0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #60 -: Юли 27, 2008, 15:58:17 pm »
Момичета искам да ви попитам нещо.Аз ходя при Персенска,имаме доста лоша спермограма аз имам ПКЯ и тя ни казва че трябва да направим една-две инсеминации,а да не се хвърляме директно на ИКСИ.Невиждам никакъв смисъл,според мен инсеминациите ще са обречени на неуспех-имаме 2% морфология за момента,намален брой и подвижност,а при тези яйчници които имам няма ли да ми дойдат в повече тези стимулации.Незнам толкова съм объркана,не ми се хвърлят излишни пари на вятъра,как да и кажа че искаме направо ИКСИ,а тя самата като погледна спермограмата и каза много е зле.И каза ако има 5 млн след обработка ще я направим,а аритметиката за момента показва че няма как да има толкова,а и това ще се установи в деня когато трябва да се извърши процедурата а това че ще съм поемала лекарствата за да ми се стимулира овулацията ще отиде по дяволите.Дайте съвет ще се побъркам вече.
« Последна редакция: Юли 27, 2008, 16:02:39 pm от ninkata1 »

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #61 -: Август 01, 2008, 21:37:57 pm »
Момичета искам да ви попитам нещо.Аз ходя при Персенска,имаме доста лоша спермограма аз имам ПКЯ и тя ни казва че трябва да направим една-две инсеминации,а да не се хвърляме директно на ИКСИ.Невиждам никакъв смисъл,според мен инсеминациите ще са обречени на неуспех-имаме 2% морфология за момента,намален брой и подвижност,а при тези яйчници които имам няма ли да ми дойдат в повече тези стимулации.Незнам толкова съм объркана,не ми се хвърлят излишни пари на вятъра,как да и кажа че искаме направо ИКСИ,а тя самата като погледна спермограмата и каза много е зле.И каза ако има 5 млн след обработка ще я направим,а аритметиката за момента показва че няма как да има толкова,а и това ще се установи в деня когато трябва да се извърши процедурата а това че ще съм поемала лекарствата за да ми се стимулира овулацията ще отиде по дяволите.Дайте съвет ще се побъркам вече.
Здравей ninkata1 аз съм пациентка на Александров и той ми каза, че трябва да правим инсеминация. Но и мен това което ме притеснява, че проблема е в спермограмата на половинката /едва 40% подвижни/, а това, което чета е, че инсиминация се прави при съвсем леки отклонения в спермограмата. И аз не знам какъв е шанса за успех и дали не трябва направо да се подготвим за ИКСИ.
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #62 -: Август 07, 2008, 06:46:29 am »
Здравейте,искам да попитам,понеже ми предстои първа инсиминация и въобще не съм наясно,МЦ ми дойде днес,но док.ще е е на работа в понеделник тоест на 5-я ден от цикъла ми.Когато ми каза,че ще правим инсе ми каза,че ще ми направи схема за Меногон,след като ме прегледа разбира се,но въпроса ми е дали 5-ти ден е късно за започване на инжекции,понеже разбрах,че на 3-ти ден се започват или пък е индивидуално.Извинявам се ако вече е писано по темата и повтарям,но не можах да открия отговора който търся,моля помногнете,не ми се испуска тоя месец и още един мес.да чакам.Благодаря предварително и успех на всички.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #63 -: Август 07, 2008, 09:03:16 am »
marina75 , не е късно 5 ден за започване на инжекции, не отлагай за следващия месец.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #64 -: Август 07, 2008, 09:35:28 am »
marina75 , не е късно 5 ден за започване на инжекции, не отлагай за следващия месец.
Супер,много ти благодаря,макар че се оказа че във вторник е на работа тоест 6-ти ден,но си записах час,определено не ми се чака още цял мес.,че много бавно минава това чакане.Още веднъж ти благодаря и ти желая успех.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #65 -: Август 17, 2008, 18:55:23 pm »
И аз днес направих втората си инсеминация с много фоликули според д-ра ми като за инвитро и естрадиол 1699.Започва се чакането .Успех на всички .
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #66 -: Декември 08, 2008, 00:55:11 am »
Момичета искам да ви попитам нещо.Аз ходя при Персенска,имаме доста лоша спермограма аз имам ПКЯ и тя ни казва че трябва да направим една-две инсеминации,а да не се хвърляме директно на ИКСИ.Невиждам никакъв смисъл,според мен инсеминациите ще са обречени на неуспех-имаме 2% морфология за момента,намален брой и подвижност,а при тези яйчници които имам няма ли да ми дойдат в повече тези стимулации.Незнам толкова съм объркана,не ми се хвърлят излишни пари на вятъра,как да и кажа че искаме направо ИКСИ,а тя самата като погледна спермограмата и каза много е зле.И каза ако има 5 млн след обработка ще я направим,а аритметиката за момента показва че няма как да има толкова,а и това ще се установи в деня когато трябва да се извърши процедурата а това че ще съм поемала лекарствата за да ми се стимулира овулацията ще отиде по дяволите.Дайте съвет ще се побъркам вече.
Здравей ninkata1 аз съм пациентка на Александров и той ми каза, че трябва да правим инсеминация. Но и мен това което ме притеснява, че проблема е в спермограмата на половинката /едва 40% подвижни/, а това, което чета е, че инсиминация се прави при съвсем леки отклонения в спермограмата. И аз не знам какъв е шанса за успех и дали не трябва направо да се подготвим за ИКСИ.
  Здравейте,минала сам по този път и мисля че е добре или да си направиш консултация с друг лекар или да прочетеш повече по темата ако имаш вапроси питай???
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #67 -: Декември 08, 2008, 00:59:08 am »
Здравейте, момичета,
правих първа инсеминация при д-р Стаменов вчера, искам да Ви попитам какъв е шанса да се получи от 1вия път, имах 7 фоликула ( всички се бяха спукали от прегнила 2*5000), след като ме стимулираха, лигавицата ми беше 11мм , а мъжа ми е с много добри показатели...сега трябва да приемам 15 дни сутрин и вечер дуфастон и фолиева киселина.
предварително Ви благодаря!
Ами всичкое късмет УСПЕХ!!!!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #68 -: Януари 09, 2009, 12:05:47 pm »
Приблизително същия отговор и аз бях получила в една от клиниките. Дали не традицйонна практика това?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #69 -: Януари 09, 2009, 19:00:15 pm »
Приблизително същия отговор и аз бях получила в една от клиниките. Дали не традицйонна практика това?
А ти какво очакваше да ти кажат?Защо да дават напразни надежди?За да се настроиш че ще стане със сигурност и ако не стане какво ще кажеш-на тези ме излъгаха?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #70 -: Януари 09, 2009, 20:42:18 pm »
Здравейте! И на мен ми е някак неясно-нормално ли е,едната тръба да е непроходима,другата проходима,но със сраствания между тръбата и яйчника при фимбриалния апарат,да предлагат инсеминация?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #71 -: Януари 10, 2009, 19:21:28 pm »
Здравейте! И на мен ми е някак неясно-нормално ли е,едната тръба да е непроходима,другата проходима,но със сраствания между тръбата и яйчника при фимбриалния апарат,да предлагат инсеминация?

