0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инсеминация с донор в Пловдив?
« -: Януари 08, 2019, 21:07:45 pm »
Здравейте,
Аз съм от Пловдив. Нямам партньор в живота, така се стичат обстоятетвата понякога. На 35г съм и годинките напредват заедно с желанието ми да си имам вече бебче. Чувствам как часовника тиктака в тази насока. Не съм запозната много с условия и т.н. за да започна с процедури за инсеминация. Най вече на този етап ме интересува клиника и лекари в Пловдив. Всякаква информация и насока ще ми бъде от полза. Благодаря предварително!
*
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #1 -: Януари 08, 2019, 21:23:42 pm »
Здрасти, и аз съм в Пловдив. Бих препоръчала клиника New Life при д-р Петрова. Много силно я препоръчвам, но има много пациенти. Тя работи заедно с д-р Танев. При него не се чака дълго за час, както и за прегледи. И двамата са ме преглеждали, затова ти препоръчвам при него да се запишеш, ако избереш New life. Просто с по-малко нерви ще ти се случат нещата. Те присъстват и двамата на процедури.
За инсеминация ти трябва проверка на проходимост на тръбите. В Пълмед, Медикус алфа правят. И разбира се хормони. Абе освен ЦС, ти препоръчвам да идеш при ендокринолог (особено д-р Георгиев в ДКЦ пред ресторант Стадиона). Кажи на ендокринолога какво плануваш и ще те насочи за изследвания. New Life препоръчват този ендокринолог (аз съм очарована от него, а съм била при още двама).
Друга клиника е Селена, но нямам наблюдения за там
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #2 -: Януари 08, 2019, 22:12:19 pm »
Благодаря за информацията. Аз също четох за тази клиника New Life. Ще проуча още малко и започвам да действам. 
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #3 -: Януари 08, 2019, 23:14:09 pm »
Здравей, p35, добре дошла при нас! Отлично решение си взела да помислиш сериозно за репродуктивните си планове, респективно шансове, макар и без партньор.

За да се пристъпи към инсеминация, е необходимо първо да се прецени дали си подходяща за тази процедура. Според наредбата за асистирана репродукция, не е разрешено да се прави инсеминация при:
- HIV позитивна жена;
- непроходими маточни тръби;
- частично проходими маточни тръби, представляващи висок риск за реализиране на ектопична бременност;
- вагинални/цервикални инфекции, тазововъзпалителна болест при жената;
- жени с противопоказания за зачеване, износване и родоразрешение на бременност;
- ановулаторни жени, при положение че не са били подложени на успешна индукция на овулацията в конкретния цикъл;
- жени след менопауза.

Отделно от това има показания и противопоказания за индукция на овулацията и контролирана овариална хиперстимулация.

С други думи, първо трябва да се оцени твоето репродуктвино здраве, да се прецени има ли показания и противопоказания за извършване на някакъв вид асистирана репродукция. Аз бих допълнила и оценка на яйчников резерв, предвид годините. 

След това, ако няма противопоказания и се премине към използването на донорски сперматозоиди, трябва да прецениш какъв донор предпочиташ. В България можеш да използваш сперматозоиди от донор за партньорско даряване, както и от анонимен донор за непартньорско даряване (към което, предполагам, си се насочила). Анонимните донори у нас са от два основни източника - българи и чуждестранци. Разликата е в произхода - има жени, които държат на българския произход, както и такива, за които това е без значение; а също и цената - по обясними причини сперматозоидите от български донори са значително по-евтини от тези с чуждестранен произход, заради оскъпяването от транспорта и съхранението от чуждестранната спермална банка до България. Трябва да прецениш кое е подходящо за тебе.

Питай, ако нещо не е ясно. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #4 -: Януари 09, 2019, 14:35:59 pm »
"С други думи, първо трябва да се оцени твоето репродуктвино здраве, да се прецени има ли показания и противопоказания за извършване на някакъв вид асистирана репродукция. Аз бих допълнила и оценка на яйчников резерв, предвид годините.  "

Това може да се направи с досегашният ми гинеколког или в избраната от мен клиника за процедурата? Как ще е най-добре да действам, моля за съвет!
*
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #5 -: Януари 09, 2019, 14:46:18 pm »
Аз бих го направила там, където ще правя процедурата. Успех! :)
*
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #6 -: Януари 09, 2019, 14:58:56 pm »
Благодаря  :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #7 -: Януари 09, 2019, 15:20:55 pm »
Тъй като някои неща се поемат от касата, можеш да си ги направиш и другаде, напр. при гинеколога, който посещаваш, ако той работи с каса (напр. цитонамазка, фоликулометрия, микробиологична посявка от вагинален секрет). Имай предвид, че повечето изследвания не се поемат от нашата каса, но което се поема, репродуктивната клиника ще го признае.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Инсеминация с донор в Пловдив?
« Отговор #8 -: Януари 09, 2019, 16:49:57 pm »
Много благодаря за информацията   :)