0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #60 -: Август 11, 2006, 16:48:42 pm »
Ей Вени , съкровище си ти! Толкова полезна информация за отрицателно време. Пък ако ти кажа, че се разпознавам до момента 1:1 в първата част на разказа ти - храненето на Лора. Със пунктуацията си ми прочела мислите все едно - всеки ред. Ама наистина не знам колко се изсуква, защото после си дояждат от шише - някой път 20 грама, някой път 110 - а кажи ми как да разбера колко му пуска като суче - всеки път е различно? А тази схема на захранване ще взема да си я копирам и разпечатам :)
Ман, верно са цицомани всички, ама някои се усещат чак като станат пълнолетни  :)

« Последна редакция: Август 11, 2006, 16:50:20 pm от cygnus »
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #61 -: Август 11, 2006, 17:28:54 pm »
Инфо да искате! аз чета много в бг-мамата / Алия и аз не я обичах, ама я заобичах - има там мноооого инфо/
Заминавам на вилата! да не изпишете много, че да не мога да ви изчета в неделя :balk_163:
Шегичка, бе! :balk_602: :balk_64: :balk_70: :balk_21:
Матей - 1.04.2006 г
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #62 -: Август 11, 2006, 17:36:54 pm »
 :cheerleader: супур!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #63 -: Август 11, 2006, 18:35:27 pm »
Браво на вас момичета!!!!! :balk_46: :balk_46: :balk_46:
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #64 -: Август 11, 2006, 18:38:25 pm »
Ех тая Вени бе, бравос душа. Много се радвам, че мога с вас да обменям информация. Обаче много ми е трудно да чета бг-мама.
Докато стигна до това което търся, изчитам един куп тъпотии.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #65 -: Август 11, 2006, 18:49:08 pm »
Джами, по въпроса за флуора - на нас ни предписаха още от първия ден такова нещо. Само че немските таблетки са зимафлуор д 500 - има освен флуор и витамин д. Казаха ни, че е препоръчително да се дава още от самото начало и понеже сме на смесено хранене му го слагам в шишенцето и гледам да си го изпива всичкото. Абсолютно едва ли не е задължително да се дава, а и никъде не четох ужасии за това хапченце. Вярно, че още нямаме зъбки, ама пък сега растат. Надявам са да са здрави, че аз не съм от тея дето са с идеална зъбна фаца :D
Определено цеденето помага за лактацията. Аз също го правех на всеки 3 часа. Имах най-ужасното схващане на ръката, но пък в крайна сметка малкия не е боледувал откак се е родил.
Ман, ние приключихме с коликите още през 2ия месец. Тъй като ябълките и морковите са сравнтелно неутрални и не дават алергични реакции за това се препоръчва да се започне с тях. Колкото до пюретата - почваш с плодовите, заради фруктозата и понеже бебетата имат усет само за сладкото, а зеленчуковите са понякога малко неутрални и не са им вкусни.
Дони, те сучат колкото са гладни, не се притеснявай. Общо взето сами си определят колко да изядат. Моята приятелка педиатърката казва, че формулата по която определяш колко да ядат е месеца + 1 отпред и 0 отзад. Т.е. ако е на 2 месеца трябва да изяжда 120 мл. Но пък ако е гладно - не е фатално и повече да яде :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #66 -: Август 11, 2006, 19:55:51 pm »
Момичета имам едно по странично питане от кърменето.
В кра яна 27 г.с. и от околодве седмици усещам,че като че ли се подмокрям. Имам слабо течение, но на моменти много се шашкам. Безцветно до бяло е .Чета из нета и разни книжки, че било нормално имайки предвид повишениет нива на хормони, но моля ви споделете при вас така ли беше. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #67 -: Август 11, 2006, 20:12:54 pm »
Здравейте! Да се включа и аз  :D
За флуора - няма нужда, ако пиеш флуорирана минерална вода. На мен ми беше предписан в малки количества, но го спрях, като видях в Девин колко много флуор има и как пише с малки букви да не се пие от деца под 7 години.
Nadin74  , привет! Нормално е да се увеличи течението. Мен питаш ли ме как съм изкарала, при положение ,че при предната бременност точно мехура ми се спука. Ама честно казано, няма как да не разбереш - няма да е само на ежедневна превръзка. В тези жеги допълнително и се потим повече. Предлагам ти освен проверка в болница/ама знам ли дали в момента в Бургаската имат тестер  8O /, още два варианта за успокоение, като не гарантирам за достоверност 100 %, де :
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number=1943718651&page=163&view=collapsed&sb=5&vc=1
- с тест ръкавица на ClearPlan за определяне на влагалищната киселинност - аз лично се тествам с тях всяка седмица за гадинки
 Поздрави  :flower:
 
