0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните 103
« -: Март 23, 2020, 13:27:50 pm »
Влизайте,момичета!Лека бременност и здрави бебчета на всички!Чакаме и момичетата от опитващите да дойдат възможно най-скоро!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54013.0
Стара тема
« Последна редакция: Март 23, 2020, 13:29:46 pm от Слънчицето »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #1 -: Март 23, 2020, 13:39:08 pm »
Цоп!
Схванах ко е туй порт бебе. У нас всичко е на две крачки разстояние, ни го знам туй бебе къде ще си лежи ся като се замисля. Май най-пестящо място ще е в нечий ръце   :D

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #2 -: Март 23, 2020, 13:43:16 pm »
Е тъй ама с две ръце накъде по-напред😁
Аз мислих за  шезлонг,ама все имат едни чупки,и колегите като ме питаха го грабнах веднага.Нали не може все в кошарата да лежи,малко да сменяме обстановката.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #3 -: Март 23, 2020, 13:52:10 pm »
Шезлонга с вибрация е много полезна покупка.Ще искате да го вземете в кухнята докато готвите или в хола и повярвйте ще го мъкнете със шезлонга.В спалнята лежат в леглотот тяхното и нашето.Шезлпнга е сложен на дивана в хола.Активната гимнастика също е много популярна у нас.Много си играят и двете там.Ние имаме и люлка, но едната е на люлката, а другата в шезлонга, така ги разпределяме.

Аз лично и с Моника и с близначките взех колички с кошове за новородено.Порт бебето се слага върху напълно легналото на седалките за след 6 месеца, а те имат едни прорези където се сгъват и не ми се виждат толкова удобни за толкова малки бебета.

Преценете какво ще си вземете вие и какво да ви подарят близки и приятели, защото много хора ще ви питат!

Да направя реклама на Фиър Прайс, всичко купено от тях за Моника е минало през още едно бебе и е здраво и сега ще става близначките да си играят с тях, шезлонга ни е фишър прайс, трети под ред са близначките на него и още ще изгледа.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #4 -: Март 23, 2020, 14:28:55 pm »
И аз съ доволна от Фишър Прайс, поне от Лори. И аз я местех навсякъде на шезлонга и с това спестих порт бебето. За клексана, освен , че не можах да бия в паласката, че нещо много ме заболя, в баджака нищо не усетих този път.
Нека си играе детето Павле. Ще се наместят с бебето.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #5 -: Март 23, 2020, 16:26:01 pm »
Срънце, ако кърмиш л, отначало изцягваъ залъгалка. Ако е само за тях си вземи торбички за стерилизация на Медела. После и за вашите, и за из път са полезни.
Аз със Симеон не съм ползвала порт бебе или подобни. Взех от Лидл 2завивки за бебето и ги постилах на дивана. Отначало си иска за е гушкано. Слинг има за тая работа. Шезлонг-люлка имам, но той е за към 3м. До 6-7м го ползвах, че и повече със Симеон. В кухнята основно и като се къпя.
Банята ви голяма ли е? Ако е си вземи всичко да ви е там. Много е удобно. Ще ти пратя снимка какво имам предвид.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #6 -: Март 23, 2020, 16:59:49 pm »
Слинга в къщи ли да го ползвам?Аз мислих навън само,банята ни е отделто от тоалетната и е маллка.
Порт бебето мислих и с такава цел-аз в банята като се къпя ,тя да е отвън пред вратата,на отворена врата имам предвид.
То е твърдо доста,като кош за количка е,вътре има и матрак и затова преспокойно мога да го оставя на пода.
Активна гимнастика вероятно колегите ще вземат,това или столче за кола искали,но стола който искам е скъп и не искам да ги товаря .Ясно ми е,че в движение ще премислям и размислям,затова сега искам да се ориентирам към най-важното ,а после ще видя.
За слинга ще се обадя на Яна от слинготеката ,ще пробвам и ще взема под наем,към този дългия се ориентирах ,без халки.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #7 -: Март 23, 2020, 17:51:40 pm »
Слингът и вкъщи, даже вкъщи е по-полезен. Звънни на Яна.

Като стане на 3-4м и забрави да го оставиш пред банята бебето и то да гледа тавана. Ако няма да го ползваш на количката, нямаш нужда от него.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #8 -: Март 23, 2020, 18:18:53 pm »
Привет, момичета. Аз онзи ден явно бах под влияние на хормоните, макар че и сега не съм по-малко ядосана на МЗ, че чака десет дена преди да се сети, че бременните са важни. Както и да е.
Слънчицето, това беше моят списък преди 7 години. И днес бих го променила съвсем малко:
За стаята на бебето:
1.   Легло с повивалник и шкафчета
2.   Бебешки Матрак
3.   Спален комплект (долен чаршаф+ калъфка) – 3 бр.
4.   Протектор за матрак самите протектори са противоалергични –2- 3 бр.
5.    Одеяло – 2 дебело и 2 по-тънко
6.    Бархетни и памучни пелени – по 3бр. поне
7.   Пелени за завиване- 3бр.
8.   Термометър за въздух и влагомер – 1бр.
9.   Педиатричен термометър – 1бр.
10.   Кош за пране- 1 бр. (и торба за пране върши работа)
11.    Бебефон- 1 бр.
За къпане на бебето:
1.   Хавлийка за къпане- 2бр.
2.    Ваничка със стойка за ваната - 1бр.
3.   Сапун за дупето на бебето
Други аксесоари за бебето:
1.   Стерилизатор – 1бр
2.    Съд за преваряване на вода. Може и кана за преваряване на вода
3.    Шишета- 2бр. голямо + 2бр малко- вършат работа дори ако кърмиш, тъй като може да замразяваш кърма, която ако отсъстваш да бъде ползвана с шише.
4.   Четка за почистване на шишета – 1бр. Може и гъбичка, само за бебешките прибори и съдове.
5.   Аспиратор за нос- 1бр.
6.   Ножичка за нокти или нокторезачка с ограничител – 1бр.
7.   Биберон – залъгалка – 2бр.
За разходка и навън:
1.   Детска количка - 1 бр.
2.    Кош за новородено (за кола) -1 бр.
3.    Кенгуру или друго
Козметика и аптека за бебето:
1.   Крем за тялото на бебо (мляко за тяло се ползва лято)
2.    Бебешко олио – (ползва се през зимата)
3.    Крем за дупе – 1бр.
4.   Памук – 1бр.
5.    Спирт 90% за пъпчето- 1бр.
6.    Топоцин – антибиотичен прах за пъпчето
7.    Физиологичен разтвор за нослето- 10 бр. от малките – 24 часа след отваряне да не се използва.
8.    Риванол – 1бр. (ако сте с момченце – за пишката) (не съм го ползвала за това, но не е останал неползван)
9.    Бебешки мокри кърпички –големи пакети
10.    Сухи кърпички- 1 бр. от тези в кутиите
11.    Памперси- 1 голям пакет new born
12.    Бебешки прах за пране- 1 бр.
13.   Бебешки сапун
Дрехи за бебето:
1.   Комплект за изписване- 1бр Трябват боди с дълго ръкавче, ританки, гащеризон с ръкави, шапка, космонавт за новородено- не е с крачоли, а е като торба отдолу.
2.    Боди- 4бр късо и 8бр дълго ръкавче
3.    Ританки- 6-8 бр.
4.    Блузка с копчета или жилетка- 4бр
5.    Гащеризон- 6-8 бр.
6.    Терлички- 4-5 бр.
7.    Чорапки- 5-6 бр.
8.    Шапки- 2 бр.
9.    Лигавници- 4 бр. – с непромокаем гръб
Списък за майката:
1.   Помпа за кърма – 1бр. (списъка за болницата)
2.    Подплънки за гърди – 1 кутия
3.    Кърпички за гърди – 1 опаковка
4.    Сутиен за кърмачки- 2 бр. (списъка за болницата)
5.    Нощница или пижама с копчета- 2бр. (списъка за болницата)
6.    Крем за гърди- 1бр- да не се налага отмиване.
7.    Ластичен колан или гащи за след раждане
Доста дълъг списък имах, съвсем малко неща не съм ползвала по първоначално предназначение. Предимно от дрехите бяха излишните вещи. Списъкът съм си го правила в комбинация от няколко сайта с препоръки като съм подбирала вещи според начина ни живот, това което сметна, че ще ми е нужно и не сгреших. Това бяха нещата, които настоявах да имам при изписването в самото начало. По-късно мислихме за шезлонг, активна гимнастика и т.н. Специално за дрешките - аз чаках бебе в началото на ноември, сега чакам в края на октомври и няма да е по-различен списъкът, но ти ще си на топло. Дълъг ръкав обезателно, но тънички дрешки, не зимен дълъг ръкав, а тъничък - пролетен да речем.


*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #9 -: Март 24, 2020, 11:58:21 am »
Аз да се похваля, че най-накрая успях да взема рецепта за Клексана. Платена имам предвид. Със сигурност ще има и самоучастие, но дано да не е повече от 50%... и дано рецептата да е написана правилно, че вече всичко очаквам от тез държавни доктори.

