0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #20 -: Март 26, 2020, 19:41:52 pm »
yanicka чувала съм че е нормално срамните устни да се "подуят",на мен не ми се е случвало но имам познати на които е. Относно утрогестана можеш да минеш на орален прием за няколко дни. Аз съм минавала от вагинален на орален,вагинално и аз слагах 2х3,а орално го взимах 3х2,но може да ти става зле от оралния прием да го имаш предвид. Относно прегледа аз не бих рискувала,ако се чувстваш ок си стой вкъщи. Ако тези кафеви жилки продължат най добре се чуй с доктора си той да прецени дали си за преглед.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #21 -: Март 26, 2020, 20:05:01 pm »
Яничка, аз имах кафеникаво зацепване през първото тримесечие и ми казаха, че не е проблем да си продължа утрогестана вагинално. И не е добре да се променя дозата. В моя случай не бяха само жилки и фраксито го спрях за 1-2 дни. Наблюдавай го как е, често се случва иначе.
Дано бързо изчезне.

Аз се чудя къде ми изчезнаха лентичките в подписа...
« Последна редакция: Март 26, 2020, 20:08:20 pm от Rumito »





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #22 -: Март 26, 2020, 21:14:17 pm »
Яничка ,аз бих си продължила вагинално щом не е кървене.
Да не изтича утрогестана,при кринона е така-оцветяване всякакво се получава.
Дано спре скоро!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #23 -: Март 27, 2020, 10:44:08 am »
Наистина не е зацапване, ами са само нишки. Аз по-скоро исках да дам малко възможност на нещата долу да подишат, че мисля вече съм с гъбички ли, кво ли... Обаче тази сутрин като се събудих така ми се гадеше, че се отказах веднага от орален прием.

Слънце, той си излиза утрогестана, но нормално е бял. Не си сменя цвета като кринона.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #24 -: Март 27, 2020, 11:01:23 am »
Яничка,не е страшно значи.Тъй мисля де.Но все пак е добре да няма нищо,да си съвсем спокойна.
Вчера ми се обади акушерката на д-р Александров да ми каже да не се тревожа,другата седмица ме чакат на преглед,само ще се чуем в понеделник да уточним кой ден.Много се зарадвах.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #25 -: Март 27, 2020, 11:19:29 am »
Слънчицето браво за обаждането. При мен не се знае кога ще имам преглед,но все още съм спокойна,все пак бях на 19.03 на ФМ. Надявам се до края на април да имам 1 преглед.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #26 -: Март 27, 2020, 12:29:22 pm »
Привет. Имам голям проблем. Онзи ден (вече не помня кога, май беше понеделник) малкия ме повика. Нещо искаше са се подмаже и ме офертира с масаж. Не го чаках за втора покана и се отпуснах приятно. След това отидох до кухнята и се наведох до шкафа под мивката, а това доведе до сецнат кръст. Предполагам съм се отпуснала твърде много от масажа. Аз по принцип често се сецвам, но с раздвижване, обезболяващи и едни лютиви пластири се оправям бързо. Обаче този път вече дори не мога да се обърна в кревата, не мога да стана, не мога да се движа, но и на едно място като седя пак боли. Не съм пила нищо повече от но шпа, но то не помага. Не смея да се мажа с волтарени или друго, а за пластирите ще питам лекарката. Приемам и други предложения, че не се търпи. Излишно е да казвам, че търся помощ подходяща за бременни, щото тука всички сме в това положение.
Иначе вторник бях на преглед. Чонечето вървеше с 2-3 дни напред. Имам час за скрининг на 13 април , но преди това ще имам още един преглед на 3 април. Спрях зарзио и към 12 - 13 седмица ще спирам и утрогестан.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #27 -: Март 27, 2020, 12:45:36 pm »
Можеш да се намажеш с диклофенак. Моят лекар ми позволи. Можеш да пиеш и парацетамол. Загряващите пластири са забранени.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #28 -: Март 27, 2020, 13:19:17 pm »
Благодаря, Павла. За съжаление мажещите неща никога не са помагали при мен. Страдам от кръст вече 10 години и май пробвах всичко възможно. Все пак ще пробвам де. Трябва ми съвсем малко облекчение, а после ще се раздвижа. Раздвижване то винаги помага. Сега, обаче, дори и мисълта е болезнена.
Редакция : магнезиев гел и витамини от група б, само това може според лекарката. Чакам доставка довечера.
« Последна редакция: Март 27, 2020, 15:03:43 pm от Лято »

