0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #400 -: Август 08, 2018, 11:43:36 am »
Тери, добре си работят яйчниците ти. Намирисва ми на близначета в скоро време.
Аз съм направо съсипана. Ни жива ни умряла. Вчера изпратихме бабчето ми, реши че не иска да е при нас. Поне сега двамата с дядо ще ни пазят отгоре. Душата ми се къса и място не мога да си намеря, страшно много я обичам :balk_145: Няма да ви развалям настроението, ще си ви чета и когато мога ще пиша.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #401 -: Август 08, 2018, 11:49:26 am »
Тери, добре вървиш.Как се чувстваш след като видя фоликулите?

Таня, искрено съжалявам!
« Последна редакция: Август 08, 2018, 12:04:36 pm от magi_st »

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #402 -: Август 08, 2018, 11:51:00 am »
Маги, не бях бременна :) Баба ми почина, грешно си го прочела мила. Но благодаря :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #403 -: Август 08, 2018, 11:53:49 am »
Танче, толкова съжалявам. Дано Господ я прибере близо до себе си. А вие бъдете силни, за да се радва отгоре на правнучета.
Маги, все същото. Вълнението липсва. Просто съм убедена, че всичко ще мине наред до пункция и затова съм спокойна.
Една моя позната сега е в Ню лайф за 4то инвитро и кой знае колко ЗЕТ трансфера. Имала е две извънамточни. Била е в Надежда, Малинов и Щерев май. Никой досега не й е пуснал инсулинова резистентност, ТАТ, МАТ и други основни изследвания. Индекс НОМА й е над 3, пък за инсулина и глюкоза да не коментирам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #404 -: Август 08, 2018, 11:57:57 am »
Оле Таня, много се извинявам.Много!Тия дни нещо съвсем давам фира!

Тери, в потрес съм, но какво да ти кажа очаквам го навсякъде това.Хубаво е просто човек да чете и да се интересува.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #405 -: Август 08, 2018, 12:09:21 pm »
Съболезнования, Таня!


Тери, мисля че големите клиники работят по "западен" модел. Никой никога за тези години не ми е изследвал такива неща тук. Пусках си ги сама или настоявах за изследвания след абортите. Никога не са ми изследвали хормони преди стимулация или пък да ме видят на ехограф, микробиология... абсурд. Такъв е протоколът им, не е особеност на клиниката. Ужасни практики! Но не се учудвам.

Хелиантус, стресът за 1-2 месеца ще бъде незначителен на фона на това, че ще се чувствате по- добре после. Успех!

Да, заключението беше, че все пак е по- надеждно от ФСХ, но не трябва да се съди за ЯР само по АМХ, а в комбинация на различни показатели- ултразвук, ФСХ, Е2, години, витамини и тн, и тн...
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #406 -: Август 08, 2018, 13:00:16 pm »
 Таня, моите съболезнования за бабчето ти. Дано душата и да е на по-добро място. Има такива тъжни моменти в живота ни, дано да се съвземеш бързо.

« Последна редакция: Август 08, 2018, 13:04:40 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #407 -: Август 08, 2018, 13:09:17 pm »
Танче, съжалявам. Бабчето ти е при моето и съм сигурна, че са добре и бдят над нас ❤
Тери, видя ли, че всичко върви по план  :lol: Хайде, сега една двойка близнаци  :bori_005: :bori_008:
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #408 -: Август 08, 2018, 13:18:56 pm »
Момичета много ви благодаря за пожеланията :) Вчера изкарах незабравим рожден ден, нищо че бях на работа и ми дойде. Сега ще звънна да запиша час за Цветков, да видим ще правим ли този месец инсеминация, или другия.
Танче моите съболезнования!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #409 -: Август 08, 2018, 16:01:13 pm »
Звънят ми преди малко да ме питат няма ли да ходя да ми дадат новите лекарства. Трябвало цитро-нещо си да взимам днес. Явно докторката го е предписала на база на прегледа от другия доктор днес. Но той ми каза утре да ида за нови лекарства. Предполагам, че като сме ги забавили с 1 ден няма да е голям проблем. Пък и все пак доктор ми е предписал днешната доза.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #410 -: Август 08, 2018, 16:04:42 pm »
Цитротит, питай задължително от кога да гопочваш.Той е за сваляне на ЛХ и за да не се спукат преждевремно фоликулите.Бие се следобед.Аз бях с Цитротит.Обади се и питай!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #411 -: Август 08, 2018, 16:07:31 pm »
Аз го нямам, утре ще ми го предпишат. Явно е трябвало според докторката още днес... амааа докторът каза утре. Явно тя мисли, че е трябвало от днес. Не ми се обадиха повече след като й казаха, явно може да се отложи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #412 -: Август 08, 2018, 16:08:47 pm »
Да, ти си в началото така че може да го отложат с един ден.Как са хормоните?

