0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

как става с куриер?
« -: Септември 14, 2006, 21:54:19 pm »
Момичета, помагайте!
искам да изпратя кръв в Плевен - как става? Кой ще ме убоде, коя куриерска фирма да ползвам, как да платя за изследванията? От София съм, моля, кажете как става  :help:
Re: как става с куриер?
« Отговор #1 -: Септември 15, 2006, 00:48:07 am »
Ами отиваш в лаборатория примерно Кандиларов или Цибалаб вземат ти кръв но трябва да си уточнила какво количество и казваш че ти трябва серум, Спиди, Еконт и ДЧЛ имат хладилни чанти може би и други, ако пускаш само имунологични е добре това да стане следобед. Викаш си куриера до лабораторията даваш му пратката си, трябва да си се уговорила и с клиниката в Плевен. Сприди приемат пратки до 16.00 ч.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: как става с куриер?
« Отговор #2 -: Септември 15, 2006, 08:42:56 am »
Аз лично отидох при личната си лекарка в 17,30 ч, от там лаборантката ми взе кръв, отдели серума, дойде куриер от Интайм и взе пратката, като те я опаковаха и на другата сутрин в 10 серума беше в Плевен. Не е имало никакъв проблем. Всичко си е било ок със серума.
Re: как става с куриер?
« Отговор #3 -: Септември 15, 2006, 10:04:58 am »
Много ви благодаря за отговорите, май ще тествам системата :D
Поздрави
Re: как става с куриер?
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2006, 11:01:37 am »
Не знаех за този метод май-май и при мен ще се наложи да го пробвам.Момичета страхотни сте  :wave:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: как става с куриер?
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2006, 11:31:34 am »
Не знаех за този метод

Май трябва да го патентоваме. Така де, оригинална нашенска разработка.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2006, 18:10:53 pm »
А как става плащането на изследванията?
Как се изпращат парите и те ли по куриера или с пощенски запис?
Re: как става с куриер?
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2006, 18:10:47 pm »
По принцип куриерските фирми не искат да се слагат парите вътре, по-скоро казват, че е на твоя отговорност.
Аз съм изпращала два пъти пари в плика заедно със серума и не съм имала проблеми
Re: как става с куриер?
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2006, 18:09:35 pm »
Аз съм изпращала два пъти пари в плика заедно със серума и не съм имала проблеми
И аз :lol:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: как става с куриер?
« Отговор #9 -: Октомври 25, 2006, 11:15:25 am »
 :( :x Искам да изразя едно гневно мнение по повод тея куриерски услуги. Според Вас възможно ли е да не може да се поръча хладилна чанта в дадена куриерска фирма? На мен ума ми не го побира.....Прецакват ми всичките изследвания  :x :x :x
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: как става с куриер?
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2006, 11:35:45 am »
И аз исках да изпратя на моичкия изследванията на доц.Конова в Плевен, но май започвам да се разколебавам, защото аз си ги пуснах на 5 Октомври и още не са ми готови.Притесних се от това забавяне.Иначе можеш да платиш и по пощата аз мога да ти дам име и координати.
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2006, 10:37:36 am »
Аз съм изпращала два пъти пари в плика заедно със серума и не съм имала проблеми
Цитат
И аз :lol:
Цитат

А с коя куриерска фирма беше това?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2006, 12:12:43 pm »
Момичета, аз също трябва да изпратя серум, но трябва в събота да ми вземат кръв, дали ще е проблем това, че ще се държи в хл. чанта до понеделник?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: как става с куриер?
« Отговор #13 -: Май 28, 2007, 22:10:13 pm »
Момичета,колко горе долу струва услугата да ми вземат кръв,да направят серум и да го пратя по куриер с хладилна чанта до Плевен.
Благодаря ви много. :D
Re: как става с куриер?
« Отговор #14 -: Май 28, 2007, 22:29:52 pm »
adi , на нас ни взеха стандартната такса от 2,50 в лабораторията, Еконт също си взеха стандартната такса (между 4 и 5 лева - мъжо не помни точно, но някъде там) и сложихме паричките в пратката - 50 лв.
Това е от мен... 
« Последна редакция: Май 28, 2007, 22:32:01 pm от vanja_s »
Re: как става с куриер?
« Отговор #15 -: Май 29, 2007, 10:26:42 am »
Момичета,колко горе долу струва услугата да ми вземат кръв,да направят серум и да го пратя по куриер с хладилна чанта до Плевен.
Благодаря ви много. :D
на мен за серума ми взеха 2лв.,изпратих го без хладилна чанта,нищо му нямаше.днес ми изпратиха епруветка за НК-клетки,щели да изпратят и инструкция.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: как става с куриер?
« Отговор #16 -: Май 29, 2007, 21:27:21 pm »
Благодаря момичета :D :D :D
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #17 -: Май 30, 2007, 14:44:47 pm »
Аз също си изпратих серума без хладилна чанта. Попитах в лабораторията в Плевен и ми казаха, че хладилна чанта не е необходима. Колкото до цената, аз ползвах Еконт Експрес - платих общо 11 лв, като в това се включва цената за изпращане на пратката и парите за лабораторията.
Re: как става с куриер?
« Отговор #18 -: Юли 12, 2007, 13:50:37 pm »
    Аз трябва да изпратя кръв по куриер до Плевен за изследване на NK-клетки и антифосфолипидни тела. Писах до Плевен и ми върнаха отговор, че е хубаво пратката да е в хладилна чанта, но като се обадих в куриерската фирма ми казха, че в тия жеги хладилната чанта няма да издържи (пратката, за да пристигне до 24часа пътува през нощта). И сега не знам какво да правя. Нямам възможност да пътувам до Плевен.  :( Дали да не се обадя в Плевен да попитам дали може без хладилна чанта?  :( Виждам, че Chinni е писала за изпращане без хладилна чанта.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #19 -: Юли 12, 2007, 14:00:54 pm »
По-лесно ще ти е да дадеш кръв следобяд и пак да я транспортират с хладилна чанта. Ще спестите престояването в жегите и всичка ще е наред. Някой беше писал преди време, че е изпращал замразен серум до Плевен.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери