0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Обичам цветя <3
« -: Февруари 21, 2018, 08:58:48 am »
Хей здравейте :)
Голям фен съм на цветята... вечно купувам, гледам, садя, абе луда работа. С нетърпение чакам пролетта да ги изкарам на вън и всичко пак да започне да цъфти и да краси <3
Предлагам тук да обменя опит, цветя, съвети и всичко останало :)
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2018, 13:19:00 pm »
Бях фен на бонсай и на орхидеи.Покрай малката съм оставила тази си страст,надявам се с местенето в новото жилище да го възобновя.Работила съм в цветарски магазин за кратко и от там остана .
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2018, 13:32:41 pm »
Здравей Бебешок. Аз мойте орхидеи нз дали няма да ги умора тази зима... Бяха на студено в едната стяя която не се отоплява, но пък има най-много светлина ( лятото там им е перфектно) но зима явно не и ги преместих в друга по-топла стая но няма толкова светлина и започнаха да им падат листата. Преди една седмица си играх и на всяка една от тях им изрязвах загнилите корени... Лятото ми бяха избили две бебета, но за съжаление и на тях им паднаха листата...
Имам две семенца на бансай и още се каня да ги насадя... ти пробвала ли си със семена или направо готов си си взимала?
С нетърпение чакам да разцъфне малката ми градинка... есента засадих много луковици на лалета, зомбюли, нарциси и други и гледам че са поизбили повечето, но искам по бързо да цъфнат :)
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2018, 13:46:58 pm »
В апартамента в който живеем сега на орхидеи им е перфектно,с френски прозорци е-светло,но не с пряко слънце.Цъфтят ми по 2 пъти годишно и цвета се задържа по 3-4 м..Ще видим като се преместим.
Относно бонсайте съм купувала готови ,тук те не искаха да виреят,за сметка на орхидеите.Ще пробвам пак.
За семената съм си взимала от Барселона,бяха 3 семенца,1то беше избили,но загина.Мисля,че е много трудно да стане така.Навита съм да пробвам по другия начин-с издънка от нормално дърво.Както пишеше в една от статиите:От всяко дърво става бонсай и от всеки бонсай дърво,за 2рото само трябва да изчакате стотина години.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2018, 13:53:29 pm »
хахаха добре казано. Аз дори си купих и такава почва за бонсай ще видя събота или неделя ако остане време да ги насадя...
На мен ми е много жал за орхидейте няма как да ги сложа да са близо до прозореца... такова ни е разпределението в нас... дано се спасят...
Какви други цветя харесваш?
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2018, 14:30:18 pm »
Рози и лилиум,но те по скоро за отглеждане отвън.С майка ми от години събираме различни видове рози,миналата есен купихме доста(плачешти,двуцветни,трицветни).Ще ми е интересно да ги видя цъхнали.Тя има голям двор и възможност,направихме и алпиниум.Обещавам на пролет да направя няколко снимки.Иначе тя е фен на мушкато или както му казват по нашия край муловка.Има около 60 саксии,аз лично ги ненавиждам
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2018, 14:40:29 pm »
Аз също много харесвам лилиуми. Намерих един сайт в който има дървесни лилиуми на много хубави цени и си поръчах.
Ще чакам с нетърпение снимките на розите..
Аз харесвам мушкатата и сакъшчетата... до миналата година все купувах по 40-50 петунии но се нещо им става или мана, или въшки и си казах че тази година на всички первази ще слагам само сакъшчета...
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2018, 14:51:11 pm »
Аз заради акари пък се отказах от бонсайте.В предишния апартамент нямах проблем,там започнах и отглеждането,когато се преместихме (в този живеем от 3-4г,в него не беше живяно поне 2г,ново строителство е)ме нападнаха,от къде се взеха така и не разбрах и налитаха само тях.Включително съм правила пауза от 6м.в отглеждането,е не и не.Препарати какви ли не бях взела и накрая се отказах.Въшките ги лекувам с разредено веро.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2018, 16:02:15 pm »
Нищо може сега като се пренесете в новия пак да ти дойде желанието :)... Ние в момента правиме опити за бебе и просто нз къде ще трябва да завирам всичките цветя които имам в нас някой ден живот и здраве, когато ни се усмихне късмета да забременея и да родя...
