0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

Искам да попитам дали нещо може да се направи в моя случай?

Ето накратко моята история

2013 си направих спермограма, в която имах 43 милиона сперматозоида

2013 - операция от Варикоцеле (varicoceles) на десния тестис (в токуда при д-р Калоян Давидов)

2013/2014 влошаване на спермограмата (9 милиона сперматозоида)

2015 (до днес) - Azoospermia. Тогава ходих на преглед при д-р К. Давидов и М. Кацаров, и двамата решиха, че проблема е от кисти в епидидимите.

2017 отидох на преглед при д-р Ю. Бъчваров. Той ми назначи изследвания, които показаха инфекцият от Хламидия (chlamydia trachomatis). Най-вероятно инфекцията е още от 2012/2013 година.

Хламидията бързо я 'излекувах' с антибиотици. Но azoospermia-та остана :( Хормоните ми бяха в норма (FSH: 5.1, Тестостерон: 19.10)

2018 - ми направиха TESE (tese testicular sperm extraction) в болница Щерев (д-р Ю. Бъчваров) с много лош резултат:

десен тестис: Нищо (нито сперматозоиди, нито клетки на спермогенеза)
ляв тестис: намерени 4-5 сперматозоида (неподвижни), както и липса на клетки на спермогенезата (spermatogenic cells)

Изглежда, че Хламидията ми е причинила:
1. Запушване на семепровододите
2. Унищожение на клетките на спермогенезата (spermatogenic cells) в двата тестиса

Въпросът ми е има ли какво да се направи в този случай?

Предварително Благодаря на всеки, който отговори :)
*
Re: Възможно ли е нещо да се направи в моя случай?
« Отговор #1 -: Април 01, 2018, 21:01:23 pm »
Здравейте, съжалявам за това, което преживявате. Не мога да Ви дам мнение просто съвет да пишете ето в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52523.0
В нея консултира д-р Даскалова, тя е специалист по стерилитет. Ще Ви обърне нужното внимание, ако зададете въпроса си там.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Възможно ли е нещо да се направи в моя случай?
« Отговор #2 -: Април 02, 2018, 10:31:31 am »
да допълня, че д-р Даскалова е специалист именно по мъжки стерилитет, така че задайте си въпроса в темата за консултации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!