0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Нова

Стойности пролактин
« -: Март 12, 2005, 00:27:02 am »
Здравейте момичета,

привлече ми вниманието темите за пролактина.
И там чета стойности, от които трябваше да си разтьркам очите.

Вашите ендокринолози ли са ви казали, че нормите са между 500 и 600?

Това е странно, защото при мен се беше появил един такьв проблем, който между другото още лекувам с достинекс.
Най-високите стойности, които сьм стигала са малко под 70.
И заради това нямах един месец цикьл.

Та сега е смькнат до 7-8.

Та странно ми стана как така 500 са нормални дози, този хормон явно различно се мери......

Хм..........

Помогнете с коментари ако можете!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #1 -: Март 12, 2005, 00:43:45 am »
Всяка лаборатория си има свои референтни стойности и мерни единици.Аз съм правила в Бодимед и там стойностите са 72-511
<br />
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #2 -: Март 12, 2005, 00:50:35 am »
Да.
По скоро различна методология.

Ти с какво свали стойностите и за колко време?

Сори, ако се повтаря вьпроса ми, но сьм от половин час в този форум.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #3 -: Март 12, 2005, 01:17:57 am »
Ами с помоща на билки от д-р Желязков-още след първите 5 месеца ,пролактина беше в норма(на горна граница),а след още 3 месеца-беше съвсем добре.Сега близо 7-8 месеца не съм го изследвала,но другата седмица ще го направя и ще видим ,какво е положението.
<br />
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #4 -: Март 12, 2005, 01:22:35 am »
Аз  за 5 месеца го свалих с достинекса.
Но ще го пия общо погледнато една година май.....

Как е при теб с желание за дете, щото нали при високи стойности на пролактина не става тая работа.

Ако всичко е наред кьм юни месец, май ще почвам да пробвам.
Че аз едновременно и тестостерони свалям, абе тьпа работа...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #5 -: Март 12, 2005, 01:26:03 am »
Ами аз съм с поликистоза и ще правя лапароскопия.Пих Диане-35 за изчистване от кистите и регулиране на цикъла,но нищо не стана-сега ми идва още по-рядко-вече 5 месеца не ми е идвало.Ти с какво го сваляш тестостерона?
<br />
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #6 -: Март 12, 2005, 01:46:20 am »
Ух. това сериозна работа твойто!

Какво точно представлява тази процедура?

С Диане и аз.
От май 2004 сьм с тях.
И Андрокур, защото гьрдите ме боляха ужасно.

Исках да ги спирам сега вече, но ендокринологьт каза, че са нужни 18 месеца за надеждно сьмкване на тестостеронните стойности.
И за това и тях с достинекса до юни.

И тогава-каквото сабя покаже.
Като се има пред вид, че бебче се прави не от сряда за четвьртьк малко се изнервям, че трябва да чакам. но организмьт си знае работата.Няма какво да се оплаквам.

Странно защо при теб не спада тоя тестостерон с Диането...
Защо не смениш с други андрогенно-смькващи таблетки?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #7 -: Март 12, 2005, 10:20:19 am »
Ами аз не съм смъквала тестостерон-Диането за кистите го пих.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стойности пролактин
« Отговор #8 -: Март 12, 2005, 10:53:49 am »
Цитат на: Нова

Вашите ендокринолози ли са ви казали, че нормите са между 500 и 600?

Това е странно, защото при мен се беше появил един такьв проблем, който между другото още лекувам с достинекс.
Най-високите стойности, които сьм стигала са малко под 70.
И заради това нямах един месец цикьл.

Та сега е смькнат до 7-8.


Основно правило при цитиране и анализ на стойности от изследвания е да се цитират:

1. МЕРНИТЕ ЕДИНИЦИ, в които е дадена цифрата
2. РЕФЕРЕНТНИТЕ СТОЙНОСТИ на лабораторията, която е направила изследването!

иначе може да се окаже, че сравняваш тикви с круши, образно казано... точно това е твоят случай. очевидно твоите стойности са в друга мерна единица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Стойности пролактин
« Отговор #9 -: Март 12, 2005, 13:34:02 pm »
госте, би ли ми казала по каква схема пиеш достинекса. питам защото аз съм на парлодел. ако обаче се окаже че не ми действа (ще го разбера около 20 март) май ще трябва и аз да мина на достинекс. доколкото знам обаче цената му е над 100 лв. и това я прави доста неприятна. освен това знаеш ли дали се поема достинекса от касата и каква точно част се поема ако да. абе много станаха въпросите ама...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    За z22

Стойности пролактин
« Отговор #10 -: Март 13, 2005, 16:23:49 pm »
Аз смьквам с Диането точно тестостероните, щото са антиандрогенни медикаменти.
За това те попитах за това и теб, не сьобразих, че ги пиеш за сьвсем друго нещо.
УСПЕХ с процедурата значи и дано да има резултат ТРАЕН!!!
*

