0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #160 -: Август 22, 2016, 22:50:48 pm »
Здравейте момичета,
чудих се къде да си постна въпроса, в коя тема. Ако не е за тук, моля за извинение и корекция.
Та, значи най-накрая се решихме за ИНСЕ, НООО започнаха едни болки в стомаха и се оказва, че имам Хеликобактер Пилори. Демек бактерия в стомаха и вероятно имам Гастрит. Та заради това, ще трябва да пия антибиотици. И сега съм в дилема 8O, дали да изчакаме с инсето и да си пия антибиотика или да си го направя инсето и да изчакам са антибиотиците. Ако е положително инсето ще трябва да чакам 9 месеца за антибиотиците. По време на бременност няма да е добре да се пият такива лекарства. Всеки път като се решим и изкача нещо. Сега ме е яд ако трябва да отложим инсето. Обаче да си повреждам стомаха няма да е + за никого. На някоя от Вас случвало ли и се е по време на бременност да и се появи гастрит или язва? Смятам утре да се обадя на Доки, и да я попитам как е най-добре. Предполагам ще ми каже да отложим часа за следващия месец!
Благодаря Ви предварително! :(
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #161 -: Август 22, 2016, 23:09:26 pm »
Изчакай един месец с инсето. Знам, че никой не обича да чака, но ако ти се обостри гастритът по време на бременност, ще стане по-лошо.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #162 -: Август 22, 2016, 23:33:48 pm »
Ефра,

