0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #400 -: Май 14, 2020, 14:57:14 pm »
Круела, супер новини пу-пу!Те май не са на едно мнение АГ и Паскалева за фраксито. Aз си чакам да излязат изледванията от токуда да видим каква ще е хавата, че не издържам до 2ри чак за Паскалева.Тя освен , че беше мега дръпната и по телефона ми каза минете си всичките фетални и тогава елате Юни месец. Супер много ме е яд, че не си записах час Май както трябваше а не да разчитам на мейлчета и после да ми се сопне по телефона :/ пф
« Последна редакция: Май 14, 2020, 16:01:21 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #401 -: Май 14, 2020, 15:06:52 pm »
Снощи като кукувах и четох много за нормалното раждане,за клексана имаше противоречива информация.И тъй и тъй.
Мъжа ми е оставил 300 кинта в пепелника на колата,за упойка ги е скатал,да не търсил банкомати,или да не са заредени😁 посред нощ.Аз искам ,да родя нормално ,много се надявам и без упойка да успея,ама той чул от нейде и е готов.
Много съм за нормолното раждане,толкова е естествен процеса,не знам защо жените се хвърлят на секцио без причина.И лекарите масово ги надъхват и плашат.Александров е голям поддръжник на естественото раждане,последния път ми каза че секцио винаги могат да ми направят ако се закучи работата,но си оставаме на план нормално.И това,че ако нямаш екип ще те оставят на самотек,също не го разбирам защо го мислят жените.За чий ми е екип от недоспал доктор,който ще ми сложи окситоцин да ме пришпори и да си тръгне,а и акушерка трябва за раждането.Три пъти лежах в АГ то и съм доволна ,какво да искам повече.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #402 -: Май 14, 2020, 15:23:24 pm »
Лина, чета че с доста момичета е дръпната,с мен никога не се е държала така. Ти можеш да направиш консултация с някой от Токуда. За мен е абсурдно да спирам клексана в 37гс,какво им пречи при положение че ще раждам нормално. Аз си имам писмено становище от Паскалева и ще го сложа в документите за раждане и да не ме занимават.
Слънчице клексан/фраксипарин няма как да навредят при положение че действието му е 24 часа. Спира се единствено при планово секцио 24 часа преди операцията.
Мъжа ти добре е направил,трябва да е подготвен 😁 Аз също искам напълно нормално да родя без упойка,напълно отричам секцио по желание щото някоя си я било хванал страх.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #403 -: Май 14, 2020, 15:44:31 pm »
Абе не е баш така за естественото раждане. Също е хубаво да има пауза от поне 12ч. Тоест ако усетиш, че е Денят, просто не слагаш НМХ, а след раждането ще ти го сложат. Даже е 6 седмици след раждането.  12ч трябват и за упойката.
Слънце, те няма напред да ви искат парите. Да не ги държи в колата парите той :)

Относно упойките. Първото ми раждане беше почти недирижирано. Аз мониторинг нямах, а какво остава за упойка. Плацентата не се роди също. Казват, че при "бързо" раждане било често срещано да има пробллем с плацентата. 12ч беше от първи контракции и изчистването до раждането.
С Борис беше културна работа. Упойката е велико нещо. Не се правете на герои. Не самата упойка забавя раждането е позата. Това, че лежите само по гръб. Местете се и постоянно шавайте, все едно искате да си наместите дупетата. Мен ме въртяха и на лява и дясна страна. Да, при започнало бързо разкритие малко се забавиха нещата, но не си заменям упойката за нищо. Ако пак се наложи да раждам, пак с упойка ще искам. Пуснаха ми е вече при напъните и малко окситоцин. Не се плашете и от него. Той подпомага по-бързо да ви слезе и кърмата. Въпросът е да ви е готово тялото. Родовият процес да започне естествено, а не да се предизвиква. При естествено започнал процес с или без окситоцин пак си е ок.
Пукането на водите също е индивидуално. Родих с изтекли води Борис, а със Симеон ми ги пукнаха при раждането. Освен, че с Борис пих АБ, за мен лично разлика няма.
Слушайте си акушерката. Най- добрият съвет за раждането получих от акушерките- постоянно да се движа, да се разтрива сакрума при контракции и при напъните да слушам какво казва акушерката и да не се стягам. Лекар дано и да не видите!
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #404 -: Май 14, 2020, 15:49:26 pm »
Павла не споря,казвам какво ми е казала Паскалева. А относно раждането,аз затова избрах Надежда защото там имаш избор и място и въобще поза за раждане. Бях на една лекция и показаха една мама която е родила в кучешка поза 😁. От там знам че най лошия вариант за раждане е да си легнала.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #405 -: Май 14, 2020, 15:54:53 pm »
Лина, на мен Паскалева също ми каза след феталната да отида при нея. Важно й е да разбере за кръвопотока.
Круела, прекрасни новини! ❤️❤️❤️ Теб последно в коя седмица те вика Паскалева?
Прочетох листовката на но шпа 80 мг, в която пише, препоръчителна дневна доза до 240мг, а на мен ми изписаха 480мг на ден.  8O Масово изписват 3х2 таблетки от 40 мг, на мен двойно повече, струва ми се излишно. Сега нямам и болки. Тези, които са раждали в Щерев могат ли да споделят нещо, как са нещата там. За Надежда все повече хубави отзиви чувам.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #406 -: Май 14, 2020, 16:00:42 pm »
Kukapetal бях в 28гс при нея за последно. Написа ми становище до края и колко да продължа след раждане.
А относно Щерев,снаха ми ражда там но през далечната 2016г. Беше доволна тогава,но преди известно време гледахме ценоразписа 3500лв за секцио 😮😮😮 мисля че се оливат ...
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #407 -: Май 14, 2020, 16:01:28 pm »
То позата от преди напъните е важна. :)

Круела, аз не казвам различно нещо, а просто, че ако се усети, че ще се ражда, не се слага НМХ. Просто се слага след раждането.
Казвам го, защото знам за жени, които усещат контракции, оправят се и си правят НМХ и така отиват в болницата. По-добре е да се пропусне дозата, отколкото да се сложи в тази ситуация.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #408 -: Май 14, 2020, 16:08:53 pm »
Мале, какви цени, не са добре...
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #409 -: Май 14, 2020, 16:19:51 pm »
И в държавното ни АГ е родила кучешката една позната.2500 нормално раждане чух струвало в Надежда,какви са тия цифри не знам!Раждането го обърнаха на егати бизнеса.И аз се надявам на акушерка само,такава ми е идеята-да слушам акушерката,да се движа и това е.Само ще си платя по 60 лв на вечер за самостоятелна стая,и то защото двойните са без контакт!За упойката ще мисля на място.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #410 -: Май 14, 2020, 16:25:37 pm »
Слънце, вече мога да кажа, че те познавам. Не ти трябва двойна стая. Не би ги понесла хората. Не си е работа с някой чужд да се съобразяваш, особено като имаш малко, ново човече, с което да се съобразяваш и да опознаваш. Всичко да е наред, веднага след раждането си пушка. Как са в АГ сега, от кога си с детето?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #411 -: Май 14, 2020, 16:30:23 pm »
Да Павла в такъв случай по добре да не се слага НМХ,но моето аг иска да спирам в 37гс което няма как да стане.
Слънчице в Надежда 2300лв независимо как раждаш,което пак не е никак малко,но поне няма да ме напъват за секцио щото някой си карал 100 часова смяна и иска да си тръгне по бързо.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #412 -: Май 14, 2020, 16:37:39 pm »
Круела, ти не спирай Клексана. Така или иначе никой не може да те накара насила. Но следящият те АГ трябва задължително да знае, че не си го спряла.
Аз не разкавах много, много... но при последната ми случка миналият месец направих силен кръвоизлив и добре, че бях в болницата. Въпреки че от 3 дни бях без НМХ и от много повече без аспирин.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #413 -: Май 14, 2020, 16:40:10 pm »
Аз бих Фракси до деня преди раждането и после още 3 седмици.Така говорих с докторите(Мели <3 ) и така направих.В родилния ми ги биха те, там си имат, после аз си ги продължих в къщи.Докторката при която раждах подкрепше на 100% изписаното ми лечение, не го е оспорила и веднъж.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #414 -: Май 14, 2020, 16:49:35 pm »
Яничка, днес се опитах да и обясня какво ми е казал хематолога,но тя ме прекъсна. Няма да го спирам като влезна да раждам там ще им кажа. Очевидно тя си е решила че трябва да се спира в 37гс и не иска да чуе друго мнение.
Маги мислех че и при няма да се бъркат в терапията,но.... Аз ще си направя това което съм си наумила пък...
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #415 -: Май 14, 2020, 17:09:30 pm »
Павла,на нормално раждащите бебето го дават от минута първа щом го измият,претеглят и т.н От там си е при майката нон стоп,акушерката идва в стаята и там го къпе и помага с кърменето.При секцио го дават на дванайстия час.Да и аз не искам някой да ми дудне на главата и да приказва с цялата си рода нон стоп.
2300 ми се струва излишно за раждане,ама нали е частна болница.И аз бях на лекцията на Надежда Стаменова,има дар слово жената,видях родилката Калина с емотикони на дупето и междукрачието.И в държавните болници можеш да правиш всичко това,без топка щото няма.И акушерката няма да ме гали по крака ,това е.Верно не раждаме всяка година,ама всичкия тоя комерс ми е много.Иначе мога да си платя за акушерка да е до мен 12 часа,после за друга,ама ми е страшно безмислено и не е за мен,да Павла познаваш ме.
Просто си казвам мнението,не искам да засегна никой.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #416 -: Май 14, 2020, 17:15:15 pm »
Във вашето АГ може и така да е,тук не бих казала че е така. Всеки сам си преценява няма място за сърдене. Тук гледат да те претупат,акушерките (не всички) повечето са сърдити и им е крив света ....
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #417 -: Май 14, 2020, 18:17:10 pm »
Няма да го спирам като влезна да раждам там ще им кажа.

Да, да. Като влезеш да раждаш. Сега няма какво да им се обясняваш.

Слънчицето, за жалост има голяма разлика между АГ-то и някои болници в София. Аз вярно, че преди много време съм лежала в тях, но като чета по форумите - не са много променени нещата.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #418 -: Май 14, 2020, 18:37:09 pm »
Може би има разлика,не знам.При двете ми извънматочни и стотинка не платих,но анестезиолози ,акушерки и санитарки бяха много отзивчиви и любезни,Александров не коментирам,аз съм тяхна пациентка от две години.Никой не ме е нагрубил.Отделно като ходя при Александров ги засичам по коридори и асансьори и са ме запомнили и ме поздравяват,как си що си.Наистина не мога да кажа лошо,но за мен АГ то е познато място и някак си ми е по-спокойно там.А това е най-важно,мои познати хвалят Майчин дом като обстановка,ама аз не отивам на почивка все пак.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #419 -: Май 14, 2020, 18:42:14 pm »
Супер. Преди време това най ми правеше впечатление, че бебето не е само с майката. Чудесно е, че е така вече.

Момичета, сигурна съм, че има и много кофти моменти на овикване и тн, но от това, което чета по разни групи е, че очакванията са различни от реалността. Като прочета ' оставиха ме да се мъча 5ч. Молих им се да го извадят и мъжът ми чак като им плати, тогава направиха секцио' ми става ясно колко далеч от действителността са хората.

Не оправдавам лошото отношение, понякога е направо подсъдима, но много често и такова получават хората от болниците. Реципрочно е.