0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #160 -: Април 28, 2020, 20:57:20 pm »
И ние сложихме днес ваксината, Дари е още по - кисела. Обаче със слагането се справи геройски, изплака само като я бодна и веднага спря. Не минават пустите му колики и това е. За това спрях и опитите за захранване, пробвах два дни по няколко лъжички, но ми се стори, че не и е добре и реших към средата или края на 5-ти месец. Също така мисля, че, ако започна с каша ще и е по - добре на коремчето. Още си и повръща, вече изтрещявам. Иначе продължава да си върви на баща си, вече е 69см. и 6900кг. Вече се обръща и по коремче обаче не се сеща да се върне обратно и пъшка, пуфка, докато не я обърна  :D
Танче и Павла, вашите мъже също са си големички 😁
Маги, представям си какво ти е било. Дари се е изучила на някои капризи, харесва много топло мляко и ако е съвсем лееко хладко не иска да го пие, мръщи се и плаче. И докато се усетя защо го прави се притеснявах, защо не иска да яде. Та, направи като си помисля ти какво си изживяла...
« Последна редакция: Април 28, 2020, 21:02:48 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #161 -: Април 28, 2020, 21:31:04 pm »
Мише, пробва ли Ко Лактаза? В момента давам на Лазар само такива и е много спокоен. Има си кризи, но много рядко. Някъде от месец е с тях. Всичко друго му го спрях.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #162 -: Април 29, 2020, 09:01:52 am »
Давам Абоколикен, което пак е лактаза, но никога от нищо не е имало ефект. Поразреди кризите се, но все още хич не е добре положението. Надявам се в най - скоро време да се отървем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #163 -: Април 29, 2020, 09:08:39 am »
Мише, аз захраних Моника с оризова безмлечна, безглутенова каша на Тйопфер сега май се казва Лактана.Мисля и близначките така да ги захраня.Добре си решила да я отложиш със захранването.Ако искаш имам една таблица кое кога съм давала, да ти я пратя?

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #164 -: Април 29, 2020, 13:31:24 pm »
Прати, Маги. За кашата само се чудя, ако е оризова да не я запече, че нали имаше проблем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #165 -: Април 29, 2020, 14:41:13 pm »
Мише, имам схема за захранване от педиатърката. Даваше ми ги на 3м. Примерно от 5-8м какво да давам и така. Ще погледна дали я пазя и ще ти я преведа. Там имаше 2-3 варианта.
А замисляла ли си се за ЗВБ? С подобни проблеми като Дари може да е удачин вариант. Така не се спазват и схеми. Аз Симеон смесено го захраних. От 6м и малко си ядеше парчета.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #166 -: Април 29, 2020, 17:36:29 pm »
Супер, Павла, благодаря. Аз по принцип до сега си се водя по нея за храненето. Въпреки че сме на АМ тя си е определяла кога и по колко да яде. В началото само спазвах да не е по - малък интервала от 3ч. Също и сега като видях, че не иска и не и е добре, не съм я насилвала. Но не съм се замисляла за този вид захранване. Страх ме е да не се задави след като се храни с парченца. А и ако още няма зъби как става дъвкането?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #167 -: Април 29, 2020, 17:45:05 pm »
Една приятелка си захрани детето директно с парчета. Никога нищо не му е пасирала. На 8 месеца дъвчеше кебапчета с тях на масата. Каза, че се е задавил само веднъж за всички месеци и то първата седмица, защото му дала ябълка и явно той се е надценил.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #168 -: Април 29, 2020, 18:00:52 pm »
Мише, ще ги видя довечера. Като цяло схемата беше 3-4 зеленчука и после месо. Тук глутена не се въвежда. Да не каже, не се преиграва с него. Тук се разчита на ранното въвеждане на алергени. Аз харесвам този начин.

