0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, след разговори в чата, лични бележки, обсъждане с други момичета - данидан, Стефи и останалите модератори,както и в отговор на предложението да се създаде форум за забременелите вече момичета, стигнахме до извода, че не е нужно да дублираме този, а само да го преименуваме както е в момента "Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет" за да може момичетата, които са забременели или родили след дълъг стерилитет да останат тук сред нас и да ни бъдат полезни, защото техния опит би бил от полза на всички. Предложенията бяха да се напраявят седмични теми, една, две или повече в зависимост от проблемите и общите интереси, които вълнуват посетителките, а може и една обща за всички - както прецените :) Така и забременелите и родилите ще сте пак сред нас и ще помагате с компетентна информация - за пътят до дългоочакваите две чертички, а и след това :)
Надявам се идеята да ви хареса и да не ни изоставяте , защото тук си създадохме много трайни и хубави приятелства и ще бъде прекрасно да се подкрепяме през цялото време и занапред, и дай Боже всички до няколко месеца да се похвалят в този подфорум с хубавата вест :)
« Последна редакция: Август 25, 2006, 11:53:55 am от beast »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #1 -: Август 08, 2006, 13:08:35 pm »
Момичета, след разговори в чата, лични бележки, обсъждане с други момичета - данидан, Стефи и останалите модератори,както и в отговор на предложението да се създаде форум за забременелите вече момичета, стигнахме до извода, че не е нужно да дублираме този, а само да го преименуваме както е в момента "Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет" за да може момичетата, които са забременели или родили след дълъг стерилитет да останат тук сред нас и да ни бъдат полезни, защото техния опит би бил от полза на всички. Предложенията бяха да се напраявят седмични теми, една, две или повече в зависимост от проблемите и общите интереси, които вълнуват посетителките, а може и една обща за всички - както прецените :) Така и забременелите и родилите ще сте пак сред нас и ще помагате с компетентна информация - за пътят до дългоочакваите две чертички, а и след това :)
Надявам се идеята да ви хареса и да не ни изоставяте , защото тук си създадохме много трайни и хубави приятелства и ще бъде прекрасно да се подкрепяме през цялото време и занапред, и дай Боже всички до няколко месеца да се похвалят в този подфорум с хубавата вест :)


:cool:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #2 -: Август 08, 2006, 13:18:53 pm »
Браво!
Подкрепям идеята. :) Вашите съвети са ценни както за момичетата, които все още не са забременели, така и за тези, които вече са забременели.
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #3 -: Август 08, 2006, 14:05:16 pm »
Аз също смятам, че момичетата, които вече са забременели и са родили, могат да дадат на всички нас полезни съвети и много пололожителна енергия :D Мисля, че всички те са доказателство, че чудеса стават и всяка от нас рано или късно ще има техният късмет и щастие :D
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #4 -: Август 08, 2006, 14:17:34 pm »
Браво!!!Страхотни сте бе, мацки и много бързи!!!
Наистина ще ни е полезно на всички!!!
Аз мисля, че най-добре една седмична за бременните и една за родилите вече момичета!
А защо не само,"Бременност, раждане и майчинство, след стерилитет"...не, че не одобрявам това име, просто да е по-кратичко.
Успешна нова седмичка, момичета! :wave:  :goodluck:
« Последна редакция: Август 08, 2006, 14:31:43 pm от danidan »
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #5 -: Август 08, 2006, 14:29:57 pm »
БРАВО !
УСПЕШНА НОВА СЕДМИЧКА

Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #6 -: Август 08, 2006, 14:30:19 pm »
 :bighug:
Приветствувам идеята. Поздравявам модераторите за  бързината.
Нека този подфорум да стане най-посещаваният.
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #7 -: Август 08, 2006, 14:36:56 pm »
Подкрепям идеята с две ръце. И дано скоро седмичните теми да станат тесни за многото посетители :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #8 -: Август 08, 2006, 15:16:42 pm »
Мдааааааа и аз съм много доволна от това начинание. Като за начало ще  е хубаво, да се напарви нещо календар, кога какво се изследва по време на бременност, както Мели беше писала ,че се разработва такъв. Оказа се, че повечето от нас търсейки разрешение за своя стерилитет след като видят двете чертички, малко са запознати с изследванията които трябва да се направят и са наложителни по време на бременност.
Верно има статии като Прентален скриниг... но има още много специфични неща.
Мисля, че ще бъде добре да се направят няколко под теми или и аз не знам какво точно, но да се обърне внимание на проследяването и изследванията на по специфичните бременности, като например тези с антифосфолипидне синдром  т.н. Дано съм се изразила добре и сте ме разбрали какво имам в предвид.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #9 -: Август 08, 2006, 15:30:45 pm »
Идеята е страхотна! :balk_46: И за името на форума, и за двете седмични теми - за бремелинките, и за вече мамите.


