0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

по време на цикъл? /съсиреци/
« -: Септември 08, 2006, 13:26:49 pm »
на 3-ти или 4-ти ден от МЦ, всеки път някакви съсиреци, при вас момичета така ли е и защо би могло да се получава така?
« Последна редакция: Септември 08, 2006, 20:46:34 pm от Lali »
Re: по време на цикъл?
« Отговор #1 -: Септември 08, 2006, 13:31:45 pm »
Здравей.При мен не е така,цикала ми е много оскаден.Но ако сасиреците са много големи май не е добре.Дано се включи някой с компетентен отговор на вапроса ти. Успех. :D
Re: по време на цикъл?
« Отговор #2 -: Септември 08, 2006, 13:37:07 pm »
Но ако сасиреците са много големи май не е добре.Дано се включи някой с компетентен отговор на вапроса ти. Успех. :D
Ох дано ми отговори някой
Re: по време на цикъл?
« Отговор #3 -: Септември 08, 2006, 13:40:44 pm »
на 3-ти или 4-ти ден от МЦ, всеки път някакви съсиреци, при вас момичета така ли е и защо би могло да се получава така?
Нормално е да има съсиреци ,но все пак зависи от големината им.И колкото и гадно да звучи следващият път вземи един съсирек и се опитай да го измиеш по лека струя вода-ако промени цвета си -ще знаеш че това е част от лигавицата на матката,която се олющва ежемесечно в случай ,че не е настъпила бременност.Ако не и са големи(аз имах колкото половин длан)тичай на доктор и търсете причината.
Re: по време на цикъл?
« Отговор #4 -: Септември 08, 2006, 13:49:34 pm »

Цитат
Нормално е да има съсиреци ,но все пак зависи от големината им.И колкото и гадно да звучи следващият път вземи един съсирек и се опитай да го измиеш по лека струя вода-ако промени цвета си -ще знаеш че това е част от лигавицата на матката,която се олющва ежемесечно в случай ,че не е настъпила бременност.Ако не и са големи(аз имах колкото половин длан)тичай на доктор и търсете причината.
Цитат
Имам чуството, че се получава забременяване но не се задържа нищо, да си изследвам ли съсирека, големи са примерно колкото ширината на орех, никога не бях се замисляла, че това може да е причина за незабременяването ми, моля ви момичета да помислим и дайте инфо, ако някоя нещо знае :help:
Re: по време на цикъл?
« Отговор #5 -: Септември 08, 2006, 14:41:02 pm »
Мимчо, аз също имах съсиреци, но не всеки цикъл. Бяха ми казали, че имам малка миома, която не пречела и ги отдавах на нея. Съсиреците се увеличиха след двете ми инсеминации. Отдадох го на лекарствата. Преди третата инсеминация обаче ми откриха полип в матката. Не искам да те плаша, но мисля, че една от възможните причини за съсиреци е тази. Все пак тук не сме лекари, най-добре иди на лекар.
За себе си мога да кажа, че след оперативната хистероскопия за отстраняване на полипа определено вече два цикъла съсиреци няма.
Re: по време на цикъл?
« Отговор #6 -: Септември 08, 2006, 15:11:23 pm »
Преди третата инсеминация обаче ми откриха полип в матката. Не искам да те плаша, но мисля, че една от възможните причини за съсиреци е тази.
Как се отриват тези поипи с обикновен гинекологичен преглед ли?Не са ми казвали досега нищо
Re: по време на цикъл?
« Отговор #7 -: Септември 08, 2006, 15:15:29 pm »
На мен ми го откриха с ултразвуков преглед. Лекарят ми обясни, че се открива трудно, защото много зависи в какво положение е матката, когато се гледа. Ето, мен един и същи лекар ме гледа многократно в продължение на месеци преди да види полипа. Преди това съм ходила и при други и никой дори не се усъмни за полип.
*
Re: по време на цикъл?
« Отговор #8 -: Септември 08, 2006, 16:21:42 pm »
Мимчо, недей да се шашкаш предварително. По-принцип, ако имаш по-обилна менструация е напълно нормално да имаш и съсиреци. Менструалната кръв съдържа имено това: съсиреци, парчета лигавица от матката и кръв. Сега на първо време отиди на лекар, за да те погледне на ехограф и да си каже мнението дали има причина за тревога. Според мен е рано да се притесняваш.
Успех! :) 
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: по време на цикъл?
« Отговор #9 -: Септември 08, 2006, 20:32:20 pm »
Aз съм с обилна М и по принцип нямам големи съсиреци!!!!!!Мисля че да имаш  големи съсиреци не е нормално !Когато ходиш на лекар сподели му за тези притеснения! :D
*
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #10 -: Септември 08, 2006, 22:40:35 pm »
Ади, много ми е интересно защо мислиш така? Не може да стряскаш човек още преди да е посетил лекар и да е разбрал дали аджеба има проблем.
Аз от както се помня и неведнъж съм писала във форума, че страдам от обилна менструация. Почти всеки месец имам доста големи парчета лигавица и съсиреци, посетила съм не един лекар по този въпрос и единственото обяснение до момента е, че имам удебелена лигавица, а от там е по-обилното кръвотечение и гореописаните явления. Но това все пак е моят случай и не мога да твърдя, че и при другите е същото. Така че мисля, че и ти не можеш да си сигурна, че това, което описва момичето не е нормално. Затова и по-горе писах, че е безсмислено да се притеснява и да си трови нервите преди да е посетила лекар. Доколкото виждам даже не е сигурна дали това са съсиреци или парчета лигавица. Най-добре лекар да се произнесе.
Извинявай, ако съм прозвучала по-остро, но просто си представих аз ако бях на мястото на питащата и някой ме наплаши, че имам проблем и то още преди да съм отишла на лекар, щях да лудна. Сори още веднъж. :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #11 -: Септември 08, 2006, 22:48:29 pm »
Понякога съм имала съсиреци, но с оглед борбата ми със стерилитета правя често и обстойни прегледи и видим проблем няма.
Питала съм лекари - като цяло съсиреците не се считат за проблем, стига да няма някаква органична причина, но това вече е друго.
*
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #12 -: Септември 09, 2006, 10:50:30 am »
Винаги съм имала съсиреци(попови лъжички),но си забременях нормално(първия път).Не се шашкай(ако не са супер големи) :goodluck:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #13 -: Септември 10, 2006, 09:06:24 am »
bori_stвобще нямах намерение да стряскам момичето!
При всякакви притеснения и аномалии сме дължни да се консултираме с лекар !!!!Това ми е била целта да обесня на момичето!Написах че ако са големи ! (а не ако имаш) съсиреците!
При сестра ми се появиха много големи съсиреци ,и се оказа миома.
НЕКА ЛЕКАР ДА ПРЕЦЕНИ! :D
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #14 -: Септември 11, 2006, 17:48:09 pm »
Знам, че тази тема сме я дискутирали не веднъж, но пак ще кажа каквото знам:
Тъй като са ми махали миома и полипи, и съм се следила много често на УЗ, първият въпрос на лекаря след отстраняването (и преди това) винаги е бил имам ли съсиреци, та той казва, че по принцип всички съсиреци са патология. (Хирург 9-ти етаж МД София).
Аз съм с много обилен цикъл, много дебела лигавица - до 25мм стига след ову, но съсиреци нямам, откакто ми махнаха миомата.

