0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    калито

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #80 -: Февруари 21, 2009, 13:55:43 pm »
Вероятно да, но дозата все пак е ниска, а и зависи от много неща (възраст, яйчников резерв...).
Успех на инсето!
Много ти благодаря за бързия отговор,нан 22г.,не съм правила излседяване за яй.резерв,но няма предпоставки да имам такъв проблем.Мъжът ми е с нормална спермограма,проблемът поне засега е липса на овулация(дано си остане само той)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #81 -: Февруари 21, 2009, 14:01:23 pm »
При добра спермограма и едно яйчице стига! :D  :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #82 -: Февруари 21, 2009, 18:18:02 pm »
Момичета, обречено ли е инсето при полип на матката? На 3-ия ден от МЦ, когато започна стимулацията, не се видя полип. Засякоха го на контролния преглед на 9-ия ден. Докторът каза, че няма причина да отлагаме процедурата, защото имало забременели с полип. Аз обаче въобще не открих подобни случаи във форумите. Иначе си отгледах доста фоликулчета след стимулация с Меногон, спемгормата беше ОК. Благодаря ви предварително.
*

    калито

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #83 -: Февруари 21, 2009, 18:25:13 pm »
При добра спермограма и едно яйчице стига! :D  :crossfingers:
ДАНО си права!Успех на всички момичета в процедура :D
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #84 -: Февруари 21, 2009, 19:58:52 pm »
здравейте и от мен,след толкожа мъки и перипетии покрай съпруга си днес ми направиха инсеминация в "селена".притеснено ми е защото ми направиха инсеминаци със сперма на донор,може ли да ми каже някой каква е успеваемостта на метода когато спермата не е на съпруга.Благодаря ви предварително
*

    калито

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #85 -: Февруари 21, 2009, 21:57:58 pm »
Доколкото съм запозната инсеминациите със донорска сперма са с по-голям процент успеваемост,заради отличните характеристики на донорите,така че -успех :wink:
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2009, 20:44:52 pm »
blagoda rq vi mnogo imax nyjda ot yspokoenie vupreki 4e mi e stranno vsi4ki pishat 4e predi inseminaciqta im pravqt stimylaciq a namen ni6to nadqwam se tova da ne spekylaciq s jelaniqta na xorata,za6toto 4ovek vlaga mnogo 4ywstwa i nerwi

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 22:05:04 pm от evro »
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2009, 14:56:00 pm »
Момичета, обречено ли е инсето при полип на матката? На 3-ия ден от МЦ, когато започна стимулацията, не се видя полип. Засякоха го на контролния преглед на 9-ия ден. Докторът каза, че няма причина да отлагаме процедурата, защото имало забременели с полип. Аз обаче въобще не открих подобни случаи във форумите. Иначе си отгледах доста фоликулчета след стимулация с Меногон, спемгормата беше ОК. Благодаря ви предварително.

Не ми се струва логично....... За инвитрото съм чувала, че няма шанс да е успешно с полипи. Дано да се включи някой по-компетентен от мен.

lady_teo, всичко ще е наред. Ще успеете!

Късмет на всички!
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #88 -: Февруари 23, 2009, 19:11:41 pm »
Момичета, обречено ли е инсето при полип на матката?

Не ми се струва логично....... За инвитрото съм чувала, че няма шанс да е успешно с полипи. Дано да се включи някой по-компетентен от мен.

Късмет на всички!


Ох, златни ти уста! Ха дано! От цялото си сърце аз също ти пожелавам успех!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #89 -: Февруари 24, 2009, 18:17:56 pm »
здравейте момичета, в момента съм в стимулация с Клостилбегит и ми предстой първа инсеминация. Може ли някоя от вас да ми даде някаква информация какво трябва и какво не трябва да се прави, и какво се пие след направената инсеминация. Благодаря предварително! :youwoman: :secret: osi_1 :thankyousign:
 
