0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тест за овулация
« -: Октомври 09, 2017, 13:36:58 pm »
 Здравейте! На 21.09 ми беше последната менструация. От 2.10 до 8.10 правих тестове за овулация. Този е от 5.10 и е с най-наситена чертичка. От 6ти е с леко по-бледа,а на следващите съвсем незабележима втора чертичка. Малко съм объркана... но все пак опитвахме за бебе.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2017, 13:42:32 pm »
Отрицателен тест. Аз поне не виждам 2 черта. Съветвам те да отидеш на лекар, той ще потвърди или отхвърли овулация, плюс не  си давай парите за глупаи тестове, или е имало или не. Не може да си сигурна,че точно в дните, в които ти предполагаш има овулация. Тестовете не винаги показват реалната ситуация.
Re: Тест за овулация
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2017, 13:58:56 pm »
На това разчитам като цяло. Въпросът е там, че имам ужасно нередовен цикъл. В смисъл ако ми дойде 2 пъти в годината е добре. От юли месец съм на лечение. Септември ми дойде спонтанно, което си беше голямо събитие. Затова реших да пробвам...
Re: Тест за овулация
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2017, 14:16:31 pm »
Теста е отрицателен има 3 възможности овулацията да ти е по-рано и да си я опуснала,да е по-късна и ти да си спряла с тестовете твърде рано или просто този месец да не е имало ову.Желая ти успех!Консултирай се с аг да ти даде съвет щом си с нередовен цикъл.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2017, 14:25:42 pm »
Пламче, тестът е отрицателен.
Положителен е, когато тестовата черта стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея. Тестовете е добре да се правят следобяд, най-добре след 2-3 часа въздържане от прием на течности, за да е по-висока концентрацията на хормона LH в урината. Спазила ли си тези изисквания? Възможно е овулацията още да не е настъпила, може да продължиш с тестовете още няколко дни. Но в твоя вариант, след като цикълът е така нередовен, може би ще е по-добре да се направи УЗ проследяване на доминантния фоликул (с вагинален ехограф), за да имаш яснота кога да очакваш овулация.

Re: Тест за овулация
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2017, 18:30:43 pm »
Чела съм доста тук из темите и спазих всичко. Явно ще е трудно. Ходя по лекари от 2007година. Имам син на 4години и не разбрах точно как стана. Бях на някакви хомеопатични лекарства. И сега искаме второ дете...
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2017, 21:16:03 pm »
В смисъл ако ми дойде 2 пъти в годината е добре.

При такъв цикъл да хванеш овулация е трудно възможна мисия. Забременяване -още по голям късмет, който веднъж сте имали. На твое място бих отишла на сериозен репродуктивен специалист, а не просто "по лекари". И макар лично аз да съм голям скептик по отношение на хомеопатията, бих се върнала там, където са ми изписали и съм пила това, което свързвам с първото си забременяване, макар и връзката да е хипотеза.
До колкото съм запозната овулация има около 14 дни преди цикъл, а ти не знаеш кога ще ти дойде въпросния цикъл, така по пътя на логиката може и стотина овулационни теста да не свършат работа. Отделно до колко са коректни и може да се разчита на тези хартийки особено в случай като твоя.
 Или да греша, но тогава трябва да са на лице овулации без цикли, което твърде много  ме съмнява.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2017, 08:36:47 am »
Пламче, този цикъл не е нормален.Лекарите какво казаха, защо не идва редовно?Правила ли си изследвания за щитовидната или обременяване с глюкоза за инсулинова?Има нещо което възпрепятства забременяването.Аз въобще не знам с овулация 2-3 пъти годишно тая яйцеклетка дали е читава.

Re: Тест за овулация
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2017, 09:24:12 am »
Пия Еутирокс за щитовидната жлеза, Метфогама заради висок инсулин. А хомеопатичното лекарство беше Лутеинум 5СН и го вземах 3 месеца подред и забременях 2013 със сина си. Явно е качествена яйцеклетка. Не бях правила тестове, не бях следила овулация. Просто един ден се хванахме да правим секс и аз казах на мъжа си, че е възможно да съм в овулация. Той каза Добре. И така, с един път в седмицата и забременях.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2017, 09:31:41 am »
Щитовидната следиш ли я редовно, какви са стойностите на ТСХ?Проверявала ли си скоро как е инсулиновата, има ли подобрение, храниш ли се с режим?Имаш ли ПКЯ?Всички тези болести пречат на забременяването, аз също съм с Хашимото и забременях спонтанно след 5 години опити, лекари и какво ли не.Но не разчитам да стане втори път чудото само, най-малкото аз остарявам от там организма ми и яйцеклетките и ако тогава е станало не е меродавно, че и сега ще стане.Според мен е хубаво ако искате второ, да направиш пак контролни изследвания и да посетиш специалист.

