0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #40 -: Ноември 04, 2017, 20:38:29 pm »
Говорих с гениколожката обесних това което по горе съм написала .Отговорът й беше,че единствената причини да не ми дойде е ранна бременност.За това ще изчакаме още 7 дни
По принцип2/3 дни след спирането на дуфастон идва менструацията
Re: Тест за овулация
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2017, 14:08:00 pm »
Здравейте, от седем месеца с мъжа ми правим опити за бебе, уви до сега неуспешни. Реших да си проследя овулацията ( обикновенно ползвам мобилно приложение за това ( менструационен календар) но този месец реших да проверя достоверността му чрез тестове за овулация. Не съм следил ЦС или по-скоро не съм объркала внимание на това но, тези дни се замислих, че обикновенно ЦС ми е снежно бяла и гъста без мирис. Направих си операционните тестове този месец, но съм объркана от резултата и не съм сигурна дали съм отчела резултатите правилно тъй като, всичките ми изглеждат еднакви. Бихте ли ми помогнали да разбера дали съм ги отчела правилно?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2017, 14:51:04 pm »
Здравей, lor4etoo3!
На мен също ми се струва, че днешният тест е с най-наситена тестова чертичка, както и ти си отбелязала. Правете опити днес. Но е добре утре да направиш тест отново, за да видим дали ще започне да избледнява тестовата чертичка или ще стане още по-наситена (възможно е да стане по-наситена от контролната). Добре е тестовете да правиш от - през + до -, за за се отчете по-добре денят с пик на LH. Или поне в началото е необходимо, за да се ориентираш.
И още една препоръка. Тестовете за овулация, които отчитат пик на ЛХ, е добре да се правят следобят (сутрин нивото на ЛХ в урината е по-ниско), след 2-3 часа въздържане от прием на течности (отново за да е по-висока концентрацията на ЛХ в урината). 
Каква е продължителността на месечния ти цикъл? От тестовете виждам, че днес е 16-ти ден от цикъла, съвпада ли с посочените от календара фертилни дни?
« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 14:54:02 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #43 -: Ноември 13, 2017, 15:10:08 pm »
Продължителността на цикъла ми е от 29 до 31 дни т.е. разликата е +/- ден два като за последните шест месеца съм отчела четири месеца 29 дни. Според календара фертилния период трябваше да започне на 11ти този месец а пиковият момент да е на 15ти т.е. това което показва теста е два дни разлика. 
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #44 -: Ноември 13, 2017, 15:24:23 pm »
Продължителността на цикъла ми е от 29 до 31 дни т.е. разликата е +/- ден два като за последните шест месеца съм отчела четири месеца 29 дни. Според календара фертилния период трябваше да започне на 11ти този месец а пиковият момент да е на 15ти т.е. това което показва теста е два дни разлика.

Овулацията се очаква да настъпи след пика на ЛХ, в повечето случаи до около 24 часа след положителния тест, но може и малко по-късно - до към 48ч. след положетелен тест, индивидуално е.

При продължителност 31 дни, се очаква овулацията да е около 17-ти ден. Според мен засега не бива да се притесняваш за тестовете, може този цикъл да е от по-дългите. Правете опити днес и утре, и дано това да е успешният ти цикъл!  :)
Все пак не е излишно утре да направиш още един тест.
Успех!  :)
« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 15:28:30 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #45 -: Ноември 13, 2017, 15:57:11 pm »
Много ти благоаря, утре задължително ще направя още един тест :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2017, 20:16:07 pm »
Какво мислите
Re: Тест за овулация
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2017, 21:36:36 pm »
Прав опити, но утре пак си направи тест, при мен 3 поредни дни бяха положителни, втория ден беше даже по-тъмна линията :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #48 -: Декември 13, 2017, 12:27:59 pm »
Какво мислите за тези тестове,според мен първия е най ясно изразен и е бил последния ден от О
Re: Тест за овулация
« Отговор #49 -: Януари 04, 2018, 12:32:55 pm »
Момичета според вас някой от тестовете за овулация положителен ли е
Re: Тест за овулация
« Отговор #50 -: Януари 04, 2018, 21:33:50 pm »
Според мен не са положителни.  Бихте ли погледнали и моите от днес. Дали номер2 е положителен?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #51 -: Януари 04, 2018, 21:59:29 pm »
Момичета според вас някой от тестовете за овулация положителен ли е
Eli4ka93, няма положителен тест. Би трябвало тестовата черта да стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #52 -: Януари 04, 2018, 22:02:12 pm »
Според мен не са положителни.  Бихте ли погледнали и моите от днес. Дали номер2 е положителен?
plam4e00, може да го приемем за положителен, но направи утре още един тест, тъй като има случаи, при които тестовата черта става по-наситена от контролната.
Правете опити тази вечер, но утре тествай отново.

Re: Тест за овулация
« Отговор #53 -: Януари 04, 2018, 22:43:40 pm »
Благодаря Марси. Това и мисля да направя  :)