0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: нива на пролактин
« Отговор #60 -: Юни 15, 2005, 10:32:16 am »
Цитат на: Anonymous
...........Гинекологът ти плаче за спешна смяна.

По-леко с изказванията!
Не мисля че е чак толкова трагично това, което й е казал. Все пак не й е казал да изследва прогестерон на 10-и ден!!!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: нива на пролактин
« Отговор #61 -: Юни 15, 2005, 13:37:27 pm »
Цитат на: wassilena
Цитат на: Anonymous
...........Гинекологът ти плаче за спешна смяна.

По-леко с изказванията!
Не мисля че е чак толкова трагично това, което й е казал. Все пак не й е казал да изследва прогестерон на 10-и ден!!!


Василенке, не слагай пръст, където скърца! ;)

Гинекологът й е казал 2 грешни неща и е направил 1 пропуск - всичко това, по отношение на такова важно нещо като изследване на хормоналния баланс, с което е направил цялото харчене на пари безсмислено.

първо е сбъркал с ден 1, второ е сбъркал с ден 10, трето е пропуснал да й назначи тестостерон и естрадиол.

е.... за какво да губи повече време при очевидно неграмотен човек? ти би ли??.... напротив, много е даже трагично положението!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Стойности пролактин
« Отговор #62 -: Юни 22, 2005, 15:43:32 pm »
При условие , че пия Бромкриптин от 10 февруари трябва ли да си направя вече иследване? Преди седмица претърпях и хистероскопия , може ли да правя скоро иследване или да изчакам следваща менструация и тогава да го направя?
    :roll:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Стойности пролактин
« Отговор #63 -: Юни 22, 2005, 18:17:14 pm »
Цитат на: anushka
При условие , че пия Бромкриптин от 10 февруари трябва ли да си направя вече иследване?
 Моят съвет е да изчакаш поне до 10 юли и тогава се подлагай пак на тестове и изследвания.
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #64 -: Юни 23, 2005, 13:25:19 pm »
Благодаря , ще изчакам до 10 юли. 8)
*
Стойности пролактин
« Отговор #65 -: Юни 28, 2005, 17:07:51 pm »
Момичета  правя мастопатия.Утре съм на мамограф.Дано няма нещо по-лошо. С хипофункция на щитовидната жлеза съм.От февруари съм на L-тироксин.Имах и повишено ниво на пролактина. :a_cat_04:
Re: нива на пролактин
« Отговор #66 -: Юни 28, 2005, 17:38:40 pm »
Цитат на: wassilena
Цитат на: Anonymous
...........Гинекологът ти плаче за спешна смяна.

По-леко с изказванията!
Не мисля че е чак толкова трагично това, което й е казал. Все пак не й е казал да изследва прогестерон на 10-и ден!!!

Малееее, сигурно съм се чудела, с кого да се ям! Макар че този доктор дето ходя за направленията за хормоните ми разправяше, че по-добре да си ги пусна на 6-и, а не на 3-и ден. Даже той предпочитал по-късно защото давали по-ясна представа. Е да не говорим, че ми казваше, че по БТ много трудно се разбирало дали има овулация и по-добре да съм правила тестове. Въпреки, че му казах, че съм с ПКЯ, той не - даже започна да ми обяснява как се ползвали  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Стойности пролактин
« Отговор #67 -: Август 24, 2005, 15:23:29 pm »
И тaka , нaprавих иследване след 6 месеца на пролактина , от 914 съм го свалила на 53 , намалих дозата и го пих още 10 дни , от 10 август го спрях , дали не съм го свалила прекалено много?
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Стойности пролактин
« Отговор #68 -: Август 25, 2005, 09:02:13 am »
Анушка, не знама сама ли реши да го спреш, въпреки, че си свалила стойностите, мисля, че Парлодел се пие до забременяване, не знам, най-добре е да се консултираш с доктора си. Може би, трябва просто да се намали още дозата.
КЪСМЕТ!


P.S. Между другото също съм с такъв проблем, за това ти давам такъв съвет![/quote]
Стойности пролактин
« Отговор #69 -: Септември 30, 2005, 17:59:56 pm »
Момичета задължително ли е да лежиш 30 мин. преди да ти вземат кръв за изследване нивото на Пролактина? :?:

*
Re: нива на пролактин
« Отговор #70 -: Октомври 05, 2005, 00:09:43 am »
Цитат на: grix
Здравейте,днес за пръв път ми изследваха пролактина и се установи,че той е 741,0. Предписаха ми Достинекс,но това което чета във вашия форум и което ме притесни, е че преди да ми вземат кръв, доктрорът прегледа гърдите ми и стисна силно зърната за да провери дали няма някаква течност. Аз определено изпитах болка и се питам как може при положение,че това се отразява на резултатите,той да не го знае или този болезнен преглед на гърдите няма общо с високото ниво на този хормон. Моля споделете какво мислите по въпроса.
Zdraveite,momi4eta!Ina men mi se slu4i sa6toto pri Todorov.Otkri mi kista na levia iai4nik za koiato e ubeden 4e e endometriozna.V petak sam na HSG.I vsi4ko tova samo ot edin pregled.Kakvo da pravia?Za snimkata mi iska 180lv.Molia za savet.Mnogo sam vi blagodarna...

