0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #180 -: Юни 19, 2018, 10:03:29 am »
Пешек, аз си пазя няколко книги, които не съм чела на Пратчет за тежки моменти, че ми е много мъчно, че няма вече нови.

Мария, понякога се случва по време на О да има зацапване. Вие пробвате от около 5 месеца. Дайте си още някой месец 1-2 и посетете репродуктивен специалист. Хубаво е да се започне от някъде. Изследванията са времеемки и скъпи някои от тях. Ще се случат нещата, ако не се оставя всичко на самотек. Много късмет!


Аз пиех Метформин  по време на бременност. Той е даже препоръчван при ПКЯ и ИР, за да се намали риска от спонтанен аборт.

Късмет на всички! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #181 -: Юни 19, 2018, 10:08:25 am »
Mariya_Aleksandar, на базата на какви изследвания и диагнози загуби надеждата, че можеш да имаш дете?
Състояноето на организма ти, здравословно,  физиологично не е постоянно. Променят се нещата и усещанията ти успоредно с това. Ако имаш болки и се съмняваш за бременност, вместо аулин пий Но шпа. А, ако са наистина те боли остро и ужасно, отиди на лекар.
И ... не си старичка. Доста след твоята възраст забременях и съм безкрайно щастлива с една лудетина вече на 4. И се борих за нея мноооого дълго. И много информирано. По лесно е да приемеш поражението, отколкото да се бориш, но повярвай всичко си заслужава.

Момичета, успеха ще дойде. Бъдет сигурни. Стискам палци на всички.
Еличка, и аз бих пуснала кръвен. Уринарните тестове винаги са ми били като тука има, тука нема и голяма игра на нерви.
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 10:13:36 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #182 -: Юни 19, 2018, 10:59:08 am »
Mariya_Aleksandar, не знам защо те притеснява приема на ношпа. Та аз го пих 3 месеца след трансфер. По лекарско предписание - отпуска мускулатурата на матката и предотвратява микро-контракциите.

И да не съм чула, че 36-годишните са стари. Аз родих на другия ден след като навърших 38. Добре сте и ще чуете „мамо“ след 2 - 3 години (тук слагам времето за бременеене и първата годинка на детето).
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #183 -: Юни 19, 2018, 12:50:57 pm »
Добре дошли на новите момичета, пожелавам ви скорошни положителни тестчета.
Хриси, страхотно ЧХГ, утре чакаме поне двойна стойност. За прогестерона не съм запозната, но силно стискам палци притесненията ти да са били излишни и вярвам, че ще е така.
Магии, хубаво е, че се разсейваш с работа, пиши ни и на нас по - честичко, може и в групичката ни във фейсбук, за да си говорим глупости, както казва Пешек и да минава по - бързо времето  :bighug:
Таня и Еличка и на вас пожелавам успех.
Момичета и един линк да ви пусна, май го няма тук в групата, а ако съм го пропуснала тъкмо ще напомня  :) Д-р Емре Тургут от клиника Бахчеджи, съвместно с д-р Александър Калчев организират прегледи на 28-ми и 29-ти Юли в София. Аз се записах за 28-ми. Но да знаете, че изпращат един списък с изследвания за мъжа и жената, които искат да имате предварително. Ако сте ги правили в рамките на 6 месеца се зачитат.

:)
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 12:54:48 pm от magi_st »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #184 -: Юни 19, 2018, 12:54:25 pm »
Гледам никой не пише, аз да се оплача.Що всички лекарства имат нежелана реакция - главоболие?Тия дето ги измислят, да им измислят друга нежелана реакция.Направо ще откача с това главоболие, аз съм и с мигрена и като ме заболи, не ме пуска  :?

Мише, пиша като имам време, ама днес ми е особено мързеливо, а и вие не пишете бе!

Ще изтрия линка, защото е рекламен, не ме разбирай погрешно, но всяка клиника плаща, за да им пишем за кампаниите или най-малкото ни драскат по един мейл.Нали и ние трябва да съществуваме от нещо ;)

Ще споделиш ли после как е бил прегледа, какво ти е казал?Аз малко съм раздвоена за турските клиники.Имам познати забременели там имам и такива с неуспешни опити, а съм чела и много момичета с хиперстимулация и то голяма.Та малко съм 50/50 за там.Обаче имат и платени клакьорки тия клиники, бас ловя просто.А нали знаете, че Аджъбадем купиха Токуда, а те държат Мемориал в Турция, значи ще искат и техния блок в Токуда да стигне нивото и начина на работа на Мемориал.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #185 -: Юни 19, 2018, 13:08:34 pm »
Маги, говорейки за странични ефекти: днес започнах глобулите за ентерококите. Страничен ефект: "Ако лечението е по-кратко от 6 дена може инфекцията да се засили" :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #186 -: Юни 19, 2018, 13:15:59 pm »
Аз заспах в офиса.Шефа излезе, имаме един диван, легнах, че ми е лошо и дремнах 15-20 минути.Е тва са странични ефекти  :lol:

Тери, над 6 дни.Ти как се чувстваш?Как си?

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #187 -: Юни 19, 2018, 13:17:00 pm »
Аз пък сега от шепата хапчета нямам никакви оплаквания.. помня при последната бременност като започнах с утрогестана ме сцепваше и мен главата... а сега нищо.. и дано да си остане така разбира се...

