0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стойности пролактин
« Отговор #40 -: Май 04, 2005, 14:21:29 pm »
Цитат на: iliyanas

 А да, ве4ерта преди да си направя изследванията си хапнах хубаво 2 пържолки- и ако това е повлияло,не знам.
 


Специално за пържолите съм сигурна, че съм чела в една статия с правилата за изследване на пролактина - пишеше "и ако сте вечеряли добре с две пържоли, няма смисъл да ходите на изследване" - ама все ми се струваше, че ставаше въпрос за свински пържоли. Мисля че за протеинови храни ставаше въпрос, ама може и да съм в грешка.
Трябва да си напълно спокойна, докато ти взимат кръв - никаква нервност и напрегнатост. Щом почти си щяла да припаднеш и с това ниско кръвно, едва ли случаят е такъв! Като го повтори при нормални обстоятелства ли ти взеха кръв?
Иначе има момичета, които пишат че имат повишен пролактин + нормална и редовна овулация, не знам в такъв случай пречи ли.
Благодаря ти, Бени!







Стойности пролактин
« Отговор #41 -: Май 04, 2005, 15:01:09 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: iliyanas

 Щом почти си щяла да припаднеш и с това ниско кръвно, едва ли случаят е такъв! Като го повтори при нормални обстоятелства ли ти взеха кръв?
Иначе има момичета, които пишат че имат повишен пролактин + нормална и редовна овулация, не знам в такъв случай пречи ли.
  Бях изнервена и се разхождах по коридорите на клиниката.А другото което току-що про4етох беше ,че за изследване на пролактин,трябва да се прави минимум 3 часа след събуждане, амоето беше 1, а след това 2 часа след събуждане.
  А ина4е всички други хормони -прогестерон,естроген,Т3,Т4 и ТСХ са ми норма, чернодробните изследвания също.Правиха ми пълна кръвна картина и само въпросният пролактин бърка всичко.И ми гледаха графиките и се 4удеха ,че и там всичко е наред.Нямам пролактином и решиха да ме поствят в графата неизяснени случаи.
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #42 -: Май 04, 2005, 19:37:37 pm »
Преди взимане на кръвна проба трябва малко да се полежи.
                                                                                                 :roll:
*
hormoni
« Отговор #43 -: Май 09, 2005, 20:17:35 pm »
Moje li niakoi da mi pomogne po slednia vapros: praviha mi hormonalni izsledvania i se okaza 4e estrogena i progesterona ne sa v ramkite na normalnoto i niamam ovulacia, oba4e minalia mecec mi praviha folikometria i imah triplastova matka i narastva6 folikul,i zna4i bi triabvalo togava da sam imala ovulacia, a sega pak niamam, ve4e se obarkah totalno. moje li niakoi da mi kaje dali ima predstava kakva e terapiata za stimulirane na hormonite?mnogo 6te sam vi blagodarno, za6toto ve4e sam se pritesnila ujasno i neznzm kakvo stava...blagodaria ot sarce
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стойности пролактин
« Отговор #44 -: Май 10, 2005, 08:53:26 am »
Оле, моля те пиши на кирилица.
Ако са ти правили хормоните и фоликуметрията в различни месеци е възможно да е настъпила промяна на ситуацията.
Откъде си? Кога ти правиха хормоните? Къде и на кой ден от цикъла?
*

    grix

нива на пролактин
« Отговор #45 -: Май 20, 2005, 00:38:33 am »
Здравейте,днес за пръв път ми изследваха пролактина и се установи,че той е 741,0. Предписаха ми Достинекс,но това което чета във вашия форум и което ме притесни, е че преди да ми вземат кръв, доктрорът прегледа гърдите ми и стисна силно зърната за да провери дали няма някаква течност. Аз определено изпитах болка и се питам как може при положение,че това се отразява на резултатите,той да не го знае или този болезнен преглед на гърдите няма общо с високото ниво на този хормон. Моля споделете какво мислите по въпроса.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стойности пролактин
« Отговор #46 -: Май 20, 2005, 03:12:01 am »
Направи си ново изследване.
Re: нива на пролактин
« Отговор #47 -: Май 20, 2005, 09:37:43 am »
Цитат на: grix
Здравейте,днес за пръв път ми изследваха пролактина и се установи,че той е 741,0. Предписаха ми Достинекс,но това което чета във вашия форум и което ме притесни, е че преди да ми вземат кръв, доктрорът прегледа гърдите ми и стисна силно зърната за да провери дали няма някаква течност. Аз определено изпитах болка и се питам как може при положение,че това се отразява на резултатите,той да не го знае или този болезнен преглед на гърдите няма общо с високото ниво на този хормон. Моля споделете какво мислите по въпроса.


