0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмична тема - 28.08 - 3.09
« -: Август 28, 2006, 09:57:46 am »
Здравейте, момичета! Как сте днес? Аз на рождения си ден си изкълчих крака и сега съм почивка с вдигнат крак! Днес съм по добре и мога да стъпвам на него, макар и на една страна! Добре, че мъж ми си е тука и помага! Трябва да организираме празнуване на РД на Лора и на баща и и незнам къде да отидем? Остава и проблема, че са през седмицата и може да се празнува само вечер, а Мати заспива най-късно до 9 ч. Дайте идеи за място с градина, а да има и вътрешна приятна част за непушачи!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #1 -: Август 28, 2006, 10:55:19 am »
Вени, защо не провериш в Калипсо? В Емил Марков. Доста е приятно и има специална градинка за деца, така че може да ги оставите там без да се притеснявате от коли. Ние бяхме там и много ми хареса, а нашата кръстница там празнуваха детски рожден ден.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #2 -: Август 28, 2006, 15:08:41 pm »
Майчета, кажете нещо за колики, че малкото ми момченце вечер не спира да се гърчи и пищи от болки. Давам му капки Саб Симплекс и чайчето на Хип, но няма особен ефект.
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #3 -: Август 28, 2006, 16:28:11 pm »
Гане, къде в Емил Марков?
Гъбка, купи и Хамумила 30 и и давай по една гранулка 4 пъти дневно! Ако те е страх, че ще се задави, можеш да я разтваряш в малко вода, но става бавно!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #4 -: Август 28, 2006, 17:36:01 pm »
Гъбка, можеш също така да даваш еспумизан капки. Освен това слагай чорапчета, направи му една торбичка с морска сол, затопляш я и му я слагаш като спинка на коремчето. Правиш и масаж с ръка по посока на часовниковата стрелка на коремчето.

Вени, в Емил Марков - близо до улица Метличина поляна. Заведението до колкото знам е на сина на Боян Радев. Доста прилично, с нормални за София цени. Близо е до самия булевард Емил Марков, но е доста закътанко и с двор. Ако искаш - ще питам за точен адрес и ще ти го пратя на ЛС
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #5 -: Август 28, 2006, 18:36:30 pm »
Всеки с неговите си вълнения, та в този дух да попитам- кога е нормално да почнеш да усещаш бебето? Нали се говори, че в началото е като къркорене на червата,а одеве такъв денс направиха в корема ми и сега се чудя какво е било това, храна или нещо друго?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 18:54:55 pm »
В края на 4 и началото на 5и месец. Усещането е все едно пеперуди ти пърхат в коремчето.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 20:00:35 pm »
Mini, такива усещания имах и аз още към 13-тата и така се чудех до 18-19-тата седмица, но много рядко и под въпрос дали е било от бебе. Категорично ги усетих в 20-та. Оттам нататък все по-често ще бъдат тези движения, които се усещат, защото  не всички движения на бебето се усещат от майката.
« Последна редакция: Август 28, 2006, 20:03:04 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #8 -: Август 28, 2006, 20:50:13 pm »
при първа бременност обикновено чак към 20-та г.с. се усеща бебето. по-рано е възможно, но 1-2 седмици, не повече. другото са внушения.

за коликите - и Саб симплекс и Еспумизан са едно и също нещо - симетикон. не винаги помага.
има още едни капки за бебешки колики на бг пазара - Бебинос. те са спиртен извлек на билкова основа. понякога са ни помагали.

друго - преди всяко ядене го оставяй малко да полежи по корем, да му излезе останалия в коремчето въздух. също така - по средата на храненето - междинно оригване. така намаляваш шанса от затапване на въздух в корема.