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #188 -: Юни 19, 2018, 13:32:21 pm »
Маги ,
мигрената е ужас!Мен като ме хване ,място не си намирам,даже ако мъжа ми бърка кафето с лъжичка в другата стая ми се забива като игли в мозъка.Сложи някой студен компрес ,аз направо лед си мажа по челото пия 2 миг 400 и ме отпуска.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #189 -: Юни 19, 2018, 13:34:43 pm »
Ааа Маги добре, няма проблем, ще разкажа после с какви впечатления съм  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #190 -: Юни 19, 2018, 13:36:14 pm »
Слънчицемое, назобих се с нурофен, в офиса съм и няма как просто за лед и екстри.Довечера миг 400 като легна да спя.И аз го пия него, помага ми от време на време.

Мише :*

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #191 -: Юни 19, 2018, 13:40:12 pm »
Здравейте момичета! Излезнаха ми резултатите от инсулинова резистентност и понеже нищо не разбирам ги качвам да си кажете мнението. Благодаря предварително!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #192 -: Юни 19, 2018, 13:45:21 pm »
Милиарда, за ендокринолог си, то се вижда де. Честно да ти кажа, който и да ти разчете тук резултатите, не се доверявай. Изчетох всички теми за ИР и все още не мога да ти дам компетентно мнение. Казват, че на първия час инсулина се вдигал до 5 пъти. Е да но моя се вдигна 18 пъти (беше 97) и казаха, че не е проблем. Попадала съм на коментари, че над 100 си го водят проблем, а ти си 128. И на втория час ти си виждаш, че си над граници, както и индекс НОМА-та. Така че отивай на ендокринолог.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #193 -: Юни 19, 2018, 13:48:10 pm »
За ендокринолог си, Тери е права!

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #194 -: Юни 19, 2018, 14:08:58 pm »
Момичета,вечерта преди изследването ядох шоколад и шоколадови бисквити,абе направо си вечерях със сладко. Въобще изключих че съм на изследване сутринта. Според вас може ли затова да са такива резултатите или не дават такова отражение?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #195 -: Юни 19, 2018, 14:18:34 pm »
Не е оттова. Виж, че началните ти стойности са в норма. В самия ден не трябва да си яла.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #196 -: Юни 19, 2018, 14:35:29 pm »
Много благодаря за отговорите. Ще се консултирам с ендо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #197 -: Юни 19, 2018, 15:15:49 pm »
Здравейте и от мен, продължавам да стискам силно палци за всички, Хриси, Маги, Танчето и за всички други, които се надяват тайно, но не смеят да се обадят :)
Стискам палци и за всички, които борят по някой проблем като Тери да се справят скоро и да продължат напред.

Аз днес си пуснах хормоните 7 дни след овулация, нали ви казах, че този месец ми закъсня овулацията, смятам я криво-ляво, че е била на 12-ти (18-ти ден), затова днес (25-ти ден) отидох да се изследвам, резултатите излязоха сега:

Estradiol (Естрадиол)
411.50
pmol/l
фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Progesterone ( Прогестерон )
54.870
nmol/l
Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
HOMA ( IR ) Инсулинова резистентност индекс
Профил
*
*
Глюкоза ( Glucose )
5.00
mmol/l
3.60 - 6.10
Insulin ( Серумен Инсулин )
11.07
mU/l
2.60 - 25.00
HOMA ( IR ) индекс
2.46
индекс
< 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR

Така като гледам на Милиарда резултатите си мисля, че няма да ми се размине обременяването, а толкова исках да не го правя, уж всичко е наред, ама то явно не е толкова важно на гладно, а после, еххх...тъкмо се зарадвах, че ХОМА-та ми е в норма :)

За другите хормони, така като гледам би трябвало да съм имала овулация, нищо, че късна, така че ще чакам да не ми дойде 14 дни след нея, 12+14 =26...дъщеря ми има рожден ден на 27.06, така че ако и тогава няма никой ще си подаря един тест, пък каквото-такова, аз не се надявам много, защото от месеци насам ми идва на 27-ми, 28-ми ден, т.е. след два дни по принцип трябва, лутеалната ми е къса 11-12 дни, така че що да не се скъси и още, спрях да меря БТ след като имах 37 и на следващия 36.8, много зле ми действа като спадне така температурата, не бях мерила и преди овулацията, този месец почивка, ама пък на пук на всичко, кой знае  :D

И аз имам мигрена, МИГ 400 ми помага много, но ако я хвана в началото, ако чакам повече не действа, трябва да се наспя и тогава минава, но не винаги, рядко се случва, но понякога ме държи и 2 дни...обаче ибупруфен нали не трябва да се пие при бременност, аз си взех парацетамол откакто правим опити и да си призная не е същото, но ме облекчава поне, ама ако може, да си пия ибупрофена и да не се мъча, наистина ли съм се прецакала? :lol:
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 15:24:34 pm от iva_angel »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #198 -: Юни 19, 2018, 16:04:57 pm »
И аз да дам отчет - вчера приключих лечението на моите бактерии и след 9-10 дни чакам цикъл. После ми предстои пак преглед и тест за ЧПВ, както и подновяване на опитите  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #199 -: Юни 19, 2018, 16:48:46 pm »
Добро утро момичета. Има ли някой, който да е ходил в клиника Надежда и да изрази мнение. Незнам къде да избера да отидем.
Всеки ще ти каже рязлично. От всяка болница има доволни и недоволни. Лично аз съм в Щерев,и за сега съм доволна. Едно от момичетата,пък не е доволна. Всичко зависи от лекарят,който те поеме. Дали ще те предразположи да му се довериш.