0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Стойности пролактин
« Отговор #80 -: Февруари 09, 2011, 08:22:22 am »
Да разбирам ли, че 253 е нормално ниво на пролактина?
При горна граница 565 mlU/l.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 08:24:40 am от Serendipity »
Re: Стойности пролактин
« Отговор #81 -: Февруари 09, 2011, 08:54:26 am »
Да разбирам ли, че 253 е нормално ниво на пролактина?
При горна граница 565 mlU/l.
Идеално е  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Стойности пролактин
« Отговор #82 -: Февруари 09, 2011, 11:34:41 am »
Радостинка, видях, че на няколко места си писала Приема се, нормалните стойности на Пролактина при опити за забременяване са около 200 ед. Аз доста рових за този пролактин, но нормални граници, с изключение на референтните на лабораториите, не намерих. От къде имаш тази информация, би ли споделила?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Стойности пролактин
« Отговор #83 -: Февруари 09, 2011, 11:56:28 am »
Ами често съм го срещала из форума, а и док все ми го повтаря, че нормалните стойности трябва да са около 200ед., както и една ендокриноложка ми каза същотото, та от там си мисля така.
Неволно е било, ако начина ми на изразяване, показва, че това трябва да е категорично така или че е твърдение научно доказано :)
(колкото и да подбирам внимателно думите, все се случва да не съм го направила добре)
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 11:58:27 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Стойности пролактин
« Отговор #84 -: Февруари 09, 2011, 12:01:29 pm »
Аз за моя пролактин се интересувам, че не мога да разбера ОК ли е, не е ли. Около 400-500 на трети ден, така и не можах да намеря единодушно мнение кога трябва да се пуска тоя пролактин, в колко часа, на чист ден или не и т.н.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Стойности пролактин
« Отговор #85 -: Февруари 09, 2011, 12:43:38 pm »
Заи, зе деня в който се пуска не знам да има значение, аз съм го пускала по всяко време на месечния цикъл, единствено гледам да е сутрин рано и да спазвам колкото мога изискванията преди вземането на кръв - защото разлика наистина има, от личен опит го казвам  :wink:.

Според моя док, дори и когато е на горна граница трябва да се коригира, моя Пролактин е бил във всякакви варианти за изминалите 5 години. При първото изследване беше съвсем малко над горната граница, и както уж за някои не е проблем, аз си бях с неспукан фоликул. Когато го вкарахме в граници известно време нямах проблеми с кистите, след това обаче се сдобих с ПКЯ-то и сега няма отърване тях.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Стойности пролактин
« Отговор #86 -: Февруари 09, 2011, 15:49:52 pm »
Ето, а според Владимиров било добре, ако е на горна граница. Също така, трябвало да се взима след 11 ч. или 2 часа след ставане от сън, според други - рано сутрин. Не знам вече и аз.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Стойности пролактин
« Отговор #87 -: Февруари 09, 2011, 16:15:47 pm »
Аз последната година, ходя да ми взета кръв именно някъде около 2часа след ставане, а тогава съм най-спокойна, все още не е имало какво да ме изнерви и подразни, постоявам 10тина минути пред лаборатория на едно столче, влизам да ми вземат кръв :)

Ей сега, онзи ден пак говорихме с док, че трябва да го докараме до 200 и нещо, защото след последната корекция в дозата, отново падна под долна граница.

И аз се чудя понякога, кой е прав и кой крив, но все пак слушам док и правя каквото каже :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Стойности пролактин
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2011, 16:55:49 pm »
Аз, ако правилно съм разбрала, заради пролактина ме карат да лежа половин час преди да вземат кръв.
Re: Стойности пролактин
« Отговор #89 -: Февруари 09, 2011, 17:04:56 pm »
Аз, ако правилно съм разбрала, заради пролактина ме карат да лежа половин час преди да вземат кръв.

Именно  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!