0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Стойности пролактин
« Отговор #20 -: Март 24, 2005, 20:18:43 pm »
Ми дай ги де, все ми ги даваш като съм в София и немам хистори в кю-то, айде пиши ги тука да ги закача на страницата с билкарите!
Стойности пролактин
« Отговор #21 -: Март 24, 2005, 21:00:47 pm »
д-р Григор Желязков, акушер-гинеколог, фитотерапевт, биоенерготерапевт. Частен кабинет: жк Вълчо Иванов, бл. 358, срещу гара Захарна фабрика. Приема всеки работен ден, сутрин 10-12, след обяд 15-17 ч. Тел. 929 07 05

Това са му координатите. Работил е в Окръжна болница, когато е бил в трудоспособна възраст.  Много е известен като билколечител. Още преди 15-тина години се говореше за него, тихо и тайно.
*
Стойности пролактин
« Отговор #22 -: Март 25, 2005, 07:35:59 am »
Тенкс, зайо  :P
Re: Стойности пролактин
« Отговор #23 -: Април 01, 2005, 13:53:48 pm »
Цитат на: Нова
Здравейте момичета,

привлече ми вниманието темите за пролактина.
И там чета стойности, от които трябваше да си разтьркам очите.

Вашите ендокринолози ли са ви казали, че нормите са между 500 и 600?


Az si  merih Prolaktina predi godina v Plovdiv pri norma 500-600 imah 800.Po tova vreme bqh na 2 mese4na pauza ot Bromcriptin.
Nqkoi izpolzval li e tova lekarstvo?Polu4avam neveroqtno ujasno okosmqvane v oblastta na gardite i bedrata.Tova normalno li e?
Стойности пролактин
« Отговор #24 -: Април 01, 2005, 19:19:18 pm »
Аз смъквам нивото на пролактина с Бромокриптин , но го пия дв пъти по половинка и само от 10 февруари тази година , значи поне още три месеца няма да мога да забременея... нивото ми бе три пъти над нормата :cry:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Пролактин
« Отговор #25 -: Април 01, 2005, 21:34:20 pm »
Аз съм пила билките на д-р Желязков 6 месеца  т.к. имах нередовен цикъл  но нямаше никакъв ефект !
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пролактин
« Отговор #26 -: Април 01, 2005, 22:55:40 pm »
Цитат на: carla
Аз съм пила билките на д-р Желязков 6 месеца  т.к. имах нередовен цикъл  но нямаше никакъв ефект !

Ами то за 6 месеца няма и как да имаш ефект-аз с лекарства за толкова време не го регулирах,пък камо ли с билки-те действат много по-бавно!!!!!
<br />
*
Стойности пролактин
« Отговор #27 -: Април 01, 2005, 23:38:24 pm »
Извинявай за глупавия въпрос д-р Желязков как преглежда, като гинеколог или като билкар?  :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #28 -: Април 01, 2005, 23:47:56 pm »
Ами той е и гинеколог и преглежда и по двата начина.Той е и биоенерготерапевт и си слага ръцете на известно разстояние от теб и ти казва какво ти има.На мен ми е казал всичко както си е,а баща ми е с диабет и на него също му го каза.
<br />
*
Стойности пролактин
« Отговор #29 -: Април 02, 2005, 12:20:31 pm »
А може ли да се мине при него без да те прегледа като гинеколог.
Испитвам ужас от преглед при други гинеколози различни от моя.
Абразиото, което се наложи да ми го направят на живо ми отне около един час и от тогава не мога да преодолея това друг д-р да ме преглежда.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #30 -: Април 02, 2005, 13:28:18 pm »
Да може.Той първия път не те гледа като гинеколог,а ти казва,че другия път като отидеш ще го направи,но ти като не го подсетиш,той не се и сеща.Мен не ме е гледал като гинеколог.
<br />
*

    Anonymous

Стойности пролактин
« Отговор #31 -: Април 14, 2005, 00:54:32 am »
Цитат на: z22
Ами аз съм с поликистоза и ще правя лапароскопия.
 Kupi si bilki ot tozi 4ovek v Plovdiv:kvartal" Kichuk Parij" ul."Nikolai Kopernik"29
Sled mesec i polovina -dva pak si napravi izsledvaniq i pishi.Ako ne sa izcheznali,pone goleminata na kistite  ste e namalila razmera si drasti4no
Uspeh
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стойности пролактин
« Отговор #32 -: Април 14, 2005, 20:01:22 pm »
Цитат на: Anonymous

 Kupi si bilki ot tozi 4ovek v Plovdiv:kvartal" Kichuk Parij" ul."Nikolai Kopernik"29
Sled mesec i polovina -dva pak si napravi izsledvaniq i pishi.Ako ne sa izcheznali,pone goleminata na kistite  ste e namalila razmera si drasti4no
Uspeh


