0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #100 -: Април 23, 2009, 18:59:38 pm »
 Весела , по-добре се насочи към специализирана клиника и питай там. Не разчитай на информацията от интернет.
 

П.П. Според НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
Издадена от Министерството на здравеопазването
Обн. ДВ. бр.55 от 6 Юли 2007г. :

Раздел VI
3.7. индикации за извършване на инсеминация с обработени сперматозоиди от дарител (различен от партньора) - влагалищна, цервикална, вътрематочна:
3.7.1. жени без съпруг или постоянен сексуален партньор;
3.7.2. жени, чиито мъже са с тежък субфертилитет (с общ брой нормокинетични сперматозоиди с нормална морфология < 2,000,000) или азооспермия;
3.7.3. жени, чийто съпруг е носител на генетично или друго заболяване, предаваемо в потомството или криещо риск за жената;
3.8. контраиндикации за извършване на инсеминация с обработени сперматозоиди от дарител (различен от партньора):
3.8.1. наличие на законен съпруг, когато не е взето неговото съгласие;
3.8.2. непроходими маточни тръби;
3.8.3. частично проходими маточни тръби, представляващи висок риск за реализиране на ектопична бременност;
3.8.4. вагинални/цервикални инфекции, тазово-възпалителна болест при жената;
3.8.5. напреднала репродуктивна възраст - жени, навършили 45 и повече години;

 
« Последна редакция: Април 23, 2009, 19:09:32 pm от Елфи »
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #101 -: Април 29, 2009, 01:31:38 am »
   Здравейте момичета!

   Ние с мъжа ми разбрахме, че ще се наложи тази интервенция в началото на месец април и за това ми е малко странно, но ще свикна. След 2 години неуспешни опити и ходене по мъките от моя страна, се оказа, че една от причините е в спермата - диагноза Астенозооспермия(7,5% с нормална морфология при 14 % минимум) и трябва да прибегнем до този метод, но има някои неща, които ме притесняват като например нивото на някои от хормоните ми. Не знам дали е тук мястото, но ми се искаше да ги обсъдими ще ги спомена:
TSH - 0,78 (0,27 - 4,20)
FT4 - 19.38 (10 - 25)
LH - 6,68 (до 12,6)
FSH - 4,70 (до 12,5)
Prolactin - 408,30 (72 - 511)
Estradiol - 71,76 (24,5 - 195)
Testosteron - 0,53 (0,06 - 0,82)
DHEA-S - 7,97 (1,8 - 7,7)
Тези изследвания ся правени на 3 ден от месечния цикъл. Та сега пия следните медикаменти:Метфогамма, Преднизолон, Примолут нор и Фолиева киселина.
Според докторката имам проблеми с овулацията и може би поликистозни яйчиници, но не мога да разбера защо се налага да я пия тази Метфогамма - не е ли за диабетици. Нямах възможност да задам тия въпроси на докторката, защото когато тя ми ги изписваше 10 минути преди това ми беше направила цветна снимка на тръбите и ме болеше ужасно та нищо не запомних.
Сега чакам да ми дойде и веднага трябва да й си обадя за преглед. Надявам се всичко да е наред, въпреки, че съм песимист, а не трябва. Но в случая изглежда, че проблема не е само в мъжа ми, а и в мен.
Момичета извинявайте, ако съм ви отегчила, но знам, че Вие ме разбирате понеже сте минали по този път и ми става по - леко, когато си споделям проблема с някой, който знае за какво става въпрос.
До скоро и да знаете, че оттърване от мене няма. Ако някой има мнение по въпроса - моля Ви пишете ми! Дано всичко да е наред и през месец май да направим инсеминацията.
   Прегръдки
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #102 -: Ноември 08, 2009, 12:31:17 pm »
Здравейте момичета имам няколко вьпроса относно инсеминацията.Решихме да се подложим на тази продцедура вьпреки моите килограми,повишеното налягане в маточните трьби и ентерокока на мьжа ми(увериха ме,че спермата се обработва и се прочиства от тези бактерии).Та вьпроса ми е следния цикьльт ми е около 34дни,а овулацията 17-18ден ако сьм на стимулация ще се измени ли деня на овул.Вьпроса стана един,но е много важен за мен тьйкато има дни в който немога да пьтувам до София затова трябва предварително да се опитам да изчисля някои неща.Предварително ви благодаря дано не сьм станала смешна с моите истории :oops:
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #103 -: Ноември 13, 2009, 14:02:57 pm »
Здравей me4ko! При мен стимулацията започна на 4-ти ден от цикъла с Меногон и приключи на 8-мия ден. Инжекцията Пурегон ми беше на 11-ти ден следобяд(около 36 часа преди самата инсеминация,която беше на 13-ти ден). Аз съм с цикъл 28-29 дни, така че реално изместването е с 1-2 дни преди ову. Но задължително трябва да се консултираш с док, защото има различни схеми и пратики в различните клиники. От значение  е и как точно ти отговаряш на стимулацията.

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #104 -: Ноември 13, 2009, 14:10:02 pm »
Ани,искаш да кажеш инжекцията Прегнил :wink:,защото Пурегона си е ФСХ стимулиращ препарат,а Прегнила е за таймиране на овуто.
А н авъпроса на Мечето,да овуто може да се измести.Зависи как ще ти растат фоликулите.Успех!

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #105 -: Ноември 13, 2009, 14:19:14 pm »
Да, естествено! Прегнила имах предвид  :oops: Tini, мерси, че ме поправи , да не объркам момичето.

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #106 -: Ноември 13, 2009, 17:14:18 pm »
Мечко, в подфорума АРТ има тема за текущи процедури, и конкретно за инсеминации. Включи се и там.

