0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #40 -: Август 18, 2006, 18:06:00 pm »
Айде сега аз пак да помрънкам и да попитам вече родилите мами имали ли са такъв проблем. Та вчера доктора ми каза, че нося беба ниско, не било страшно, но трябвало повечко почивка, за да не реши да излиза по-рано 8O Защото нали сега започва да дебелее и да тежи повече...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #41 -: Август 18, 2006, 18:19:16 pm »
И мен вчера ме нахока лекарката- качила съм 5 кила, вика ако продължаваш така ще ми качиш 30 до края- как ще раждаш :(
Иначе бременността се развива нормално- имаме си вече оформена плацента, бебето е акробатче, малко прилича на Айнщайн- стои, стои та подскочи, все едно е открило природен закон, много е смешно милото. Вече сме цели 47 мм, отговаряме на размери за 12 г.с.
Почвам да си прилагам някаква диета, дано спра да дебелея. :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #42 -: Август 18, 2006, 19:08:55 pm »
И мен вчера ме нахока лекарката- качила съм 5 кила, вика ако продължаваш така ще ми качиш 30 до края- как ще раждаш :(
Не те ли е срам...прасе :twisted:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #43 -: Август 18, 2006, 20:29:24 pm »
Стеф, и мойта бебка е ниско, и плацентата е ниско, ... изобщооо. Казаха ми предимно да лежа. Освен това и контракции имам често, миомата расте... Чудех се дали няма да се натровя с тези високи дози магнезий, но като чета Ултра какво пие... Докато лежах в болницата ми пускаха 24-часови системи кор магнезин, после ми предписаха 4х1 магнерот. Сигурно и до гинипрала ще опра скоро време.

Фусинка мила, ко да ти кажа... всичко ти е ясно. Ще си поплача още малко, закачвам пак обица на ухото и така...

Както винаги когато ви чета, се почувствах по-добре.
Целувки за всички!

*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #44 -: Август 18, 2006, 20:35:51 pm »
Мини,
и аз качих доста кг още от самото начало, защото и аз като Ultra не повръщах, но ми се гадеше и сандвичите с кашкавал или сирене спасяваха положението. До края качих към 25 кг., но това няма нищо общо с раждането. По-скоро на ти ще се чувстваш по-добре ако не качиш прекалено.
Боровинка, може пък и да ти се размине Гинепрала. Аз също имах контракции през по-голямата част от бремеността, но ги овладяхме само с Mg. А накрая когато трябваше, нямах никакви контракции или признаци за скорошно раждане.

А сега да поискам акъл от по-опитните мами. В понеделник следобед се прибрахме от болницата и това дете дето беше толкова спокойно в болницата почти не млъкна в следващите 24 часа. Слагах го да суче и си мислех, че тя яде ама като дойде педиатърката каза, че тя суче ама не гълта. Почнах да се цедя след всяко хране - изцеждам различно от 10 до 40 мл, пия чая на ХИП за кърмачки и ми се струва, че кърмата ми се увеличи. Обаче принцесата продължава да не яде от гърда. А като и дам след това шешетата с кърма и АМ всичките 70 мл се изяждат до последна капка. Как да я накарам да суче,а не да ползва зърната ми за залагалка?


*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #45 -: Август 18, 2006, 21:29:59 pm »
Абе аз защо немога да различа тези контаркции :balk_149: дали ги имам или не. Незнма от време на време ми присвива ниско долу корема, но аз го отдавам на трудното ходене да тоалетната. Това за мен и преди да забременея си беше голям проблем. Не че исакм да имам контракции, да не ме разберете погрешно, просто да не би аз да не мога да ги различа. Иначе профилактично си пия магнерич 2х1, за всеки случай.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #46 -: Август 18, 2006, 21:50:56 pm »
Май аз водя класацията по качване. Качих 28, като 11 качих още в самото начало до 5-я месец, защото само лежах и си хапвах. Отелно предполагам и стимулацията може би е повлияла. Последните 3 седмици бях отекла навсякъде. Купих си маратонки 3 номера по-големи (нося 37 - а си взех 40) и в последните дни използвах обувалка за да ги обуя. Следващия ден на секциото обаче сякаш с вълшебна пръчка паднаха отоците навсякъде. От болницата се прибрах в къщи 20 килограма по-малко. Обаче сега вместо да отслабвам още - качвам. Трябва да започна малко спорт и да се ограничвам поне от сладко и мазно.