слагането по корем върху ръката ти така, че коремчето му да тежи на дланта също помага доста за успокояване - Марти така се успокояваше често.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #9 -: Август 28, 2006, 21:34:52 pm »
Здравейте и от мен!
Изчерпателни сте ,както винаги!Не мога "да хвана ръка"! :lol: :lol: :lol:
 При нас коликите вече отминават.За съжаление те могат да бъдат облекчени до известна степен,но не и спрени!
Аз давам един сироп,много ефикасен,но за съжаление се намира само тук-в ЮАР.
Иначе и аз като JАМ го слагам по коремче след ядене;междинното уригване и масажи на коремчето...
За първия ритник на бебето:Дилан Емилио го усетих към края на 4-тия месец,но при всеки е различно.
Я да се консултирам с вас - миналата седмица майка ми е изкарала бг-паспорт и акт за раждане на моето бебе.Името му на латиница се изписва като DYLAN ,а на кирилица са го изписали като ДИЛЪН.Та питаm аз това правилно ли е?
П.п.За срамотите съм завършила БФ 8O
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #10 -: Август 28, 2006, 22:47:04 pm »
Аз Лора я усетих в 20-та седмица, но Мати края на 17-та!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #11 -: Август 28, 2006, 23:01:30 pm »
Усетих нашия човек към 15г.с с пърхането като пеперудка. Но го усещах много рядко...най-вече когато лягах по гръб. А иначе по сериозно го усетих в шести месец края /то от подплънки и сланини нещо може ли да се усети/ :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #12 -: Август 29, 2006, 08:31:17 am »
Докато правех препрадка от първата към втората тема от поредицата се сетих нещо да ви дам, на който не го е гледал:
http://kolibka.com/movies.php?cat=human
Имам предвид третата поредица, не че и другите не са интересни!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #13 -: Август 29, 2006, 08:38:51 am »
Това давала ли съм ви го : http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #14 -: Август 29, 2006, 09:45:11 am »
Ух ма Вениииииии, златна си дай да те  :bighug: и  :balk_21:

Аз бебо го усетих в края на 17 г.с. като куркане на черва. И аз се зачудих тогава бебе ли е храна ли е,но като отминат още няколко седмици вече неможе да се сбърка. Та горе долу 18-20 г.с.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #15 -: Август 29, 2006, 10:53:32 am »
Наде и аз те :balk_21:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #16 -: Август 29, 2006, 14:33:49 pm »
Аз беба я усетих като леко почукване, пърхане, всеки различно го определя, за първи път в 16 г.с., но то беше еднократно, вече към края на 17 г.с. го усетих много ясно даже и Добромир го усети с ръка :D И след това като се започна нямаше ден да не съм я усещала, а към 5-6 м. като има още място такива ритници раздаваше, голям кеф :D
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #17 -: Август 29, 2006, 17:41:54 pm »
С коликите се борих с чай на Хип само. Капки не съм давала никакви. Иначе Еспумизана и Саб са много вкусни и бебетата се облизват , а билковия Бебинос е без захар и леко горчи. Също така Ели ядеше хидролизатно мляко и затова коликите ни бяха много по малко, да не кажа почти не ги усети.Хидролизати са Омнео, Фризопеп, Нутрилон . Това ми препоръча педиатъра. Слагала съм и затоплена хавлиена кърпа на корема и съм я даржала обърната по корем, така че, тежестта от дланта да идва на корема.Относно първото усещане за бебе, аз го усетих като куркане на червата и незнаех много много какво става.После вече на по силните удари се опитвах да напипам някой крайник...
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #18 -: Август 29, 2006, 17:50:14 pm »
Аз обаче не разбрах кое лекарство е най доброто против колики :? или трябва да се пробват повечето за да се разбере, кои точно действат на бебчо. То като си му дойде времето аз пак ще питам де, ама да си знам от сега, че то не останало има няма два месеца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #19 -: Август 29, 2006, 23:00:56 pm »
Какво ще кажете за това:http://www.fmplus.net/index.php?p=view&r[page]=1423
Можете да дадете вота си на :[url]studio@fmplusplovdiv.com [url]
Матей - 1.04.2006 г