0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #380 -: Октомври 03, 2018, 15:32:36 pm »
Дано има повече този път Точице :)
Ми Маги май си пропуснала поста ми за уреаплазмата хахахха
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #381 -: Октомври 03, 2018, 15:41:51 pm »
Ми не съм, ама защо не помня не знам  :oops:

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #382 -: Октомври 03, 2018, 15:44:45 pm »
Ми при мен излезна УМЕРЕНО ИЗЯВЕНА АНАЕРОБНА ДИСБАКТЕРИОЗА. ДЕТЕКТИРА СЕ Ureaplasma (urealyticum + parvum)...
Ето го... ще говоря тези дни с лекарката и предполагам че ще пиеме антибиотици с моя хубавец и я се оправиме от първия месец, я не.. и контролни изследвания докато пускаме и то ще дойде Коледа...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #383 -: Октомври 03, 2018, 15:49:03 pm »
Слънцемое, аз Уреаплазмата я преборих с един прием на антибиотик. Ама тогава бях и на хомеопатично лечение. Пък пусти леки бактерии сега не мога.
Маги, знам за пролактина, но какво мога да направя по въпроса. Преди една година беше на горна граница, май месец пак на горна граница. Такъв си ми е и то когато другите хормони са наред.
Питала съм д-р Мели, д-р Даскалов, д-р Петрова, д-р Георгиев всички поотделно за пролактина си и всички са ми казвали, че ми е добре. Как да им кажа: "Ама Маги от форума каза, че не е :D "
То всъщност има ли лекарства, които го бутат или медитираш и ядеш шоколад за добро настроение?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #384 -: Октомври 03, 2018, 15:50:37 pm »
Тери, аз също да попитам за микробното число. Бях те питала, но не каза тогава нищо. Имаш ли такова въобще. С тази дисбактериоза се появяват всякакви гадини, но не винаги за инфекция.
ЦС нямаш нужда, нали правите инвитро. Тези АБ ей така за покритие също са малко повечко.
Не мисля, че от ЦС си завъдила нещо.
За пролактина- кога го изследва последно?

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #385 -: Октомври 03, 2018, 15:54:14 pm »
Пролактина мисля юли месец.
Микробно число не ми пишат на микробиологиите, нито от Писанец, нито от Торакс.
Но от Писанец преди време са ми писали "Наличие на Кандида", но без антибиограма. Д-р Даскалов ми обясни тогава, че като няма антибиограма значи е малко количество и няма нужда от лечение. Сегашните ми бактерии винаги са с антибиограма. Пък и сега за първи път аз сама усещам, че имам инфекция. Появи ми се след секс. Не изключвам и да е от спермата, защото на мъжа ми семенната течност е с PH над горна граница по незнайни причини и може да дава също отражение при мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #386 -: Октомври 03, 2018, 15:58:55 pm »
Юли как ти беше?
Иначе има лекарства за пролактина.
Странни са ми тези гадини при теб, които постоянно се появяват нови и нови...
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #387 -: Октомври 03, 2018, 16:01:13 pm »
Мен не сте ми питали ама аз ще я приложа моята от Геника
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #388 -: Октомври 03, 2018, 16:04:52 pm »
И на мен, но нали затова пуснах контрола в Торакс. И резултатите бяха...
Чиста микробиология в Писанец, Клабсиела в Торакс (а точно Клабсиела лекувах преди това).
Пролактинът последно беше: 23.5 при горна граница 24. Ендокринологът каза, че лечение си прилага при цитирам: "патологично повишение". Опитах се да разбера какво ще означава патологично и това, което каза, че се лекува при аденом, когато има драматично завишение над горна граница. Каза, че тогава имало Пролактин от рода на двойно по-висок. И каза, че по световен стандарт тези мерни единици не са коректни, били в стотни по принцип. Похвали ми лаборатория за изследване на пролактин в Пловдив и сега не се сещам коя беше.
Никой не го намира за проблем, само мен ме ровичка Маги като спомене, че пречи на имплантация.
EDIT: Бодимед беше лабораторията
« Последна редакция: Октомври 03, 2018, 16:57:14 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #389 -: Октомври 03, 2018, 17:04:36 pm »
Точице, Маги Мей, Кукапетъл, радвам се, че се появихте и вие. Желая успех на всички!
Слънцемое, как така за след НГ. Ти сига ги опаткай набързо и за Коледа да си с пълнеж!
Тери, бъди твърда с началника. Обясни му, как стоят нещата, защото най-малко сега имаш нужда от допълнително напрежение. Стискам палци  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #390 -: Октомври 03, 2018, 17:17:44 pm »
Междудругото, Слънце, ако ще отлагаш след НГ направи една ЦС като изчистиш бактериите. Мисля, че повече не ти се занимава, отколкото парите, иии е несврт към самата теб. Нас не ни гледай, че пушим, но не мога да ти обясня какво е след инвитро да те гледат онези нули. Подсигури се.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #391 -: Октомври 03, 2018, 17:28:15 pm »
Аз бях два месеца през 2016 с много висок пролактин, тройно завишен - първия месец и двойно завишен през следващия. Назначиха ми терапия с достинекс, както и ЯМР да проверим за аденом. Нямам аденом, но пък ми откриха каверном в друга част на мозъка, централно разположен, това лято го проследих дали
расте, слава Богу, всичко е наред, там си е, без промяна. Може да съм родена с него, така ми казват лекарите. Следя си пролактина и пия по половин достинекс на седмица. Днес ме попита лекарката как ми е, понеже бил важен за забременяването.
« Последна редакция: Октомври 03, 2018, 17:30:45 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #392 -: Октомври 03, 2018, 19:20:27 pm »
Кукапетал, сигурно си си изкарала акъла като са ти казали...
Маги, хубаво ми вкара мухата сега. И какво да я правя тази муха. Мишо с право ми казва, че това моето не е нормално. 4 лекаря казват, че ми е наред Пролактина, Маги ми пуска мухата и аз съм забравила лекарите и вече съм се диагностицирала. Добре, че не си позволявам да си предписвам лекарства.
Добре, че ще имам работа, та да не чета какво още може да ми провали трансфера
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #393 -: Октомври 03, 2018, 21:20:28 pm »
И аз да се включа по темата за това дето се чувствате не добре от бременни жени и тн... Когато Борис (бебето ни) почина, до момента, в който забременях не можех да погледна бременна жена или жена с количка с кош за новородено, а година след раждането като видех майка с дете около възрастта, на която щеше да е моето, особено момченце, ми идеше да избягам с рев (последното все още го има, все пресмятам възрастта).

