0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Обичам цветя <3
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2018, 20:30:48 pm »
Да се включа и аз в цветната тема! Аз имам една хризантема, една роза, една пимперония, две трменужки, една орхидея, две на които незнам имената, един зомбюл, две коледарчета и една саксия с наскоро поникнали мандарини.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2018, 21:13:35 pm »
Аз съм оставила три семки от лимон в памук от 2 седмица ама не искат да покълнат и нз какво да ги правя.. имате ли идея какво да им направя?
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2018, 21:54:23 pm »
Имаме една голяма мандарина. Преди години върза и моя започна да се притеснява,че ще се счупят клоните от толкова плод.  :lol: А,те станаха колкото грахови зърна и паднаха. После разбрах,че трябва да я калема,за да роди. Имаме и авокадо,което нищо недава.
*
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2018, 22:08:20 pm »
И аз имам в офиса много голяма мандарина. На няколко пъти колегите се опитаха да я убият почито успешно и реших, че е моя и аз ще се грижа за нея. Много си я обичам, не иска да върже плод (ама то сигурно трябва и да се опраши), та затова по Коледа й слагам оранжеви фенери. Та все едно си има :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2018, 07:32:31 am »
Аз имам и една азалия която се надявам да оцелее, че лятото уморих една. Тази е от есента от както се преместихме в новия апартамент
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2018, 08:47:39 am »
Ама как ги прихващате тези мандарини? Аз какво да правя с лимона?
*
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2018, 08:50:17 am »
Ами от семка. Ние в пръстта на голямата мадарина в офиса хвърляме всички семки, които имаме от ядене. Досега сме изкарвали:  домати, диня и още една мандарина. Но всичко загина по време на коледните отпуски. Иначе бях решила да правя бустан с дини по пода в офиса.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #27 -: Февруари 22, 2018, 08:53:16 am »
И аз уморих една азалия.Много са красиви,но не смея да взема 2ра
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #28 -: Февруари 22, 2018, 09:00:02 am »
хахаха Тери за малко да ти се получи хахахах ще я оставя още малко в памука и ще я сложа в пръст пък да видим какво ще стане хахаха
Аз съм се огледа сега в гардениите и скоро може и да си имам нова придобивка :)
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2018, 14:44:50 pm »
Аз си насях магданоз в сандъче и чакам да видим дали ще излезе. Иначе имам доста цветя и си гледам. Имам 1 орхидея, 2 бенджамина,каланхое, драцени, дифенбахия, и още няколко на които не им знам името. 😁😁
 Иначе имам и няколко сандъчета сакъзчета и ще видя пролетта как ще ги закача на терасата, защото живея отскоро в апартамент. Иначе пред блока имаме градинка, която е занемарена и мисля аз да се заема с нея, защото живеем на първия етаж и тя е точно под нашата тераса и не ми е приятно да я гледам в окаян вид. Та се чудя какво мога да насея.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2018, 15:24:06 pm »
Тедиту здрасти :)
Аз туко що си получих поръчката на дървесни лилиуми, кали, гладиоли и съм много хепи :) та и ти може нещо подобно да боцнеш :) може още и хоста ( тя вирее на сянка), рози, са сега по това време иглики, нарцизи, минзухари, лалета :)
Но помисли предварително кое къде за да не е някакво разхвърляно :) айде ще чакаме снимки
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #31 -: Март 01, 2018, 21:48:51 pm »
Скоро май няма да започна с
градинката, че в Добрич такъв сняг ни затрупа, а кога ще се стопи не знам.😂😂
 Има един голям бор/ела и мисля да насея едни фунийки (така ги знам аз) около борчето и те много бързо растат и ще ги увия около борчето да расте около него и ще стане чудно. Общо взето трябва да се изкопае цялата градина, да се изреже всичко, изкорени и всичко наново.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #32 -: Март 02, 2018, 08:29:27 am »
И аз много ги харесвам тези фуниики. Не са капризни, пък цъвтят мнго хубаво. Всяка година ги садя, но ги пускам да се увиват около една ограда :)
Теди и аз нз кога ще видя пролетните ми цветя цъвнали, пък за садене за сега не може и дума да става :( и тук има мнооого сняг.
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #33 -: Март 04, 2018, 09:28:58 am »
Да ужасно е времето добре, че взе да се топи. Сега имам бойната задача да спася една орхидея. Нагнили са и всичките корени, а има 2 цъфнали цвята и една пъпка, която трябва са се отвори скоро и се чудя какво да я правя. Някой да даде съвет. :bighug:
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #34 -: Март 04, 2018, 09:31:30 am »
Колко често я поливаш?
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #35 -: Март 05, 2018, 00:12:09 am »
Ами тя от 3 седмици е при мен. Бяха я подарили на сестра ми, а тя горката хич я няма с цветята и ми я подари на мен. Обаче още като ми я даде и бяха нагнили корените и сега се чудя какво да я правя, защото досега не съм имала такава. :)
Re: Обичам цветя <3
« Отговор #36 -: Март 05, 2018, 11:38:13 am »
Може да е предполята.Полива се 1 седмично,зимата може и малко по-малко,примерно на 10 дни веднъж.Казват,че се поливат като цялата саксия се поставя във вода и се вади след няколко минути или се поставя чиния и се сипва отдолу.Аз лично не го спазвам и си ги поливам както нормалните цветя.Обичат светлината,но не пряката слънчева светлина.Мойте са на прозорец,но не пече пряко.От 3 години ги гледам така и нямам никакъв проблем имам различни видове.Пресаждам ги на година и половина,защото при мен тръгват ммого корени и листа и започват да падат,пак ги пресаждам в прозрачна саксия.Бившата ми свекърва ги гледа по същия начин,тя има около 20.