0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #20 -: Август 09, 2006, 16:27:31 pm »
Чудесна идея :D
Подкрепям изцяло :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #21 -: Август 09, 2006, 23:18:32 pm »
Ами в такъв случай да благодарим за скандала, за който станах причина аз и за успешното създаване на новия подфорум :lol: Надявам се като мама с до момента най-голям стаж да съм много полезна. Ако има въпроси и някаква нужда от помощ - насреща съм :balk_83:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #22 -: Август 10, 2006, 09:30:14 am »
Гане , :balk_21:!
Добре дошла в България!
Много от :balk_104:и за Алекс!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #23 -: Август 10, 2006, 10:51:21 am »
Идеята е прекрасна! Браво!
И аз се бях замислила да пиша до модераторите с подобно предложение, защото изведнъж разбираш, че двете чертички са само началото и осъзнаваш, че хвърляйки всички усилия да се пребориш за тези чертички изпускаш какво се прави след това и се чувстваш неловко.
Разглеждах бг мама и направо ми се изправи косата-как да очакваш помощ от момичета /да ме прощават много, ама си е точно така/, които не знаят какво е утрогестан или мислят, че вагиналния уз в първите няколко седмици е крайно опасен.
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #24 -: Август 10, 2006, 14:12:57 pm »
И аз се присединявам с моята подкрепа! Друго си е, като обсъждаш нещата с хора по чиито път вървиш! Не съм си и помислила да напусна форума и вярвам, че успехът е заразен!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #25 -: Август 10, 2006, 15:06:13 pm »
работите се нареждат чудесно - няма да прекъсваме веригата Зачеване-Бременност-Раждане-Майчинство и да се спасяваме по други клубове и форуми, както досега.

когато забременях, отначало ме обзе тих ужас и си казах - ами сега? аз знам доста много за циклите на репродукцията, знам като не успея единия месец какво ще ме чака другия, а сега нищо не знам! а аз много мразя да не знам... :)
доста рових, четох и проучвах. не искам натрупаният опит да отива напразно. много момичета са ме питали на лични бележки или по телефона за разни неща, но хубаво е нещата да остават тук в писмен вид.

сега, когато родих, пак си има специфично познание и то е цял океан.
ще цитирам д-р Вили Димитрова - тя се учуди, че знам толкова много за зачеването - повече от нейните студенти. като й казах, че сега изучавам бременността, тя рече - е, и после ще стигнеш до педиатрията и там ще се загубиш! :)
чета много в бг-мамма, защото там наистина има натрупан много опит, но бих искала да го пренесем постепенно и в нашия си форум. още повече, че следенето на проблемно забременели е тънка и отговорна работа.
така че - кой каквото го сърби, да пита тук и да не се стеснява!
ще пишем, ще отговаряме, а ползата ще е за всички, рано или късно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #26 -: Август 10, 2006, 15:46:37 pm »
когато забременях, отначало ме обзе тих ужас и си казах - ами сега?
Тих ужас ама все пак всичко е в ръцете на природата, ти си четеш и се осведомяваш и отвреме навреме тичаш на лекар като те засърби някъде или опъне другаде. А когато всичко вече е в твоите ръце след раждането ужасът избщо не е тих вече и ти много добре го знаеш де :) А да четеш и да се осведомяваш няма време. Особено пък като има сериозни противоречия с това, което съветват докторите и това, което пише в интернет по световните здравни сайтове - за срока на захранване на кърмачетата с твърда храна например.
« Последна редакция: Август 10, 2006, 15:58:22 pm от cygnus »
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #27 -: Август 10, 2006, 15:59:07 pm »
И кво сега,сок дава ли се или не... Това е точон така Дони, още повече когато имаш и близнета.Ох да ти са живи и здрави бебоците, понякога май да си информиран е объркващо. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #28 -: Август 10, 2006, 16:08:46 pm »
Наде не знам, аз се ослушвам още.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #29 -: Август 10, 2006, 17:21:18 pm »
И кво сега,сок дава ли се или не...

до 6 месец ако се кърми детето не се дава нищо - нито сокове, нито вода, нито пюрета. кърмата набавя всичко. после вече може да се захранва бавно и последователно :D яяяя, сега много знам ама после...
впрочем, ще чуеш всякакви теории, но ти си единствената, която да прецени коя да възприеме като най-добра за своето детенце :D
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #30 -: Август 10, 2006, 17:33:48 pm »
Man, браво, колко си в час от сега! А ако е на смесено хранене?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #31 -: Август 10, 2006, 18:39:09 pm »
до 6 месец ако се кърми детето не се дава нищо - нито сокове, нито вода, нито пюрета. кърмата набавя всичко. после вече може да се захранва бавно и последователно :D яяяя, сега много знам ама после...

и да се кърми, и да не се кърми, а да е на адаптирано мляко - пак важи теорията за късното захранване! аз лично смятам поне до 4 месеца да не давам нищо друго освен мляко, кърма (ако има) и малко чай против колики.