Разбирам нетърпението ти, но нелекуваната инфекция може да ти създаде проблеми при бременност. Аз периодично имах грижи с гастрит и колит преди да забременея, но си минавах лечение и всичко отминаваше без драма. По време на бременността обаче колитът ми се обостри и беше много неприятно, защото вече не можех да пия лекарства и бързичко да се спася, както преди. Докато отшуми беше доста неприятно.
Като се има предвид, че пълноценното усвояване на храната е важно за теб и бебето по време на бременност, струва си да се направи лечението предварително. Желая ти успех!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #163 -: Септември 03, 2016, 18:44:10 pm »
Здравейте момичета,
реших да Ви пиша, какво направих с моето чудене! Отказах ИНСЕТО и си направих необходимите изследвания и се оказа Повърхностен Гастрит. Сега пия Ацилесол. С Гастроентероложката говорих и и обясних за инсето и тя ми изписа, това лекарство. Каза, че е по-слабо и няма да има проблем да направя следващия път инсеминация. Благодаря Ви за съвета, това беше правилното решение!
 :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #164 -: Март 23, 2017, 11:43:55 am »
Здравейте и от мен, възможно ли е на 11 ден от инсеминация кръвен тест да покаже 0.116 отрицателен, а на 17 ден положителен? И защо много от лекарите препоръчват тест след 17 ден?
По късна имплантация или друго обяснение?
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #165 -: Март 23, 2017, 12:41:33 pm »
Ако погледнем нещата по учебник пример:цикъл 28 дни,овулация на 14 ден,съответно инсеминация на на 13-14 ден.Кръвен тест на 11 ден след инсеминация е реално 3 дни преди цикъл,17 дни е 3 дни след цикъл.Може да има късна имплантация,по късно нивата на ЧХГ да започнат да се отчитат.За да се успокоиш дали нещата са добре е хубаво да повториш теста след 48 часа и да видиш дали нивата на ЧХГ се удвояват
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #166 -: Юли 26, 2017, 14:58:42 pm »
Здравейте,
Нова съм във форума :)
Бих искала да споделя моите тревоги. Ние сме с мъжки фактор - астенотератозооспермия/ озоостератозооспермия и тератозооспермия .. на мъжа постоянно варират резултатите от спермограмите. Аз съм с една запушена тръба. От Щерев ни насочиха директно към ИКСИ, но ние решихме да направим няколко инсеминации преди тази стъпка.
Направихме една неуспешна инсеминация на естествен цикъл и сега направихме една инсеминация на стимулиран цикъл. В момента взимам 3х2 утрогестан и имам от време на време болки в яйчниците и придърпвания, също така много болезнени и подути гърди и чувствителни зърна. Някоя от вас, имала ли е такива неразположения? Надявам се да не са симптоми на гадната лелка, а да е една добра новина..
« Последна редакция: Юли 26, 2017, 15:52:00 pm от niki_to »
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #167 -: Юли 26, 2017, 15:06:13 pm »
niki_to,добре дошла.Стискам палци за положителни резултати.Симптомите ти може да са както за цикъл,така и за бременност.При всеки е различно и е нормално да имаш неразположения и в двата случая.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #168 -: Юли 26, 2017, 15:09:36 pm »
Благодаря, bebeshok0326 ! Дано този път е успешно..
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #169 -: Юли 26, 2017, 15:24:11 pm »
niki_to,добре дошла.Стискам палци за положителни резултати.Симптомите ти може да са както за цикъл,така и за бременност.При всеки е различно и е нормално да имаш неразположения и в двата случая.
Благодаря, bebeshok0326 ! Дано този път е успешно..
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #170 -: Юли 26, 2017, 16:27:10 pm »
Дано.Кога ти е датата за теста?.Защо не си подадете документите към фонда сега или поне за второто бебче?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #171 -: Юли 26, 2017, 16:36:18 pm »
Според мен е хубаво да подадете документи за фонда и да тече времето докато правите инсетата.Наистина шанса с тази спермограма е много малък, имайки и в предвид успеваемостта на Инсетата.
Стискам палци все пак, надежда винаги има.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #172 -: Юли 27, 2017, 10:47:38 am »
Дано.Кога ти е датата за теста?.Защо не си подадете документите към фонда сега или поне за второто бебче?
чакам резултата от теста, който ще е в събота и ако е отрицателен , ще подадем документи за фонда... много се надявам да не се налага.. както се казва надеждата умира последна..
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #173 -: Юли 27, 2017, 10:49:40 am »
Според мен е хубаво да подадете документи за фонда и да тече времето докато правите инсетата.Наистина шанса с тази спермограма е много малък, имайки и в предвид успеваемостта на Инсетата.
Стискам палци все пак, надежда винаги има.
да, до два дни, ще се реши дали ще подадем документи за фонда.. 
Иначе да ви попитам възможно ли е , да се подадат документи за фонда през Надежда, при положение, че не ходя там на лекар? Часът ми при Стаменов е за Февруари- догодина.. и ако ни одобрят от фонда , евентуално той да се заеме с частта за ИКСИ
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #174 -: Юли 27, 2017, 11:55:13 am »
До колкото съм запозната,не би трябвало да има проблем Не съм от компетентните относно фонда,надявам се по-запознатите да ти отговорят.Тук има и специална тема относно фонда
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #175 -: Юли 27, 2017, 12:02:04 pm »
Според мен най-добре си пусни документите за фонда от тази клиника.Когато стане време за взимане на заповед, ще си минала през Надежда и от там ще ти дадат документ за смяна на клиниката  с който отиваш при връчване на заповедта и така най-безболезнено ще стане всичко.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #176 -: Юли 27, 2017, 13:22:13 pm »
благодаря ви!
Ще подам документи , но се надявам тайничко да са станали нещата :)
Странното е , че до преди няколко дни гърдите ми бяха страшно болезнени и чувствителни, а сега имам много лека болка и то около жлезите..
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #177 -: Юли 28, 2017, 07:58:05 am »
Здравейте, за жалост теста показа една чертичка..
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #178 -: Юли 28, 2017, 08:44:12 am »
Ники, не унивай.Реално с тази спермограма и тези показатели вероятността да забременееш с инсе е много ниска.Ние сме с добра СГ, аз съм с една тръба и пак инсетата бяха неуспешни.Пуснете документите по фонда, регулирайте СГ, нека твоя мъж пие добавки известно време и направо пристъпвайте към ИКСИ.Не е лесно, знам повярвай, но имаш вариант.Ето ние на есен ще правим ин витро също.Съдба!Но аз съм доволна, че имам шанс!

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #179 -: Юли 28, 2017, 10:12:26 am »
Ники, не унивай.Реално с тази спермограма и тези показатели вероятността да забременееш с инсе е много ниска.Ние сме с добра СГ, аз съм с една тръба и пак инсетата бяха неуспешни.Пуснете документите по фонда, регулирайте СГ, нека твоя мъж пие добавки известно време и направо пристъпвайте към ИКСИ.Не е лесно, знам повярвай, но имаш вариант.Ето ние на есен ще правим ин витро също.Съдба!Но аз съм доволна, че имам шанс!

Толкова ми е мъчно.. но какво да се прави- съдба... В момента подготвям документите и ще ги подам в понеделник. И аз съм с една тръба, тъй като другата е запушена.. Какви добавки взима мъжа ти? Моят взима 3 месеца - ортимол фертил плюс и никаква промяна в показателите на спермограмата.
Успех на ин витрото! Да се похвалиш с добра новина! Ще стискам палци!