Пиши на кирилица!
Стойности пролактин
« Отговор #71 -: Октомври 08, 2005, 01:33:13 am »
Здравейте !! Когато четох мненията и коментарите ви за пролактина се замислих и реших да ви попитам ???? От 13 години имам коластра на едната ми гърда ! Това означава ли че нещо с   пролактина ми не е наред ???
Стойности пролактин
« Отговор #72 -: Октомври 08, 2005, 17:12:51 pm »
Dimidi.Изследвай си пролактина.Аз от 6 години имам секрет от гърдите, но мислих,че е нормално.Оказа се,че не е така.Високият пролактин пречи на забременяването.Имам един спонтанен и причината може да е пролактина. Моят е два пъти над горната граница и сега го смъквам с бромокриптин. На края на месеца пак ще го изследвам да видим дали се повлиява.Секрета мамаля,но не напълно. Явно се пият лекарства с месеци.Вечерта преди да го изследваш без любов и милване на гърдите и не яж пържолка.Няма значение в кой ден на цикъла си го изследваш.Можеш да си вземаш направление за ендокринолог.Здравната каса поема изследването.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Стойности пролактин
« Отговор #73 -: Ноември 07, 2005, 13:52:15 pm »
Здравейте,момичета!И аз не мога да забременея.С висок пролактин съм.Пия Бромкриптин по 1 табл. 2 пъти дневно.Първият месец докато траеше приема на лекарството смъкнах пролактина в норма , но след като го спрях отново му се покачиха нивата.Назначиха ми още 2 месеца Бромкриптин и тогава следва ултразвук за проследяване на овулацията.Доктора предполага ,че високите стойности на пролактина са подтискали овулацията и това пречи на зачеването.Моля се това да е единственият ми проблем и когато нивата на хормона се регулират да настъпи оплождане.Меря си базалната температура,но още не мога да разбера сама, получавам ли овулация.От Бромкриптина се чуствам некомфортно.Имам световъртеж,болки и киселини в стомаха,запек,подуване на корема ...Но дискомфорта ми няма значение ако е възможно да забременея в този период през който пия лекарствата.
Стойности пролактин
« Отговор #74 -: Ноември 07, 2005, 15:36:19 pm »
Naiema, колко ти е стойността на Пролактина? 2*1 таблетка? Явно е доста висок? Аз пия по 1/2 вечер за да не чувствам страничните влияния. И на мен в началото дозата ми беше по-висока и се чувствах по същия начин. Трябва да се започне с по-малки дози за да може организма да свикне. Достинексът, нямал толкова странични влияния, но бил доста по-скъп. Аз свикнах с Бромокриптина и засега смъкнах пролактина, но продължавам с хапчетата.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Стойности пролактин
« Отговор #75 -: Ноември 07, 2005, 16:36:52 pm »
Здравей,nadejdi4ka!Пролактина ми е 970.Първата седмица за адаптация вземах по 1/2 табл. бромкриптин 2 пъти дневно.Сега го пия сутрин и вечер по 1 табл.Мила,при теб наблюдава ли се овулация?И ако е така вследствие на приема на Бромкриптин ли започна да овулираш? :wink:
Стойности пролактин
« Отговор #76 -: Ноември 07, 2005, 19:08:47 pm »
Zdrasti naiema i az v na4aloto na tazi godina biah s povi6eno nivo na prolaktina i za korigiraneto mu biah na bromokriptin. Taka be6e polovin godina i mi napravi vpe4atlenie 4e po vreme na le4enieto imah ovulacia. Az pieh po polovinka dva pati na den. Sled povtornoto izsledvane nivoto na prolaktina be6e v normalnite granici i spriah s bromokriptina. Ovulacia prodaljih da si imam. Dano vsi4ko da se opravi i pri teb. Uspeh ti pojelavam.

Пиши на кирилица!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Стойности пролактин
« Отговор #77 -: Ноември 08, 2005, 18:49:12 pm »
Здравей,nnikkol!Радвам се , че ми писа.И аз от този месец си проследявам овулацията,за да разбера дали там всичко е ОК.Още не съм влязла в релси за точно отчитане на графиката,но и това ще стане.Смятам да си намаля и аз Бромкриптина на 2 пъти по 1/2 табл.Чуствам се по - добре при този прием.Мила и аз се надявам,че всичко ще се оправи и пожелавам на всички момичета да се сдобият с така желаното дете.
Re: Стойности пролактин
« Отговор #78 -: Февруари 07, 2011, 10:11:57 am »
Здравеите на всички,които също като мен се опитват да забременеят.Аз съм савсем нова тук и също като вас,ме измъчва един проблем.От 1 година и 6 месеца правим опити за дете,но уви без резултат.Ходих на изследвания за пролактин,те излязоха,но часът ми при гинеколога ми е чак другата седмица. Референтните стоиности са ми м(86-324),Жнебр.(1о2-496),а като резултат в единици е 413,9mlU\ml.Не съм наясно изобщо какво означава този резултат .Моля ако има някои ,които да ми обясни ,дали пролактина ми е в норма или зареди него , нямам дете.Предварително благодаря и пожелавам на всички късмет  8)
Re: Стойности пролактин
« Отговор #79 -: Февруари 07, 2011, 10:30:10 am »
Здравей, Габровски   :)

Пролактина ти е в граници, но все е много близък до горната граница.
В този случай лекаря ти ще реши какво е правилно да се направи.
Хубаво е да го изследваш поне още веднъж, защото при него често стойностите са доста променливи, при всеки е индивидуално, но стреса оказва голямо влияние.

Не знам дали лекаря ти е казал за изискванията при правене на изследването, но ги имай в предвид за следващия път - да не е правен секс предходния ден, да се избягва пипането на гърдите, да си постояла/полежала 10-15 мин. преди вземането на кръвта.

Но като цяло хормона бързо се регулира с прием на лекарства.
Приема се, нормалните стойности на Пролактина при опити за забременяване са около 200 ед.

Късмет!
« Последна редакция: Февруари 07, 2011, 10:43:16 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!