    Anonymous

За Lilly
« Отговор #11 -: Март 13, 2005, 16:34:08 pm »
Здравей,

е различни дози го пих.
Започнах на половин таблетка на седмица при стойности около 50 на пролактина.
Не сьм в БГ и за това не мога да ти кажа каква методология на отчитане ползват тукашните лаборатирии.
Вьобще не знам на какво отговарят тези 50 на ваште стойности, които явно се отчитата в БГ лаборатории.
Пролактиньт при такава дозировка падаше, но бавно.
За 2 месеца се наложи да увелича дозата на половин таблетка на всеки 4-ти ден.
След което стойностите станаха ОК, тоест 7-8.
И сега сьм пак на старата доза на половин табл. на седмица.
До колкото знам тайната в достинекса е УЛУЧВАНЕТО на дозата според нуждите на организма, и после с подходящата доза се продьлжава поне няколко месеца.
Аз сьм от май 2004 на достинекс, преди това бях почти година на бромокриптин, който обаче не беше дозиран правилно и заради това и чувството на гадене минах на достинекс, защото много ми го похвали ендокринолога, при който актуално сьм.

Това че не сьм в БГ показва, че и не мога да ти кажа дали касата поема нещо.
Тук сьщо е много скьп медикамент, около 80 евро е.

Успех на теб, дано го смькнеш пролактина и ти!
*
Стойности пролактин
« Отговор #12 -: Март 14, 2005, 08:38:21 am »
И аз съм с повишени стойности на пролактина и пия Парлодел.
На практика всички лекарства съдържат бромокриптин.
Аз питах за този Достинекс но се оказа,че е много сложно да ти го изпишат от здравната каса, защото принципно се дава на тежки паталогични случаи.
8 хапчета струват 150 лв.,Парлодела е добър вариант според мен,наистина има странични ефекти,но много по малко от колкото българското производство и немското  производствоно (Рихтер) на бромокриптин.Парлодела също е бромокрипитн ,но е швейцарско производство.Наистина с него ми е по добре отколкото немсият вариант
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #13 -: Март 15, 2005, 18:57:08 pm »
Мацкиии,много ми е кеф-днес изследвах пак Пролактина и стойностите са 242 (72-511),даже в 2 лаборатории за по-сигурно(Бодимед и Кандиларов).Толкова много се е свалил и то само с билките :D .Сега остава да мине и лапарото и после ще видим-дано не ми се налага друго.
<br />
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #14 -: Март 15, 2005, 19:12:21 pm »
z22 какви билки си пила за сваляне на пролактина? Радвам се за теб!!!
Стойности пролактин
« Отговор #15 -: Март 15, 2005, 19:22:45 pm »
Браво з22!!! Прекрасна новина!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #16 -: Март 15, 2005, 19:24:48 pm »
Цитат на: Anonymous
z22 какви билки си пила за сваляне на пролактина? Радвам се за теб!!!

 Ами аз по-горе съм написала-билките са от д-р Желязков-те са няколко пакета и на всеки дава според проблемите му.
 Мерси Зайче и аз много се радвам,не очаквах,че чак толкова ще се е смъкнал. :D
<br />
*
Стойности пролактин
« Отговор #17 -: Март 24, 2005, 07:24:23 am »
Зори, моля те, напиши координатите на този д-р Желязков. Помага ли и при други проблеми? Мъжки стерилитет например?
Браво на тебе, чак сега прочетох колко си го свалила и поддържаш на ниво :) Айде стискам палци за лапарото! А после знаеш за какво  
ylinfant
Ето тук има една статия за хормоналните проблеми и пише за изследването и влиянието на високия пролактин.
Изследвания за хормонални проблеми
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #18 -: Март 24, 2005, 16:47:03 pm »
Дони,благодаря ти за статията! :D Ето телефона на д-ра: 929 07 05.Кабинета е в един блок близо до техникум "Попов"-не се сещам блока кой номер е,но ти можеш да му се обадиш и да питаш за точния адрес.Не знам за мъжкия стерилитет,защото нямам познати ,ходили за това. Но на майка ми една клиентака забременя след 1г. пиене на билки ,а нямаше деца 7 години.Иначе лекува и други неща-баща ми замени лекарствата,които пиеше за диабет с билки от този д-р и е много доволен.
<br />
Стойности пролактин
« Отговор #19 -: Март 24, 2005, 19:58:48 pm »
Цитат на: cygnus
Зори, моля те, напиши координатите на този д-р Желязков. Помага ли и при други проблеми? Мъжки стерилитет например?
Браво на тебе, чак сега прочетох колко си го свалила и поддържаш на ниво :) Айде стискам палци за лапарото! А после знаеш за какво  
ylinfant
Ето тук има една статия за хормоналните проблеми и пише за изследването и влиянието на високия пролактин.
Изследвания за хормонални проблеми

Аааааааааааа, Сигнусче, поне 15 пъти съм те молила да му качиш координатите на сайта, ама - нъц.