ЗВБ е метод, който няма отношение към млякото. Симеон и Борис са на АМ на поискване. Сами си правят режим.
Те дъвчат с венец. Прави се всичко толково меко, че да се смачка между пръстите. Ема група във фб и книги.
Аз давах намачкани зеленчуци на обяд и плод или каквото там следобед. Късно заместих и ядене. Симеон още пие мляко. На 1г6м ядеше сам и супа. Ако иска му давам и аз. Не съм се придържаме стриктно към метода.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #169 -: Април 30, 2020, 09:18:50 am »
Аз захраних с пюрета, но бързо минах на малки парченца.Давах и често добре сварени зеленчуци сама да яде, общо взето беше мешано и при мен.Бързо започнах да и готвя.За съжаление Моника не хареса детската кухня и и готвех, но се надявам тия двете да я харесат и да хапват, че иначе не знам кога ще смогвам.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #170 -: Май 02, 2020, 11:54:52 am »
Момичета, как сте? Какво мислите за раниците Ergobaby? Със слинговете не се справихме и намерих такава раница под наем, и ми се иска да я пробвам и нея, че вече съм без ръце. Китката ме боли много и се чудя какво да правя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #171 -: Май 02, 2020, 12:27:07 pm »
Мъничък е Лазар още.
Имам ергобейби адапт май беше. Доволна съм. Още става да сложа Симеон. Него го носих активно да 2-3м от бременността с Борис.
С твърд колан е и ако си по-слаба ръби на кокалите. Не знам какво те интересува.
Имам и една след това раница. Тя е по-малка. Борис и за нея е малък, а е над 60 см вече и си държи главата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #172 -: Май 02, 2020, 12:57:45 pm »
Павла ,да ти е жив и здрав малкия именник!Много щастлив да расте🤗
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #173 -: Май 02, 2020, 13:02:54 pm »
Гледах ето тази https://roshavo.com/rental-carriers-slings/ergobaby-omni-360-star-dust-rental Има и на Isara също, но явно ще изчакам още месец. Честит ви именик, да е здрав и да има едно безгрижно детство 🤗
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #174 -: Май 02, 2020, 14:20:52 pm »
Ей, честит празник на именника, Павла. Да е много щастлив, усмихнат, здрав и игрив.
На нас не ни се получи с раничката. Взела съм под наем на Удара. Удобна е, но Дари обича да сменя позите, да се върти, да оглежда и не иска да седи. Може би, ако можеше напред да се носи би и било по - добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #175 -: Май 02, 2020, 14:22:26 pm »
Ерго бейби е добре, само че точно този модел умалява по-бързо.И не го слагай да гледа напред макар да е показано че може.Самите производители пишат, че е за малко време и не е препоръчително.За самото бебе не е ОК, превъзбужда и се и после не му е добре.Аз сложих на 4 месеца в Тулата госпожиците и бяха на 60 см вече, но и тази Тула дето взех е за малки бебета до годинката.Тя също е с твърд колан.

Павла, да ти е жив и здрав Борис!

ПП. Мише не е препоръчително да се слага бебето напред да гледа.Просто трябва да си упорита.И Ади не иска, но след няколко пъти носене малко на сила, защото нямаше как, взе да свиква.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #176 -: Май 02, 2020, 14:53:36 pm »
Благодаря ви!

Мише, с малко натиск става. Борис ни искаше в слинг, но на 2-3 опит свикна. Симеон обичаше в раницата да спи, но вкъщи не искаше. Предпочиташе на разходка.

Колко е голям Лазар? Вземи си я под наем и го пробвай. Нищо не губиш. Хубаво е да е към 4м все пак
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #177 -: Май 02, 2020, 15:46:18 pm »
А да под наем ще е, не ми се дават толкова пари за нещо, което може да не се ползва. Ами вчера направи 3 месеца, а като килца е 5400, 59см. Ох той както обича да гледа напред не знам как ще се станат нещата 😁 Много е любопитен и иска все да гледа къде какво има 🙂
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #178 -: Май 02, 2020, 16:34:30 pm »
Танче и ние сме така.
Маги, аз и без раничка много често я нося с гръбче към мен. Много обича и по - лесно се успокоява така. Не съм забелязала да е превъзбудена след това. Не знам дали е различно, ако е в раничка.
А за свикването, вече почти месец пробваме и не иска. Някакси и нослето и се забива в едната презрамка и главата иска да си върти, а не успява. И да мърда и да разучава и изобщо много не я харесва  :D Ще си се мъча на ръце явно и това е.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #179 -: Май 02, 2020, 17:47:05 pm »
На ръце колко я носиш с лицето на пред?Малко, но ако е в раничка ще ходиш много така и съответно ще се превъзбуди.Просто педиатрите(не нашите) не препоръчват това.То превъзбуждането е после като тръгнете да приспивате и през нощта как спи.Не на момента.