0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #140 -: Януари 03, 2019, 15:40:38 pm »
Маги мей, успех и дано да успеете сега!
Вени, бързо възстановяване на детето и след като си засякла овулация, значи че този месец може да се случи :-) стискам палци
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #141 -: Януари 04, 2019, 09:49:20 am »
Честита Нова Година, момичета! Пожелавам това да е годината, в която всички задружно ще се изнесем от темата и ще сме твърде заети с хубави емоции покрай малките бебоци, за да влизаме тук ;)

Маги Мей, мисля, че бях споменала в предишна тема, че моя приятелка забременя с инвитро на ест. цикъл, след неуспешно такова със стимулация. Но, три месеца поред събираха фоликули и на третия направиха трансфер на два от тях, вкрая на месеца ще ражда своето момченце. Може би така шансът е по-висок... Пожелавам ти от сърце успех и само напред без страх!

Чочолинка, ние с ММ също лекувахме уреаплазма преди 3г., само с един курс Клацид за 7 дни, но конски дози бяха... Обаче след контролното излседване в Геника нямаше и помен от гадината....Сега пак ще пускам заради предстоящото ми първо инсе....

На мен вчера ми дойде Ц и както може да се очкава съм доста минорно настроена, отново ме обхванаха страховете, тъгата и прокрадващата се между тях надежда... Надявам се другия месец да правим първо стимулирано инсе при Калчев...Преди това трябва да се пуснат куп излседвания... Но това, което съм си втълпила последните седмици е да си пусна прословутите ембриотоксини в Малинов и да отида при имунолога Русев. Някоя от вас има ли опит в това? Мненията са много противоречеиви за това изследване и скъпите вливки при пол. резултат, но има и момичета забременели веднага след това....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #142 -: Януари 04, 2019, 09:55:34 am »
Какви са тези ембриотоксини или аз ги знам под друго наименование?

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #143 -: Януари 04, 2019, 10:20:23 am »
Маги, до колкото знам това изследване се прави само в Малинов, взима се кръв и се излследва върху ембриони на мишки... Ако са пол. се влива мяй Октагам (около 500лв. е вливката) и това ги блокирало за около година напред... Това съм чела от други потребителки в бг мама. Изследването май е различно то НК клетките, но пак са подобен вид клетки.... Особено се препоръчвало при ЕМ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #144 -: Януари 04, 2019, 10:58:13 am »
Аз не бих си дала парите за това.СЪвсем сериозно, какво е общото между мишия ембрион и човешкия?Знам, че много клинички инзследвания започват точно от мишките, но минават години докато се стигне до използването върху човека.И много много статии, изследвания и т.н.Аз лично не бих го направила.Аз съм изключително раздвоена за ПИД изследването.Та за това абсурд да го направя.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #145 -: Януари 04, 2019, 11:17:35 am »
И аз се чудя, но доколкото се познавам, вече толкова много изследвания съм си самоназначила, сигурно ще мина и през това, макар че съм против конкретно вливките за НК-клетки, защото могат сериозно да прецакат имунната система и после няма оправия.... Но като търси човек под вола теле, така е....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #146 -: Януари 04, 2019, 12:14:44 pm »
Слънце, вие имате ли някакъв АРТ опит?Имате ли неуспех след него.Извинявай за въпросите, но забравям много напоследък.Ако само сте опитвали по естествен начин и не е ставало, не бих си правила опити с такива екстри.И друго, как отагм ще помогне за година поне?Той понижава НК и ТК клетките по спомен, понижава ги временно.Въобще цялото изследване звучи ужасно абсурдно, за мен лично!

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #147 -: Януари 04, 2019, 12:42:43 pm »
Magi_st, правим повече от година и половина неуспешни опити, след мисед преди 2г. Тогава забременях на втория месец опити спонтанно... След кюретажа, Ц се промени и се съмнявам да не съм се сдобила и с ЕМ... Сега февруари ще правим живот и здраве първо стимулирано инсе, но все се ровя да търся и още нещо...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #148 -: Януари 04, 2019, 12:53:47 pm »
Аз също не бих си направила този тест на първо четене. Слънце и луна, ти имаш ЦС, нали? На ултразвуковите прегледи някой изказал ли е съмнение за ендометриоза? Ти каза, че е имало проблем с шийката, но не мисля, че така може да се заразиш или да си създадеш ендометриоза. Клетките на ендометриума не живеят извън матката, освен ако си нямаш заболяването, при което се разрастват на нетипични места. Може и по кръвен път да се пренесат до някъде си и там да започнат растеж, а не само по съседство.

