0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #20 -: Август 30, 2006, 01:00:03 am »
Аз обаче не разбрах кое лекарство е най доброто против колики :?

Надин, няма такова лекарство. :)
д-р Спок пише в книгата си, че борбата с коликите е наполовина спечелена, когато родителите осъзнаят, че не могат да се преборят с тях и просто трябва да изчакат да преминат.
понякога помага едно нещо, понякога друго, а понякога нищо не помага.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #21 -: Август 30, 2006, 12:42:31 pm »
към майките-кърмачки - момичета, някоя от вас да има резервна клапичка за помпа Авент (малката бяла маргаритка), която не й трябва в момента? много ми е нужна такава клапичка, моята последна резервна беше изтървана от малоумната ми свекърва в канала. новия модел клапи, които дават сега в замяна, не правят такъв добър вакуум, а с моята мизерна кърма това е много важно :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #22 -: Август 30, 2006, 14:44:33 pm »
За коя помпа търсиш - механичната или електрическата?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #23 -: Август 30, 2006, 15:06:51 pm »
Какво представляват новитер клапи, защото и аз вече съм на последната резервна и чакам да ми изпратят от новите по куриер. Ся остава да ни принудят да купуваме по още една помпа :( :( :(
Много ли е голяма разликата ?
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #24 -: Август 30, 2006, 15:55:19 pm »
Джам скоро си купих помпа на Авент...обаче не вдявам за коя клапичка говориш?! Ако има в резервните части кажи и ще ти пратя...обаче ми трябва пояснение щото да ти кажа моята още не е сглобена даже :?
Сега я разопакавах....само едно нещо ми прилича на маргаритка....http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1131933
Това ли е? Имам две резервни..мога да ти пратя поне едната ако е това.
« Последна редакция: Август 30, 2006, 16:07:21 pm от Hera_76 »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #25 -: Август 30, 2006, 17:34:43 pm »
За коя помпа търсиш - механичната или електрическата?

Механична й е помпата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #26 -: Август 30, 2006, 18:43:07 pm »
Хера, точно за бялата малка маргаритка става дума.
ако можеш някак да ми заемеш едната (в комплекта има 3) ще съм безкрайно признателна.
помпата ми е механична. новите клапички са като тези за електрическата.
Вени, ти случайно да имаш останала?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #27 -: Август 30, 2006, 19:49:24 pm »
Няма проблем...само дай на лични адреса и утре ще ти я пратя с куриер.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #28 -: Август 30, 2006, 22:20:39 pm »
Джамка, аз имам Нук, но мислех да разпитам тук там!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #29 -: Август 31, 2006, 00:17:41 am »
а вярно ли е, че като дойде мензиса и кърмата спира?
това ми го казаха двама гинеколози, а пък в бг-мама чета, че много жени си имат мензис и си кърмят.
на мен ми дойде некакъв мензис преди 2 седмици и сега виждам, че кърмата прогресивно намалява, дали е от това?  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #30 -: Август 31, 2006, 08:27:07 am »
Аз кърмих дъщеря си до шестия месец, а мензисът ми дойде на третия след раждането.
Кърмата ми спря след силен стрес.
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #31 -: Август 31, 2006, 09:07:07 am »
Джамка, май няма връзка1 кърмата намалява, ако няма стимулация! Слагай Марти на гърда и ще се оправят нещата! Освен това чувам хубави неща за Лактогенен чай - български!
Чай, ще ти се обадя, че кой знае кога ще го прочетеш това!
Матей - 1.04.2006 г
*

    tokador

  • *
  • 25
  • [url=http://line.romanticcollection.ru][img]http:/
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #32 -: Август 31, 2006, 09:58:04 am »
За името в БГ паспорта- мисля 4е в България се работи с Френската азбъка....като пражеха смяна на паспортите приеха определено изписване на букжите от кирилица на латиница и обратно...но трябва да се провери,ако това те притеснява....
................................................................
А кърмата не спира когато ти доиде М..мойе да окаже някакво влияние,все пак са свързани физиологи4но...но не и да спре млякото...аз имах кърма 10 месеца....дойде ми 2 месеца след раждането....спря като нямаше стимулация,както казва venus-malena....
....................................................................................
  Коликите общо взето се приемат за нормално при бебетата и си има период които в нищо не може да ги илиминира....а само да се успокояват....както казват моми4етата - масаж4ета...затопляне на корем4ето...оригването...4ай4ета и сироп4ета....и така докато отмине периода... при мен много помагаха масажите и лебането по корем...а вместо вода давах 4ай за колики,но не помня какви бяха билките....(беше много отдавна):blowingdust:
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #33 -: Август 31, 2006, 10:17:21 am »
Здрасти!Я кажете коя боя за коса е безвредна?Искам да се боядисам.Не мога да разбера,значи има бременни,дето изобщо не се подстригват/да не отрежели късмета на бебето/,що за глупости 8O
*