*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #10 -: Август 08, 2006, 15:33:43 pm »
Ами Наде, така е, и времето бързо  минава, няма толкова време за четене и по тази причина е възможно да се изпусне гестационния срок на някое изследване. А за щитовидните хормони никой лекар рутинно не се сеща да изследва, не знам защо. Много ми е интересно ако не ви четях тебе с Манхатън и Вени, как щях да параноясам да изследвам и аз FT4 и TSH, jam също. А пък ми е интересно колко от гинеколозите в ЖК са запознати с антифосфолипиден синдром?
« Последна редакция: Август 08, 2006, 15:35:58 pm от cygnus »
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #11 -: Август 08, 2006, 15:44:27 pm »
Ми именно мила ми Дони, понеже никой нищо не изследва в Бургас, предполагам и в другите градове е така , а порблема си е сериозен и ми се струва, че е добре да има различни теми за проследяване на бременност при предхождащи и/или съпътстващи заболявания. С това не искам да изземваме функциите на акушер-гинеколозите ,ендокринолозите, имунолозите, генетиците и т.н. да не ги изброявам, а просто да сме наясно за какво иде реч, за да можем компетентно да задаваме въпроси, на които да получим компетентен отговор и съответното лечение. Аз съм на мнение, че е задължително пациента да участва заедно с лекаря/ите в лечението си.
Този форум на мен лично много ми е помогнал, от преживяно и полезно и ми се иска да се развие и след това, да не спираме само до проблемното зачеване. Този сайт е полезен и защо не някои хора да не си сверяват и часовниците именно тук.
« Последна редакция: Август 08, 2006, 15:46:56 pm от Nadin74 »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #12 -: Август 08, 2006, 16:17:29 pm »
 Браво! Браво!
Само така: толерантност, споделен опит и надежда, и много, много приятелства и топлина  :lol: :lol: :lol:
 Дай Боже подфорума наистина да се окаже тесен!
Модераторите - дано си давате сметка какъв необхватен принос имате за продуктивното здраве на българите (и на техните 4уждестранни половинки) в България и по света! Пък и за усмивките по нашите инак тъжни лицата...
 
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #13 -: Август 08, 2006, 17:38:17 pm »
Цитат
стигнахме до извода, че не е нужно да дублираме този, а само да го преименуваме както е в момента "Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет" за да може момичетата, които са забременели или родили след дълъг стерилитет да останат тук сред нас и да ни бъдат полезни, защото техния опит би бил от полза на всички.
 
:good_post:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #14 -: Август 08, 2006, 18:36:25 pm »
Много хубава идея!
Подкрепям с две ръце.

 :) :) :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #15 -: Август 08, 2006, 22:35:05 pm »
Цитат
"Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет"
Само да попитам , такива като мен, при които бебето е дългоочаквано , но не е имало стерилитет, а неуспешни и проблемни бременности вместват ли се успешно в тази тема(евентуално при нова бременност)?
« Последна редакция: Август 08, 2006, 23:13:44 pm от krasi5 »
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #16 -: Август 09, 2006, 08:39:15 am »
Разбира се, че се вместват, Краси. Стерилитета не е само проблема със зачеването, а и с износването и ражданео на живо и здраво бебе.
успех миличка :D
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #17 -: Август 09, 2006, 08:40:30 am »
Страхотна идея, приветствам я от все сърце :D

ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #18 -: Август 09, 2006, 15:48:13 pm »
ей аз откакто забременях усещах липсата на такъв форум, защото бях паникьосана от това, че не знам какво да правя след :bfp: добре, че имах време да се ровя и да си търся информация. с радост ще помогна за формулирането на статичните теми с инфо за изследванията и прочее. само дето свободното ми време свършва :balk_71:
*
Re: Предложение или седмична тема 7-13.08.2006 г.
« Отговор #19 -: Август 09, 2006, 15:55:24 pm »
Идеята е много добра.
За съжаление не всички имат късмета да карат спокойна и нормална бременност и се налага сами да подсеЩат наблюдаваЩите ги гинеколоzи zа някои допълнителни иzследвания или как да иzбегнат въzможните оасности.
Много Ще е полеzно станалите вече майки, да споделят как те сами са се наблюдавали по време на бременността, zа  да "раzпоzнаят" евентуална  хранителна инфекция (токсоплаzмоzа, листерия, салмонела), или кога увеличения влагалиЩен секрет не е "нормален", или кога контракциите не са "беzобидни"...
Страховете са толкова много (и то обосновани) и би било чудесно някой, минал вече по тоzи път, да даде раzумен съвет или обясни някои неясноти, като не те мисли zа "смахнат", понеже прекалено много се притесняваШ или питаШ.
Дано повечето от питанията са zа обzавеждането на детските стаи и къде какво ново по магаzините, а всички с положителни тестове имат лека и спокoйна бременност!