според мен НЕ
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #72 -: Януари 10, 2009, 20:24:35 pm »
Здравейте! И на мен ми е някак неясно-нормално ли е,едната тръба да е непроходима,другата проходима,но със сраствания между тръбата и яйчника при фимбриалния апарат,да предлагат инсеминация?
това доказано ли е и ако да е безмислено.
« Последна редакция: Януари 10, 2009, 20:31:25 pm от joli75 »
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #73 -: Януари 11, 2009, 16:22:15 pm »
Доказано е чрез лапароскопия.Чудя се защо лекар го предлага след като е безсмислено,и то в известна(няма да уточнявам коя)клиника?!?!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #74 -: Януари 11, 2009, 18:41:56 pm »
аз бих потърсила още едно лекарско мнение - няма да е излишно и би спестило време и нерви. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #75 -: Януари 29, 2009, 22:15:30 pm »
Здравеъте,на какви условия трябва да отговаря материала на мъжа за една успешна инсеминация? Може ли при проблем от мъжка страна д има успех?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #76 -: Януари 29, 2009, 22:39:58 pm »
Здравеъте,на какви условия трябва да отговаря материала на мъжа за една успешна инсеминация? Може ли при проблем от мъжка страна д има успех?
Може разбира се!
Има критерии на които трябва да отговаря материала за да се пристъпи към инсеминация. Ако материала не е достатъчен или с не добра морфология шансовете намаляват.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=84.msg369#msg369 това са референтните стойности за спермален анализ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #77 -: Февруари 04, 2009, 12:30:56 pm »
здравейте, не се отварят линковете с допълнителната информация за инсеминация. Може ли някой да ми даде насоки от къде да си намеря повече информация за инсе :)
болезнена ли е?процент успеваемост?как протича?колко време отнема цялата процедура?
задължителна ли е стимулация преди това?
съжалявам, че Ви претрупах с въпроси, но да съм подготвена психически...
*

    калито

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #78 -: Февруари 21, 2009, 13:44:12 pm »
Момичета,извинявайте,че се намесвам в темата ви,може би питането ми не е за тук,но все пак ще си задрам въпроса.Правя стимулация с меногон за инсе,само 3 инжекции от по 75ед,на 3ти,5ти и 7ми ден.Кажете ми,при условие,че това ми е първа стимулация в живота,мога ли да се надявам на повече от 1 фоликул?Благодаря ви предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #79 -: Февруари 21, 2009, 13:51:12 pm »
Вероятно да, но дозата все пак е ниска, а и зависи от много неща (възраст, яйчников резерв...).
Успех на инсето!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com