0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Какво пият мъжете ви?
« Отговор #20 -: Март 29, 2005, 13:19:31 pm »
Албена, и ние това се чудим...
този Целшутц ни беше препоръчан от лекар, като аргумента беше, че предвид специфичната мицелна форма на препарата, той се усвоява на 100% от клетките, докато при повечето други антиоксидантни препарати, над половината просто се изхвърля от организма.
в България допълнително усложнение е, че не се прави никакъв контрол на тия хранителни добавки (както се водят), та нямам никаква гаранция, че селеновият препарат на някой Бг производител или внос от нам-къде си наистина съдържа селен...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Какво пият мъжете ви?
« Отговор #21 -: Март 29, 2005, 16:27:44 pm »
За какво помага Л-карнитина и къде мога да прочета повече за него?
*
Какво пият мъжете ви?
« Отговор #22 -: Март 29, 2005, 17:03:55 pm »
L-carnitine plays a crucial role in sperm development and maturation in the male. Equally important, once the sperm is ejaculated, the sperm requires metabolic efficiency in processing fat and sugars into energy. Sperm motility refers in part to efficient sperm metabolism (the processing of fuel to energy). Sperm must exhibit the ability to metabolize energy effectively in order to swim from the vagina through the cervix, into the uterus and fallopian tube and fertilize the egg. L-carnitine plays a vital role in maintaining the sperm membrane and the metabolic processes that ensure sperm motility. Източник: www.ovulation-calculator.com

L-carnitine is a carrier molecule for medium and long chain fatty acids and is essential in the transportation of these fatty acids into the mitochondria where they can be utilized. L-carnitine is a component of both seminal plasma and sperm cells, and it plays a critical role in sperm maturation and potential sperm motility. Acetyl-L-carnitine is important to membrane stabilization and is the most prominent from of carnitine found in sperm. It serves as an energy source for sperm, plays an important role in sperm maturation and metabolism and provides the primary fuel for sperm motility.
Източник: http://www.hisandherhealth.com

Пусни в google търсене с "L-Carnitine sperm production" и ще извади много други линкове по темата.
*

    Anonymous

Какво пият мъжете ви?
« Отговор #23 -: Март 29, 2005, 18:07:03 pm »
Много благодаря!
Какво пият мъжете ви?
« Отговор #24 -: Март 29, 2005, 23:23:08 pm »
Джами,
на въпросние СЕЛЕНИУМ пише, че селена е под формата на мая.
Незнам, мисля. че чак пък такава разлика в усвояването на селена /да не говорим за вит. А. Е и Ц/ няма.
Целшутц буквално преведено означава защита/поддръжка на клетките. Както и пише в обяснението на немския селениум.
Моя опит от тук е. че в Германия има много медикаменти с абсолютно един и същи състав, но от различни производители и разбира се..... различия в цената в пъти :D .
Моето лично мнение е - по скъпия препарат /в случая/ няма да допренесе кои знае какво повече от по-евтиния.
Поздрави

Какво пият мъжете ви?
« Отговор #25 -: Март 30, 2005, 00:08:52 am »
Джами, сега се присетих,
Мицелна форма - това е т.н. семе на гъбите :) . Маята е форма на гъбично  образование.
Мисля. че става въпрос за едно и също. Т. Е. Селениума които в Де струва 11 евро е същото като 87 левовия Целлшутц :)
Хаиде не им се доверяваите на д-те 100%. особено що се отнася до едни и същи медикаменти от различни производители.
Най-простото, попитаите в аптеката и сравнете състава. Така направих аз в |София с опита си от Де и подейства, Аптекарката си направи труда да прочете състава на различните шишенца :)

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Какво пият мъжете ви?
« Отговор #26 -: Април 09, 2005, 12:51:11 pm »
Аз съм писала и в бг-мама но моя мъж след диагноза олигоспермия / но в разговор с Мели разбрах че не е вярна диагнозата защото кол. спермна дадена от мъжа ми е 3,2мл./ му предписаха Спемин, витамини Маретна /като ви чета по-горе мисля че е заради селена и вит. А и Е върте/ и Клоситбегит / 8O / Та пие ги сега ама да видим какво ще стане.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Какво пият мъжете ви?
« Отговор #27 -: Април 09, 2005, 12:59:54 pm »
Цитат на: albenanedelcheva
Хаиде не им се доверяваите на д-те 100%. особено що се отнася до едни и същи медикаменти от различни производители.
Най-простото, попитаите в аптеката и сравнете състава.


Само един малък коментар, Бени. И лекар, и всеки друг, не само аптекар, може да прочете какво пише на препарата като състав. Обаче това все още не означава, че съставът вътре отговаря на написаното отвън. Аз нямам вяра на част от българските производители. Имам личен поглед върху някои фирми - производители на лекарства, както има и публичен опит - напр. да се откриват следи от лекарства там, където не трябва да ги има. Затова предпочитам за себе си, за близките си и за пациентите си немското пред българското лекарство, макар да е на по - висока цена. :)

Това е положението. Когато българският производител ме спечели, тогава ще купувам от него. Както примерно купувам български обувки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу