0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #20 -: Юни 23, 2020, 20:11:31 pm »
И аз не бих изследвала ЧХГ, но прогестерон бих пуснала. Аз го пусках дори в деня, в който знаех, че ще имам отрицателен тест, камоли при бременност. Но някои изследвания се взимат от венозна кръв, не знам има ли разлика, просто ги пишат така из интернет за начин на взимане.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #21 -: Юни 23, 2020, 20:18:10 pm »
Аз пък бих пуснала чхг. То няма много смисъл, но после от клиниката може да решат да мерят. Не знам само как ще стане с тази периферна кръв. Прогестерон си пусни, ако искаш, но ти си си на терапия.
С 2 думи- неща, които вече си покриващ, аз не бих изследвала. Тоест нищо не бих пуснала ей така. Може би само тсх. Като се замисля чхг бих изследвала за кеф 2 пъти.
« Последна редакция: Юни 23, 2020, 20:22:13 pm от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #22 -: Юни 23, 2020, 20:42:45 pm »
И аз това имах предвид, че еднократно не бих ЧХГ, виж 2 пъти е друго нещо   :lol:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #23 -: Юни 23, 2020, 20:48:56 pm »
Лейди, е как как, като всичко тук, пращаш по пощата  :D Много се чудя за ЧХГ-то и прогестерона, защото не са евтини и не знам какви девиденти ще ми донесе изследването им. Не знам дали си заслужава кефа от ЧХГ-то за 150 паунда  :D. Прогестерон никога не съм имала нисък, а пък и сега съм на висока доза мисля...ще се почудя още малко. А някой следил ли е йод преди или по време на бременност? Знам, че съм го пускала преди 2 години в урина и беше нисък, но нищо не съм правила по въпроса 🤷‍♀️
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #24 -: Юни 23, 2020, 21:05:31 pm »
Тогава Хелиантус не пускай нищо. Какъв йод, какви 150 паунда! От вагинално до периферната кръв, знам ли...
Не се занимавай с глупости.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #25 -: Юни 23, 2020, 21:13:18 pm »
150 паунда  8O 8O 8O няма начин
Като казахте йод :D :D :D С Чочолинка заедно правихме трансфер и само и само да не правим тестве за бременност тя даде идеята да направим "народен" тест за бременност. Върху лист хартия се капе 1-2 капки йод и се пикае върху него. Ако стане лилав-син цвета, бременност, ако не няма бременност. И за достоверност даже накара и сестра й да припикае един "тест за бременност" :D Със сигурност няма как да е свързано с бременност, а по-скоро с пх на урината.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #26 -: Юни 23, 2020, 21:47:12 pm »
Късмет и успех на всички, да върви като по вода този воден сезон   :)
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #27 -: Юни 23, 2020, 22:48:02 pm »
Момичета, нека ви е на късмет тази тема. И докато стигнете до страница 50, да сте бременни всички.
Хелиантусче, честито. Леко бременеене ти пожелавам 🙂
Лейди, успех и на теб на трансфера 🤞
Тери, и за теб стискам всички възможни палци, че и тези на Лазар 😀 И вземи си погледни месинджъра, че имаш едно съобщение още от Тодоров ден 😄
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #28 -: Юни 24, 2020, 14:45:37 pm »
 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:
:goodluck: :goodluck: :goodluck:
Успех с новата темичка, момичета.
Хелиантус, много пари тия изследвания. Ти на преглед май още не си била, но кога се очертава да идеш? Ако е скоро са наистина излишни разходи. Но пък ако заради ковид няма да има прегледи наживо скоро наистина си заслужава да се позамислиш за едно проследяване за успокоение само. Доколкото знам това не ти е първа бременност и вероятно притеснението, което изпитваш ти излиза много по-скъпо. Каквото и да решиш си има своите плюсове и минуси. За мен спокойствието е най-важно и ако усещаш, че се нуждаеш от тази информация (колкото и да е безполезна в очите на някой друг), то няма какво да те спре.
Успех и стиснати палчета на всички ♥

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #29 -: Юни 24, 2020, 14:51:53 pm »
Благодаря, Танче ☺

Те 150 са само двукратното ЧХГ и прогестерона. Отказах се от тях, още се чудя за витамините и то най-вече защото е от периферна кръв, не знам до колко е акуратно така. Те ще излезнат към 100 паунда, което ще го преживея. Иначе не знам какво ми става , но ме е налегнало безобразно спокойствие  :D Прегледа ми е чак на 14.07, но то ще е само ехограф. Питах   GP-то поне вит Д дали можем да пуснем, че последно още беше ниско и не съм го изследвала от Октомври, тя ми каза, че нямало смисъл , защото и още да е ниско просто щели да ми кажат да продължавам да приемам, аз казах, че ако е ниско можем да променим дозата, на което тя нищо не отговори  :D. На 8.07 имам час за ТСХ. А днес най- сетне ми се обадиха за рецептите. Чакам утре да дойдат по пощата.
« Последна редакция: Юни 24, 2020, 14:56:13 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #30 -: Юни 24, 2020, 18:44:16 pm »
Евала  :D Време беше да ти изпишат рецептите  :D Ами ти като ходиш да пускаш ТСХ, не може ли със същото бодене да помолиш и витамин Д? А при тези цени на ЧХГ и аз бих се отказала  8O
Благодаря ви за палчетата  :bighug:
Радвам се, че минавате да ни проверявате 🥰
Исках да ви попитам, единият прием Естрофем го пия в сънено състояние и не броя хапчетата. Сутринта мисля, че го изпих, но намерих едно хапченце в леглото. Държа го на нощното шкафче и е възможно да е паднало от кутийката. На 99 проц съм сигурна, че го изпих, но ако съм пропуснала фатално ли ще е? Пия го 3×1 и не посмях да взимам ей така още едно.
« Последна редакция: Юни 24, 2020, 18:47:34 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #31 -: Юни 24, 2020, 18:54:38 pm »
По принцип е доста важно да спазваш и да не пропускаш, защото иначе се прекъсва блокажа на яйчниците и може да заработят. Проблемът е, ако образуват доминантен фоликул, не вярвам от веднъж да стане нещо, още повече, че ти е след два дена трансфера и вече си на Прогестеронова терапия. Така че на този етап по-скоро няма да акефтира според мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #32 -: Юни 25, 2020, 00:13:35 am »
 :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1:
Поръсвам ви с прашец и от сърце желая скоро опразване на темата и преместване в бременната на всички!
Робин,  :bighug: стискам палци следващия път да е вашия!
Тери, ти си решила вече, но и аз съм за 5 дневни.  :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #33 -: Юни 25, 2020, 08:20:15 am »
Ами все си мисля, че го изпих, но не съм сигурна. Тери, вие до къде го докарахте, как вървят нещата при теб?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #34 -: Юни 25, 2020, 10:19:28 am »
Благодаря, Кукапетал 😊

Хелиантус, супер за спокойствието, всичко ще е наред!

Лейди, 5-дневни ли щяхте да връщате, двечки нали?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #35 -: Юни 25, 2020, 12:56:28 pm »
Робин, 5-дневно едничко. Доктора каза, че това е логичният вариант. Качеството му било по-хубаво, отколкото на двете на 6ти ден.
Мина ми трансфера току що. Лежим си в стаята, аз и ембриончето 🥰
Попитах една сестра за връзката на пълният пикочен мехур и трансфера, тъй като отново доктора ме прегледа преди това с ултразвук. Тя ми обясни, че канала се отварял повече и било по-удобно на доктора, а и нямало да изпитвам дискомфорт при поставяне не катетъра.
Изписаха ми фраксипарин като допълнение към терапията.
Овъргалвам се и аз под всичкия прашец, благодаря  :lol:
Тери, смях се на домашния тест. Дано имам повод да го пробвам и аз  :lol:
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #36 -: Юни 25, 2020, 13:19:44 pm »
Лейдииииии, пращам ти цялата позитивна енергия, спокойствие и много усмивки, бъди щастлива и си гали коремче!  :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Пусна и темата, значи ще стане! 😉
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #37 -: Юни 25, 2020, 13:30:26 pm »
Лейди,успех!Стискам палци да остане с теб !
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #38 -: Юни 25, 2020, 14:37:50 pm »
Лейди с теб съм!Успех!

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #39 -: Юни 25, 2020, 14:49:48 pm »
Лейди успех 🍀🍀🤞🤞 това е твоят трансфер 💙💙💙