0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« -: Август 16, 2006, 16:39:43 pm »
Ето я новата тема :D
Искам да ви се оплача, че още ме държи от вчера. Та отивам аз в МД да се разбирам с един докор за раждането. И какво да ви кажа, просто толкова кофти и нагъл пич не бях срещала отдавна. Може и да не му е бил ден на човека, но мен всъщност това не ме интересува, за съжаление :( Няма да изпадам в подробности, но само ще кажа че си тръгнах от там плачейки и чувствайки се едва ли не като най-голямата лигла, която иска да роди секцио за собствено удобство :x
Това че детето ми е толкова ценно, заченато след сумати перипетии, операция и т.н. изобщо не било показател за секцио :evil:
Абе какво да ви разправям, ужас, а на края за капак беше и репликата "А я се погледни 2 м. жена едно дете няма да можеш да родиш" ...
То е ясно че ще го родя, връщане няма, въпроса е да е по най-безопасния за беба начин.
Е още го преживявам, може да съм всичко друго, но най-малко съм егоистична лигла.
Дано за другите седмицата е започнала по успешно :)
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #1 -: Август 16, 2006, 16:46:59 pm »
Стефи, ти не му ле обясни на този ..., че е лигаво да не си напрегне малко поне мозъка и да оцени ситуацията. Да прецени нещата не от позицията на знаещия и можещия, а от тази на пациента и човека срещу него. Ако за него раждането на дете е ежедневие, то за хората като нас е Събитие от първостепенно значение.
Много се нервирам на подобни ситуации.
На теб ти желая да родиш бебка, бе даже да разбереш, да нямаш време за мисъл преди Божествения рев в първата минута на малкото човече и да попаднеш в ръцете на Истински лекар и човек.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #2 -: Август 16, 2006, 16:51:06 pm »
Миличката ми тя  :(!!!
За простотията и лошото възпитание почивен ден няма за съжаление. Ако можеш забрави го тоя селянин и натуралната му природа
Категорично не си лигла - това ти сама си го знаеш!!!!
Споко! Всичко ще е наред, бебка си дойде по живо по здраво!
Виж, сега сериозно. Ако кажеш, ще намерим човек в МД, няма проблем. Сериозно - тука експерименти няма да си правим. Помисли и ми пиши на лични.
Целувам те сладка, двуметрова, лигава жено  :P
П.С
Аз като съм метър и шейсе кюфте, за мен как е работата - лесно, трудно а? Ако можеш попитай го моля ти се - ако трЕбва, че се Явим да ме прецени - ставам ли, не ставам ли....
« Последна редакция: Август 16, 2006, 16:55:01 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #3 -: Август 16, 2006, 17:03:21 pm »
Ох ми на мен кой ще ми намери лекар в Бургас :x, не искам да ги слагам под един знаменател но повечето са като въпросния на Стефи.
Всеки ми се смее и упреква, че прекалено много се престаравам, но аз си знам колко време и усилия ми е коствало да имам бебче. Така че ще търся и дано намеря нормален разибращ лекар, иначе отивам в Торакс Пловдив.
Чефи горе главата, не си струва да  си го слагаш  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #4 -: Август 16, 2006, 17:22:59 pm »
Боже, много съм.... пуснах тема и аз, а тази вече е съществувала!
Дони, изтрий я!
Ето какво написах там:

Как сте, майчета? Ние се борим със спането нещо! Живота е твърде интересен, за да се спи и яде спокойно! Само в къщи си хапва добри, иначе се разсейва! Не ми е дерт, само дето като го оставя след като се е кривил по време на ядене, плаче!
Вие как се справяте?

А, изтрих си я сама!
« Последна редакция: Август 16, 2006, 17:24:35 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #5 -: Август 16, 2006, 18:11:42 pm »
Благодаря ви милички,
аз ще се оправя, ама т.нар. доктор няма да се оправи горкия, той явно не си харесва живота човека :lol:
Фанинце, утре отивам да говоря с друг д-р, този дето оперира, та ще видим какво ще каже той и ако имам проблеми ще ти се обадя :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #6 -: Август 16, 2006, 18:37:11 pm »
Здравейте и от мен,
ние също имаме проблем с яденето, специално Боби, много, ама много сме лакоми, 120 грама не ни оправят вече и пищим здраво за още.Налага се да се изцеждам, за да разбера точно колко кърма е изял, иначе проблем.След един час на гърдата имам усещането, че нищо не е хапнал.За това почнах да дохранвам по-малко с АМ.От време на време.За съжаление.Иначе трябва цял ден да кърмя две бебета.Ако имах някой да ми помага, сигурно щях да продължа само с кърма.Ама, нали има и куп други работи да се вършат :(
Тони пък повръща понякога, ако се задави от слюнката си, което се случва често, закашля се и хоп цялото ядене навън...и после се чудя да давам ли пак или не.Обикновенно изчаквам един час, ако не плаче.