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #413 -: Август 08, 2018, 16:13:47 pm »
Казва ли ти някой. Казват ми само като нещо е зле. Щом не са се обадили, значи да кажем са добре.
Аз не знаех, че първите хормони се плащат от мен и съм си тръгнала онзи ден. Та днес едно момиче идва притеснено да ми каже, че съм се изнизала по терлици без да си платя хормоните :D
« Последна редакция: Август 08, 2018, 16:25:17 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #414 -: Август 08, 2018, 16:19:09 pm »
Те са определен брой хормони който се плащат от Фонда и зависи те как са си ги разпределили.Аз не помня вече първите аз ли ги плащах.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #415 -: Август 08, 2018, 16:25:54 pm »
То има логика да са на частно. Защото ако са зле, опитът няма да започне.
Маги, ти казваш, че съм в началото. Но фоликули по 12-14 мм на 4 дена стимулация не са ли на 3-4 дена от размери на 1.8 мм или при инвитро се гони по-голям размер?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #416 -: Август 08, 2018, 16:29:31 pm »
При всеки е различно, аз мисля че заради бързо растящите фоликули ти включват Цитротида, защото те очакват блокирани яйчници от противозачатъчните.А и дозата е малка, не са очаквали толкова големи фоликулчета.Сега утре пак ще те прегледат предполагам, но около 19-20 мм ще ги вадят, да си знаеш.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #417 -: Август 08, 2018, 16:34:36 pm »
Тери, не ти ли взеха хормони днес? Може би при прегледа не са били готови и сега са обсъдили прегледа заедно с хормоните. Звънни и питай за всеки случай. Целта им е да хванат всички до към 12-13мм, а без антагонист може да избързат някои. Нямаш ли възможност да отидеш до клиниката и да си ги вземеш ако се наложи?
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #418 -: Август 08, 2018, 16:52:38 pm »
Таня, моите съболезнования! Да почива в мир!

Прави сте, момичета. Вероятно чиста случайност, но и двата аборта станаха след 8 поредни дни на работа. Уикендите са кошмар, нямаш време за храна, вода, тоалетна, а за сядане и почивка да не говорим. Ще търся по-спокойно място. Притесненията ми са свързани с това, че за да се квалифицираш за майчински трябва да си работила 26 седмици преди 15-те седмици преди термин. То така или иначе обикновено част от заплата взимаш само 6 седмици, така че няма голямо значение.

Тери, браво за фоликулчетата, растат бъдещите близначки.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #419 -: Август 08, 2018, 17:01:57 pm »
Няма как.Те затварят след 4 мин. Разчитах, че ако е спешно, ще ми се обадят и щях да измисля начин да се телепортирам за 1 час до там. Никой не се обади, предполагам са информирали докторката вече. Ето време беше, започнах леко да се притеснявам... Ама и да се притеснявам, и да не се притеснявам нищо не мога да направя. Изпълнявам всичко, което ми кажат. До мен седи пълна купа с извара, тъпча се и си мълча. Не е моя работа да знам какво е това цетротид и след като казаха: "Щом така сте се разбрали с докторът, Ви чакаме утре", ще разчитам, че докторът си разбира от работата и няма да се прецакат нещата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света