Относно Коледа, аз съм луд фен на Коледа, в нас винаги е украсено до краен предел (както обимам да казвам аз, все едно Дядо Коледа е повърнал  :D), взехме и елха около 2м и половина миналата година, но някак последните години украсявах само заради Ния (каката), желание нямах никакво. Сега вече няма да е така (то и няма как да е, че съм поела един куп коледни поръчки да изработя и ми ттябва вдъхновение и коледен дух за това), но и тази Коледа както и предишните, с мъжа ми ще си поплачем за липсващия член от семейството, мисля, че винаги ще е така.

Та, всичко това което чувствате е съвсем разбираемо и ви пожелавам тази, или ако не тази, то другата със сигурност да сте бременни и щастливи в най-вълшебното време от годината!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #394 -: Октомври 04, 2018, 08:31:20 am »
Тери, не съм искала така да те психирам :* Ех каква съм, ще си мълча!

Успех момичета!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #395 -: Октомври 04, 2018, 08:46:53 am »
Абе то си е хубаво някои неща да се отбелязват. Все пак се споделя информация така чута от различни лекари.
Аз днес трябваше да пусна едно ЧХГ, за да е спокойна докторката утре да ми предпише антибиотици. То ще е отрицателно, цикъл си ми чука на вратата, но тя е заключена от Дуфастона. Та така и така ходих в лаборатория, реших да е Бодимед и да пусна и един Пролактин :D
Хората като мен, Маги и Павла ще оценят това изобретение https://www.facebook.com/InTheKnowInnovationAOL/videos/1059046484262080/ :D :D :D
Вистал, няма как, това няма да го забравите никога. Но ви се възхищавам, че имахте смелостта да създадете София. Тя ще си е вашето коледно чудо тази година.
Вени, с теб какво стана дойде ли ти, не ти ли дойде.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #396 -: Октомври 04, 2018, 08:52:23 am »
Добро утро!
 Тери,чакам все още,цикълът не чука,направо си блъска  :D. Според календара ми трябва да ми дойде утрр,но с този Дуфастон,може и да се измести датата.
Според графиката температурата се движи нагоре на долу с 0,2 ,иначе малко ми се гади,но аз преди цикъл съм си така.
Тери,дано Чхг е високоо,стскам ти палци,да си първата от многото. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #397 -: Октомври 04, 2018, 08:54:53 am »
А няма да е. Изобщо не се и надявам. Пускам го просто, защото иначе докторката не иска да ми назначава лечение без тест.
О, и микробиологията чакам днес следобед. Днес ще ми е ден на резултати
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #398 -: Октомври 04, 2018, 08:58:40 am »
Записах си час за утре при гинеколожката си,да пусна и аз микробиология,че не се издържа с този дискомфорт,ако ще идва,поне да е след прегледа. Колко време се бави микр.биол.,аз не съм правила от 4г,не ми се е налагало.
Аз все пак ще ти стискам палци за Чхг и мик.биол.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #399 -: Октомври 04, 2018, 09:04:43 am »
Вени около 4 дена са за микробиология.
Тери и аз все пак ще стисна някое и друго палче.
Туко що почнах с набора от хапчета и антибиотици. Но може ли да ви попитам - излседванията за тромбофилия за колко време излизат?