0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #20 -: Август 18, 2006, 12:00:46 pm »
Аз поревах, похълцах, още ми е едно такова стъпкано. Ще ми мине, нали?

Как бе! Ти си джедай, как няма да ти мине......
Миличката....аз трябваше да те предупредя, ама къде ми е била главата ......много съм тъпа. Моята приятелка, която осинови детенце, ме предупреди изрично: В момента, в който се обадят за осиновяване - първо по телефона разпитваш до кръв! Дали детенцето отговаря точно на твоите изисквания. Ако не - просто не ходиш, защото всяко посещение на подобен дом е тъжна работа....да не говорим, че срещата с всяко детенце, което ти предлагат може да бъде разбиваща....
Незнам, Боровинчо, аз не бих издържала.... май ако бях на твое място, щях първо да родя бебчо и после да продължа с осиновяването..... да не ти се събере много

ММММММнннннннннннннннного те целувам и прегръщам
В очакване ....
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #21 -: Август 18, 2006, 12:17:37 pm »
Ей боровин, няма да ревеш, след малко ще ти се обадя по телефона. Както казва Фусито и аз бих изчакала на твое място. Мен ми се взима акъла щото правя едно и също нещо по 2, а при твоя случай става две различни неща едновременно - смятай с едната ръка цедиш цицата, а с другата да бъркаш кашата - щото и двете реват. Както казваше една позната единия на гърдата другия на гърнето щото децата й били с една година разлика :)
А с тия в мамата се разбрах - било се получило така, че две модки мели едновременно и се получило недоразумение, но въпреки това ми остава един горчив привкус на модераторското грубо отношение. Бе като наще модки хубави никъде нема :)
Гане , за ваксините едва ли ще си ми от полза, защото не си в БГ. Въпросът ми беше може ли да се комбинира нашето живо ДТК (по каса) с Акт Хиб или е по-добре да изчакам след 6-7 месец да го сложим на спокойствие. Ти слагала ли си я?
« Последна редакция: Август 18, 2006, 12:22:01 pm от cygnus »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #22 -: Август 18, 2006, 12:34:07 pm »
Я да се разпиша и аз...
За килограмите - имам си излишни от спирането на цигарите преди да забременея, пък и натрупах първите месеци. Не съм повръщала, но все ми се гадеше и помагаше най-вече тесто :lol: До преди 2 седмици бях +9, сега нямам желание да се меря, предполагам, че покрай лежането ще кача доста, колкото и да се ограничавам...
В момента съм на Magnerot 2*3 и Gynipral 3*1 и контракциите ги поовладяхме, особено ако лежа или вървя като охлюв и не се ядосвам :lol: В тая връзка ми трябва нещо като табличка за легло с крачета на която да слагам лаптопа, че иначе издържам максимум 1 час седнала, а шийката ми е скъсена и не трябва да прекалявам :( В краен случай ще ми свърши работа и табуретка -от онези старите с 4 дървени крачета, но ако сте виждали някъде табли, много ще ме улесните :D
Дони, девойките от бгмама и на живо не създават друго отношение - не им се връзвай. За ваксините имаше много хубава статия в предния брой на "Моето бебе и аз"...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #23 -: Август 18, 2006, 12:57:08 pm »
Ултра, виждала съм чудесни масички за закусна в леглото - дървени, със сгъваеми крака - само не знам откъде ги купуват хората, дано някой знае :D
Ман, имам аз една приятелка, дето е болна от анорексия - била е към 35 кг ако не се лъжа, а е висока към 168, та като забременя, беше изключително кльощава - и като структура, и като кг (да е била 42кг). Обаче роди нормално и аз до ден днешен се чудя 8O

Благодаря ти, Бени!







Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #24 -: Август 18, 2006, 12:59:07 pm »
... отговориха, че никога не се знаело какво ще стане и с всяко дете трябвало да се опита... Сигурно имат право. Аз поревах, похълцах, още ми е едно такова стъпкано. Ще ми мине, нали?

Боровинчице, шокирана съм 8O Според мен това е много жестока постъпка към вас и към детенцето. Ако ще разчитат "някой да се хване", за какво ги искат тези въпросници - да ги махнат, и тогава да те пробват. Бива ли такова нещо 8O
А на теб сега въобще не ти е до такива емоции, гледай да я караш по-спокойно. Фани дава хубав съвет - първо по телефон въпроси до дупка!
Благодаря ти, Бени!