Така че определено трябва да се отдели внимание на този проблем.
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #15 -: Септември 12, 2006, 07:46:54 am »
Наличието на полип или миома обикновено е съпроводено със съсиреци.
Но наличието на съсиреци не означава непременно миома или полип.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #16 -: Септември 12, 2006, 07:53:02 am »
Така е Лали ...съгласна съм с теб,но когато има съмнение евентуално  за нещо нередно, хубаво  е да се консултираме с лекар .Все пак ние не сме достатъчно компетентни ...и непознаваме случея на момичето. :D :D :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #17 -: Септември 12, 2006, 08:08:19 am »
Ами както разбирам тя ходи редовно на прегледи, така че би се видяло, ако има нещо.
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #18 -: Септември 12, 2006, 11:21:40 am »
Ами както разбирам тя ходи редовно на прегледи, така че би се видяло, ако има нещо.
Наистина ходя редовно на прегледи, нали бебе се опитваме а правим толкова време вече, та затова питам за всичко, търся причини, успокоих се за съсиреците, явно си е нормално явление, но да споделя че ми е завишен пролактина 26.7ng/ml на 15тата минута и 19.6ng/ml, сега пия по четвърт парлодел, вечер 30 мин. преди лягане и другия месец пак ще ходя за това изследване, дано успея и при доц. Конова да отидем със мъжа ми, за да видим и там как са нещата, направо половин доктор станах.....много целувки за всички и пишете
Re: по време на цикъл? /съсиреци/
« Отговор #19 -: Септември 12, 2006, 15:11:33 pm »
Наличието на полип или миома обикновено е съпроводено със съсиреци.
Но наличието на съсиреци не означава непременно миома или полип.

Предавам дословно думите на лекарят:
Всякакви съсиреци са по принцип патология.
Благодаря ти, Бени!