Откакто получих резултатите, започнах да пиша до болницата, защото изобщо не исках да ходя дотам. Първо говорих с гинеколог. Казаха ми, че проблема не бил за тях. Трябвало да говоря с хематолог. И понеже всички запазвания на часове онлайн са блокирани, намерих някакъв имейл на болницата и вчера им изпратих резултатите с молба да ги изпратят на хематолог. И днес ми се обади тоз хематолог. Първо ми обясни, че резултатите при тях от тромбофилията били отрицателни. Ай, пак обяснявай, че при тях е придобита, моите са за вродена. После ми обясни, че тия гени дет съм имала мутация в тях не били важни. Ма викам - не виждате ли, че отдолу пише, че принципно няма проблем с тзи мутации, но при мен има висок риск заради това, че съм със затлъстяване. Ясно е написано, че заради това е риска. Ми ограничете си храненето. Ми викам хубаво, ама даже и да е ограничено - тепърва ще качвам. Друго не се очаква.
Та на финала се съгласи да ми изпише клексан на моя отговорност. Пита ме дали съм съгласна. Викам си на ъкъла - тъй са 2000 евро. Как да не съм?!
Сега остава само да успея да си запиша час при личният, за да си взема рецептата и да е за Клексан 0.6, а не 0.4

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #10 -: Март 24, 2020, 12:38:59 pm »
Слънце, слилнга съм го ползвала повече в къщи от колкот на вън.При колики, неразположение и каквото и да е, просто го слагаш в слинга, за да ядеш.Иначе нямаш шанс.
И за мен портбебето ще стане непотребно към 3-тия месец, искат играчки да зяпат.За това е шезлонга.Аз на нашия му сменям играчките и те се кефят двете.

Не се вхръляйте на много дрехи, просто бебетата растат бързо, не ги преобличате по час, все пак са бебета от какво да се измърсят?

Ако на някой му трябва имам капки за колики Лефакс, чисто нови не отваряне.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #11 -: Март 24, 2020, 13:26:24 pm »
Момичета, в спринцовката остана 0.1 от Клексана. Дозата е 0.6
Мъжът ми не е видял, че има още и извади иглата. Какво да правим сега? Да го бием ли и това?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #12 -: Март 24, 2020, 15:01:41 pm »
Не. Не е чак такъв проблем. Няма 20 пъти да се обадиш за нова.
Браво, че поне имаш рецепта за инжекциите.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #13 -: Март 24, 2020, 20:17:06 pm »
Дет се вика, Лина си има 30 бр. Клексан подарък от испанската здравна система.
Казах по телефона на хематолога, че съм 90 кг. После казах и в аптеката, че ми трябва 0.6... и в крайна сметка получих 30 бр. инжекции с доза 0.4. Просто вече не знам дали имам сили да се боря с тез. Обясних на аптекарката, че няма да ги взема защото не мога да ги използвам, а тя ми каза да си бия по 1 инжекция и половина на ден. Викам, а какво да правя с втората половина. Ми хвърляйте я. Питам - нали следващата дата на взимане ми е 23.04, ако бия по 2 спринцовки всеки ден (което си е чиста лудост) - какво ще правя половин месец. Ми ще ви дадем по-рано... Просто не знам...
Записах си телефонна консултация с личната ми лекарка утре. Дано ме разбере жената и да ми смени рецептата.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #14 -: Март 25, 2020, 12:25:02 pm »
Яничка, тия са луди при вас.Нямам думи.Но и на тях в момента им е наечено покрай вируса.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #15 -: Март 26, 2020, 12:13:52 pm »
Здравейте, мамита и всички бъдещи такива! Моля ви за съвет, как да вдигна влажността на въздуха, доста е ниска вкъщи, често пада под 40%. Постоянно се събуждам със сухо гърло.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #16 -: Март 26, 2020, 12:28:04 pm »
Купичка с вода върху радиатора. На мен много ми помага. Аз и главоболие имам като спя на топло, ама останалите в къщата са топлолюбиви.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #17 -: Март 26, 2020, 13:15:10 pm »
И аз до скоро имах този проблем,както яничка е казала купичка с вода на радиатора и за ден-два се оправих.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #18 -: Март 26, 2020, 13:37:07 pm »
Добре, ще помисля как да стане, че ние сме с много тънки радиатори и поне някаква подходяща чашка да закрепя.  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #19 -: Март 26, 2020, 16:09:13 pm »
Момичета, от 2-3 дни имам странно усещане във външните срамни устни. Все едно съм карала колело цял ден и съм се натъртила на седлката. Като пия парацетамол и минава.
От днес имам кървави жилки в утрогестана който излиза. Малко са и са тъмно кафяви. Чудя се дали да не мина за малко на перорален прием. И ако сега съм на 3 по 2, на колко трябва да мина при прием през устата.

Моят мъж не иска да ходя на прегледа другата седмица, а мен пък ме е страх. При нас положението никак не е добро. Май ще си запиша час директно за ФМ и ще чета молитви по нощите. че така или иначе не спя.

26.09.2019