0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #40 -: Септември 22, 2006, 10:06:37 am »
Аз започнах с картоф, но не му понесе - тежеше му явно и неможеше да спи! така че му дадох почивка и после оризова каша с кърма, после добавих банан! След това купих на Хип "Ранни моркови и картофи", което пюре много му харесва и сега сме на него!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #41 -: Септември 22, 2006, 10:15:31 am »
Вени, с тая оризова каша не го ли запече бе? Аз ако дам такова чудо не мога после се оправи поне 3 дена :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #42 -: Септември 22, 2006, 10:40:39 am »
верно викам да отделим храненето в отделна тема - това се оказва май голяма наука и ще ни е по-лесно да търсим.
пускам нова тема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #43 -: Септември 22, 2006, 13:23:33 pm »
Я кажете какво се слага на масата за погачата на 40-тия ден? И какво точно се прави?
*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #44 -: Септември 22, 2006, 13:58:36 pm »
верно викам да отделим храненето в отделна тема - това се оказва май голяма наука и ще ни е по-лесно да търсим.
пускам нова тема.
jam, ми то хубу ама как да прехвърлим мненията в новата, най-много всеки да си направи копи пейстм пък и преди тва в една седмична разнищихме въпросът за кърменето, трябва и там някъв линк да сложим.

gybka, за питката май е както е обичаят в региона, четох все различни версии. Общото е Християнският обичай на 40 ден в храма да се чете сутринта Чиста Молитва на родилката. Предварително се уговаряш с попа точно на кой ден се брои и се записваш. Отива се после сутринта и попа ти чете молитвата, после влизаш в църквата сама и си палиш свещичката. Бебчето си го държиш в ръце докато се чете молитвата (молитвата се чете отпред пред вратата). Попът ти обяснява всичко, какво трябва да се прави.

А самата питка се прави различно, в Бургас например не е много популярна. Това, което четох из нета и бг-мамма е, че се замесва  сладка питка от  жена с живи родители (някъде пишеше, че трябва да е неомъжена, някъде не) и се разчупва над главата на майката, която държи бебето. Всички гости трябва да опитат от питката. Питката е сладка и се яде с мед. На масата се сервират сладки неща - бонбони, бизквитки, торта и т.н.  Гостите носят подаръци за бебчето и нещо сладко за тебе. Но нали ти казвам, на различните места се прави различно. Ако искаш поразрови из нета какво са правили другите майки и какви статийки има по темата :)

Ей тук има малко подробности повече :
http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=12&open_article=56
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/155/60/
« Последна редакция: Септември 22, 2006, 14:11:57 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #45 -: Септември 22, 2006, 14:11:29 pm »
Гъбка, ние като правихме питка, не я правихме за 40-ия ден, а и с четене на молитва. По-скоро събрах близки, само жени и с тях бяхме. Въпреки че и баща ми беше, ама понеже нямаше къде да го изгоним :)
Ние бяхме приготвили питка с мед, много сладки неща, безалкохолни и малко пуканки. Слага се сладко, за да е сладък живота на бебето. Питката може и майка ти да я замеси. И също така и тя да я разчупи над главите ви. Гостите носят подаръци, а също така знам, че се дават и пари, които се връзват после в кърпата, на която са сложени. Нито много стегнато, нито много хлабаво, за да не е стиснат бебо, или да не е разсипник. Идеята е да е нещо като орисване за доброто на детето :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #46 -: Септември 22, 2006, 15:48:04 pm »
Гане, не запече, но имай предвид, че говорим за символични количества! Той тогава беше с разхлабен стомах и се оправи чак като му дадох моркова!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #47 -: Септември 22, 2006, 18:35:26 pm »
Цитат
Е, Лиде, много се радвам, че девойките са кът.Имам 2 красавеца за нея да избира.
Да сте живи и здрави и много щастливи sucky cloud9 cheerleader

 bellydance
ема2
 babyboy babyboy
Ema и двамата са сладури. То избора много труден. Хич няма да и е лесно :D Целувки и за двамата :balk_21:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #48 -: Септември 23, 2006, 14:04:20 pm »
Стефи, тонове ми ги слушаше лекарката, която ми водеше бремеността - тази, при която си ходех на частно, не тази по ЗК. В последната седмица тъй като тя беше в отпуск ми ги слушаха в Шейново.
А също ходих и на доплер при В. Димитрова във Фемина за да се види дали е добре кръвоснабдена плацентата.


*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #49 -: Септември 23, 2006, 16:57:19 pm »
Мерси Габи,
на също винаги на прегледите ми слушат тоновете и измерват с доплера кръвотока на пъпната връв. Но другата седмица ще ходя и на запис в МД :D