Преди време някой също беше писал, че са му направили същия "номер", мисля при д-р Тодоров в София. Един от признаците на силно повишен пролактин е именно течност от гърдите, но при всички положения взимането на кръв трябва да стане, като мин.24 часа гърдите не са пипани. И моят съвет е да повториш изследването, може да е излишно да пиеш лекарства, а и превишението не е голямо.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    grix

Стойности пролактин
« Отговор #48 -: Май 20, 2005, 10:08:55 am »
Ами да,при д-р Иво Тодоров бях на преглед. Бихте ли ми казали какви са нормите,защото той каза норми от порядъка на 180-200. Това търговски трик ли е, тъй като навсякъде този препарат струва около 25лв. хапчето, а в аптеката пред клиниката,където ме "посъвтеваха" да си го закупя струва 16лв.
Стойности пролактин
« Отговор #49 -: Май 20, 2005, 10:31:36 am »
Цитат на: grix
Ами да,при д-р Иво Тодоров бях на преглед. Бихте ли ми казали какви са нормите,защото той каза норми от порядъка на 180-200. Това търговски трик ли е, тъй като навсякъде този препарат струва около 25лв. хапчето, а в аптеката пред клиниката,където ме "посъвтеваха" да си го закупя струва 16лв.


Егати, пак Тодоров ... Или нещо не му е чиста работата, или пък има някакво модерно течение в медицината, внесено примерно от Германия, дето повелява изследването на пролактин да се прави така! 8O  Зависи от лабораторията и референтните области - аз го изследвах в Бодимед, където максимумът е петстотин и нещо единици, а за изразен проблем се говорело, ако е над хиляда единици, затова така коментирах твоите ст-сти, но ако в тяхната лаборатория реф. ст-сти са по-различни, може и да е висока. При всички положения, повтори изследването другаде, преди да купиш лекарствата! Направи го на гладно, постой на стол поне 15-20 мин преди да ти вземат кръв, трябва да си напълно спокойна. Можеш да потърсиш в нета какво се препоръчва да се спази.

Успех! :)
Благодаря ти, Бени!







*

    grix

Стойности пролактин
« Отговор #50 -: Май 20, 2005, 10:57:11 am »
Благодаря ти FreshBreeze! Ако не беше ти бях на път към аптеката да купувам въпросното лекарство. Сега се чудя в коя друга лаборатория да си направя изследването.Може би и аз ще отида в БодиМед. Стига да работят и утре.
*
Стойности пролактин
« Отговор #51 -: Май 20, 2005, 11:26:46 am »
Ако си се запътила към Бодимед, ти препоръчвам да отидеш в Младост 3, бул. "Ал. Малинов" 63, б-ца Св.Панталеймон, т. 974-43-48.

Бодимед  имат там лаборатория.
Лаборантката е много внимателна и ти позволява да полежиш спокойно 15-20 мин.
Лабораторията е нова и няма хора и е страшно спокойно.

Единственият недостатък на Бодимед е, че не пишат референтните стойности на хормоните.
Стойности пролактин
« Отговор #52 -: Май 20, 2005, 14:24:34 pm »
Цитат на: Elvi
Ако си се запътила към Бодимед, ти препоръчвам да отидеш в Младост 3, бул. "Ал. Малинов" 63, б-ца Св.Панталеймон, т. 974-43-48.

Бодимед  имат там лаборатория.
Лаборантката е много внимателна и ти позволява да полежиш спокойно 15-20 мин.
Лабораторията е нова и няма хора и е страшно спокойно.

Единственият недостатък на Бодимед е, че не пишат референтните стойности на хормоните.