сега, това за водата според мен е относително. истината вероятно е по средата - предлагаш и ако поиска. само че - никаква захар във водата! аз като не слагам захар, досега е искал да пие само 2 пъти... виж, чая против колики по го нагъва, вероятно защото има декстроза в него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #32 -: Август 10, 2006, 19:02:50 pm »
според поддръжниците на кърменето, кърма има докато искаш да има. повече течности, лактогонни чайове, стимулацияна на гърдите и т.н. на практика не знам дали се получава.
сладуно, кърмата се състои от над 80% вода. но и аз съм склонна да приема, че даването на вода едва ли е проблем. и да, без захарче и медец :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #33 -: Август 10, 2006, 20:06:39 pm »
И аз мисля да захраня към 5-6 месец, така ме съветват и вещите специалисти тука.Вода казаха хич да не давам, кърменето е на поискване, но моите още от болницата им дадоха режим на  3-4 часа и си го спазват.Понякога Тони иска по -често, но това не е проблем.
Аз давам чат -пат АМ, когато усещам, че някой не се е донаял след около час на гърдата.

Това е за сега при нас.
Поздрави на всички момичета.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #34 -: Август 10, 2006, 21:05:46 pm »
според поддръжниците на кърменето, кърма има докато искаш да има. повече течности, лактогонни чайове, стимулацияна на гърдите и т.н. на практика не знам дали се получава.

ох, маме, колко ми е кеф, че си пишем тук, та мога да си кажа спокойно мнението без да ме подпука някой суперспец по кърмене.... :)
ела да видиш дали има кърма докато искаш да има, ако си в мойто положение на цедяща крава :( стимулация на гърдите - да де, ама като се завърти въртележката, ако успееш 2-3 пъти да поизцедиш за по 10-15 минути, пак добре. па то требело да си почиииваш, па да се храаааниш, че да имало кърма.... хех, и кога да стане това?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #35 -: Август 11, 2006, 10:49:30 am »
Абе не става бе, то тва да не е мандра. Горе долу едва покривам на 40-50% и то чак сега - останалото е с нутрилон. А трябва някой друг да поеме всичко, а за тебе да остане само да се цедиш и кърмиш, и пак не става особено ако са двама вече без коментар. А най-добре действал здравия сън - отде да се вземе питам аз спецовете по кърмене? Обаче изцяло съм за кърменето и доколкото повече и по-дълго е във възможностите на човек да го прави! Четох в книжката на проф. Лиляна Трифонова, че дори 5-10 мл на ден имали значение за предпазването на детето от някои инфекции. А иначе вода не знам дали трябва да се дава, ама те и не пият много - има няма на ден по 150 да изпият на човек при това в жегите. А захар слагам много мъничко - по половин чаена лъжичка на 250 мл. - не знам дали е правилно.
« Последна редакция: Август 11, 2006, 10:55:36 am от cygnus »
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #36 -: Август 11, 2006, 11:47:57 am »
Ха се и аз да питам за кърменето :D
Сега ми е голям зор подготовката на гърдите. Доктора дето ходя на ЖК всеки път ме пита дали ги обтривам с мокра хавлия и аз най-безцеремонно всеки път го лъжа, че го правя, а всъщност нищо подобно не правя :lol: Но въпроса е наистина какво да се прави, за да не станат после рани и да се чудя какво да правя. Та моля ви, тези дето кърмите да споделите какво сте правили и как е сега положението.
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #37 -: Август 11, 2006, 11:57:48 am »
Мда мен също ме интересува подготовката на гърдите за кърмене, има ли подготовка няма ли. Мислех да си купя литература за четене, като мина седмия месец, щото ми се стурва рано отсега обаче като ви чета ще трябва да почвам вече. Споделете четивата моля ви. В бг-мама и биберон чета, ама това ли е само източника на информация.
Мен пък на ЖК никой нищо не ми казва, ще трябва аз сама да се справя със ситуацията.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #38 -: Август 11, 2006, 12:22:12 pm »
Айде аз като най-стара тука да си кажа. Аз почнах някъде от 5-6 месец като се къпя да си трия зърната на гърдите с тривка, за да ги направя по твърди и да не боли толкова. Имаше наистина резултат, не боли толкова като кърмиш - не че не се разраняват пак де.
По въпроса за кърмата - ние сме вече на едно хранене смесено само, т.е. ядем кърма и после се дохранваме с изкуствено мляко. Като започне да не достига кърмата и да е много малко, което обикновено е 4 месец, е желателно да се вкарват храни с повечко желязо, за да не ги направите анемични. В някои от изкуствените млека има добавено, а в други няма. Ман, по въпроса за опитите за поддържане на кърма - не съм съгласна че става. Опитах всичко, включително цедене, тъй като не искаше да суче. Цедих се 4 месеца. Гадост голяма. Почнахме да се захранваме към 4 месец със сокове първо. Като се почва с ябълка и морков - първо по една малка чаена лъжица, за да се види имат ли алергична реакция, после по малко повече, докато се стигне до 60 мл на ден. Водата и моя не иска да я пие без захар и поради тази причина не му давам. И чайове за колики не искаше. Казват, че кърмата дава всичко, ама до 4 месец :D Така че след 4 можете да опитвате полека и със соковете, а към края на 5 - пюрета и то пак по същата схема. По една две лъжички за проверка за алергични реакции
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #39 -: Август 11, 2006, 12:30:52 pm »
Има една книжка "Хранене на бебето" на проф. Лиляна Трифонова е. Много е хубава но вътре го дават с ранно захранване. Но поне последователността за въвеждане е хубаво написана, както и много  други съвети. А другото, което си купих е Д-р Спок. Ама няма кога да я чета сега, вътре пише много хубави неща, трябваше по-рано. Така, че действай сега. В БГ-Мамма пък изобщо не ми остава време да се зачета подробно, добре, че я има търсачката там, че иначе  не знам как щях да намеря това, което ми трябва с последователно четене.