотетично) и иска да яде по 125 гр., какво правя ?

ами яде, какво... :)
аз започнах с пюре от тиква. първи ден 10 грама, втори ден 20 грама, трети ден 40 грама, четвърти ден 80 грама, пети ден 125 грама (едно бурканче). от там нататък, пюрето от тиква се ядеше по едно бурканче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

наде, пожелавам ти да яде добре и да иска по 125 и от начало! Кога ще почваш?
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
е хубу, де, с колко грама заместваме цялото хранене? аз с едно пюре и половина от 125. за почти 6 месеца възраст...
*
Имаме още две три седмици. Искам да видя и какво ще каже д-р Бърди по въпроса, защото нашите педиатри искат да започна със сокчета , а на мен не ми се ще. Може и да започнем с безмлечна оризова каша, но още не съм решила.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Мани ги вашите педиатри - сокчета, та да му изтържат червата! Особено при вашия случай с коликите - ще си докараш нови!
С оризова каша или морков препоръчвам аз!
Матей - 1.04.2006 г
*
С оризова каша или морков препоръчвам аз!

Ей над това умувам ...  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
няма какво да умуваш, Перде.
във вашия случай - оризова каша.

никакви сокове, бе, жена. колко пъти трябва да се напише?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Perdeto,
и ми е интересно, какви лъжички използвате за запознаването на сладурковците с различинте видове храни.
На стр. 5 в тази тема jam e задавала въпрос за принадлежностите за хранене, след което cygnus, Ganka, venus_melena и аз сме споделяли нашия опит.
Знам, че някои деца имат предпочитания и към лъжичките и не с всяка искат да ядат. Започни с тези термолъжички, които си приготвила. Ако не иска Тони от тях, тогава пробвай други видове, докато уцелиш подходящата.
*
NinaE,
Малко инфо по въпроса за парченцата храна.

Храна, раздробена на парченца, започнете да давате между 9-ия и 12-ия месец. Ако след едногодишна възраст детето продължава да яде всичко пасирано във вид на пюре, преходът към твърда храна ще става все по-труден. Хората смятат, че бебето не може да се справи с надробените парченца храна, докато няма достатъчно зъби. Това не е вярно. То може да стрива с венците и езика си парченца сварен зарзават, късчета плод или парченца от гризина. Някои бебета, като че ли от рождение са по-капризни към парченцата храна в сравнение с други. Но повечето бебета и по-големите деца, които лесно се задавят от парченца храна, са станали такива, защото майката много рязко или много късно е преминала към нарязани храни или защото е насилвала детето да яде, когато то не е искало. Има две важни неща при прехода към нарязани храни. Преходът трябва да бъде постепенен. Когато за първи път поднесете нарязани зеленчуци, смачкайте ги добре с вилица. Не препълвайте устата на бебето. Като свикне с тази консистенция, постепенно му давайте по-едро раздробена храна. Бебето също така свиква с парченцата храна, като му се разреши например да вземе с пръсти кубче сварен морков и само да го сложи в устата си. Това, което то не може да понася, е да му се напълни устата с парченца, когато то още не е привикнало към тях. Започнете прехода от 9-ия месец. Можете да сервирате на бебето от сварените зеленчуци и плодове, приготвени за останалите членове на семейството, или да купувате буркани с нарязани храни за кърмачета. Не е необходимо да приготвяте всички храни на парченца. Важно е бебето да свикне да яде по няколко парченца на ден. Продължете да давате месото ситно смляно. Повечето малки -деца не обичат парченца месо, които трудно се дъвчат. Много често те за разлика от възрастните безрезултатно и дълго дъвчат такова месо и не смеят да глътнат голямо парче. Това може да доведе до задавяне или до загубване на апетита към месо в такъв вид.
Източник: Захранване на бебето с твърди храни
*
Верди мерси. Смяатм скоро пак да опитам с по едрички парченца.
Сега в момента е ужас някакъв. Заленчуковото пюре/с месо го пробутвам, като редувам ъжичка плодово с лъжичка желенчуково. Просто един ден като стисна устата и край. А преди това си ядеше зеленчуковото с голям апетит. Не иска и кърма. По цял ден не сучюе, само сутрин на сънено. Давам му АМ, засега му харесва, но повече от 60/70 гр. не пие наведнъж. Не го и насилвам.
Всичко това го свързвам с избиването на горно зъбче.
Де да знам :(
*
никакви сокове, бе, жена. колко пъти трябва да се напише?

Ама не аз искам да въвеждам сокове Джам, а нашите педиатри.
Искам да видя и какво ще каже д-р Бърди по въпроса, защото нашите педиатри искат да започна със сокчета , а на мен не ми се ще.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!