0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #180 -: Юли 28, 2017, 10:18:55 am »
Ники, лапароскопия правена ли е?Прекъсната ли е тръбата? Моя мъж пиеше чай от бабини зъби и магарешки бодил, както и бърканица с мед.

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #181 -: Юли 28, 2017, 10:35:39 am »
Здравей, Ники!  :D
Добре си дошла и дано скоро да се похвалиш с добри новини.
ММ също е с Астенотератозооспермия  :( При мен, поне за сега няма проблем! Още от самото начало ни беше казано - ИКСИ. Без заобиколки, без губене на време и средства за инсета!
ММ при първите два опита също беше на бърканица с мед, Андрозитол, Трибестан, L-карнитин и Ресвирол.

Добре е, че подготвяш документите - не губи време!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #182 -: Юли 28, 2017, 10:53:43 am »
Ники, лапароскопия правена ли е?Прекъсната ли е тръбата? Моя мъж пиеше чай от бабини зъби и магарешки бодил, както и бърканица с мед.

Не не ми е правена лапароскопия. Направиха ми - хистеросалпингография в която е отбелязано, че лявата тръба не пропуска контрастната материя дори при констрастиране с повишено налягане, визуализира се до средна трета.. Казаха ми, че явно в миналото съм имала някаква инфекция и за тази тръба просто да забравя..
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #183 -: Юли 28, 2017, 10:55:54 am »
Здравей, Ники!  :D
Добре си дошла и дано скоро да се похвалиш с добри новини.
ММ също е с Астенотератозооспермия  :( При мен, поне за сега няма проблем! Още от самото начало ни беше казано - ИКСИ. Без заобиколки, без губене на време и средства за инсета!
ММ при първите два опита също беше на бърканица с мед, Андрозитол, Трибестан, L-карнитин и Ресвирол.

Добре е, че подготвяш документите - не губи време!


