0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #300 -: Май 11, 2018, 21:50:51 pm »
Кофти, Ели. И момичетата са прави и ти си права. За съжаление влизането в кабинета на репродуктивния лекар е свързан с много пари. Още първото посещение. Пусни поне едни хормони по касата да видиш как са нещата. Аз все се надявам, че бледата чертичка може да е нещо хубаво.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #301 -: Май 11, 2018, 22:02:18 pm »
Еличка, а като се роди детето от къде? Сега в Плевен ще има ДРЗ. Отиди! Има безплатни консултации, има томболи. Не е много, но все е нещо. Има фонд!
Нямате спермограма, нямате основни хормони... За това време повече от година по 15 лева да отделяхте с мъжа ти, щяхте да имате заделени за основни изследвания.
Не е лесно, нито финансово, нито психически. За да достигна до тази бременност, здраве и живот да продължава да е успешна, ми отне 4 години почти и това е 4та бременност. Като при нас не е било от трудното и сме с неизяснен стерилитет. Това означава ужасно много изследвания и УЖАСНО много пари. При вас има горе долу някакъв ясен проблем.
Действайте! Има начини, ако има желание!
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #302 -: Май 12, 2018, 06:29:31 am »
Успех на всички аз бях до тук с тази група. Няман нужда от нападки!
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #303 -: Май 12, 2018, 07:38:33 am »
Наистина кофти ситуация се получи. Отстрани като читател е едно да четеш съвети, но ако са директно към теб жегват малко повече. Някои хора наистина нямат финансова възможност. Ето едната ми приятелка 3 години отлага опити за бебе, защото после една хубава количка не може да му купи. И после 2 години мъки да стане това бебе, защото нямаше пари за ходене по лекари. Както едни имат репродуктивни проблеми, други имат финансови, които им пречат да имат своето щастие.
Вие се опитахте да отърсите малко Ели, за да тръгне по пътя на решаване на проблем. Но много дълго сте се борили със стерилитет и може би думите ви са малко по-силни за нейните уши. Ние сме в началото на вашия път и все още се впечатляваме на подмятания на хора, вълнуваме се на тестове за овулация и т.н. Знам, че искахте да я отърсите. Хубаво е, че имаме тук хора като вас. На мен лично сте ми били много полезни, за което благодаря.
Хриси, как си, оправя ли се положението?
Точице, още една седмицаа  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Слънцемое, и  аз само за хормони по каса съм чувала. А генетични и имунологични са си скъпо удоволствие. Отиват над 500лв. Доколкото знам в София различни клиники ги правят. Може да разпиташ и поне да намериш най-евтината. Поне преди години са имали различни ценови листи. Мисля, че е по-важно да започнеш с генетичните. Моя лекар дори не ми беше писал да правя имунологични като задължително изследване.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #304 -: Май 12, 2018, 08:22:04 am »
Не е честно за никоя жена да минава по трудния път на стерилитета. Трудно е .. физически и най- вече емоционално да се справяш с всеки един проблем. Скъпо е... но всичко си заслужава. Сигурна съм. Еличка е по- чувствителна, но и тя ще се справи ... Искаш ли го - справяш се, извървяваш пътя.
Аз да ви кажа ( сигурно ще ми се накарате) ама тази сутрин един рев му ударих... Страх ме е от деня теста момичета ... Много ме е страх.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #305 -: Май 12, 2018, 08:31:04 am »
Милата  :bighug: :bighug: :bighug:
Не знам човек как може да не си пореве. Не мисля, че това може да ти навреди. Поне да си излееш топката в душичката. Възхищавам се на всяка една от вас, която е оцеляла тази 14 дена от пункция до тест. Чакането на ембриолозите да се обадят, неведението после. Пожелавам ти много сълзи от щастие. И ти много си се измъчила. Време ви е за награда. Мъжът ти как е, държи ли се психически?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #306 -: Май 12, 2018, 08:52:38 am »
Мъжът ми ми е голяма опора. Успокоява ме, разсмива ме и не ми дава да плача и да се тревожа.  :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #307 -: Май 12, 2018, 09:50:17 am »
Точица с теб сме!

Имам позната акушерка, напусна работа, заради ниската заплата и забавянето.Не е само тя.Работа се сменя, местоживеене също.В периода в който ни беше най-тежко аз бях с 500 лв заплата а мъжът ми на борсата със 160 лв, не съм спирала да отделям пари за изследвания.Желанието е най-важното.Апропо точно като акушерка може да си пусне хормони в болницата без пари, редовно го правят.