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #29 -: Март 27, 2020, 17:39:20 pm »
Лято, точно магнезий и вит.В си мислех да ти предложа. Помагат, но се иска и време.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #30 -: Март 30, 2020, 13:46:56 pm »
Днес бях на преглед,девойката е полегнала на страни,дано се обърне надолу.Вече е 30 см и 2.5 кг,плацента,води,доплер,всичко е наред.Отговаря на 34 и половина седмици.
Останалите как сте?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #31 -: Март 30, 2020, 14:26:07 pm »
Слънчицето много се радвам че всичко е наред. Още малко остана и при теб.
Аз съм добре,малкия багабонтин рита яко,днес се цели в ребрата 😂. Иначе днес и вчера направих лека разходка до магазина и обратно и малко по добре се чувствам. Сега се мятам да готвя нещо,иначе време не минава. Хубав ден на всички !
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #32 -: Март 31, 2020, 11:58:50 am »
Слънчицето добре върви девойката, браво на нея!Ти как се чувстваш?

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #33 -: Март 31, 2020, 12:29:36 pm »
Браво на малката, Слънце. Ще се обърне, не се притеснявай. Лазар се въртя 4 пъти докато се намести. Имате още време 🙂
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #34 -: Март 31, 2020, 12:31:57 pm »
Слънчицето, страхотни новини. Все така добре са са нещата.

Аз събота и неделя четох доста за утрогестана и реших, че реагирам на прекалено висока доза. Та в неделя махнах една от обедните капсули. И всичко се промени - спряха кървавите жилки, подуването значително спадна и изчезна болката.

Понеже затвориха нашата поликлиника и не можах да си запиша час за акушерката да ми вземе проба за микробиология, та реших утре да отида на преглед до Валенсия. Няма само да пускам кръвните изследвания за 1-ви триместър.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #35 -: Март 31, 2020, 13:02:41 pm »
Ще ти дадат ли да отидеш до там?

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #36 -: Март 31, 2020, 13:11:20 pm »
Благодаря ви,дано се обърне наистина.Вече почна да ми тежи,запъхтях се вчера като отивах към АГ ,то е по-малко от 10 мин ама има малко баирче .
Вечер ставам на всеки два часа да пишкам,ама така ще е.
На мен даже ми се струва големичка,брат ми се е родил 2600 здрав и доносен ,ама тя е бузеста една такава,като втасало козуначе е.По-голямо бебе по-лесно,нали така.
Как стои въпроса с педиатър,кога да го избера,в тая ситуация как да стане?Аз съм се насочила по препоръки към един лекар близо до вкъщи,просто не знам как се процедира.
Яничка,Валенсия не е ли рискова зона?Пази се!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #37 -: Март 31, 2020, 13:46:48 pm »
Ще ти дадат ли да отидеш до там?

С документите за АФС ще ме пуснат. На тях пише, че при кървене веднага трябва да отида в болницата, а полицаите едва ли ще ме проверяват дали имам или не. Освен това ще нося на лист, че имам записан час и направлението за изследванията.

Слънчицето, тя болницата е точно на входа на града. Предният път бяхме само 5 коли в паркинга. Трябва да се кача на асансьора, като ще чакам да е празен и ако някой иска да се качва от другите етажи ще го помоля да изчака друг асансьор. И след това слизам директно на етажа на гинекологията., където в момента се приемат само бременни жени и всичко е подредено така че да сме на разстояние.
Имам маска, спирт, ръкавици. Няма да докосвам нищо и да сядам никъде. За копчетата на асансьора ще си нося кърпички.
Хубавото, че доктора ми досега беше почивка за 15 дни и утре му е първи ден, така че едва ли ще е болен. Тук повечето болници възприеха тактиката един екип от медицински лица работи 15 дни, като не се прибира вкъщи, а живее в болницата. След 15 дни идва нова смяна. Та утре моят доктор застъпва на смяна. Което значи, че ако карантината продължи още много, няма той да ми прави ФМ.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #38 -: Март 31, 2020, 13:54:04 pm »
Слънце, по-голямо бебе е по-лесно се манипулира-къпане, обличане и тн. Към 3кг и 300-400 я предвиждам аз :wink: то тя няма и на кога да прилича малка.
Звънни на лекаря и го питай за места дали има и кога да я запишеш.
На мен тази бременност ми беше доста тежко накрая, но и много зор си давах- Симеон, местенето, чистене и тн. Предната бременност си почивах основно.

Яничка, пази се!


*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #39 -: Март 31, 2020, 15:51:17 pm »
Обади се на доктора от сега и се разбери с него.Той няма да може да ви посети, но да я впише при него.Ако до тогава всичко се оправи, ще дойде на домашно посещение, вие му се обаждате, че се е родила и се разбирате кога да намина.

Яничка, пази се!