Стефи, Митето го носих ниско долу, а Мимето беше отгоре и просто трябваше да лежа почти непрекъснато, ама то за всички многоплодни бременности се отнася това. Иначе контракция така и не разбрах какво е - чак след операцията даваха окситоцин и тогава ми казаха, че това било контракции - болеше ме корема и тва е.

Габи, спокойно, само бъди упорита и я слагай редовно, най-вече в момент в който хем е гладна хем не е много гладна за да е спокойна. Митето се научи да суче на 2 месеца, а като гледам и Марти на джамата започва да се научава по нейния разказ като слушам. На моя приятелка сина й се е научил чак на 6 месеца да суче :) При всички положение е по-добър вариант от този с помпата. Какво АМ давате?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #47 -: Август 18, 2006, 23:28:44 pm »
здрасти на всички за малко!

мен ме нападна следродилната депресия в момента, когато ми казаха, че Марти има алергия към белтъка на кравето мляко. не ми стигаше другото, ами сега и това. постоянно плача и го жаля момченцето, надявам се на две неща - да не е вярна диагнозата или поне да ми мине скоро депресията...

shygirl, според мен е редно да им отложат ваксинациите на близнаците! на Марти неонатоложката и личното педи препоръчаха изчакване с ваксините, още преди да се разбере за вероятната алергия, а пък ако е алергичен - не знам какво ще се прави...

за килограмите - аз за цялата си бременност успях да кача едва 7 кг, което си е на долна граница, след раждането се прибрах с минус 10, сега продължавам да свалям. питала съм няколко гинеколози дали е нормално да се наддава толкова малко - нормално било дори и да се слабее, важното е плодът да е добре.

за сученето - и аз искам акъл как да внуша на Марти да не ползва гърдата за залъгалка. вече не бяга от нея както в началото, напротив, впива се като малка пираня, но все гледа да изхлузи от устата си ареолата и да остане да дъвче само зърното. едва няколко пъти досега съм усетила, че наистина суче, но няма как да разбера дали нещо изобщо му е влязло в устата - май само веднъж чух да преглъща.

за добавката от АМ - гледайте да избягвате на всяка цена. половината деца в България, които са на изкуствено мляко, получавали алергия към белтъка на кравето мляко!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #48 -: Август 19, 2006, 11:06:32 am »
но няма как да разбера дали нещо изобщо му е влязло в устата - май само веднъж чух да преглъща.
Влиза му споко, нали усещаш дърпане и навътре?

Цитат
за добавката от АМ - гледайте да избягвате на всяка цена. половината деца в България, които са на изкуствено мляко, получавали алергия към белтъка на кравето мляко!
Ми душата като не стига манджата какво да им давам, шопска салата ли??? Какво ли не правя - по 2 кутии ХИП на седмица изпивам и тва е положението. И напоследък ги гледам, че са на настроения - трябва да ги лъжа постоянно, повече им хресва с шишето.
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #49 -: Август 19, 2006, 17:57:17 pm »
Стеф, и мойта бебка е ниско, и плацентата е ниско, ... изобщооо. Казаха ми предимно да лежа.

А при мен интересното е това, че плацентата е много високо горе на задната стена на матката, само бебето е долу :dontknow: Контракции имам в рамките на нормалното, но от 5-ти месец и аз пия магнерот, в началото 3х2, а сега вече 2х2 до 34 г.с. каза док.
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #50 -: Август 20, 2006, 09:50:35 am »
За добавката от АМ - пратих сестра ми да купи в деня, в който се прибрахме в къщи и тя купила по препоръка на продавача Nutrilon Comfort 1- OMNEO. Пише, че с пробиотици и хипоалергично. А как се разбира дали има алеригия към белтъка на кравето мляко? Дори да има алергия, щом давам такова мляко няма проблем, нали?