Защо в България не се прави посткоитален тест, ако всичко е ок и няма причина да не стане по нормален начин бременност? При нас всичко тръгна от там. Иначе вече щях да имам поне 4 инвитро процедури.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #149 -: Януари 04, 2019, 13:33:45 pm »
Pavla, думите ти доста ме успокояват... Репр. док. каза, че има малка вероятност от ЕМ и това не би било проблем. Иначе имам всички изследвания, ЦС е ок, имах завишен естрадиол, но последното изследване беше ок и там, не че е гаранция другия месец как ще е. Чела съм и за посткоиталния тест и наистина е добра идея за изследване, което може да се назначи отначало, а не да се чака... На мен никой не ми е предложил подобен - нито док в Надежда, нито репр. Може и това да направим след инсето, идеята е добра. Вие кога направихте такъв тест?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #150 -: Януари 04, 2019, 14:43:30 pm »
Като правите инсеминация се обезмисля теста? Ние го направихме преди да започнем АРТ, защото докторката искаше ин витро, но аз исках да пробваме с инсеминация. Беше отрицателен при добра СГ и добра флора. Затова направихме инсе, което доведе до бременност. От 6 инсе имам 50%  успеваемост.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #151 -: Януари 04, 2019, 15:01:22 pm »
Павла, мога да питам моя док и този тест, да го направим преди инсето евентуално...Мисля, че в Адела не правят такъв, но в Надежда със сигурност трябва да правят... Ти къде го прави и какво представляваше?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #152 -: Януари 04, 2019, 15:13:07 pm »
Няма смисъл от него щом правите инсеминация. Трябвало е преди година, да речем, за да знаете дали има шанс.
Тестът е секс около/ на О, взимане на проба и установяване на наличие или липса на живи сперматозоиди.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #153 -: Януари 04, 2019, 15:18:12 pm »
Pavla, права си, то няма за кога вече да се отлагат процедурите... Ти спомена, че си правила стимулирано инсе, как протече процедурата при теб, колко фоликула образува?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #154 -: Януари 04, 2019, 15:34:02 pm »
Слънце и луна а как е спермограмата?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #155 -: Януари 04, 2019, 16:05:25 pm »
Маги, до колкото знам това изследване се прави само в Малинов, взима се кръв и се излследва върху ембриони на мишки... Ако са пол. се влива мяй Октагам (около 500лв. е вливката) и това ги блокирало за около година напред... Това съм чела от други потребителки в бг мама. Изследването май е различно то НК клетките, но пак са подобен вид клетки.... Особено се препоръчвало при ЕМ.


Понеже една приятелка се бори с ЕМ и с днешна дата се следи, оперира и тн в Малинов, миналия месец й правиха тест за ембриотоксини, но той се прави само при ЕМ, излезе й положителен, направиха й вливка и са й казали, че до 6 месеца е действието. Междувременно е ходила и на дрого място за консултация по темата и са отхвърлили това за ембриотоксини и вливки, и тн като начин на терапия, с две думи пари на вятъра.
Истината каква е, не е ясно...
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #156 -: Януари 04, 2019, 16:24:33 pm »
Magi, спермограмата е добра - има намалена мрфология, но количеството и подвижността са в пъти по-високи от реф. и док. каза, че става и за донор... Затова причината се търси в мен... Май и аз ще се откажа засега от тези ембриотоксини, но може да направя една консултация с Русев все пак... Иначе и всички АФА са отрицателни, само един PAI 4G/4G ми излезе от всичките изследвания.... но това ще е за терапия чак при бременност.
Благодаря ви, момичета, че споделихте, за да си поизясня и аз нещата... много е кофти като не споделяш на никой и само си водиш разговори в главата. Прегръщам ви!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #157 -: Януари 04, 2019, 16:39:36 pm »
Aз съм описвала и преди, но в общи линии 6 стимулации, от които 5 с гонал и една с менопур. Различно, но целяхме не повече от 3 и толкова ги докарвахме.
В общи линии- идва ми цикълът, между 4 и 6 ден започвам инжекциите и на 3 ден от започването е прегледът, като преди него пускам прогестерон, ЛХ и естрадиол. След прегледа и след излизането на хормоните ми се обажда лекарката, за да ми каже какво да правя. През ден преглед и хормони. При мен бързо се случваха нещата и ми бяха кратки стимулациите, но успешната беше по- дълга, защото имахме да "убиваме" фоликули. Почти винаги използвах и антагонист. Последен преглед и хормони, след това тригер вечерта в 20ч и след 36-40 часа инсеминацията. Преди нея няма преглед, няма и реинсеминация. И така в общи линии.
Симеон стана от последната инсеминация. Преди нея имах друга и на прегледа имах и задържани фоликули, който не попречиха и си образувах фоликули от него Я. Общо имах 4 или 5 май, но 2 ги брояхме, защото бяха от страната на кистите. Според лекарката точно от там е станал. Първите седмици кистите нараснаха много, но всичко завърши добре. Сега не знам какво е положението.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #158 -: Януари 04, 2019, 17:16:07 pm »
Pavla, благодаря ти. Най-важен е прекрасният резултат, който гушкаш всеки ден :) Моята стимулация ще е с хапчета, но още не знам какви. В понеделник ще звънна в клиниката да ми обяснят подробно стъпка по стъпка как вървят нещата, че последния път при док. нямаше време да го разпитвам за това. Дано прегледите и процедурите само да са преди обяд, че аз от 12:30ч. съм на работа и ще е сложно с организацията...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #159 -: Януари 04, 2019, 18:58:56 pm »
Момичета,за много години!Да сме живи и здрави ,много обичани и обичащи,другото ще дойде!Дано тази година си хортуваме в бременната тема.
Тези които трепят гадини ,да ги утрепят,които са в опит,да им е успешен!
Аз от днес съм в цикъл,обадих се в моята клиника,да уговорим инсеминацията,но са в ремонт,и няма как,февруари ще е,от декември края почнали и са строителна площадка.
Другата седмица ще говоря с дамата от общината да си кандидатсваме по фонда за финансиране  и ще правим документи януари.
Между другото,моя позната от Сливен ми каза,че тя също от общински фонд е получила финансиране за изследвания преди инвитро.Казвам го,който има интерес да се поинтересува.Критериите са минимални,а това са наши пари,няма само братята роми да подпомагаме.Помощта е до 2000 лв за инсеминации,хистеро и лапароскопии,изследвания и манипулации .
Успех на всички,ще ви прочета утре 😘😘😘