0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    V

Как да родя?
« -: Март 09, 2005, 21:30:29 pm »
На 36 г съм и съм в 28 г с  как е разумно да родя? Дали с цезарово сечение, до сега всичко е наред, няма никакви проблеми. Моля за мнения!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Как да родя?
« Отговор #1 -: Март 10, 2005, 08:49:17 am »
Този форум е за Проблемно забременяване. Общо взето голяма част от момичетата тук дори не могат да забременеят, а които успеят - бременността завършва с аборт в ранните седмици. Пиши в бг-мамма. Успех.
Как да родя?
« Отговор #2 -: Март 16, 2005, 01:13:12 am »
Не мога да разбера,защо така ги режете жените?Ами пита си жената,тук все пак е подраздел за бременни,в бг-мама пишат всички,има си и форум за проблемно забременяване,защо пък тук да няма за бременни,значи аз ако сега съм бременна/примерно/ще трябва да спра да пиша в зачатие,така ли?
На въпроса на жената,да според мойта лекарка е по-добре след 36години да се ражда секцио.
*

    V

Как да родя?
« Отговор #3 -: Март 16, 2005, 07:18:22 am »
Благодаря много за мнението и за отговора, защото като четох другите мнения бях решила да не пиша повече тук. Явно другите се дразнят от това, че някой вече е успял..... Но въпреки това аз желая на всички да почустват тази радост. А дали някой знае може ли миомен възел да се отсрани при секцио, защото и това го имам - може бии това е причина за операция? А някой си мислят, че само те имат проблеми - погледнете ми възрастта!!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как да родя?
« Отговор #4 -: Март 16, 2005, 09:35:59 am »
Цитат на: V
На 36 г съм и съм в 28 г с  как е разумно да родя? Дали с цезарово сечение, до сега всичко е наред, няма никакви проблеми. Моля за мнения!


не съм компетентна да ти дам съвет, трябва да обсъдиш възможностите с гинеколога, който следи бременността ти.
но имай предвид следното - след секцио се чака 2 години за възстановяване, преди планиране на нова бременност. с оглед на годините ти, ако искаш да имаш още деца, това може да е проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Как да родя?
« Отговор #5 -: Март 17, 2005, 14:19:20 pm »
Аз да допълня, че да, при секцио обикновено отстраняват и миомни възли.
Желая ти успех и леко раждане както и да решиш да го правиш!
*

    V

Как да родя?
« Отговор #6 -: Март 17, 2005, 14:35:30 pm »
Благодаря за съветите  - трябва да си призная, че много ме е страх. Искам още едно бебче, особено ако това е момче, а то може би такова ще бъде, но съм доста "старичка"  вече за едно, а пък две....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Как да родя?
« Отговор #7 -: Март 18, 2005, 08:23:43 am »
Да не повдигаме въпросът за възрастта :lol:
*
Как да родя?
« Отговор #8 -: Април 06, 2005, 12:12:18 pm »
Миличка, ако нямаш показания за секцио и лекарите те оставят сама да избереш, препоръчвам ти нормално раждане. Аз раждах със секцио и сега не мога да забременея. Моята лекарка каза, че често след секциото се получават сраствания, които може да са причина за забременяване.
*
Как да родя?
« Отговор #9 -: Април 07, 2005, 16:38:22 pm »
А кое раждане е по-болезнено?Секцио или нормално?Четох че нормалното раждане с епидурална упойка било много леко.Вярно ли е това?
Как да родя?
« Отговор #10 -: Април 07, 2005, 17:00:26 pm »
вярно е
Матей - 1.04.2006 г
*
Как да родя?
« Отговор #11 -: Април 15, 2005, 15:18:41 pm »
След секциото много боли. По-бавно става възстановяването и до 40 ден си парцал /поне аз бях така/. А после трябваше да почвам да правя коремни преси за стягане на корема, а шевът боли...
Как да родя?
« Отговор #12 -: Април 22, 2005, 10:29:56 am »
Здравейте!
Иска ми се да попитам какво представлява епидуралната упойка.
Както виждам отзивите са добри.
Бъди себе си!
Как да родя?
« Отговор #13 -: Април 22, 2005, 10:57:58 am »
Даваха слагане на епидурална упойка в предаването "Биберон" по Скат. Беше в Окръжна болница в София. Лично аз малко изтръпнах, щото беше на живо. Анестезиологът беше същият /Николаков/, който прави спиналната на Тодор при неговата операция.
Значи жената беше легнала и я накараха да свие колене към корема, за да изпъкне гръбначния стълб. После й направиха някаква инжекция, нещо като предварително упойка. После я оставиха да полежи. Последва същинското слагане на упойката с една дълга игла /или поне така ми се стори/. Малко над кръста, между еди-кои си прешлени /мале, как обяснявам/. Ами това е, друго не помня.
Как да родя?
« Отговор #14 -: Април 22, 2005, 11:02:30 am »
Благодаря за обяснението, но малко понастръхнах от него  :D  :? :?  :?
Бъди себе си!
Как да родя?
« Отговор #15 -: Април 22, 2005, 11:07:48 am »
Нали ти казвам, че и на мен ми стана гадно само като гледах. :?
*
Как да родя?
« Отговор #16 -: Април 22, 2005, 11:09:45 am »
Не настръхвай, Емили! Ти няма да виждаш нищо, а ще усетиш само леко боцване.
Как да родя?
« Отговор #17 -: Април 22, 2005, 11:11:25 am »
Добре, че още ми е рано да мисля за тези неща... има достатъчно време до този момент.
Бъди себе си!
*
Как да родя?
« Отговор #18 -: Април 22, 2005, 22:13:11 pm »
Да,вярно е че звучи страшничко,но до момента не съм чула никой да каже че е било болезнено.До колкото знам се усеща леко боцване:)Единственият проблем е че епидуралната упойка се слага едва когато се достигне до едно определено разкритие (не се сещам от колко сантиметра) и тогава е малко трудно да се свиеш и задържиш в това положение по време на контракциите.
*
Re: Как да родя?
« Отговор #19 -: Април 23, 2005, 10:22:20 am »
Цитат на: V
На 36 г съм и съм в 28 г с  как е разумно да родя? Дали с цезарово сечение, до сега всичко е наред, няма никакви проблеми. Моля за мнения!