Re: Тест за овулация
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2017, 15:54:19 pm »
Ходя разбира се. Долу-горе на 3 месеца.Ходя в Олимед. Казват, че са ми полокистозни яйчниците. ТСХто ми беше малко завишено- 3,4. Другите хормони са в норма, но така и не ми идва редовно. След раждането понапълнях. Не ям много, но си позволявам вредни неща, а знам че не трябва. .
Re: Тест за овулация
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2017, 13:07:12 pm »
Здравейте,да се вкюча и аз към групата.Та и аз никога до сега не съм правила тест за ову ,но този месец имам намерение да го направя.Цикълът ми е през 32-35 дни .
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2017, 14:01:01 pm »
Какво се разибра под нормално, моят е в рамките на35 дена, а над това например 40 дена вече е нарушение, разбира се не смея да се бъркам .Ако ти е всеки месец значи няма нищо притеснително.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2017, 19:19:48 pm »
Здравейте,да се вкюча и аз към групата.Та и аз никога до сега не съм правила тест за ову ,но този месец имам намерение да го направя.Цикълът ми е през 32-35 дни .

Здравей, bebeshok! При цикъл 32-35 дни се очаква овулацията да е към 18-21 ден от цикъла, добре е с тестовете да започнеш ден-два по-рано, примерно от 16-ти ден на цикъла. Тестовете, които отчитат пик на хормона LH, е добре да се правят следобяд, приблизително по едно и също време всеки ден, най-добре след 2-3 часа въздържане от прием на течности, за да е по-висока концентрацията на хормон в урината. Желая ти успех! :)
« Последна редакция: Октомври 14, 2017, 19:23:47 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2017, 12:58:56 pm »
Благодаря за информацията.По  моите изчисления и аз така смятах ,е тази седмица ще видим какво ще стане.Дано Господ е рекъл,и моя ред да е .
Re: Тест за овулация
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2017, 09:06:08 am »
Здравейте пак. Само споделям... От няколко дни съм с болки и придърпване около яйчниците, а от събота с чувсвителни гърди.
Re: Тест за овулация
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2017, 18:57:21 pm »
Ето това е и моя първи тест от 5 -те поредни .Какво бихте ми казали за теста .Според мен   О  започва или се лъжа
« Последна редакция: Октомври 16, 2017, 20:00:30 pm от bebeshok »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2017, 09:08:38 am »
Ето това е и моя първи тест от 5 -те поредни .Какво бихте ми казали за теста .Според мен   О  започва или се лъжа
bebeshok, тестът е положителен, когато тестовата черта стане наситена, колкото контролната или по-наситена от нея. Овулацията се очаква да настъпи след положителния тест-  в следващите 24 часа, но може и малко по-късно до към 48ч. след положителен тест.
Затова е добре да правите опити в деня след положителния тест, на следващия ден също. А ако нямате възможност всеки ден, може и през ден в дните около овулация.
Прилагам снимки с тестове, за да се ориентираш как се променя нивото на оцветяване на тестовата чертичка.

Тук тестът е положителен на 15 ден от цикъла:


Тук тестът е положителен на 16 ден от цикъла:

Re: Тест за овулация
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2017, 18:12:47 pm »
Този час,който е изписан върху теста ,това е часа в който е направен самия тест  или не разбирам правелно
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2017, 19:38:38 pm »
Този час,който е изписан върху теста ,това е часа в който е направен самия тест  или не разбирам правелно

Да, вероятно това е часът, в който е правен теста. Нивата на LH в урината са ниски сутрин, затова тестовете, които отчитат пик на LH е добре да се правят следобяд. Аз обикновено ги правех около 13ч., това за мен беше удобният час, може и по-късно следобяд или привечер, но да не е рано сутрин.