0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    V

Как да родя?
« -: Март 09, 2005, 21:30:29 pm »
На 36 г съм и съм в 28 г с  как е разумно да родя? Дали с цезарово сечение, до сега всичко е наред, няма никакви проблеми. Моля за мнения!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Как да родя?
« Отговор #1 -: Март 10, 2005, 08:49:17 am »
Този форум е за Проблемно забременяване. Общо взето голяма част от момичетата тук дори не могат да забременеят, а които успеят - бременността завършва с аборт в ранните седмици. Пиши в бг-мамма. Успех.
Как да родя?
« Отговор #2 -: Март 16, 2005, 01:13:12 am »
Не мога да разбера,защо така ги режете жените?Ами пита си жената,тук все пак е подраздел за бременни,в бг-мама пишат всички,има си и форум за проблемно забременяване,защо пък тук да няма за бременни,значи аз ако сега съм бременна/примерно/ще трябва да спра да пиша в зачатие,така ли?
На въпроса на жената,да според мойта лекарка е по-добре след 36години да се ражда секцио.
*

    V

Как да родя?
« Отговор #3 -: Март 16, 2005, 07:18:22 am »
Благодаря много за мнението и за отговора, защото като четох другите мнения бях решила да не пиша повече тук. Явно другите се дразнят от това, че някой вече е успял..... Но въпреки това аз желая на всички да почустват тази радост. А дали някой знае може ли миомен възел да се отсрани при секцио, защото и това го имам - може бии това е причина за операция? А някой си мислят, че само те имат проблеми - погледнете ми възрастта!!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как да родя?
« Отговор #4 -: Март 16, 2005, 09:35:59 am »
Цитат на: V
На 36 г съм и съм в 28 г с  как е разумно да родя? Дали с цезарово сечение, до сега всичко е наред, няма никакви проблеми. Моля за мнения!


не съм компетентна да ти дам съвет, трябва да обсъдиш възможностите с гинеколога, който следи бременността ти.
но имай предвид следното - след секцио се чака 2 години за възстановяване, преди планиране на нова бременност. с оглед на годините ти, ако искаш да имаш още деца, това може да е проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Как да родя?
« Отговор #5 -: Март 17, 2005, 14:19:20 pm »
Аз да допълня, че да, при секцио обикновено отстраняват и миомни възли.
Желая ти успех и леко раждане както и да решиш да го правиш!
*

    V

Как да родя?
« Отговор #6 -: Март 17, 2005, 14:35:30 pm »
Благодаря за съветите  - трябва да си призная, че много ме е страх. Искам още едно бебче, особено ако това е момче, а то може би такова ще бъде, но съм доста "старичка"  вече за едно, а пък две....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Как да родя?
« Отговор #7 -: Март 18, 2005, 08:23:43 am »
Да не повдигаме въпросът за възрастта :lol:
*
Как да родя?
« Отговор #8 -: Април 06, 2005, 12:12:18 pm »
Миличка, ако нямаш показания за секцио и лекарите те оставят сама да избереш, препоръчвам ти нормално раждане. Аз раждах със секцио и сега не мога да забременея. Моята лекарка каза, че често след секциото се получават сраствания, които може да са причина за забременяване.
*
Как да родя?
« Отговор #9 -: Април 07, 2005, 16:38:22 pm »
А кое раждане е по-болезнено?Секцио или нормално?Четох че нормалното раждане с епидурална упойка било много леко.Вярно ли е това?
Как да родя?
« Отговор #10 -: Април 07, 2005, 17:00:26 pm »
вярно е
Матей - 1.04.2006 г
*
Как да родя?
« Отговор #11 -: Април 15, 2005, 15:18:41 pm »
След секциото много боли. По-бавно става възстановяването и до 40 ден си парцал /поне аз бях така/. А после трябваше да почвам да правя коремни преси за стягане на корема, а шевът боли...
Как да родя?
« Отговор #12 -: Април 22, 2005, 10:29:56 am »
Здравейте!
Иска ми се да попитам какво представлява епидуралната упойка.
Както виждам отзивите са добри.
Бъди себе си!
Как да родя?
« Отговор #13 -: Април 22, 2005, 10:57:58 am »
Даваха слагане на епидурална упойка в предаването "Биберон" по Скат. Беше в Окръжна болница в София. Лично аз малко изтръпнах, щото беше на живо. Анестезиологът беше същият /Николаков/, който прави спиналната на Тодор при неговата операция.
Значи жената беше легнала и я накараха да свие колене към корема, за да изпъкне гръбначния стълб. После й направиха някаква инжекция, нещо като предварително упойка. После я оставиха да полежи. Последва същинското слагане на упойката с една дълга игла /или поне така ми се стори/. Малко над кръста, между еди-кои си прешлени /мале, как обяснявам/. Ами това е, друго не помня.
Как да родя?
« Отговор #14 -: Април 22, 2005, 11:02:30 am »
Благодаря за обяснението, но малко понастръхнах от него  :D  :? :?  :?
Бъди себе си!
Как да родя?
« Отговор #15 -: Април 22, 2005, 11:07:48 am »
Нали ти казвам, че и на мен ми стана гадно само като гледах. :?
*
Как да родя?
« Отговор #16 -: Април 22, 2005, 11:09:45 am »
Не настръхвай, Емили! Ти няма да виждаш нищо, а ще усетиш само леко боцване.
Как да родя?
« Отговор #17 -: Април 22, 2005, 11:11:25 am »
Добре, че още ми е рано да мисля за тези неща... има достатъчно време до този момент.
Бъди себе си!
*
Как да родя?
« Отговор #18 -: Април 22, 2005, 22:13:11 pm »
Да,вярно е че звучи страшничко,но до момента не съм чула никой да каже че е било болезнено.До колкото знам се усеща леко боцване:)Единственият проблем е че епидуралната упойка се слага едва когато се достигне до едно определено разкритие (не се сещам от колко сантиметра) и тогава е малко трудно да се свиеш и задържиш в това положение по време на контракциите.
*
Re: Как да родя?
« Отговор #19 -: Април 23, 2005, 10:22:20 am »
Цитат на: V
На 36 г съм и съм в 28 г с  как е разумно да родя? Дали с цезарово сечение, до сега всичко е наред, няма никакви проблеми. Моля за мнения!

Вслушай се във вътрешния си глас и няма да сгрешиш :babyflips:
Леко раждане.И дано  всички в сайта да го имат този проблем.