0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #40 -: Август 06, 2007, 15:45:05 pm »
Здравейте, момичета! Минал ли е някой от вас през инсеминация? Четох много, но бих искала да чуя от жена, която вече се е подлагала на това Много благодаря предварително

Здравей. Аз имам две инсеминации, в два поредни цикъла, но завършиха с неуспех. Процедурата не е тежка, но надеждите не са по-малки. Забременях от ИКСИ при д-р Стаменов от клиника "Надежда". Желая ти успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #41 -: Август 06, 2007, 21:07:59 pm »
Здравейте, момичета! Минал ли е някой от вас през инсеминация? Четох много, но бих искала да чуя от жена, която вече се е подлагала на това Много благодаря предварително
Здравей! Имам зад гърба си общо 9 инсеменации. Първите 4 бяха преди 7 години, нестимулирани и неуспешни. През миналата година направих още 3, стимулирани с клостилбегит. Третата беше успешна, но за жалост - извънматочна бременност. През тази година направих още 2 - без резултат. Сега се готвя за ин витро. Инсеменациите са безболезнен, бърз и ненатоварващ физически и финансово АРТ метод. Резултатите зависят много от възрастта и състоянието на жената, както и от спермограмата на мъжа. В случая трябва индивидуална преценка. На инсетата им казват още леката артилерия. Ако имаш възможност - пробвай с няколко и тогава, ако не стане - ин витро. Ако имаш повече въпроси, можеш да ми пошеш на лични. Каквото и да решите, ви желая успех!

*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #42 -: Август 12, 2007, 18:36:57 pm »
Здравейте, момичета Благодаря на всички, които ми отговориха на въпроса и се извинявам, че толкова късно отговарям, но бях извън града и нямах достъп до интернет При мен нещата са по-сложни и най-вероятно ще минем към донорска инсеминация заради проблеми при съпруга ми от старо заболяване Проблемът е, че трябва дълго да чакаме за преглед
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2007, 20:09:47 pm »
Здравейте, момичета,
преди 2 дни приключих първи опит ин-витро, оказа се неуспешен. Имам 1 тръба (след операция за извънматочна бременност) и никакви други оплаквания - нито при мен, нито при съпруга ми. Смятате ли, че е уместно да пробвам инсеменация? Малко в обратен ред - първо ин-витро, после инсеменация, но за второ ин-витро не ми се и помисля, предпочитам дори да си осиновя дете, вместо да се подлагам да ме мачкат в този конвейр (много съм разочарована).
Очаквам да ми подскажете към кого да се насоча във Варна - към Олимед или към Александров?
Успех на всички.
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #44 -: Ноември 08, 2007, 00:12:51 am »
zdraveite,tazi ve4er se registrirax i ne moga da se spravj o6te,4eta redovno vsi4ko no ne smej da pi6a :oops:
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #45 -: Ноември 08, 2007, 02:16:15 am »
Здравейте, момичета,
преди 2 дни приключих първи опит ин-витро, оказа се неуспешен. Имам 1 тръба (след операция за извънматочна бременност) и никакви други оплаквания - нито при мен, нито при съпруга ми. Смятате ли, че е уместно да пробвам инсеменация? Малко в обратен ред - първо ин-витро, после инсеменация, но за второ ин-витро не ми се и помисля, предпочитам дори да си осиновя дете, вместо да се подлагам да ме мачкат в този конвейр (много съм разочарована).
Очаквам да ми подскажете към кого да се насоча във Варна - към Олимед или към Александров?
Успех на всички.

Стига тръбата ти да е напълно проходима и спермограмата да е наред, мисля, че можеш спокойно да пробваш инсе.Ако наистина нямате други проблеми защо се хвърлихте директно на ин витро?
За Варна удачния вариант е д-р Александров.
Къде прави ин витро процедурата?
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #46 -: Февруари 16, 2008, 18:41:27 pm »
Здравейте момичета, имам и аз един въпрос, зададох го и в друга темичка, но все пак ...
Накратко - правих инсе на 06.02., предписаха ми утрогестан, не ми понесе и го смениха с дуфастон. На 12.02 имах лекичко ръждиво зацапване, за около час /обаче в листовката на утрогестана това го има като страничен ефект/. На 14-ти започнах дуфастона /3 пъти дневно/. От 12-ти до днес, обаче не спира да ми се гади /особено следобед и вечер/, имам непрекъснато киселини, каквото и да хапна или пийна. Може ли да са от дуфастона? Рано ми е още за тест и се опитвам да не си търся "измислени" симптоми за бременност, затова, който го е пил, моля да ми отговори как действа?

