0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: как става с куриер?
« Отговор #20 -: Юли 12, 2007, 14:12:30 pm »
   като се обадих в куриерската фирма ми казха, че в тия жеги хладилната чанта няма да издържи (пратката, за да пристигне до 24часа пътува през нощта).

По-лесно ще ти е да дадеш кръв следобяд и пак да я транспортират с хладилна чанта.

Ако изпратите следобед, на другия ден пристига пратката.  От Плевен казаха, че е за предпочитане с хладилна чанта, въпреки че няма да е фатално, ако случайно няма.  "Еконт експрес" имат чанти и допълнителното заплащане за това е 4.80 лв.  Цялата информация е от тази сутрин :)  А е добре да се говори и с лабраторията, в която ще отделят серума кога предпочитат да вземат кръвта и кога ще са готови със серума, за по-добра координация и с куриерите.
Re: как става с куриер?
« Отговор #21 -: Юли 12, 2007, 14:32:53 pm »
   Благодаря момичета за бързите отговори.
  Принцеска, аз говорих с Еконт и те казах, че имат хладилна чанта, но като вземат пратката следобед ще престои през нощта и ще пристигне на другия ден в Плевен, но ми казаха следното "Няма да стане, хладилната чанта няма да издържи в тези жеги цяла нощ" и направо си ме отрязаха. Но аз мисля да си поръчам хладилна чанта, пък колкото издържи толкова, нали все пак няма през цялото време да са на топло серума и кръвта. Аз говорих с лабораторията , но виж това за колко време им е нужно да отделят серума май не попитах. пак ще отида да се доуточним. Остава да се обадя до Плевен да ми изпратят епруветка. Нея пък как я пращат...

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: как става с куриер?
« Отговор #22 -: Юли 12, 2007, 14:34:43 pm »
Остава да се обадя до Плевен да ми изпратят епруветка. Нея пък как я пращат...

Ами пак с куриер, за твоя сметка :)
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #23 -: Юли 12, 2007, 14:35:27 pm »
Няма нужда да ти изпращат епруветка, само да ти кажат, каква им трябва и си я плащаш в лабораторията, където ще те кръвоточат.
И, хубави резултати!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: как става с куриер?
« Отговор #24 -: Юли 12, 2007, 14:45:21 pm »
Няма нужда да ти изпращат епруветка, само да ти кажат, каква им трябва и си я плащаш в лабораторията, където ще те кръвоточат.
И, хубави резултати!

Дано да са хубави резултатите  :bighug: Благодаря за пожеланието.

А за епруветката ми казаха от Плевен, че ще ми изпратят те, това е епруветката за НК-клетките. Доколкото разбрах вътре има някакво вещество и като ми източат кръвчицата в тази епруветка, се разклаща, за да реагита кръвта с веществото. А иначе за антифосфолипидните тела ще ми отделят серум, който вече мисля, че ще е в епруветка от лабораторията, където ще ме кръвоточат.
пак ви благодаря момичета  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: как става с куриер?
« Отговор #25 -: Юли 12, 2007, 15:01:12 pm »
"Еконт експрес" имат чанти и допълнителното заплащане за това е 4.80 лв.  Цялата информация е от тази сутрин :) 
8O Е точно те ми отказаха пратка до Плевен (от Варна) - нямали условия в тези жеги. Единственият куриер, който се съгласи да ми вземе серума беше DHL срещу сумата от 32,50 лв.
Мога, стига да искам.
Re: как става с куриер?
« Отговор #26 -: Юли 12, 2007, 15:03:41 pm »
А за епруветката ми казаха от Плевен, че ще ми изпратят те, това е епруветката за НК-клетките. Доколкото разбрах вътре има някакво вещество и като ми източат кръвчицата в тази епруветка, се разклаща, за да реагита кръвта с веществото.

Явно зависи какво точно ще се изследва, защото на мен ми казаха, че ще ми изпратят 2 епруветки с вещество в тях и тях да ползвам.
Re: как става с куриер?
« Отговор #27 -: Юли 12, 2007, 15:04:45 pm »
Е точно те ми отказаха пратка до Плевен (от Варна) - нямали условия в тези жеги. Единственият куриер, който се съгласи да ми вземе серума беше DHL срещу сумата от 32,50 лв.

Май нямат чанти навсякъде, защото на мен ми казаха, че със заявка става :)
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #28 -: Юли 12, 2007, 15:05:49 pm »
Е точно те ми отказаха пратка до Плевен (от Варна) - нямали условия в тези жеги. Единственият куриер, който се съгласи да ми вземе серума беше DHL срещу сумата от 32,50 лв.

Ей заради такива простотии запалихме колата и отидохме на място.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: как става с куриер?
« Отговор #29 -: Юли 12, 2007, 15:35:27 pm »
Е точно те ми отказаха пратка до Плевен (от Варна) - нямали условия в тези жеги. Единственият куриер, който се съгласи да ми вземе серума беше DHL срещу сумата от 32,50 лв.

Ей заради такива простотии запалихме колата и отидохме на място.

Абе то и ние така направихме накрая :). Ама защо след като може за 5 лв. да се свърши работата да даваш 50 ... :?
Мога, стига да искам.
Re: как става с куриер?
« Отговор #30 -: Юли 12, 2007, 17:01:00 pm »
 И ние така  решихме. Утре на гладно и жадно тръгваме за Плевен. много несериозно ми звучаха  куриерите за това, пък и не е зле да се видим отново с док.
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #31 -: Юли 12, 2007, 17:02:24 pm »
Няма нужда от гладно и жадно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: как става с куриер?
« Отговор #32 -: Юли 12, 2007, 17:16:13 pm »
Няма нужда от гладно и жадно.
Може и да е така. Аз се ръководя от думите на една  лаборантка ,  а именно че е добре кръвните проби да се вземат всеки  път при относително еднакви условия. На мен ще ми изследват яйчниковия резерв.  Мислиш ли , че мога да си позволя едно кафенце по път?
*
Re: как става с куриер?
« Отговор #33 -: Юли 12, 2007, 17:19:24 pm »
Еееее, тогава ще търпиш. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: как става с куриер?
« Отговор #34 -: Юли 12, 2007, 22:10:56 pm »
Аз в началото на юни пратих с "Еконт експрес"  охладен серум в хладилна чанта ,от Стара Загора до Плевен.
Сутринта дадох кръв,направиха я на серум,после наобяд го занесох в къщи кадето го съхраних в хладилника и надвечет го занесох в "Еконт експрес" и си платих за хладилна чанта.Сутринта серума беше в Плевен,и всичко беше ок! :D