Не съм искала никой да нападам.Мога да дам странично мнение, да се опитам да засиля човек в дадена посока, да му покажа пътя, но на сила не става.Аз съм на 37 и осъзнавам, че ми е трудно чисто физически и че няма да съм полезна на детето ми когато то стане на 30  :?

Както и да е, всичко е пари, а приоритетите си ги подреждаме сами!

И съм зла, нервна и ужасна, не знам защо  :lol:
« Последна редакция: Май 12, 2018, 09:54:26 am от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #308 -: Май 12, 2018, 10:30:53 am »
Извинявам се, ако съм била по- груба. Мисля това, което пиша, но явно написано звучи по-грубо, отколкото искам да е. Има начини. Аз започнах на 29 и всичко да е наред, ще го има бебето като съм на 33.
Еличка, дори да спреш да пишеш в тази група, отиди на ДРЗ Плевен. Толкова ти е близко! Говори със специалистите и с момичетата. Те ще те насочат, ще споделят опит.

Точица, с теб сме!
Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #309 -: Май 12, 2018, 11:30:30 am »
Еличка,това не са нападки.Просто всяка от нас знае колко време отнема лечението.Аз лично на 6-ия месец като не стана отидох при репродуктивен специалист.Но не беше моя лекар и загубих време.Освен това някои ,визирам моя д-р,за консултация пари не вземат.Успех.
Точице,Точице всички сме с теб,устискай още малко. :)



*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #310 -: Май 12, 2018, 12:41:39 pm »
Тери,
аз пия друга добавка ,но съставките са като твоята.Иногинол,след 2 месеца прием отидох за пръв път при Александров,сега не знам от хапчето ли е,или апаратурата му е друга,вагинален ехограф на тъмно,каза започвам с добрите новини-перфектни яйчници,не си личи че пушиш.Ако стигнем до инвитро ,мисля че ще изкараме добър материал.Никой лекар не ми го беше казвал и го приписах на хапчето,в предната тема го бях споменала.Върти ми се в главата ,че скоро си на лекар.
Христинче,как си?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #311 -: Май 12, 2018, 14:00:11 pm »
Слънчице, а фолиева киселина взимаш ли допълнително или колкото има в добавката?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #312 -: Май 12, 2018, 15:20:38 pm »
Абе ,аз точно това мислих да те питам и теб :D ,ами току що си купих ,бяхме в Кауфланд и минах през аптеката,тя дали излишъка не се изхвърля?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #313 -: Май 12, 2018, 16:33:36 pm »
Ами аз я спрях, защото ми изглежда дозата фолиева киселина същите мг като тази в хапчетата
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #314 -: Май 12, 2018, 17:04:04 pm »
Ами в мойто е 200мг, а 1 хапче фолиева е 400,тъй че ще пия по 1/2 фолиева .
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #315 -: Май 12, 2018, 18:15:59 pm »
Пий си цяла. Излишното се изхвърля, не се натрупва. Аз освен витамините си пия и фолиева отделно.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #316 -: Май 12, 2018, 18:48:36 pm »
Още по-добре.Благодаря ,Павла!
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #317 -: Май 12, 2018, 20:28:53 pm »
Момичета, аз все още не съм добре, корема ми е издът на максимум и ме боли, ксто бременна в 5ти месец.. издул се е целия от гърдите надолу. Притеснена съм да не правя асцит (четох до при усложненията на хиперстимулацията) В понеделник ще звънна на спешния в клиниката, и ако нещо да отивам за София. Явно не са газове нито запек, и дулколака и еспумизана не ми облекчават симптомите. Ужасно ми е, на моменти ми де учестява и дишането.. Аз уж търпя на болка.. ама вече от четвъртък.. немога да издържам...
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #318 -: Май 12, 2018, 20:46:57 pm »
Хриси, защо чак в понеделник? Не работят ли днес-утре. Направо ако може в спешното иди да те видят. Не е шега работа. Съжалявам, че така се мъчиш. Докторът вика ли те на контролен преглед тези дни?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #319 -: Май 12, 2018, 21:07:43 pm »
Нали ходих на преглед в петък, гледа ме на ехограф, само яйчниците.. хем обяснявам че ме боли целия корем.. те тук не разбират... и да ода в спешното пак не разбират нищо, само да си губя времето.. за това в понеделник на спешния тел в клиниката ще звъня и да ми кажат кога Цветков е на работа за да ида да ме прегледа.