И кога най-рано да си направя тест? Док каза на 24.02, но има ли вероятност да се разбере по-рано какво е положението? Чакам си "присъдата", не съм оптимист, не смятам да се отчайвам, не съм настроена за трагедии и съм много спокойна, но любопитна  :lol:
Благодаря ви предварително за помоща. 
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #47 -: Февруари 28, 2008, 18:22:24 pm »
Здравейте! Въпроса ми е винаги ли след инсе се изписва някакво лекарство, защото аз правих инсе на 25.02, но като попитах дали ще ми изписват някакви лекарства, твърдо ми отговориха "не!"
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #48 -: Март 03, 2008, 22:02:05 pm »
Ами те докторите се застраховат с прогестеронови препарати, за да може, ако се е "закачило" /Дай Боже/, да няма риск и хубаво да се имплантира бебчето. При теб ако са правили изследване на прогестерон във ЛФ и е в норма, вероятно да са преценили, че намаш риск от недостиг.
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #49 -: Март 04, 2008, 09:23:25 am »
Здравейте и от мен-на 1 март беше и моята 2 инсеминация ,нещото което ме притеснява е че имах 4 фоликула от който само един се беше пукнал..прочела съм доста неща по темата  и знам че възможноста да не се спукат е голяма-и това ме побърква.Има ли някое момиче което е имало такъв проблем..и как са се развили нещата..знам че е индивидуално за всяка една от нас..И ако имам киста -какви са симптомите...
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #50 -: Март 26, 2008, 15:15:15 pm »
Здравейте искам да попитам нали преди да се прави инсеминация се прави цветна снимка от която ми казаха,че много боли но дори и лекаря ми каза,че е доста болезнено!!Моля ако на някой са му правили да пише как е?:)Благодаря предварително:)
Искам бебчеее
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #51 -: Март 26, 2008, 15:57:52 pm »
Здравей, megito82!
Задължително трябва да направиш цветна снимка преди инсеминацията, за да се разбере дали тръбите ти са проходими. Ако не са няма да има смисъл да правите инсе.
Не се притеснявай процедурата не е болезнена, вземи 1-2 нощ-па преди това. Аз съм правила 2 едната при д-р Владимиров, другата в Тина Киркова.
Ти къде ще я правиш?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #52 -: Март 27, 2008, 07:06:27 am »
Здравейте момичета,при мен нещата зациклиха и честно да ви кажа -на този етап се чувствам уморена.Моята докторка ми предложи 3 инсеминации и след това инвитро-януари и март бяха двете процедури за съжаление неуспешни-точно като по часовник на 25 ден от цикъла гадната лелка както много от вас я наричат пристигаше с гръм и трясък.... за миг всичките ти надежди рухват и ти остава само болката и въпросите без отговор който си задаваш непрекъснато и ти е доста трудно да обясниш на любимият човек-защо и този път не се получи..Знам че борбата ще продължи но засега мисля да спра за малко и живот и здраве ако всичко е наред -септември месец да направим и третата последна инсеминация.И тук идва ред  на моят въпрос-бихте ли ми препоръчали клиника за инвитрото и колко време предварително трябва да си запиша час..Моята докторка иска да ме изпрати в Тина Киркова но аз все още не съм взела решение дали искам да отида там..На всички момичета желая успех и само положителни тестове-стискам ви палци..
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #53 -: Март 29, 2008, 20:42:54 pm »
Здравейте, момичета,
правих първа инсеминация при д-р Стаменов вчера, искам да Ви попитам какъв е шанса да се получи от 1вия път, имах 7 фоликула ( всички се бяха спукали от прегнила 2*5000), след като ме стимулираха, лигавицата ми беше 11мм , а мъжа ми е с много добри показатели...сега трябва да приемам 15 дни сутрин и вечер дуфастон и фолиева киселина.
предварително Ви благодаря!
:)
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #54 -: Март 29, 2008, 21:56:13 pm »
Здравейте момичета,при мен нещата зациклиха и честно да ви кажа -на този етап се чувствам уморена.Моята докторка ми предложи 3 инсеминации и след това инвитро-януари и март бяха двете процедури за съжаление неуспешни-точно като по часовник на 25 ден от цикъла гадната лелка както много от вас я наричат пристигаше с гръм и трясък.... за миг всичките ти надежди рухват и ти остава само болката и въпросите без отговор който си задаваш непрекъснато и ти е доста трудно да обясниш на любимият човек-защо и този път не се получи..Знам че борбата ще продължи но засега мисля да спра за малко и живот и здраве ако всичко е наред -септември месец да направим и третата последна инсеминация.И тук идва ред  на моят въпрос-бихте ли ми препоръчали клиника за инвитрото и колко време предварително трябва да си запиша час..Моята докторка иска да ме изпрати в Тина Киркова но аз все още не съм взела решение дали искам да отида там..На всички момичета желая успех и само положителни тестове-стискам ви палци..
Сани, порови се из форума и ще откриеш много и полезна информация за добри лекари в София и Пловдив, което също те устройва. В това с мнение не мога да ти помогна, защото не съм от София.
Исках само да ти кажа, че и на мен док ми беше казала да правя 3 инсета и после нямало смисъл, но понеже на мен всичко ми беше наред, а и не можех да си позволя ин витро, упорствах. Забременях на 39 г. след 6 инсета, като само последните 2 от тях бяха вътрематочни. А да се отчайваш ти е много рано, защото тук има толкова потресаващи случаи, ти самата сигурно си попадала на тях,но винаги лъха надежда.
Успех! И винаги търси няколко мнения. :balk_602:
desita_us , изгледите са съвсем обнадеждаващи, но Божа работа. Дано успеете с така прекрасно създадените условия да изкушите някое бебе да се нанесе при вас! stork-girl
« Последна редакция: Март 29, 2008, 22:09:33 pm от Faith_hope »
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #55 -: Юли 06, 2008, 13:45:57 pm »
Здравейте момичета,
Тази седмица правих за пръв път инсе. Стимулацията ми беше с пурегон инжекция. Решила съм ако не е успешно инсето, да минавам направо към инвитро. В инжекцията Пурегон има препарат точно за още едно инсе. Питането ми е, дали може да ми послужи за инвитро. В противен случай остават затворени 360 лв. в тази инжекция. Благодаря Ви и успех на всички момичета
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #56 -: Юли 06, 2008, 20:13:35 pm »
Да,можеш да използваш останалия Пурегон за евентуалното ин-витро,стига да го съхраняваш в хладилника и да е в срока си на годност.Успех!