*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #51 -: Август 20, 2006, 11:00:47 am »
Мда Джам, кажи как се разбира дали бебо има алергия към кравето мляко. Дай боже да имам кърма ама знае ли човек.
Джам мила нека тази депресия по бързо да отшуми, незнам защо но си мисля че и аз ще изпадна в такава, след като бебо се роди а коремчето вече ще е празно.
Пък Дони ти си качила килца щото си носила две бебчета, така че ти си в друга класация. Добре че моите кила не се трупат само на гъзеца ми а и на бебо. Успокоих се вече, след като ходихме в пловдив че той върви добре даже е по напред, което мен много ме радва.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #52 -: Август 20, 2006, 17:43:18 pm »
и аз малко да помрънкам :(
аз пък усещам и Предродилна депресия, чувствам се объркана какво и как, не знам как ще раждам, Гинката ми е в отпуск :( 8O опитвам се да систематизирам в главата си информацията за това, какво се прави с бебето у дома - хранене, режим и т.н., обаче прекомерното количество данни направо ми блокираха бременелското процесорче. винаги съм си мислела, че това е инстинкт и безпогрешно ще усещам как да си гледам детето, ама ...  :help1:
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #53 -: Август 20, 2006, 19:16:00 pm »
За болната ми тема-кърмене или хранене с АМ:както вече писах,ние сме само на АМ,кърмих само първите 3 седмици,после кърмата ми спря.В началото се чувствах ужасно виновна,непълноценна майка,която няма мляко за бебето си,тръшках се ,плаках....но докторът ми ме убеди,че нищо нэстествено не се е случило,че не съм нито първата нито последната,която няма да кърми!!!
Сега ядем НАН-1 ,растем и се развиваме отлично!АМ осигурява напълно адекватно хранене на бебетата.Вярно е ,че кърмата притежава качества,с които млечната смес не може да се сравнява,но е важно те да не бъдат преувеличавани!!! И бебетата ,отгледани с млечна смес,както и тези с кърма,отрастват напълно здрави!Кърменето може и да е прекрасно изживяване,но не е магия!!!Можеш да изразяваш обичта си и да храниш детето си също толкова добре и като държиш шишето!!! храненето от шише също има своите предимства:
1.Може да го правят и майката и бащата.
2.Лесно разбирате точно какво количество е изяло вашето бебе.
3.Храненето на обществени места е по-удобна.
4.Храненето от шише улеснява вращането на работа и палноценен социален живот на майката.
Спец съм по млечните смеси,ако някой закъса,да свирка!
В началото се придържахме към определен режим на хранене,но вече сме на принципа,подсказан ми от нашата педиатърка,която винаги съветва:вслушвайте се във вашето дете,хранете КОГАТО и КОЛКОТО поиска! И наистина,Дилан пие точно толкова ,колкото е посочено в графата за неговата възраст!
Само е важно,поне парвата година да се пият млечни смеси,а не мляко(краве),кърмата или АМ е за чоешки бебета,кравето мляко е за теленца-край на цитата!!!
За ваксините се движим по следния график:
1.до седмица след раждането- Полио 1 (орал);Туберкулосис
2.На 6-тата седмица -ДТП 1(дипхтхериа,тетанус,пертуссис);Хепатитис Б1
3.На 12-тата седмица-Полио 2 (орал);ДТП 2;Хеп Б2
и т.н.т.



Поне тук в Южна Африка е така.Но на черния континент,както добре знаете много болести върлуват!