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2018, 16:15:28 pm »
Мда трудничко си е или поне за мен беше,за това и ги дадох на майка ми.Нека станат нещата при вас,с радост ще ги дадеш на някого.
П.П другото ми любимо цвете/дърво е Plumeria alba.В топлите страни е като троскот и супер лесно се захваща,на едно от пътуванията си бях взела 5 клонки,но не можаха да се захванат,хем следвах инструкциите на местните,но уви.При следващо пътуване мисля пак да си взема и пробвам.
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 16:21:56 pm от bebeshok0326 »
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2018, 16:26:50 pm »
Ето ме и мен...
На сватбата ми подариха три орхидеи. Двете от тях уморих вкъщи. Явно нещо не им достигаше или беше в повече - така и не разбрах.
Но последната я оставих в офиса, в който работя като не и възлагах големи надежди ... но ме изненада. Миналата година пусна цветонос, после окапа, и веднага пусна два нови. Пукна се да цъфти, ама и мястото е доста слънчево.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2018, 16:27:13 pm »
И аз обожавам цветята,нямам търпение да се стопли още малко и да започвам да си оправям градинките
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2018, 16:33:48 pm »
Това е от миналата година,ранна пролет
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2018, 16:58:34 pm »
Ехе, Джулия супер е градинката.Про майка ми се получава нещо подобно,но няма снимки от миналата година.
Относно орхидеите те или си харесват мястото или не,ако искаш им бай каквото искаш ,не го ли харесат не става
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2018, 17:00:19 pm »
Бебешок видях го много е яко наистина, ама сиг ли си че ще вирее тук по нашите ширини хах?
Точице много ти е хубавка орхидеята... моито може и да ги умора тая зима да видиме... :(

Джулия много са ви цъфнали розите рано рано :) или по точно айде аз да питам:
Мин година засадих 2 рози, като една приключи но другата остана. Мъжа ми изряза от големи туби с вода шишета и я покри с него и не съм сиг кога да махам шишето... може би по към май месец??? но как тогава твоите са цъфнали толкова рано?
И друго от комшиите си откопахме един голям трендафил, който се скъсва да цъфти... голяма мъка беше и се оказа накрая че имаше 2 мноооого дълги корена, който накрая отрязаме с трион... преместихме я в нашата градина и го засадихме, но ни се наложи да пътуваме уикенда, а то беше такава жега че като се върнахме той целия беше клюмнал и го отрязаме на две педи над земята... за зимата го покрихме само с пръст и гледам че е почнал да избива по малко... дано да се захване защото мъжа ми ще ме убие след всичкото копане, местене, поливане и т.н. хахах
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2018, 17:28:50 pm »
Слънце още е рано като се затопли времето се отхлупват и се гледа ден в който няма мн слънце за да не ги падне изведнъж и да пожълтеят листата
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2018, 17:36:50 pm »
В саксия би трябвало да оцелее.Всъшност в България така се гледа  или в зимни отопляеми градини.Издържа до 0 градуса,макс -1/2.В Европа-средиземноморието я има.Има над 7 разновидности.Виждам даже,че се продава тук 50-70лв.(малко растение) и много се чудя дали да не си купя по нататък
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2018, 18:17:12 pm »
Как ви завиждам на градините. Преди две години си купих орхидея с мисълта,че бързо ще си отиде,но не. Взе,че оцеля. Преди два месеца започнаха да се появяеат пъпки,но котката им видя сметката-бутна я. Сега пак избива и съм като страж около нея.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2018, 19:02:11 pm »
Катя разбирам мъката ти  :D,на мен вятъра веднъж ми бутна една,клончето имаше 6-7 пъпки.Преплака ми се :D.С коте обаче трудно ще я опазиш
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2018, 20:20:01 pm »
Катя разбирам мъката ти  :D,на мен вятъра веднъж ми бутна една,клончето имаше 6-7 пъпки.Преплака ми се :D.С коте обаче трудно ще я опазиш
Отдавна не я е добижавал след поредното наказание по д-то,но това не е гаранция че няма да го направи  :D