Здравей, Петя
Вие две ИКСИ-та ли сте правили? Дано поне по-бързо ни одобрят, макар че съм се подготвила, че одобрение ще има до около една година..
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #184 -: Юли 28, 2017, 15:48:24 pm »
Да, Ники  :D
Първото ИКСИ ми е в подписа, второто/миналата година/- нямаше имплантация, а живот и здраве на есен третото - Дай Боже всичко да е ОК!
Одобрението е вече за около 8 месеца  :wink:
Ние подадохме януари и следващият месец очаквам да звъннат - има около 200 номера до нашият!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #185 -: Юли 28, 2017, 16:38:45 pm »
Страхотно, Петя! :) Успех ви желая!
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #186 -: Юли 29, 2017, 22:42:13 pm »
Благодаря!  :D
Успех и на вас!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #187 -: Август 02, 2017, 17:50:04 pm »
Здравейте момичета, аз също съм нова тук. От почти 2 години правим опити за забременяване и от тогава се ровя постоянно из интернет и най - различни форуми за мнения, съвети и информация. Този месец ми предстои инсеминация и реших най - накрая и аз да се присъединя към вас :) При мен всички изследвания са наред, а мъжа ми е с астенозооспермия и също ни посъветваха за инвитро. Подали сме документи във фонда и чакаме решението. Но му изписаха доста добавки (около 10 на брой) и последната спермограма е с подобрени показатели, с които можем да пробваме и инсеминация. Това е за сега от мен, стискайте палци :)
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #188 -: Февруари 23, 2018, 17:10:57 pm »
Здравейте момичета писах о в друга група ,но никой не отговаря там .
предстой ми hsg в края на другата седмица ,на 10 ден от цикъла ми .
Много ми е притеснени направо не си намирам място ,дали ще е много болезнено дали всичко ще е наред . Аз съм принципно с доста болезнен цикъл ,мисля д взема 30мин преди това iboprophen . Аз не живея в Бг и тук не предлагат пълна упойка . Просто искам тези които са минали рез този път да кажат мнение заслужавало ли си е ,бързо ли са заченали след това и било ли е много болезнено . Имам глобили в нас Profenid дали ще е добра идея да ползвам тях като болка успокояващо ?
А и не мога да разбера каква е разликата между Хистеросалпингография и хидротубация ?
😥😥😥😥😥😥😥
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #189 -: Февруари 23, 2018, 17:57:58 pm »
Здрасти, в Правим опити за бебе на две момичета този месец ни правиха ХСГ. Моето беше с пълна упойка. Дали боли по време и след зависи от състоянието на тръбите и от самия организъм. Някои жени със запушени тръби имат болки като менструация, а други с отпушени силни болки. Строго индивидуално е. Мен не ме е боляло след като се събудих, но и тръбите са ми ОК. Другото момиче също не се оплака от ужасна болка. И да има, тя е моментна. Не се плаши. Прегледа на тръбите е много важен, ако се мисли за инсеминации и инвитро. А и изобщо, ако бебето се бави. Повечето жени във форума са минавали през тази процедура и всички са си живи и здрави, така че се успокой. Ако има болка, ще е моментна. Пък ти пожелавам никаква да няма и да си с отпушени, хубави тръби.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #190 -: Февруари 23, 2018, 18:31:53 pm »
Teri благодаря ти ,че писа .
Дано не откача до другия петък . Само чета из форумите и се настройвам (което грешка знам ) ама пусти страх 😫. Чета в аглийските форуми ,че доста момичета са забременяло след HSG ,ние правим опити от  година и 5 месеца . Дано стане бебо след тази процедура . ❤️
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #191 -: Февруари 23, 2018, 19:13:03 pm »
Аз правих цветната снимка без упойка и ме боля дори по - малко от цикъл, тъй като моя е много болезнен, но и тръбите ми бяха проходими. Единственото, което беше по - неприятно е някакво защипване преди вкарването на контраста, но това не знам дали го правят при всеки. След това не съм имала никакъв дискомфорт. Успех :)
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #192 -: Февруари 23, 2018, 19:25:06 pm »
Михаела
Това звучи добре ,аз съм с много болезнен цикъл . Имам 4 припадния от болка през годините ,ако е това ще го издържа . Благодаря ти ,че писа имам нужда от малко кураж ❤️❤️❤️
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #193 -: Февруари 23, 2018, 20:01:52 pm »
И моя е нещо такова, пак ти казвам, че при мен болката беше в пъти по - малка. И аз много се притеснявах, но всичко мина бързо. Успокой се, всичко ще мине, важно е резултата да е добър :)
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #194 -: Февруари 23, 2018, 20:04:07 pm »
Така е права си . Филмите са ми повече :D . Благодаря още веднъж ❤️
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #195 -: Февруари 24, 2018, 00:01:31 am »
Момичета е един може би малко глупав въпрос ... ако имаш запушена/запушени тръби усеща ли се . Аз имам много често едни придърпвания от дясната страна ,по време на цикъл ,около О. а и понякога ЕЙ рата . Дали може да е ако имам проблем или запушване от дясната страна ?
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #196 -: Февруари 24, 2018, 09:58:21 am »
Мисля, че при повечето момичета, на различен етап от цикъла, има такива придърпвания, но не знам дали това може да е показател за състоянието на тръбите. Аз също имам такива усещания доста често, а съм с проходими тръби.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #197 -: Февруари 24, 2018, 17:54:05 pm »
Разбирам значи да не го мисля . Благодаря че писа Михаела ❤️
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #198 -: Февруари 24, 2018, 19:24:13 pm »
Аз бях убедена, че ще съм със запушена дясна тръба заради инфекция, която съм имала там преди време. Все имах придърпване отдясно и мислех, че е заради тръбата. Тя се оказа проходима. Не го мисли.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #199 -: Февруари 24, 2018, 19:29:31 pm »
Ако не откача до петък ще е добре 😂😬😥. То дет се вика аз детенце искам и ще раждам ,а се притеснявам от една процедура подобна .... но като не знае човек какво е сигурно е нормално да се чувства притеснен . Стискайте ми палци момичета всичко да е наред рова е най-важното (а аз съм убедена за себе си ,че нямам проблем ) просто трябва да си мина по стъпките . Да видим дали всичко ще се укаже че ни е в главата 😘❤️