Ами това е при нас.Иначе сме спокойни, не плачем през нощта, коликите са търпими, и не непрекъснати.

Поздрави и целувки на всички.
ПС>Мами след секцио, вас наболява ли ви кръста?Мен нещо почна да ме боли, никога преди не ми се е случвало и се чудя има ли връзка?
« Последна редакция: Август 16, 2006, 19:27:37 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #7 -: Август 16, 2006, 20:38:58 pm »
Еми, аз пък все си мисля, че чисто кърмене е най-бързо. Смесено хранене, кърмене, цедене и дохранване с АМ ми се струва доста по времеемко, не знам защо. Само като си представиш че се прибавя към всяко ядене цедене и отделно и стерилизацията на шишета и помпа и гледай какво става.
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #8 -: Август 16, 2006, 22:04:46 pm »
Тъй, тъй, Дони! :balk_602:
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #9 -: Август 16, 2006, 23:38:50 pm »
Еми, аз имам сериозен проблем. Не мога да ходя понякога. След раждането на втория месец ми се скапаха колената. Като клекна и не мога да стана, а за кръста да не говорим. Ако ходя по-дълго и ме боли после ужасно. Казаха ми че имам някакъв синдром на мускулната слабост. И сега трябва да правя гимнастика и фанго, ама няма на кой да оставя бебо :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #10 -: Август 17, 2006, 18:33:08 pm »
Стефке, а ме земи при тоя отворко другия път :x като не е последния лекар на земята никогаш няма да го оставя да ми говори така 8O
Аз какво да кажа, много добре се чувстваме с тигърчо, който е измерен онзи ден 3100 кг. 8O до термин се очаква да стане 4 кг. 8O да ми е живо и здраво бебето, ама думата секцио сериозно ми се върти из главицата. толкова много искам да родя нормално, но с моята физика вече се плаша дали ще е възможно да го пръкна така този юнак :) моята лекарка е отпуска до 06.09 така че ако трябва ще стоя нагоре с краката до тогава :D
да ви кажа, имам усещането, че шкембенцето ще ми липсва после :lol:
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #11 -: Август 17, 2006, 19:04:26 pm »
Аз какво да кажа, много добре се чувстваме с тигърчо, който е измерен онзи ден 3100 кг. 8O до термин се очаква да стане 4 кг. 8O

Душко, ми то това не е тигърче бе, то си е цяло хипопотамче :lol:
пу-пу :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #12 -: Август 17, 2006, 19:50:32 pm »
Ами и аз да си кажа. Преди биохимичния скрининг, трябва УЗИ. Да ама моята си лекарка беше отпуска и я  замести една нейна колежка. Та каза ми девойката, че имам локсация(извинявам се ако не съм запомнила добре, ако беше свързано със стерилитета щях да го знам :)) на пъпната връв , която вървяла накрая и това било много опасно, трябвало да се следи и т.н. Естествено аз нищо не разбрах, какво и има на пъпната връв, а тя не пожела да ми обясни с коментара: Ние си знаем и те следим, това ти стига. :?
След 2 седмици тревоги , днес моята си докторка ме гледа и подобаващо се посмя на снимките от УЗИ. Виждам казва, какво е гледала, но това което е гледала дори  не е пъпната връв :x. А оназ девойка млада вкара и мъжа ми да и слуша глупостите. Е тя се посмя, но ние с мъжа ми никак не се смяхме. След 3 години стерилитет, куп болезнени изследвания и бебе заченато от инсеминация, с която оцелих 6 от тотото, на мен тези 2-3 седмици изобщо не ми беше смешно. Корема ми се стягаше от притеснение и изпих сумати хапове, а за мъжа да не говорим, само той си знае.
Та питам аз , кой ги взима на работа такива, и как може да не си сигурен какво виждаш, но да си ръсиш простотията с такова самочувствие и финес.
Ей това ще ме вбесява още 2 седмици. Отгоре на всичко сега на 24 трябва да пусна тест за антитела. Оказа се че съм А1(-). Тя каза напиши и за 24 август да ги направи. Онази написала 24.09 :balk_149:
Сега трябва пак 3 часа да обяснявам, какво защо и как. И за пореден път си мисля, ако не гледам и правя това което пише, до къде ще я докарам. Наревах ви се , ама много ми дойде вече. То жега жега, ама ...