*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #25 -: Август 18, 2006, 13:27:22 pm »
Дони, ние сложихме 6 валентна ваксина - нашата беше - хепатит, дифтерит, коклюш, шарка някаква, полиомиелит и още нещо, дето аз не мога да си го преведа на човешки език. От вида на хемофилия или нещо подобно. Питах по принцип за бцж ваксината, но там не я правят и категорично ми отказаха. Но няма проблем да питам моята лекарка и да ти кажа.
Питах - така че мога веднага да ти отговоря. Тя каза че противохепатитната се слага и комбинира с всички, но лично тя предпочита да се сложи след 6-7 месец, за да е по-спокойно. Така че според мен и нея изчакай, ако не сте закъснели много с имунизационния календар.  :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #26 -: Август 18, 2006, 13:30:43 pm »
Против хемофилиус инфлуенце тип B - водят я още противоменингитна ваксина. Тук слагат мисля, че Акт Хиб, иначе петвалентните си я съдържат предполагам. Ние сложихме тази по касата, която е тривалентна ДТК + капки полиомелит. Противохепатитна сложихме още миналия месец, като първия прием беше в болницата даже.
« Последна редакция: Август 18, 2006, 13:36:25 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #27 -: Август 18, 2006, 13:38:48 pm »
Е, значи сте сложили това, което и ние имаме. На нас ни я сложиха на 4 и 5ти месец, като сега като се върна в края на септември ще сложат последната. Иначе всички ми обясняват, че полиомиелитната е на капки, а аз до сега съм видяла само инжекции да слагат на малкия. При нас цялата ваксина е от 6 съставки с хепатита заедно. И ни ги слагаха през 4 седмици. Малко кисел беше малкия, но като цяло не съм имала проблеми. Вдигна малко температура, но ако искаш да си по-спокойна - изчакай ги малко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #28 -: Август 18, 2006, 13:39:21 pm »
ultra  :balk_122:писах ти отговор,но форума нещо...... :balk_160:
Та да повторя!Виждала съм такава масичка!
На витрината на един магазин за мебели!
Дано да го има още там и магазина и масичката!
Не съм се вглеждала скоро от тролея! :balk_91:
Отплеснах се,естественно :balk_100:!
И понеже май си от София(проверих :balk_600:)!
Та магазина е на "Прага"малко преди "Петте кьошета"!
От дясно посока "Кьошетата"!Дано да има!
Ако позволиш,сега ми хрумна! :babydust:Има едни масички!
Пластмасови детски,за рисуване!В магазините за дом.потреби!
Дано да съм ти била полезна! :flower:
« Последна редакция: Август 18, 2006, 13:42:55 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #29 -: Август 18, 2006, 13:49:03 pm »
borovinka  :balk_21:!
Всичко ще се нареди!Бъди спокойна!
Желанието ти да осиновиш е прекрасно,
но явно и този път е трънлив!
Пожелавам ти успех и на двата фронта! :biglove:
          :grouphug2:
« Последна редакция: Август 18, 2006, 13:53:41 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #30 -: Август 18, 2006, 13:50:16 pm »
Ох бе само аз ли съм качила най много кила, до момента 13 кг., да е жив и здрав Бечо, че поне тия кила да имат полза за него. Ще проверим това при д-р Даскалов в събота.
Иначе аз от бг-мама също съм разочарована, действам само с търсачката и чета статиите понякога. Ми то няма откъде другаде да се чете и куцо кьораво и сакато драска там квото знае.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #31 -: Август 18, 2006, 13:51:24 pm »
mishanta, благодаря за инфото :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #32 -: Август 18, 2006, 14:56:56 pm »
Тези бгмами вместо река да ти целуват, Сигнусче, че си се присъединила в темата ми, те ... :( :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #33 -: Август 18, 2006, 15:03:53 pm »
Абе тя е напсувала някаква друга, а не мен, на която друг модератор бил изтрил мнението преди това, и аз нямаше как да не си помисля, че се обръща към мен, щото пък и мнеието й се връзваше донакъде на моето. В последствие се спречкахме с модератор, който не е в течение за действията на предния и тя се държа доста грубичко. Всичко това ми каза Мамма, защото вижда изтритите мнения :) Така, че споко :)
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #34 -: Август 18, 2006, 15:37:14 pm »
Длъжна съм да пусна този линк -  в него има много теми за размисъл, включително и към този сайт адрсирани:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=121241.0
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #35 -: Август 18, 2006, 15:52:45 pm »
Не ми се отваря на мен този сайт
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #36 -: Август 18, 2006, 15:54:01 pm »
Явно имат проблем в момента и при мен не се отваря.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #37 -: Август 18, 2006, 16:11:54 pm »
Херчо, а ти как го напрай тоя номер бе, по-малко от колкото преди бебо 8O
Ами незнам...в началото първите три месеца свалих 4кг.....в болницата още 2кг. Като се прибрах след болницата свалих още 1кг. и така в петия месеца започнах -7кг общо. Та още си наваксвам тези свалени кг. ама ще си наваксам...прасчо знае как да яде :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #38 -: Август 18, 2006, 17:07:45 pm »
Вг-мамата вече работи!
Ето и за захранването :http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
« Последна редакция: Август 18, 2006, 17:29:25 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #39 -: Август 18, 2006, 17:57:53 pm »
Здравейте момичета, съчувствам на всички бременни мами за проблемите с докторите, много е неприятно, когато се притесняваш и докторът ти да не е съпричастен.Аз поне бях късметлийка съм моята докторка.Дано всичко е наред вече.

Дони, радвам се, че нещата са се успокоили.Мен треска ме тресе с тези ваксини, тук ги почват на два месеца с тази тройната/Д Т К/, Полио и Хиб менингит, отделно някаква за менингит, кръвна инфекция и ушна инфекция :dontknow:Мислех, че като моите са недоносени ще ги отложат с месец два,ама не.Надявам се да нямаме проблеми.

Гане, трябва да взема мерки и аз с този кръст, днес едва станах от леглото, ужас направо.Преди си правех разни упражнения и бях супер, ама сега само :   :babyboy: :babyboy: :hangclothes: :fridge: :dishes:   officespace и никакво време за  :bed:   :D
Ама не се оплаквам де, бебетата са целия ми свят.
Поздрави и целуФки  на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last