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #68 -: Август 11, 2006, 20:29:56 pm »
Ехеееееееееееее Полинка , ти се появи  :lol:
Мда така е предполагам
Nadin74 , привет! Нормално е да се увеличи течението. Ама честно казано, няма как да не разбереш - няма да е само на ежедневна превръзка. В тези жеги допълнително и се потим повече
Ще видим какво ще каже доктора, на бургаските не вярвам ама хич, пък и не ми се иска точно те да ми взимат секрет за изследване.
Искам да разбера при вас как е било  :D
Мила Поля, набилжава ти май термина и ти стискам палци, пък после живот и здраве по разходки ще обменяме опит.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #69 -: Август 11, 2006, 21:00:49 pm »
Тъй, тъй, наде, на връх нова година ходих със съмнение за изтичане на води от такова течение! добре че имах готина докторка и ме прегледа , а не ме изгони с ритници!
И спешали фор Гането и другите желаещи: вредите от плодовите сокове, давани твърде рано:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
« Последна редакция: Август 11, 2006, 21:20:29 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #70 -: Август 11, 2006, 22:01:45 pm »
Надинка, и аз бях така скъпа, даже съм ти й казвала. Голям шаш да не са тръгнали води да текат. Ама  толкова силно течение, обаче ми казаха, че било нормално а и на всеки преглед с УЗ  си имаше достатъчно околоплодни води. Ама за всеки случай си питай док!
« Последна редакция: Август 11, 2006, 22:04:07 pm от cygnus »
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #71 -: Август 11, 2006, 23:58:38 pm »
Ура,ура,ура!!! Наи-после нещо и за нас!!! Евалла,както казват по родниа ми край!!! В бг-мама честно казано чета само статиите,форума ме отегчава ,а даже и ми деиства стряскащо понякога от ......(аийде да не отварям друга тема)!
Тук в Южна Африка много държат на природосъобразния начин на живот!!! Никакви флуорни таблетки,никакви изкуствени стимулации!!! По време на бременността ми се доверявах 100 процента на моя лекар и на приятелката ми,българка,която работи в клиниката,а освен това е и майка на 3 деца.
Настолни книги са ми на Доктор Спок,честно казано като си ги купувах в България,съображението ми беше,че са малки и леки(!!!),дори и не подозирах каква голяма полза щях да извлека по-късно от тях!!!
Изкарах една разкошна (дето вика майка ми) бременност! Да не говорим,че в моята клиника нивото на обслужване е върха! Лекарят ми категорично бе против всякакви добавки,изкуствено стимулиране на гърдите и т;н;т;Само обичайните витамини и таблетки за бременни,всичко това успуредно с изследванията . Бях предвидила вагинално раждане,но уви,се наложи цезарово сечениа.Сега,обаче не съжалявам,всичко мина като по ноти!!!
Виж с кърменето нещата са малко по-различни при мен! Ами,ето ви един нагледен пример на майка,която няма кърма,за да съм точна,кърмих само 3 седмици.Малкият по цели нощи плачеше,чудехме се защо,бяхме луднали всички из къщи-при нас бяха и двете баби от Аржентина и България,като караконджули ходехме нощем из къщи...Купих си помпа и се оказа,че аз почти няма какво да изцеждам...И така се почна с адаптираното мляко.Дилан Емилио се преобрази на едно весело и дебеличко бебе! Адаптираното мляко е oбогатено с витамини,минерали,флуор,желязо,така че не пием никакви таблетки,по препоръка на педиатъра. Само още ни мъчат коликите,но си имаме сиропче което действа безотказно,а и вече почти излизаме от 3-тиа месец,така че скоро се надявам да отшумят!
Тук са на принципа,че пюренца,сокчета и друга храна започват да се дават,когато бебето удвои теглото си. Ние ходим да се теглим всяка седмица,в сряда навършваме 12 седмици,вероятно ще сме удвоили килограмите и ще можем да започваме с другите хранички лека полека.
Аааа,да не забравя,съвсем в началото,като почнах да кърмя ми се разраняваха гърдите,изкарах един 3-дневен курс в клиниката ,кадето усвоих безболезнен метод за приучаване на бебето да суче.А иначе за наранени зърна има много мазила тук,които не се отмиват.Останали са ми една камара.
Още веднъж,чудесно е ,че тук можем да обсъждаме наволя наакани дупенца и т.н.т.Хем полезно за нас,хем и за бъдещите мамчета
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #72 -: Август 12, 2006, 16:29:36 pm »
Наистина имаше нужда от такава тема:)
Поздравления:)
Схемата за захранване на Вени е много хубава. Поздравления. Аз съм решила да захранвам по този начин, с тази разлика, че след кашите мисля да започна със зеленчуковите пюрета, а не с плодовите.
А наистина ранното захранване със сокове е просто убийствено за бебешкия ораганизъм.
За кърменето - по случай Световната седмица на кърменето имаше една много интересна лекция, изнесена от майки кърмачки. Та едната мама сподели, че колкото и материали да е изчела за кърменето, в момента в който бебето се е родило всичко й се е изпарило от главата. Тя посъветва момичетата да си приготвят в багажа за болницата разни малки брошурки и съвети, относно първите опити за кърмене. Това ми се струва доста подходящо.
Другото, което пък го казаха едни акушерки е, че най-често разраняване на зърната се получавало не от друго, ами от неправилно поставяне на бебето на гърдата. Много било важно бебето да засмуче не само зърното, но и голяма част от ареолата. Да не ми се смеят вече кърмещите мами, тъй като все още нямам опит са кърменето и може да звуча смешно.
Надявам се след броени дни да успея да кърмя бебчето си:)
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #73 -: Август 12, 2006, 19:14:58 pm »