За килограмите по време на бременността - качих около 24 кг. Питането ми е по-скоро-какво правите(спорт,диети и т.н.т.)за да смъкнете след раждане???
След моето секцио вече съм напълно възстановена мисля,нямам болки в кръста,по-скоро известна слабост в зоната на корема.
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #54 -: Август 21, 2006, 09:33:42 am »
Ей мами, споделете информация за вашето раждане. Повечето сте секцио и аз ще съм, нещо трябва ли да знам предварително. :balk_80:

И аз съм така като теб мила ми Манхатънче
опитвам се да систематизирам в главата си информацията за това, какво се прави с бебето у дома - хранене, режим и т.н., обаче прекомерното количество данни направо ми блокираха бременелското процесорче. винаги съм си мислела, че това е инстинкт и безпогрешно ще усещам как да си гледам детето, ама ... :help1:

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #55 -: Август 21, 2006, 11:02:07 am »
Моето секцио стана непредвидено,бях се подготвила психически за естествено раждане.Оказа се обаче,че бебето е напълно готово за излизане,но моят организъм не е готов изобщо(никакви признаци,тварда матка и т.н.т.),така се реших и на операцията.Сега обаче изобщо не съжалявам.Както казва моят доктор :С ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ СЕ РАЖДАТ ЩАСТЛИВИ БЕБЕТА!!!Защото изобщо не се мъчат като излизат.Дилан Емилио ми го извадиха един такав розовичък и крещящ...
Самата операциа ми трая около 15 минути,без болка,без сълзи,единствено се отдаваш на емоциата от заветната среща с мъничето!!!
На мен ми беше болка,докато ми намерят вени за да ми вкарат системата преди операциата,после е малко неприятно усещането ,като ти бият спиналния блок,но аз вече бях изцяло погълната от мисълта,че само след минути ще гушкам сладкото си бебче!!!
Мъжът ми беше с мен,снима с една камера и през цялото време ми говореше,после той преряза пъпната връв...изобщо все емоции,на които можеш пълноценно да се насладиш,без да изпитваш и грам болка!
Вечерта,след като анестезиата спря да действа,ме болеше ,но на втория ден вече бях на крак,а на 5-тиа веше ходих на шопинг!!!
Сега си иманм един белег ниско долу,но не е болка за умиране!!!
Вращайки се назад във времето(около 3 месеца),са ми останали само положителни спомени след моето секцио.Само дето вечерта докато си лежах,беше кофти отношението на част от персонала,изблици на расизъм,това онова....но после,на сутринта,като застъпиха белите и нещата се промениха!!!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #56 -: Август 21, 2006, 11:54:33 am »
Наде, мен ме приеха вечерта преди секциото към 17:00 часа. Направиха ми изследвания още вечерта, УЗ преглед и запис на тоновете и една инжекция за дробчетата тъй като секциото ми бе 3 седмици преди термин. От обяд до вечерта нищо не ядох. На сутринта още рано дойде сестрата за тоалета, а после и анестезиолога да си поговорим. Очаквах, че секциото ще е сутринта и естествено цяла нощ не можах да мигна и само си гледах часовника на телефона през 5 минути. Някъде към обяд обаче дойде анестезиолога и ми каза - айде доне и ми взе банката с глюкозата за да отидем по-бързо до операционната. Спомням си как племеника ми се зарадва и каза айде айде ама щеше да хвръкне от кеф, а аз треперех като лист.
Поставиха спиналната упойка, самото убождане не беше по-неприятно от обикновено убождане за взимане на кръв, а после започна едно изтръпване на цялото тяло, като накрая вече краката не можеш да ги мръднеш все едно са вбетонирани. Бяха сложили едно зелено покривало за да не виждаш какво правят - д-р Александров и асистента му.  Имаше и още 2-3 акушерки, педиатър и шефа на ВИП блока беше в операционната също по едно време.В същото време усещах, че все едно с някакво метално нещо са ми фиксирали корема и го опъват опъват нещо, не боли ами се усеща все едно някой дърпа това нещо. С анестезиолога си говорехме през цялото време, защото му обясявах, че е мнооого студено, а той каза, че това била нормална реакция от упойката и докато се разправяхме и чаках вече да започнат да режат, а не да опъват и чух бебешки плач :) Първият докато акушерката ми обясни че е  момченцето се чу и втория плач, имаше нямаше 2 минутки между двата. Питах я защо не плачат повече, а тя ми обясни, че са в съседната стая и там  моя племеник ги гледа от вратата :) След малко акушерката и ми ги показа и ми даде да ги цункам. След това ме закараха в  реанимацията, беше ми мноооооооого студено още поне час, а и започна да ме наболява корема (както при силно болезнена менструация, но не непрекъснато ами на периоди) и така до 19:00 вечерта , след което заспах и се събудих чак на другата сутрин. През 1 час биеха инжекции за обезболяване и окситоцин, а към обяд ме прехвърлиха в моята си стая. Най-гадното беше че 1 денонощие не можеше да се пие вода, а страшно много ми се пиеше, само по една глътка си позволявах колкото да избърше устата. После 2-3 дни карах основно на студен чай и айрян. Ставането от леглото ми костваше 10 минути постепенно изправяне, а като гледах момичето в съседната стая с нормално раждане как припкаше още същия ден следобяда по стълбите, до кафето.
Иначе бях във АГ болницата Варна във ВИП сектора - страхотно е. Сам в стая, чисто, общ санитарен възел отделно баня и тоалетна заедно със съседната стая, където също има само 1 момиче (ако има), мивка в стаята, хладилник в предверието, гардеробче за всеки, климатик, телевизор, фотьойл и още едно легло ако се наложи придружител ( както бях аз с 2 бебета). Невероятно добро отношение на екипите, акушерките и всички. И естествено най-невероятния доктор, който направи секциото и през цялото време ме информираше за всичко - д-р Александров. На третия ден след секциото донесоха бебетата в стаята, а на петия - изписването. Естествено откакто ги докараха повече от 15 минути непрекъснат сън нямах. Абе цялата работа е по-малко от час и минава много бързо. После боли не повече от 4-5 часа и то не непрекъснато, защото слагат обезболяващи веднага като се оплачеш, че те боли. От там насетне на другия ден ставането е гадничко, а се налага често заради тоалетната (особено ако човек е насъбрал отоци с вода). Напълно след 2 седмици не ме притесняваше нищо от операцията, а след месец вече нищо не се усеща.
« Последна редакция: Август 21, 2006, 16:05:24 pm от cygnus »
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #57 -: Август 21, 2006, 12:55:47 pm »
Дони, както винаги си страшно изчерпателна! Благодаря! Тъкмо си говорихме вчера с д-р Александров, как живот и здраве ще вадим момата в първите работни дни след Нова Година... Интересува ме, колко ти излезе като цена във ВИП-а + придружител.