Вслушай се във вътрешния си глас и няма да сгрешиш :babyflips:
Леко раждане.И дано  всички в сайта да го имат този проблем.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Как да родя?
« Отговор #20 -: Април 25, 2005, 17:03:55 pm »
Предварително се извинявам за въпроса си! Зная че не е мястото тук да питам за това но няма към кого друг да се обърна. Надявам се че все пак може да се намери някой с такава информация  :oops: . Имам приятелка която е бременна и все още не са избрали име със съпруга си. Казах и че ще се помъча да издиря накаква информация за именник в интернет. Гледах в бг-мама но не намерих нищо. И тъй като неможах да се регистрирам реших все пак да попитам тук. Ако някой може да ми даде подобна информация ще му бъда благодарна. Съжалявам още въднъж!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Как да родя?
« Отговор #21 -: Април 25, 2005, 17:15:41 pm »
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Как да родя?
« Отговор #22 -: Април 25, 2005, 18:05:11 pm »
Благодаря ти много!  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Как да родя?
« Отговор #23 -: Декември 19, 2005, 11:39:58 am »
ето това намерих за този вид упойка в страницата на майчин дом-варна.

http://www.maichindom-varna.com/aneshtesia_bg.html


ЕПИДУРАЛНА АНАЛГЕЗИЯ
 
       Практикуваната  повече от двадесет години  ЕПИДУРАЛНА АНАЛГЕЗИЯ (ЕА) вече е рутинна процедура за обезболяване на раждането в развитите държави. На практика това е единственият начин да се потисне родовата болка без да се спре или забави значително раждането.
      Бременната сяда или ляга с приведен гръб, прави се местно обезболяване на кожата в долната част на гръбначния стълб. След това през тънка игла се поставя много фин катетър в епидуралното пространство извън обвивката на гръбначния мозък, през който се вкарва обезболяващия медикамент. И иглата и катетърът не достигат до гръбначния мозък и не могат да го увредят. Ефектът на обезболяване настъпва след 5-10 минути. Катетърът се оставя на мястото през целия период на раждането, което позволява в случай на нужда да се удължи аналгезията или да се задълбочи, ако се наложи цезарово сечение.
    Изчезва ли напълно болката?
              Не съвсем. По време на контракция се усеща втвърдяване на матката и слаба болка както при по-тежка менструация. В края на периода на разкритие се появява чувство за напън, което е признак за предстоящо раждане.
 
    Носи ли ЕА някакъв риск за майката и плода?
              При предозиране на анестетика може да се потисне или забави родовата дейност, което е нежелателно.
    От друга страна ЕА  води до по-бързо разширение на цервикалния канал, което улеснява напредването на плода., а намаляването на болката и стреса на родилката  подобряват снабдяването  с кислород и намаляват стреса за бебето.
*
Как да родя?
« Отговор #24 -: Декември 19, 2005, 12:33:46 pm »
Това е много добра информация за ЕПИДУРАЛНА АНАЛГЕЗИЯ .Дано скоро се сблъскаме с този проблем - как да родим.
Как да родя?
« Отговор #25 -: Декември 19, 2005, 17:15:22 pm »
По първоначалния въпрос - мисля, че миомата също е показание за цезарово сечение :cry:
И аз мисля, че е възможно да я махнат заедно със секциото, въпреки че съм чувала случаи, в които докторите казват, че не може тогава - може би зависи от местоположението.