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #57 -: Юли 17, 2008, 19:48:40 pm »
Искам да попитам! :dontknow:
Пише за инсеминациите, че се препоръчва най-много шест пъти. Има ли някакво значение дали ще се правят последователно шест месеца един след друг или с прекъсване за месец-два и после пак?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #58 -: Юли 17, 2008, 20:27:53 pm »
Искам да попитам! :dontknow:
Пише за инсеминациите, че се препоръчва най-много шест пъти. Има ли някакво значение дали ще се правят последователно шест месеца един след друг или с прекъсване за месец-два и после пак?
Предполагам , че има значение дали са стимулирани или не, каква е стимулацията, как реагира организма ти и т.н.Все неща , които док. преценява. Но наистина , ако са стимулирани инсетата до колко поредни може да се правят?
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #59 -: Юли 17, 2008, 22:24:06 pm »
Мисля, че заради клостилбегита стимулираните инсеминации се ограничават до 6 (общо). Аз направих общо 6, но се съмнявам, че щях да пропусна седма, ако се наложи. Просто за ин витро не можех и да си помисля. Инсеминациите ги правехме по 1-2 последователно и после почивка. Почивала съм два месеца единия път, после три, а накрая 4 месеца. Още в началото док ми каза, че трябва да се правят почивки поне след 3 последователни инсета.