Благодаря ти Госте,но има разлика между кисти и ПКЯ,а и аз вече направих лапароскопията.Доктора каза,че такива яйчници не е виждал и никакви лекарства не биха ми помогнали,така че се радвам,че не си изгубих още време с лекарства и билки.Просто при мен поликистозата е от много отдавна и яйчниците са били с твърде плътна обвивка.
<br />
Re: Стойности пролактин
« Отговор #33 -: Май 02, 2005, 19:34:39 pm »
Цитат на: Нова
Здравейте момичета,

привлече ми вниманието темите за пролактина
Аз току-що се връщам от поредните изследвания и става нещо много интересно,което аз самата не мога да си  го обясня.Прогестерона ми е в норма,пролактина ми е 44 при максимална стойност20  ,цикъла ми идва редовно и имам и овулация отгоре на това.Лекарите вдигнаха ръце от мен и ми взеха втора проба,но и тя се оказа  със същите стойности.
 Някой от Вас ,имал ли е такива парадокси?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Стойности пролактин
« Отговор #34 -: Май 02, 2005, 19:56:25 pm »
Илиана, а как ти взеха кръв за пролактин?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Стойности пролактин
« Отговор #35 -: Май 03, 2005, 10:08:04 am »
Цитат на: iliyanas
Цитат на: Нова

пролактина ми е 44 при максимална стойност20  ,цикъла ми идва редовно и имам и овулация отгоре на това. Някой от Вас ,имал ли е такива парадокси?


И при мен първото изследване даде леко завишени стойности на пролактина, после го повторих, като спазих някои изисквания - стоях 15 мин на стол преди да ми вземат кръв, на гладно, без да се натоварвам физически предния ден, и всичко беше в норма. Не знам при теб дали е същия случай, защото казваш, че ти е пролактинът е доста над нормата.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Стойности пролактин
« Отговор #36 -: Май 03, 2005, 10:14:11 am »
Да споделя и аз за д-р Желязков. 2000г. като се откри миома при мен, една приятелка, която пък имаше няколко, пи доста билки от Желязков, уж да изчезне миомата. Та отидох и аз. Значи има 3-4 смески билки, които ги дава наред... Сега то билките са хубаво нещо, и мога да кажа, че цикълът ми протичаше съвсем добре (но то и по принцип си беше така) - пих ги към 3 месеца. За миомата - никакъв ефект! Предполагам за хормонални смущения могат и да помагат билките, но за друго си е губене на време. Самият доктор хич не ми вдъхна доверие, той самият ми разказа, че се насочил към билките, защото има доста увредено зрение, и да не стои гладен, като не е могъл да работи като гинеколог. Коментари на диагноза, ехографски снимки и пр. - хич го няма. Гинекологичен преглед не помня прави ли ми, но със сигурност няма никакъв смисъл да ви прави.
Дето се вика, същата работа като билки от добра билкова аптека.
Горецитираната приятелка и аз махнахме миомите с операция.
Благодаря ти, Бени!







Стойности пролактин
« Отговор #37 -: Май 04, 2005, 11:31:06 am »
Цитат на: Meli
Илиана, а как ти взеха кръв за пролактин?
12 часа не ядох нищо,1 час след ставане от сън,кръвното ми беше много ниско 54/82 и в този ден имах овулация.Взеха ми общо 4 епрувтки кръв.Бях на границата на припадък-отново ми измериха кръвното 50/71.Не знам от коя епруветка са ми взели пробата (имайки предвид,4е кръвното ми спадаше нонстоп и дали това има няма някакво значение),но факта ,4е 4ас по-късно  ,повтаряйки резултата имах същите стойности ,не ми харесва много.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стойности пролактин
« Отговор #38 -: Май 04, 2005, 11:34:24 am »
Изискването за изследването на пролактина е да се полежи половин час преди взимането на пробата. Както и гърдите не трябва да са дразнени последните 24 часа.
Стойности пролактин
« Отговор #39 -: Май 04, 2005, 13:20:56 pm »
Цитат на: Lali
Изискването за изследването на пролактина е да се полежи половин час преди взимането на пробата. Както и гърдите не трябва да са дразнени последните 24 часа.
  За гърдите знам и не бяха дори докоснати последните 3 дена.
А преди да ми вземат кръв седях 5 минути на стол.А другото което доктора ми каза,след като ми видя резултатите ,беше дали консумирам храни ,богати на пролактин????
 :( .Попитах го какво точно има предвид и той ми каза ,че телешките пържоли  са една от храните които повишават нивото на пролактина.Честно казано гледах го като дете идиотче и не вярвах на ушите си.Ако това е така ,аз както хапвам си ги 3-4 пъти седми4но,едва ли не излиза ,че залудо пия Бромкриптин вече 4 години.
 А да, ве4ерта преди да си направя изследванията си хапнах хубаво 2 пържолки- и ако това е повлияло,не знам.
  Но мисля ,че трябва да се поровим из нета и да потърсим храните които не трябва да консумираме.За да не стане като "Каква е ползата от файдата ,като няма келипир".В смисъл пиеме хап4ета ,идва ни редовно ,имаме овулация ,но не можем да забременеем.