    tokador

  • *
  • 25
  • [url=http://line.romanticcollection.ru][img]http:/
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #34 -: Август 31, 2006, 10:39:18 am »
По принцип безамоня4ните бои се водят за безвредни,но ако нямаш алерги4ни реакции в този момент,мисля 4е няма да е проблем с боята която си ползваш обикновено...но за предпо4итане във вси4ки слу4аи да бъдесх на открито....сина ми е фризьор и казва,4е боята си е боя,кавато и да е тя е химикал,който трябва да въздеиства по определен на4ин на косъма... :)
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #35 -: Август 31, 2006, 11:17:44 am »
Морков, я остави боядисването за по-нататък а :) Не знам какво съдържат боите и какво се абсорбира през кожата :)
Вени, какъв е този лактогенен чай - аз пия на HiPP в промишлени количества.

И да попитам още нещо - изпомпване с Авент брои ли се за стимулация, защото вече са на настроения от известно време - сучат предимно сутрин (обяснявам си го с жегите) или с нетърпението да им тече по повече или и аз не знам с какво. Мъж ми чел инструкцията на Авент и там пишело, че помпата гарантирала 6 месеца лактация, може ли да им се вярва на написаното ? Иначе количеството не мога да го хвана - намалява ли увеличава ли се, защото изпомпвам и сучат да не знам къде колко отива.

Наде, за коликите давахме Еспумизан, но не знам дали имаше ефект. От 2 седмици няма колики, но момата си обърна режима на нощен и сега не спи не защото реве, а защото й се играе, така че пак си лягаме посред нощите в малките часове, но поне рев няма. Младежът пък си ляга навреме и в 6:30 сутринта става да хапва, така че за мен сън няма.
« Последна редакция: Август 31, 2006, 11:28:09 am от cygnus »
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #36 -: Август 31, 2006, 13:59:14 pm »
лично аз не съм робувала на бабини деветини, защото за мен са глупости - да крия че съм бременна та да не паднело, да не се боядисвам, да не му одрежа пишката с косата си заеедно, да не влиза у нас никой до 40 дена и ред още неща, които не съм  спзвала и детето ми е живо и здраво.Еми как да стане 9 месеца да не се подстрижваш и боядисаш ако го правиш редовно...и ще ходя да раждам като някой пещерняк в родилно.Друго, което скоро чух, да не се режат ноктите ,когато стане тъмно.Честно не запомних пък там какво става, какво си отива заедно с ноктите.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #37 -: Август 31, 2006, 14:20:45 pm »
Дони, намерих много клапи, ако искаш дай адрес и ще ти прати момичето - то и без това е от Попово!
Иначе стимулация с помпа се брои, но най-добре е бебето да суче и ако е спокойно след това, издържа 2-3 часа, пишка и ака, значи му стига!
Морков, я си стой небоядисана - четох, че химикалите от боите преминавали през кожата в кървта и т.н, незнам колко е вярно, но аз си стоях небоядисана!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #38 -: Август 31, 2006, 14:39:02 pm »
Я кажете коя боя за коса е безвредна?Искам да се боядисам.

Можеш спокойно да се боядисаш. Няма да ти навреди.
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #39 -: Август 31, 2006, 14:39:31 pm »
Дони,лактогонния чай е някакъв бълтарски и бил много добър, продава се по аптеките - питай за лакотогонен чай просто! И друго се сетих - една приятелка ми разказа за нейна приятелка, чийто доктор и предписал Деган за увеличаване на кърмата -това е лекарство против повръщане, но имало страничен ефект - увеличаване на лактацията, защото действало на пролактина! Вчера четох за това в кърмаческия също! Пробвайте с Джама! Руквала кърмата направо!
Матей - 1.04.2006 г