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #90 -: Февруари 24, 2009, 19:09:48 pm »
А ти какво очакваш че трябва да правиш-живееш си живота както си го правила и преди инсето.За пиенето на лекарства док ще ти даде каквото е нужно-на мен ми дадоха утрогестан и фолиева киселина.Късмет и дано инсето да е успршно и да се похвалиш!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #91 -: Февруари 28, 2009, 15:13:57 pm »
Здравейте и от мен!Ние сме с мъжки фактор.След проведено лечение показателите на сапруга ми се повишха доста и вече сме за инсеминация :D Вчера трябваше да ми направят тест за проходимост на трабите,но ужасно много ме болеше и го отложихме за следващия месец ще ми слогат пълна упойка.Искам да ви питам при вас как мина и дали инсеминацията е сащо толкова болезнена?
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #92 -: Февруари 28, 2009, 20:16:44 pm »
Здравейте и от мен!Ние сме с мъжки фактор.След проведено лечение показателите на сапруга ми се повишха доста и вече сме за инсеминация :D Вчера трябваше да ми направят тест за проходимост на трабите,но ужасно много ме болеше и го отложихме за следващия месец ще ми слогат пълна упойка.Искам да ви питам при вас как мина и дали инсеминацията е сащо толкова болезнена?

при мен мина леко инсето :lol: въобще не осетих никаква болка. Все едно ти вземат цитонамазка. след трансфера лежах 1 час в болницата и си тръгнах. Дадоха ми да пия Дуфастон и фолиева киселина за 15 дни. Снимката е малко по-болезнена-но бях без упойка. Почувствах сякаш попарване с вряла вода отвътре но изтърпях. :)
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #93 -: Март 02, 2009, 00:05:55 am »
Инсеминацията не боли. А фолиева киселина е добре да пиете преди забременяването.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #94 -: Март 17, 2009, 23:11:59 pm »
Предстой ми втора процедура по инсеминация.Стимулация отново с Клостилбегит-2т./5 дни. Тук ми е въпроса защо докторката не ми би прегнил преди деня на трансфера, когато в самия ден на поставяне нямаше спукан фоликул а само нарастнал /20мм /? и въпреки всичко ми направи инсето??? На следващия ден след трансфера правих тест за ову и ми даде наситени две чертички. Ще ми обясни ли някой кога би трябвало да се постави прегнил???  :ask: Благодаря!  :bighug:
 
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #95 -: Март 18, 2009, 00:47:00 am »
Тук ми е въпроса защо докторката не ми би прегнил преди деня на трансфера
За какъв трансфер говориш?При инсе не се прави трансфер на ембриони.Да не би да са ти поставили оветрил преди инсето?Ако фоликула не се пукне в деня на инсето, то се прави реинсиминация, тоест повтаряш пак процедурата.Но мисля, че тези въпроси трябва да ги зададеш на лекаря си.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #96 -: Март 18, 2009, 13:36:36 pm »
...искам да кажа поставяне на спермата... не нищо не ми е слагано. Да направихме реинсе на по-следващия ден. Един ден пропуснахме между двете.
 
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #97 -: Март 22, 2009, 23:49:03 pm »
 tina799, като правиха реинсето пукнал ли се беШе фоликулът? Ако е бил пукнат няма място zа притеснение.


Момичета, полипите винаги ли се виждат на ехограф или е въzможно и да не се видят?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #98 -: Март 23, 2009, 01:22:17 am »
Виждат се, но УЗИ е добре да се прави в началото на чистите дни, когато лигавицата е тънка. :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vesela Pavlova

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #99 -: Април 23, 2009, 18:35:21 pm »
Здравейте,

Ще навърша 44 години през месец Август. Сама съм. Наскоро моя близка лекарка , също така сама, ми каза че ще си прави  Изкуствено осеменяване със сперма от донор /доброволен дарител/ - ИОД и в кратце ми обясни как ставало. След това обаче, разбрах от сърфирането ми из Интернет ,че не се правило Изкуствено осеменяване със сперма от донор /доброволен дарител/ - ИОД на жени ,на нашия "хал"- сами (без мъж). Вярно ли е това? И какво да правят жените, като мен и тази лекарка-които са на този "хал"-сами, и все пак искат да имат дете ?

Извинете  за непросветеността ми !