Момичета, и аз все се чудя по тоя въпрос - можем ли да кажем, че възраст над определена граница се смята за показание за цезарово сечение, ако няма други проблеми?

За епидуралната упойка - скоро ми слагаха, при хистероскопията. Правят първо три боцвания през малки разстояния, мисля нещо като локална анестезия, после я слагат. Не е болезнено, казват важното е да не мърдаш. После имаш леки усещания, но не е неприятно и не боли, излизането от упойката също не е проблем. С две думи - не е страшно. Ако си родилка, може да е малко по-кофти, но пък сигурно е по-добре да си родилка, отколкото на операционната за гин операция :evil:

Успех на всички :D
Благодаря ти, Бени!







Как да родя?
« Отговор #26 -: Декември 28, 2005, 21:53:18 pm »
Амбер, при епидоралните упойки не усещаш нищо от кръста надолу и не можеш да напъваш хубаво точно поради тази причина. Затова в повечето случаи жените или получават разкъсвания, или лекарите минават на секцио. Абе кофти е. Доколкото знам от значение е акушерката щото лекарите са готови да те срежат и да приключат.
Фреши, знам, че ако имаш сърдечни проблеми или висок диоптер също се прибягва до секцио.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Как да родя?
« Отговор #27 -: Декември 28, 2005, 22:04:07 pm »
Цитат на: Shushito
Амбер, при епидоралните упойки не усещаш нищо от кръста надолу и не можеш да напъваш хубаво точно поради тази причина. Затова в повечето случаи жените или получават разкъсвания, или лекарите минават на секцио. Абе кофти е. Доколкото знам от значение е акушерката щото лекарите са готови да те срежат и да приключат.


Почти нищо от това, което пишеш, не е вярно. Много хубаво си напъват жените. Разкъсванията нямат връзка с вида на анестезията и категорично не са повече при обезболеното раждане. Към секцио в хода на раждането ес минава при строго определени показатели, които не са свързани с обезболяването. Воденето на раждане с този вид анестезия изисква опитен гинеколог, тъй като има особености, но "да те срежат и да приключат" е абсурдно. С рязането не приключват нещата, а точно обратното - започва едно шиене ... Акушерката е от значение, ако тя води раждането. Ако го води лекар, той е от значение. Също така и анестезиолога, и наличието на екип в случай на спешно секцио, и неонатолога и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Как да родя?
« Отговор #28 -: Декември 29, 2005, 22:49:59 pm »
Мели, нямам претенции да съм раждала и да говоря от собствен опит, а само споделям това, което на мен са ми казвали раждали. Както всяко нещо, така и раждането съм сигурна е строго индивидуално. Както и факта, че от лекар до лекар има разлика. Знаем всички как стоят нещата в нашта мила страна, а и не всеки има възможност да извади пари...да не говорим за късмета. Затова всеки сам трябва да вземе своето решение.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Как да родя?
« Отговор #29 -: Декември 30, 2005, 21:43:50 pm »
Шушу, миличка, от все сърце ти желая да го преживееш лично! :)

Всяко раждане е различно, разбира се. Както и от лекар до лекар има разлика. Но рисковете от обезболено раждане са малко и не са тези, от които се плашиш. Затова ти казвам, а и не само на тебе, да не вярваш на всички градски легенди, които се разнасят по повод епидуралната/спинална анестезия. В тях има много, много малко истина и твърде много невежество, страх от непознатото, отрицание на прогреса и т.н.

Сега една жена, която се е борила със стерилитета, не вярвам да остави на случайността избора на лекар за раждане. Нито пък са нужни някакви огромни суми - все повече болници предлагат раждане с обезболяване и по касата, евентуално с доплащане в рамките на стотина лева.

Естествено, всяка жена ще направи сама своя избор, но е добре той да бъде основан на вярна и пълна информация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Как да родя?
« Отговор #30 -: Януари 02, 2006, 21:58:33 pm »
Мели, няма как да не се съглася, че приказките, които се носят са почти винаги поукрасени  :( Затова, дай Боже, като стигна до този момент, ще те попитам и аз за плюсовете и минусите  :wink:
И тъй като вече е 2006та - ЧЕСТИТА И БЛАГОСЛОВЕНА ГОДИНА ОТ МЕН!