Ето нещо интересно за заетите домакини... http://video.google.com/videoplay?docid=1418893690959049342  пак са го измислили китайците
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #58 -: Август 21, 2006, 13:12:55 pm »
Дони, както винаги си страшно изчерпателна! Благодаря! Тъкмо си говорихме вчера с д-р Александров, как живот и здраве ще вадим момата в първите работни дни след Нова Година... Интересува ме, колко ти излезе като цена във ВИП-а + придружител.
720 лева (ако си здравноосигурена, ако не си не знам колко е) - това е всичко - секцио + 6 дни престой в болницата
Ако се остане допълнително дни доколкото знам се доплаща по 70 лева на ден.
Другото предимство е, че може да имаш свиждания колкото хора си искаш по което време искаш, е естествено не късно през нощта де.

О мойта зодия значи :)  :P
« Последна редакция: Август 21, 2006, 13:45:52 pm от cygnus »
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #59 -: Август 21, 2006, 13:49:29 pm »
Скъпа Дони много ти благодаря :D Незнам защо обаче док като ми каза за секциото малко се стерснах, бях се  нагласила на естествено раждане. Но пък щом се раждали "щастливи бебчета" след секцо, тогава няма кво да го мисля, важен е бебо. Аз мисля в Торакс Пловдив да раждам при д-р Даскалов, по една жена в стая с телевизор, санитарен възел и невероятно обслужване, като във ВИП стаите МД Варна. А най интересното е, че бебчо след раждането е почти веднага плътно до леглото и можеш да му се наслаждаваш и храниш когато пожелаеш. Има екип който да обясни и покаже как се кърми, къпе бебчо и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!