Надявам се след броени дни да успея да кърмя бебчето си:)
Гъбка, успех!!!
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #74 -: Август 14, 2006, 09:53:53 am »
ще успееш,Гъбка! Стискаме палци!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #75 -: Август 14, 2006, 10:32:43 am »
Ама къде съм бляла и аз та не съм видяла тази тема :?
Наде и аз имам засилено течение....всеки път питам докторката но тя ми казва, че е нормално. Пускаха ми вагинален секрет..ами чист е/защото мислех, че имам гадини/
Относно хлънталите зърна при кърмене....
Техника на Хофман

Специалистите по лактация казват, че резултатът от ниплетите не е доказан и носенето им може да не е оправдано.
Резултат за изскачане на зърното може да се постигне ефективно и лесно, ако се носи сутиен с изрязани дупки така, че зърното да е открито. По този начин бюстът се поддържа от сутиена, а лекият натиск, оказван върху зърното, го кара постепенно да изскочи.
Сигурна ли си, че зърната ти са хлътнали? Ето как да си направиш тест сама: хвани гърдата си на границата на ареолата между палеца и показалеца си и натисни силно, но нежно 2,5 - 3 см зад основата на зърното. Ако зърното изглежда, като че изчезва в плътта на гърдата, то е хлътнало. Обикновено такива зърна изскачат по естествен път към края на бременността, и почти във всички случаи се показват напълно, когато бебето започне да суче - и остават изскочили за постоянно. Леко хлътнали зърна не пречат на кърменето.
Понякога обаче, зърната остават силно хлътнали и пречат на бебето да захване правилно гърдата така, че зърното да отиде надълбоко в устата му. Това състояние почти винаги се поддава на корекции с лесни упражнения, които взимат около минута сутрин и вечер, или с носенето на гръдни щитове - не ниплети - (които оказват същия вид напрежение върху зърното, карайки го да изскочи, както и изрязан сутиен).

Упражнение: В основата на "Техниката на Хофман" е убеждението, че това упражнение ще премахне всякакви сраствания в основата на зърното, които го държат хлътнало. Упражнението се състои в поставяне на палците на двете ръце един срещу друг в основата на зърното и нежно, но решително отдалечаване на палците един от друг. Направете това както в посока нагоре-надолу, така и настрани. Това упражнение може да се прави два пъти дневно в началото, и ако се продължи с тях, с времето може да се прави до пет пъти дневно в напреднала бременност и периода на ранна лактация.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #76 -: Август 14, 2006, 13:57:39 pm »
Абе не са ми хлътнали зърната, но не са и така щръкнали като на повечето жени , нещо средно  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #77 -: Август 14, 2006, 16:48:03 pm »
Абе как се обтриват гърди, това не разбирам. Те сега отвреме на време бая ме болят. Момичета и друго ме смущава моите зърна не са от най изпъкналите, едни казват няма проблем, други има проблем вие какво ще кажете.
Купих си едни нещица на AVENT за събираме на кърма уж, реших да ги нося преди да родя за да ми изпъкнат зърната,обаче е ужасно неудобно това. Да не говоря, че циците ми стават едни остри такива като от клип на Мадона :D и не ги нося.

Надин, ще ми е интесерсно да споделиш опит и по-нататък. И аз съм така, мамолог ми каза, че било физиологична особеност - по-късо нещо си, например каналче, не помня точно :?
И аз все си мисля, как, живот и здраве, ще кърмя :(
Благодаря ти, Бени!







Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #78 -: Август 14, 2006, 17:04:04 pm »
Наде, ще ги изтегли бебето - ако можеш да видиш моите какви са сега! А едната беше без зърно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #79 -: Август 14, 2006, 20:15:15 pm »
Ех мила Вени, колко много ме окуражаваш винаги :balk_24::balk_48:, направо те  :bighug:  и   :balk_21:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!