При мен след стимулация с Кломид овулацията се измести назад и това удължи цикъла ми с 3-4 дни. Както са казали  момичетата преди мен, много зависи с какво ще те стимулират и как ще реагираш. Успех!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #107 -: Ноември 13, 2009, 17:46:32 pm »
И моята овулация се измести с няколко дни - вместо на 14ти отиде чак около 19ти
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #108 -: Ноември 14, 2009, 13:13:02 pm »
Здравейте благодаря много,но за сьжаление няма да правим инсеминция този месец;трьшна ме грипа вьпреки всички опити да се предпазя.Успех на всички  :bighug: Дано и аз се включа някои ден в подфорума АРТ
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #109 -: Декември 15, 2009, 10:38:27 am »
Здравейте, момичета
Искам да попитам трябва ли да правя задъжително ЦС преди инсе, след като имам две бременностти (за съжаление неуспешни), втората ми беше януари тази година? Изчакахме 6 месеца след абразиото, като през това време правихме изследвания, и започнахме новите опити преди 4 месеца. До сега безуспешни.... и реших да пробвам с инсе...
И още един въпрос (лаик съм по темата) дали да го правя на ЕЦ или стимулирано? Нормална Ову си имам всеки месец.
Благодаря ви

П.П. Със сигурност ще се консултирам с доки, но исках и вашето мнение  :)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #110 -: Декември 15, 2009, 11:45:13 am »
Принципно е добре преди всякакъв АРТ, да сте наясно с тръбите ти.
Аз съм за стимулирано инсе.
А какво казва лекуващия ти за неуспешните бременности?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #111 -: Декември 15, 2009, 13:44:34 pm »
Ами аз живея в чужбина и тук неможаха да ми кажат причина, но след след изследванията в Сф се установи завишени антикардиолипинови (така май се казваха  :oops:) антитела  :? и може би това е ... Но сега имам назначена терапия (от лекар от кл. Щерев) с аспирин протект и бромокрептин, при ++ тест фракси през ден.
Да ти кажа и аз си мислех за стим. инсе за да не губя време и заради по–големия шанс за успех, макар че имам притеснения от многоплодна бременност...
А питах за снимката единствено заради времето което трябва да стоя в Бг, защото мислех да остана месец за инсето, но ако правя снимка ще трябва да остана два месеца и всъщност инсето ще остане чак за март, тъй като плануваме да си идваме края на януари  :(

Май много сложно го обяних всичко  :( :oops:

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #112 -: Април 12, 2010, 14:32:10 pm »
Най добрия доктор за исеминация и инвитро в цяла България е Кателия Александров от гр. Варна
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #113 -: Април 13, 2010, 14:20:36 pm »
Ще съм благодарна да споделите за инсеминации какви ви бяха стимулациите?
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #114 -: Август 06, 2010, 16:22:52 pm »
Здравейте! Бих искала да попитам дали някоя от Вас скоро се е подлагала на инсеминация, за да ми даде инфо какви са цените на процедурата. В началото на темата пишеше, че е между 300 и 500 лева в зависимост дали има или няма външен донор, но това е информация отпреди няколко години и най-вероятно цената ще е скочила доста. Изчетох доста от материалите и съм решена да се подложа на тази процедура, тъй като годинките напредват...Благодаря Ви предварително! :)))))
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #115 -: Август 06, 2010, 17:02:37 pm »
Тази тема не е особено активна, затова по-добре задай въпроса си в текущата тема за инсеминации през юли-август.

Цената зависи от клиниката и местоживеенето ти (ако се налага да пътуваш), от това дали ще те стимулират, с какви лекарства и каква доза, броя на хормоналните изследвания и ехографските прегледи, и евентуално нуждата от ре-инсеминация.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #116 -: Август 06, 2010, 17:43:50 pm »
Благодаря ти! Аз съм съвсем нов потребител и още трудно се ориентирам във форума. Порових се в сайтовете на някои клиники и се ориентирах за цената, но ми се струва, че ще се наливат доста средства покрай всички изследвания, снимки и прегледи. Ще трябва да се подсигуря първо финансово и след това да премина към самата процедура. :)))
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #117 -: Август 06, 2010, 23:11:12 pm »
Здравей, mitani4ka! Ето линк към темата, в която момичета в текущи процедури споделят информация :

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42627.0

След като сте се насочили към инсеминация, предполагам вече сте направили необходимите изследвания (спермограма, хормони, проходимост на тръби). Цената на самата процедурата можеш да провериш на сайтовете на клиниките, ето тук има координати:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

Имай предвид, че преди и по време на процедурата се правят изследвания, също лекарят ти може да реши и да те стимулира с лекарства, за които трябва да бъдете финансово подготвени. Какви изследвания и медикаменти ще са необходими, ще реши лекарят, който си избрала.
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #118 -: Септември 03, 2010, 20:28:43 pm »
Здравейте, имам някои въпроси и се надявам някоя от по-опитните дами да може да ми отговори...
1)Инсем. може ли да се направи по желание? Тоест, ако бебе не се получава примерно година, а не е процедура препоръчана от доктор..
2) Установени проблеми с хормоните на щитовидната жлеза, които лекувам (и смятам, че са причината за незабременяването)биха ли били проблем
3) Инсеминацията- изцяло то пациента ли се заплаща и каква е средната и цена?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #119 -: Септември 04, 2010, 11:38:22 am »
Lynnette, ако бебето не идва след година опити, е добре да се направят първо изследвания - спермограма, полови хормони, проходимост на тръби и т.н. Процедурите, които ще се предприемат след това зависят от медицинската преценка на лекаря.