Чудесно е да се отиде някъде, където може да се полежи! В моите изследвания имаше реф. области, но не и по фази на цикъла :cry:  То за пролактина няма значение май фазата. Друга препоръчвана лаборатория  е Кандиларов. Аз ходя в Бодимед, защото ми е най-близо, не съм проучвала специално добри ли са.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Стойности пролактин
« Отговор #53 -: Май 20, 2005, 14:26:50 pm »
Цитат на: grix
Благодаря ти FreshBreeze! Ако не беше ти бях на път към аптеката да купувам въпросното лекарство. Сега се чудя в коя друга лаборатория да си направя изследването.Може би и аз ще отида в БодиМед. Стига да работят и утре.


Ще стискам палци резултатите да са добри! Пък и дори да е наистина завишен и се налага да пиеш лекарство, поне ще си сигурна че така трябва!

Поздрави! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    grix

Стойности пролактин
« Отговор #54 -: Май 20, 2005, 20:27:48 pm »
Утре ще отида или в БодиМед или в ЦибаЛаб.Предимство на ЦибаЛаб е, че можеш да видиш резултатите си онлайн.Благодаря на всички за съветите.Стискайте ми палци да не ми се налага да пия лекарство. Аз скоро пътувам за Щатите и се притеснявам,че там ще ми е скъпо първите 2-3м да си направя контролен преглед.  :(
*

    grix

Стойности пролактин
« Отговор #55 -: Май 20, 2005, 20:36:23 pm »
Упс,изложих се. И БиоМед имат онлайн проверка на резултатите.Ще споделя повече за изследването след утре.
*

    sany

vapros?
« Отговор #56 -: Юни 05, 2005, 03:16:11 am »
Цитат на: z22
Ами аз съм с поликистоза и ще правя лапароскопия.Пих Диане-35 за изчистване от кистите и регулиране на цикъла,но нищо не стана-сега ми идва още по-рядко-вече 5 месеца не ми е идвало.Ти с какво го сваляш тестостерона?

 Da pitam samo za koi to4no hap4eta na d-r Toskov stava vapros?
Blagodaria za otgovora
Re: нива на пролактин
« Отговор #57 -: Юни 06, 2005, 10:12:28 am »
Цитат на: grix
Здравейте,днес за пръв път ми изследваха пролактина и се установи,че той е 741,0. Предписаха ми Достинекс,но това което чета във вашия форум и което ме притесни, е че преди да ми вземат кръв, доктрорът прегледа гърдите ми и стисна силно зърната за да провери дали няма някаква течност. Аз определено изпитах болка и се питам как може при положение,че това се отразява на резултатите,той да не го знае или този болезнен преглед на гърдите няма общо с високото ниво на този хормон. Моля споделете какво мислите по въпроса.


Е да! Аз също бях писала, че така ми е правено това изследване. Д-ра е ИВО ТОДОРОВ!!!! :twisted:
*

    Anonymous

Re: нива на пролактин
« Отговор #58 -: Юни 14, 2005, 23:07:10 pm »
Аз имам един въпрос.Кога трябва да се изследват хормоните прогестерон,пролактин,ЛСХ ,ФСХ?Гинеколога ми иска да ги изследваме всички тези в първият ден от цикъла и на 10 ден.Това нормално ли е?
*

    Anonymous

Re: нива на пролактин
« Отговор #59 -: Юни 15, 2005, 00:21:32 am »
Цитат на: Anonymous
Аз имам един въпрос.Кога трябва да се изследват хормоните прогестерон,пролактин,ЛСХ ,ФСХ?Гинеколога ми иска да ги изследваме всички тези в първият ден от цикъла и на 10 ден.Това нормално ли е?


НЕ!!!

Сто пъти е писано на сто хиляди места.

репродуктивни хормони се изследват по следния график:

на 3-ти (с вариране от 2-5) ден: ЛХ, ФСХ, Естрадиол
непосредствено преди овулация (в предния ден): ЛХ, Естрадиол
7 дена след овулация: Прогестерон

Пролактин и тестостерон може да се изследват във всеки ден на цикъла.
Гинекологът ти плаче за спешна смяна.