Благодаря за хубавите теми за кърменето.  :balk_103:
Ще си го копирам , страшно много ще ми помогне.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #13 -: Август 17, 2006, 23:53:48 pm »
E честно казано не се сдържах. За първи и последен път за толкова години задавам въпрос в бг-мамата и едва ли не ме изкараха, че ги правя на идиоти защото не чета и спамвам темата им за ваксините. Ако някой иска да ме пита за нещо да ме търси тука, дори и да знам отговора, егати боклуците дето са свъртели. Не съм се нервирала така от скоро заради някоя тъпа кифла!
« Последна редакция: Август 17, 2006, 23:55:29 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #14 -: Август 18, 2006, 00:08:42 am »
Дони, какво за ваксините душа??? Казвай да помагаме. На нас ни биха вече. Ако може - ще помагам, а ако трябва ще питам една приятелка педиатър, дето помага. Не се ядосвай :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #15 -: Август 18, 2006, 07:39:38 am »
Подобно на Ман и аз отглеждам тюфлече в корема си :lol:В сряда бяхме на доктор...ами тежим вече 2 900 кг. 8O и до края го очакват да стане и то 4 кг. :mrgreen: Да е живо и здраво момченцето ни пък другото не ме интересува. Иначе на кила съм по-малко от преди да забременея 8) Нова мода е при мен :love:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #16 -: Август 18, 2006, 09:19:17 am »
И аз не пълнея. Що така? Първите три месеца отслабнах 6 кг (то и не ми беше до ядене) и после като се заковах - не мърдам. Иначе много съм доволна, че успях да си сменя ЖК. Сега съм при едно съкровище и няма да троша повече нерви с предишната лекарка.
А на другия фронт - осиновяването - първата среща се получи лошо. Пътувахме до дом в съседен град, където първо ни оставиха да поиграем с детенцето, а после след куп незначителни подробности изтърсиха произхода. На въпроса ни към социалния работник "защо срещата не е съобразена с информацията (пол, възраст, произход...), която сме попълнили в ТЕХНИЯ формуляр"  отговориха, че никога не се знаело какво ще стане и с всяко дете трябвало да се опита... Сигурно имат право. Аз поревах, похълцах, още ми е едно такова стъпкано. Ще ми мине, нали?
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #17 -: Август 18, 2006, 09:36:34 am »
Дони, ни видях нищо против тебе да са казали! В предишните постинги се заяждаха и затова я заключиха!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #18 -: Август 18, 2006, 09:45:48 am »
Вени, модката изтри последните 2 мнения, затова не си видяла. Както и да е, не ме интересува тая патка. Общо взето в мамата досега само акъл съм давала, а за каквото ми трябва съм ползвала търсачката точно по тази причина, за да не питам, защото ги знам какви са. Няма и да го правя повече. Простакеси, дето не знаят каква шестица от тотото им се е  паднала, а тук прекрасните момичета страдат. Май съм яхнала метлата днес, ама и на мен ми се полага да си помрънкам малко.   :witch:
« Последна редакция: Август 18, 2006, 09:50:13 am от cygnus »
*
Re: Седмица 14 - 20.08.2006 г.
« Отговор #19 -: Август 18, 2006, 09:56:22 am »
Браво Дони, така те харесвам :lol:
И аз съм на мнение че от там нищо не можеш да научиш, защото всичко е трева и плява :D
Херчо, а ти как го напрай тоя номер бе, по-малко от колкото преди бебо 8O
И аз не съм качила кой знай колко, +7 кг. съм и започнах да качвам чак в 4 месец, така че Боровинчо, не се притеснявай че не качваш :) Това е по-добрия вариант, защото някой мами се ушишкват още до 3-4 месец и става лошо. Пък качените килограми нямат нищо общо с това как се развива бебо, така че по-добре по-малко килца отгоре :D